0 oy
937 göst.
Diğer kategorisinde (606 puan) tarafından
1 yaş 1 haftalık bebeğim var 

Beni bulamayıncaa sadece ayeee der 

Baba,meme,at,attım,cici,cıss.püff,üff ,ditti der 

Herobaby kavanozlariyla kule yapıyo ,geçmeli oyuncaklarla kule yapar,bıcağı bilir oyuncak bıcakla oyuncak meyve keser,gördüğü peluş oyuncaklara cici der kumanda ve telefonları alır kulağına koyar ayooo der elleriyle konuşurken bişey anlatıyomuş gibi yapar

Çatal tutar 

Oyun ezber dil çıkar dedığimde çıkarır.by by yapar alkış yapar,cıss yap dedigimde parmağını bana dokundurur kendi elleriyle yüzünü kapatıp ceee yapar ya da perde arkalarına saklanır cee yapar göz teması çok iyi ismine sessizce seslendiğimizde dahi döner diğer odada kızım desem hemen gelir beni bulur dokunma dememizi anlaması eveti hayırı gel giti getiri götürü anlar 

Sadece ve sadece olumsuz hareketi bir ara kafasını bir yerlere  vururdu sinirlenince oda ya da kendi kafasına vurur 

Görümcemin 7 yaşında otizimli çpcuğu var konuşma algılamaya dair hiç bişey yok eğitimleri daha zor uyum sağlıyo bize de sürekli aaaa niye öylee yapıyp benimkide öyle yapıyodu aaaa niye şöyle diyo eşimdee etkilendi çarşmaba günü randevu aldık sizce bu çocuğun doktorluk neyi var 

36 Cevaplar

0 oy
(4,101 puan) tarafından
Ayy şaka gibi o yaşta böyle şeyler norml bismillah gorumcen 

Moral bozmak için demiyorsa bişi bilmyorm 
(606 puan) tarafından
Bıktırdı beni çıldırıcam mesela kızın sesini duyuyo telefonda oo abamm o ne oluyomuş benim ki gibi sesleniyo ya ne görse bizimkiyle aynı
-Reklam-
0 oy
(378 puan) tarafından
Evet seninkinde sorun yok gibi ama yine de esinin icine kurt dustuyse gidin nolcak iciniz rahat eder
(606 puan) tarafından
Ya canım ne olsa hep onu öne sürüyolar oda öyle yapardı acaba buda mı
(385 puan) tarafından
Gayet normal bence çocuğun için rahat olsun da onlarda ırsı ise diye korkuyordum baba sonuçta normal bebek görmemiştir çok ablası öyle diyince korkmuştur götür de doktordan azarı yesşn gelsin
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Doktorluk hicbir şeyi yok daha bir yaşında bebek bence boşuna hastane köşelerinde cocugu mahvetmeyin kendi çocuğu öyle diye sizin de psikolojinizi bozmaya çalışıyo
(606 puan) tarafından
Kime anlatabilirim ki bunu eşim en ufak  bişeyde hemen hastaneye koşuyo
(1,210 puan) tarafından
Birşey olmaz içi rahat etsin sağlıklı olsun da gerisi önemli değil
0 oy
tarafından
Oğlum iki yaşında istediği olmayınca kendini yerlere atıyor çok normal bir durum diyor doktor ilgi çekmek için yapıyor diyor 
(606 puan) tarafından
Evet aile hekimi böyle dedi biz3de ama yok illa çocuk dr görecekmiş
0 oy
(749 puan) tarafından
Dikkate dahi almaaa.
(749 puan) tarafından
Senin cocugun gayet yasinin cocugu anlatimina göre.bnm kizim bir kac ay snra 4 yasina gir8cek sinirlensin kendini yerden yere atar ve 1 bucuk yasindaki oglum ondan gorup aynisini yapar.cocuk bu kendined3 vurur karsisindaki kisiyede vurur sacta yolar .gercekten kndini yipratma degemz
(606 puan) tarafından
İnşallah birgün onlarda yıprandığımı görürde üstelemezler
tarafından
Çocuk gelişimi mezunu eşi değil de alakasız birini dinleyip ciddiye almak. Vallahi tam cildirmalik.
Ben olsam "konunun uzmanıyım, ben gerek gormuyorum." der kestirir atardım.
(606 puan) tarafından
Kaç kere dedim kızz kaç keree yok onlar ne derse o doğru
tarafından
Benimki de 1 yaşında, yazdıklarının yarısını anca yapıyordur. Seninkinde hiç bir problem yok canim, için rahat olsun.
0 oy
(3,730 puan) tarafından
Görümcenin doktorluk durumu var bence canım 
(606 puan) tarafından
Sor sormaaa her konudaaa hemde
0 oy
(382 puan) tarafından
Kuzum benim oglumda oyle kafasna vuryor korkma qayet oglun saglikli bi bebek 
(606 puan) tarafından
Kız benimki :) keşke bunu anlatabilsem
(382 puan) tarafından
Anlatamasin kuzum hic cabalama Valla onlar ele varliklar ki kendini atsan bile yine sen diyenin eksini diyecekler
(606 puan) tarafından
Orası tartısılmaz bi gerçek
0 oy
(3,006 puan) tarafından
Beni de malesef sabır çekiyorum
(606 puan) tarafından
Sabırda tükeniyo bi yerde
(3,006 puan) tarafından
Bencede ama allahın izniyle gitmesini bekliyorum
(606 puan) tarafından
Sende mi kalıyo
(3,006 puan) tarafından
Malesef evet canım :(((
0 oy
(1,361 puan) tarafından
Benim de oğlum 14 aylık senin dediğin herşeyin aynısı yapıyor. Ne alaka yani saçmalamış görümcen. Doktordan bişey cikmicak bak görürsün. Görümcen de apışıp kalıcak..
(606 puan) tarafından
Valla hurya yazdıklarımı aynen doktora söyliycem test etmek için çamasır makimasının önüne oturtup video çektim izleyecek mi diye onun oğlu pür dikkat izler kızımıda mama sandalyesiyle oturttum eline bişeyde vermedim 1 dakika kadar bekledim ilk çalısma sesine baktı sonra oralıklı olmadı
(1,361 puan) tarafından
Zaten öyle özel durumu olan çocuk anlaşılır. Senin oğlunun maşallahı var.. Ve daha küçük.
(1,361 puan) tarafından
Bi de benim oğlum önceden kafasını vururdu bi yerlere bilerek hiç oralı olmuyorduk. Simdi kendi kendine vuruyor sinirlenince kendini tokatlıyor.. Yine oralı olmuyorum yapma etme demiyorum. Biliyorum ilgi çekmek için yapıyor. Zamanla onu da bırakıcak..
(606 puan) tarafından
Valla kızımda aynı
0 oy
(2,366 puan) tarafından
Ayyy inanamıyorum ya, neyse götürde görsünler gününü doktor birsey yok norml deyince orda ver zaten ağzının payını gördünmu dee, direkk
(606 puan) tarafından
O anı zaten hayal ediyorum  canım
0 oy
(15,183 puan) tarafından
Çocuğun herşeyi normal. Ama eşin pimpiriklenmis. Gidin de içi rahat etsin. Doktorun ağzından duydu mu inanır rahatlar. 
(606 puan) tarafından
Ablasının etkisinde kalıyo
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Görümcen kendi çocuğunun etkisinde kalmış bence canım.Götürünce hiç bişeyi olmadığını kanıtlamış olursunuz apışıp kalır
(606 puan) tarafından
Insallah ya
0 oy
(396 puan) tarafından
Benm kiz da 1 yasndan snra sinirlendiginde kafasini yerlere vuruyordu pespese cok sukur saglikli kizim
0 oy
(747 puan) tarafından
Niye gazangelip randevu aliyorsun cicugunun gelisimi gayet iyi. Yaptigi harekette nornal. İnadina iptal ederim o randevuyu. Bosuna korkutmussun kendini. Gayette guzel bi gelisimi var
(606 puan) tarafından
Valla çeneleri kapansın diye
(747 puan) tarafından
İnadina gitmem. Gideceksem de onlardan gizli giderim . Onlarin lafiyla bisey taptigimi sanmasinlar diye
0 oy
(453 puan) tarafından
:))) özür dilerim güldüm durumuna canim benimde 21 aylik kizim var normalde konuşuyordu anne baba Dede mama meme gel git gibi şeyler diyordu 15 aylıkken kardeşi oldu çocuğum ondan sonra bi garip olmaya başladı adıyla çağırıyorum bakmiyo oyun oynamaya çalışıyorum oynamiyo anne kim baba kim nerde sorularına cevap vermiyo tek kelime bile etmiyo ayy ben bir evhamlandim evhamlandim sorma çıldırıyorum kafayı yiycem o derece kesin dedim bu kiz otizmli tmm oyle olsa bile basimla beraber ölene kadar yanındayım ama yinede bir anne için kötü bir his aldim xoxugu pediatri nöroloji ye götürdüm orda hoca konuşmaya çalıştı gözüne felan bakti soydu vücuduna bakti yürüttü bence herssy normal dedi ama isterseniz bi pedagoga danisin dedi pedagoga gittik girdik konuştu konuştu döndü bize siz galiba otizm den suphelendiniz ama kızınız gayet sağlıklı dedi ben onun için yabancıyım beni tanimamasina rağmen benle göz kontağı kurup dikkatlice dinledi dedi çak yapabiliyor el sallıyor öpücük atıyor bunları yaptırdı lego oyuncak verdi oyuncakla oynmadi ben dedim aha bi sorun var doktor tam tersi sorun yok kızınız oyuncak yerine canlı nesle olan beni tercih etti dedi otizmli cocugu anlattı bize eğer kızınız otizmli olsadi beni asla dinlemezdi etrafiyla ilgilenmeyi tercih ederdi dedi yada babasinin beni öp dediyinde bosbos bakardı komudu anlamazdı dedi bilinc altı kardeşini kabul etmiyor o yüzden de konusmayarak tepki veriyor kızınız dedi konuşma ter6ne gönderdi suan gayet iyi oyle her şey otizme yorulmuyor yani bu ciddi bir rahatsizlik bir pedagog görmeden sakin karalar bağlamayın hem bildiğim kadariyla otizm teşhisi 6.ayda koyulur 
(606 puan) tarafından
Kız gel gor ki cahile laf anlatamıyosun gorümcem la dese loo demez
(453 puan) tarafından
Gorumceniz çocuğundan dolayı travmali galiba yada bildiği bi konu olduğu için herseyi ona yoruyor ama yazdıklarına göre bebeğin gayet sağlıklı sadece kendine vurmasiyla filan teşhis konulmaz ki benim kizimda bazen saçını filan cekiyo hasta mı şimdi yada annen nerene vurdu dioar yüzüne vuruyo ki ben hayatta vurmam hele yüzüne oyun oynuyo o sen icini ferah tut
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Benim oğlan 13 buçuk aylık. Sinirlenince kafasına vuruyor bence ilgi çekmek için yapıyor istediği şey olsun diye yapıyor. 1 sebepten de otzm denilmez ki. Doktor bile diyemez şu an bişey. 
0 oy
(10,877 puan) tarafından
Boswer sen götür sonra arkandan ilgisiz derler. O biraz kendi üzüntüsütle sizin cocugu kıskanıyor kulp takmaya calısıyor. Bir iki de baakasından abininki saglıklı seninki neden boyle oldu acaba demişlerse iyice bilenmiştir
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Söylediklerin çok normal yaşına göre iyi bence

Çocuğun adını seslenince bakıyor mu göz tontagi kuruyor mu oyuncaklarını yan yana diziyor mu tek başına oynamak istiyor mu kalabalikta huzursuZ oluyor mu oldukça duygusal bunlar içinde biraz daha büyümesi lazım normal gibi korkma dinleme 
0 oy
(551 puan) tarafından
Belki de görümcen ve abin sadece bebeğin için endişeleniyordur. Evet endişeleri yersiz olabilir ama tedbir almak Bir zarar vermez, lutfen bir de bu yönden bakın olaya. Kendi yasadiklarinı siz yaşamayın istiyor olamaz mı mesela ? Görümcen olabilir ama kötülüğüne bir şey değil söyledikleri. Belki de kendisi geç fark ettiği için aynı travmayı sen yasama diye baştan önlem almaya çalışıyordur kendince. (Bu benim fikrim tabi) 
(606 puan) tarafından
Bende ilk senin gibi düşündüm canm sonra hani üslup var ya herşeyi ele veriyor mesela aaaa o niye öyle yapıyo diyorum belki şundandır boşboş bana bakıyo kızıma bakıyo burnunu kıvırıyoo ımmmm iii aman öyle olsun diyo
(551 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun, her zaman iyi insanlarla karsilasin inşallah
0 oy
(736 puan) tarafından
Aksine gayet iyi 19 aylik oglum bile yapmiyor saydiklarinizin bazılarını. Siz gorumcene randevu alın psikiyatriye

İlgili sorular

+1 oy
9 cevap 284 göst.
21 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 401 göst.
12 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 1,070 göst.
20 Ağustos 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 250 göst.