0 oy
298 göst.
Aile kategorisinde (154 puan) tarafından
İyi geceler hanımlar eşimle ilgili rahatsız oldugum bi konu var benmi acaba abartıyorum yoksa gercekten yaptığı yanlışmı eşimin abisinin 3 tane cocugu var en küçügü kız 3 yasında benim kızımda 1 bucuk yasında olay şu ki ne zaman bişey olsa hep yiğenlerini tutuyo geçen kızım eşimin yiğeninin saçını çekti eşim kızıma öyle bir bağırdı ki çok zoruma gitti bişey oldugunda sürekli onları savunuyo kızım bazen sac cekiyo vuruyo eşim çocuga bağırıyo daha 1 bucuk yasında kendi yiğeni benim kızıma vurduğunda sırıtıyo ona bağıramıyo bugünde mesela kahvaltı hazırladım eşime yiğenleride bizdeydi büyük yiğenine içeri götür dedim çocukları oynasınlar yaramazlık yapıyolar benimki içinde söyledim neyse ondan sonra kahvaltıya başladı çay aldım kendime benim kız gene geldi odaya eşimin yiğenide çıkarmaya çalışıyo bende dedim ki bırak ağlıyo dursun dedim eşimde bağırarak çocuklar geçin sizde içeri dedi sanki ben benim kızım dursunda siz gidin dedim okadar zoruma gitti gidiyoda sanki babası o değil işten geliyo mesela önce yiğenini öpüyo insan önce evladını öper abartıyomuyum kızlar artık okadar zoruma gidiyoki sanki ben çocuklar yetimde kötü davranıyomuşum gibi 10 yaşındaki erkek yiğeni benle dalga geçiyo eşime söyledim ben konuşcam dedi abimle hala konuşuyo ama yiğenlerine gelince bana hemen korumaya geçiyo uzun oldu hakkınızı helal edin 

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Eşinin sorunları var aklında bence 
(154 puan) tarafından
Var canım aynen kendisi kabul etmiyo ayrımcılık yaptını ama bunu abisi bile fark etti bir kere dışardan geldiler abisinle kaynanamdaydık kızım gidiyo ona beni al diye kızımı gözü bile görmüyo abisi bile fark etti orda ama bi kendisi kabul etmiyo
tarafından
Ah ah allah evladına sabır versin inş ilerde eşin böle olmazda o cocuk travma gevirmez
(154 puan) tarafından
Amin canım saol inşALLAH olmaz bana düşkün olur diyo kızım böyle yaptıgı sürece sana sadece uzak olur haberi yok kendi yaptıgını kabul etmeyip bana sorunlusun diyo ayrımcılık yapan benim öyle diyo ama RABBİM görüyo islah etsin inşALLAH
-Reklam-
0 oy
(4,992 puan) tarafından
Bence de haklısın sanki kendi çocuğu değil de yegenlerinin babası gibi davranıyor konuştun mu bu durumu kocanla önce kendi evladına babalık yapsin
(154 puan) tarafından
Konustum canım ben öyle bişey yapmam diyo ama görünen köy kılavuz geçen kızıma bağırdığında uyardım bidaha bağırma diye o çocuk anlamaz o anlık diyo ağzımdan çıktı diyo ama yiğeni vurduğunda kızıma verdiği tepkiyi vermiyo bu çocugu ben babamın kapısından getirmedim dedim sen babasısın işim olsa 2 dakka bak desem benimle kavga ediyo konuştum ama değişen bişey olmadı malesef
(4,992 puan) tarafından
Bebeğe kizana kadar büyük olana kizsaymis bide seninki en küçüğü daha bebek ne anlar
(154 puan) tarafından
Bende öyle diyorum bu daha 1 bucuk yasında anlamaz ben mesela kızım vurdugunda kızıma cici diyorum hemen eliyle saçını okşuyo insan gibi öğretmek varken bağırmak ne ya bide 1 bucuk yasındaki cocuga
(4,992 puan) tarafından
Valla haklısın
0 oy
tarafından
Yeğenleri erkekmi kizmi 
(154 puan) tarafından
2 kız 1 erkek canım en küçüğü kız 3 yaşında o kızıma vursa sesi çıkmıyo kızım vursa bağrıyo
tarafından
Senin kocan  bir ailesi ve çocuğu  olduğunun farkina varmamis canım birinin bunu ona hatırlatması lazım sen birsekilde ona fark ettir belki bir davranis şekliyle bwlkide karşına alıp konuşarak çoğu kişi bunu bilinçsiz yapiyor dusunemiyor çünkü
(154 puan) tarafından
Evet canım farkedemedi dediğin gibi hatta çocugunu hiç farkedemedi benimseyemedi 10 yaşındaki erkek yiğeni kız kardeşine kızım vursa merve yapma demeye başlıyo benim kızıma kardeşi vurdugunda ben diyorum vurma bak o küçük oynayın güzelce diye oda diyoki merveye vurmadı vurdu diyorum benle inatlaşıyo  savunuyo yani kardeşini hep 3 yasındaki kız cocugu benim kızım düşmüş vurmuslar onun için önemi yok çok konustum yaptıgını kabul etmiyo asla
tarafından
Bunu bir şekilde fark ettirmen lazim herşeyi açık açık yazıp bir mektup bırakıp evden çocuğu alıp uzaklasman gibi eğer imkanın varsa yoksa bu şekilde hayat yürümez çok yopranirsiniz çocuğunda psikolojik olarak çok etkilenir
(154 puan) tarafından
Haklısın canım diyorum zaten ben senin eşinim buda senin çocugun bu sekilde kaybedersin bizi bezini almakla mamasını almakla baba oldugunu zannediyo dedim sen dedim olmasan ben onun bezinide alırım mamasınıda ALLAH rızkını veriyo sen olmasan aç da kalmaz bezsizde önemli olan sevgi göstermen bakalım canım biraz daha böyle incelicem onu nasıl davranıyo zaten aynıysa kendi bilir
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Bu tavırları gerçekten sinir bozucu konuştun mu hiç bu konuda?
(154 puan) tarafından
Konustum hiç kabul etmiyo sorunun bende oldunu söyleyip benim ayrımcılık yaptımı söylüyo hatta
(2,545 puan) tarafından
Allah merhamet versin kalbine ya. Ama alttaki postan okudugum kadarı ile ruh sağlığı çok yerinde gelmedi kuzum bana. Kardenizlisin sanırım. Bende rizeliyim. Bizim tarafta malesef oluyor bu şekilde.. biraz daha ilerisine bakarsan, hastalığı var mıdır eşinin. Yani kafadan rahatsız akrabaları var mıdır?  Genetikte olabiliyor. Ürkütmek istemem ama bir derin geçmişe de bak derim.
(154 puan) tarafından
Var canım annesi abisi var kaynımın erkek çocugu var 10 yaşında 1 dediği 2 olmuyo ailesine terbiyesizlik yapıyo ama kaynanam üstüne düşmekten çocuk amcasıyla babaannesine güveniyo kaynanam ve kaynım aşırı düşkünler ona 5 tane daha hatta torunları var ama o cocuk onlar için aşırı baska yani var canım anneside aynısını yapıyo
0 oy
tarafından
Birtanem bu neden biliyor musun milletin cocugunun gönlü hoş olsun onlar uzulmesin ailelerine şikayet etmesin bence bu yuzde. Esin boyle bir sey yapiyor babamda hep beni boyle buyuttu inanir misin bu yuzden acaba bu benim babam degilmi diyordum hep ben hakli olsam bile kuzenlerimi tuttu onlar yapti kenara cekildi ben dayak yedim sokakta bile olsa ben siddet gordum babamdan bakkala gidiyorduk kuzenlerim oyuna daliyordu eve geliyorduk ben azar isitiyordum babam soguk suyun altinda doverim seni diyordu hep bana annemede hep bagirdi siddet uyguladi baskalari yuzunden en basitinden babanem annem hamileyken bir konudan tartistilar babanem bayiliyor gibi yapti annem hamileyken babamdan dayak yedi babaneme baktigimda gulerek izliyordu Allah islah etsin boyle insanlari kalplerine vijdan koysun sen boyle deyince ayni babaminda boyle yapmasi geldi aklima her zaman bizi dışlaması biz elizde millet babamin kani canı gibiydi annemle biz sarilir aglardik boyle gecti kizligim benim evlendim hala cekiyorum babamdan 
tarafından
Birtanem birde biyerden duymustum anneler bebeklerine daha cabuk alisiyorlarmis kendileri tasidiklari icin ama babalar hisetmedikleri icin anne karnindayken cabuk alisamiyorlarmis benim esimde baslarda garipsedi bende oyle iki kisiden bir bebek olusuyor cidden cok tuhaf alismasi zor bir durum bebekligine emdigi doneme alisiyoruz birden ayaklaniyor pesinden kosuyoruz kimseyle iletisim kuramazken arkadas edinmeye calisiyor konusmaya hecelemeye basliyor bu durum gercekten cok zor hem ebeveyin icin hem bebek icin ben bazen ogluma bakiyorum gercekten bizim mi bu diyorum garip geliyor aile olmak çok kutsal bir şey çok özel bir şey düşünsene hiç görmüyorsun bilmiyorsun yüzünü ama karninda ve o senin her şeyin digmi ama babalar bunu hisetmiyor boyle dusunmuyor bilmiyor acaba kendini daha baba olduguna inandiramiyor mu bazen bende boyle oluyorum  ve arkadas cevresine gelirsek bebegin daha yeni yeni kaynasma doneminde ne yaptigini tam olarak bilmiyor benim oglumla ayni yasta sayilirlar 2 bizimkisi esini karsina alip desen bu bizim canimiz cigerimiz boyle davranmaya devam edersen çocugumuz ilerde çok içerlenir icine atar seninle bag kuramaz bebeginle ten temasi yapmali bence esin ikisi dusa girip sarilmali biz oyle yapmaya calisiriz hep aramizdaki bag guclenir doktorlar da çok tavsiye ediyor
(154 puan) tarafından
Çok haklısın canım aynen eşim malesef dediğin gibi benimseyemedi ama konustum hatta ailemin yanındayken 1 kere evladını aramadı çok kavga ettik bu yüzden yaptıgını malesef kabul etmiyo çocugunla vakit geçirmiyo oyun bile oynamıyo çok kavga ettik eve geliyo çocuk ona gidiyo oda öylece duruyo ne kucağna alıyo ne bişey ben sürekli söylüyorum böyle yapma diye ama kabul etmiyo sanki çocuk yük gibi ona işim olsa 2 dakka bak diyorum bu yüzden bile kavga ettik sen annesisin diyo bana dedim sende babasısın bakıcaksın işim olsa 2 dakka ilgileniceksin alıyo eline telefonu uğraşıyo kızıyla oyun oynamaz bişey yapmaz acayip insan
tarafından
Cocugunuzu benimseyememiş cnm bence belkide kafasinda sorunlar mi var ki borcunuz harciniz kiraniz varsa bu devirde cok zor zaten benim esimde kafasi doluyken ayni dedigin gibi olur ama her gunde boyle olmaz birtanem bence cocugunuzu uyutun bir karsilikli kahve yap bana sorununu anlat ben senin esin degilmiyim de bence
(154 puan) tarafından
Canım bunun anneside abiside aynı yapıyo erkek torunları var bitane kafalarının üstünde taşıyolar resmen 9 yaşındada kız kardeşi var kız diyoki beni babaannem amcam sevmiyo abimi seviyolar ALLAH ıslah etsin ya böyle insanları ayrımcılık yapanları
tarafından
Aa cnm bunlar xinsiyet ayrimi yapiyorlar yuhhhhhh suan caktim babamda erkek erkek demis hep 2 kizi var hala cocuk yapalim erkek olsun diyor anneme torunu varken iy
0 oy
(736 puan) tarafından
Bende oyleyimdir oglum yigenime bisey yaptimi kizarim ama yeğenim yaparsa kızmam  başkasının çocuğuna insan daha özenli davranmaya çalışıyor yani nasil anlatsam bilemedim yani cocugun anne babasina karsi da ayip olmasin onlar daha bebek falan diye düşünüyor insan.  Ama  kendi cocugum yaptığında utlanıyorum hemen müdahaleye gerek duyuyorum  bu da olmasi gereken bence
(154 puan) tarafından
Evet ailesine ayıp olmasın diye ama insan kendi öz çocuguna 10 yaşındaymış gibi bağırıncada çok zoruna gidiyo
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Kayninla aynı evde mi yaşıyorsunuz
(154 puan) tarafından
Hayır canım altlı üstlü oturuyoz
0 oy
(127 puan) tarafından
Benimde eşim kardeşlerine ve yeğenlerine çok düşkün Allahtan eltimle konusmuyom 1 yaş kizim var onunda 5 ay 3 yaş 9 yaş çocuğu var bende samimi olsaydım emin ol aynı hareketleri görürdüm Allahından bulsunlar insallah

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 588 göst.
29 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Eymen Alim25 (1,016 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 345 göst.
21 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Safiye__ (439 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 427 göst.
2 Ekim 2023 Kültür-Sanat kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 63 göst.