0 oy
960 göst.
Diğer kategorisinde (650 puan) tarafından
Ya kızlar yks ilk açıklanınca da post açmıştım eşim sınava hazırlanırken örgün de yazarsn iyi puan alırsan demişti sonradan sadece aöfe izin verdiğini söyledi 

Şimdi bende o kadar puana kıyamayıp örgün yazdım ve sonuç geldi sizce eşime söyleyim mi yoksa kaydı yaptırıp mı söyleyim izin vermezse nasıl olacak bilmiyorum buruk bir mutluluk var içimde

32 Cevaplar

+2 oy
(2,062 puan) tarafından

Eğitim hakkı kısıtlanamaz evrensel bir kabuldur.

Evlilik ve esker birbirinin hayallerine ket vurmak yerine destek olmalıdır

(650 puan) tarafından
Ya birde önce örgün olur deyip sonradan yok demesi sinirimi bozuyor
(2,918 puan) tarafından
Ay pdr gelmiş bide süpersin canım. Eşini tatlı dille ikna etmelisin bölümün çok güzelmiş.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Örgün dediğin okula gitme degilmi 
(650 puan) tarafından
Evet canım
0 oy
(8,529 puan) tarafından
Hayırlı olsun bölüm ne 
(650 puan) tarafından
PDR cnm
(2,222 puan) tarafından
Guzel bölüm kazanmissin bence esini güzelce tatlı dille ikna et. Sakin tartışma kavga etme. Onu sevdiğini falan belli et. Kıskandığı icin yazma demiştir
(1,736 puan) tarafından
Çok güzel bölüm kazanmışsınız, tatlı dille ikna et. Tebrik ederimmm.
(8,529 puan) tarafından
Kesinlikle git bi şekilde tebrikler
0 oy
tarafından
Al karsına duygularını hislerini ideallerini hayallerini samımı ve kararlı bır sekılde anlat ızın verme olayını bır sıl kafandan dik dur bu hayat senin senı boyle net gorunce emınım anlayacaktır herseyo göze aldıgını vazgecme
(650 puan) tarafından
Aslında netim ama şu aralar zaten aramız pek iyi sayılmaz birde bu tuz biber olacak hemen söylesem mi ona karar veremedm
0 oy
tarafından
Ayy bana hiç bir yer gelmedi açıktan tercih vermistim
(650 puan) tarafından
Seneye birdaha denersn
tarafından
Açıktan çıkmaması imkansız kız. 2 yilliklar baraj bile gerekmiyo
0 oy
tarafından
Kaydı yaptırıp söylediğinde bu defada eşin farklı karsilamazmi durumu 
(13,792 puan) tarafından
Çalışıyor olsaydı da işe gidecekti fark eden ne evlendi diye neden devam ettirmesin ki eğitimini buna engel olan bir durum değil evlilik
tarafından
Seninde emeğine yazık tabiki ama sorun şu ki eşinden habersiz yazmışsın neden birlitke istişare yaparak yazmadiniz eşiniz açıköğretim demiş siz örgün yazmışsınız.esiniz izin vermese bosanicakmisiniz ? Nasıl gidiceksiniz okula
(650 puan) tarafından
Kaosların efendisi tercih zamanı çok kavga ettik yazma diye ama yazmasaydm da o kadar emeğim çöp olurdu şimdi belki ikna olur aklına yatar diye puanı hiç etmek istemedim o yüzden yazdm ondan habersiz kayıt zamanına kadar ikna etmeye çalışcam
(2,194 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ben okurkende iki tane evli kadın vardı sınıfımız da gayet te iyidi üçüncü üniversitesini okuyordu Semanur abla digeride zaten öğretmendi çalışıyordu ama bölüm degistirmek için okuyordu Esma yani evliler diye gerçekten hayat bitmiyor oturup günlerde dedikodu yapacaklarına gelip birşeyler öğrenmeye çalışıyordu kendilerini geliştiriyorlardi sadece kocaya bağımlı kalmiyorlardi ,evli olmakla okumanın ne ilgisi var ki bekar insanda okur evli insanda evli olunca hayat bitmiyor ki eşine bir şekilde açıklar orta yolu bulurlar bence o kadar puan almış çalışmış niye okula gitmesin ki kendi için bir iş gelecek kurmasin hayatın binbir türlü hali var, kaydını yaptır canım bir orta yolu bulursunuz illa bence kendini anlat eşine ikna edemezsen en azından okulu dondurursun ikna çabalarına devam edersin
(12,861 puan) tarafından
Büyük halam profesör eşi de profesör hala yükselmek için okumaya devam ediyorlar yaşları 75 ten fazladır saçma değil yani okumanın yaşı yoktur :)
0 oy
tarafından
Geldiğini duyunca bir şey söylemez bence ve söylemesin de bir zahmet. Hangi üniversite ve hangi bölüm geldi ?
(650 puan) tarafından
PDR bölüm cnm bilmiyorum şu aralar aramaz pek iyi değildi kaydı yaptrsam garanti mi olurdu bilemedm
tarafından
Bölümün çok iyi tabi ki kaydını yaptır. Tebrik ediyorum seni.
tarafından
Bence kayıt yaptırmadan ikna etmen daha iyi olur dersin izin vermezse sana saygı duyduğumdan söylüyorum lütfen sende saygı göster diye. Tebrikler bu arada
0 oy
(3,457 puan) tarafından
Hangi üniversite hangi bölüm, çocuk var mı bunlar önemli bence 
(650 puan) tarafından
3, yaşında oğlum var cnm PDR bölümde
(3,457 puan) tarafından
Sen okul gidince oğluna kim bakcak, kreşe versen kim alcak nasıl olcak bunları düşün mantıklı cevaplar bul eşini ikna edersin bence
(650 puan) tarafından
Oğlumu kreşe yazdırdım cnm Eylül'de başlıcak zaten yks tercihleri açıklanmadan yazdırmıştık yarım gün olmazsa tüm gün veririm o zamana benim işlerim biter zaten ben alamasam eşim alır veya kaynanamla evler yakın o alabilir
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Ben de okulu yarıda bırakıp evlenmistim şuan af çıkmış tekrar aliyorlarmis birakanlari. Dedim gideyim yapayım kaydımi 1 yıl kalmış zaten bitsin af var hazir. Asla izin vermiyor okula gitmeye sadece açıktan veriyor ordan da 4 senedir okuyorum bitmiyor çok zor. Oysaki ben okula giderken yaşça bizden büyük abiler ablalar vardı okula gelen evli çocuğu olan falan.
(650 puan) tarafından
Burda bile saçma bulanlar var eşimin de ne tepki vereceğini biliyorum sizinki gibi hayır dicek bakalım hakkımızda hayırlısı
(3,151 puan) tarafından
İnşallah onaylar gerçekten bu devirde nerden ne kazanabilirsek kendimize ne katabilirsek kardır. Asıl saçma olan okuldan kiskanmalari dışarda her gün markete pazara vs gidiyoruz ise gidenlerimiz var okul ortamından ne diye kiskaniyolar bilmem sanki şimdiki çocuklar bizle mi takılacak dediğim gibi bizim zamanimkzda vardı öyle abi ablalar kendi halinde gelir giderdi okula kimseyle samimi değillerdi ders dışında.
0 oy
(812 puan) tarafından
Tabiki de eşine söyle canım sonra başına kalkar hem birlikte karar verirsiniz benim eşim benden habersiz böyle bişey yapsa ona olan güvenim kırılır  kendimi önemsiz sözümün bir önemi yok gibi hissederim çok zoruma gider 

İnan söylemen daha iyi ve kararına saygı gösterir 

Ama söylemezsen benim fikrim ben eşimin yaptığı şeye saygı göstermek istemem hakkınızda hayırlısı Olsun canım ❤️
(650 puan) tarafından
Haklısın cnm söyleyecem bakalm ne olcak
0 oy
(3,143 puan) tarafından
Okul yaşadığın sehirdeyse. Çocuğun var mı bilmiyorum varsa bırakacak yerin varsa niye kızsın.
(650 puan) tarafından
Cnm çocuğu yarım gün kreşe yazdırdık zaten Eylül ayında başlıcak okulda yaşadım yerde
(3,143 puan) tarafından
Tamm o zaman canim bişey olmaz gidersin
0 oy
(606 puan) tarafından
PDR kazanmisdin bn izin vermese bile giderdim asdgjkloh 
(650 puan) tarafından
Ahajaj :)
0 oy
tarafından
Sen eşine söyle ve kaydını mutlaka yap eger gitmeme durumun olursa dondurursun  ama inşallah okurshn 
(650 puan) tarafından
İnşallah çok istiyorum ya
0 oy
(13,792 puan) tarafından
O kişi senin eşin hayat arkadaşın ve kararlarına tercihlerine saygı duyması gerekir bence açık açık ifade et kendini bunu yazmak istiyorum ve yazacağım diye kararlı olursan bir şey olmaz 
(650 puan) tarafından
Söyleyecem ama iyi şeyler olacağına pek inanmıyorum
0 oy
tarafından
Tercih sonucun gelmiş hayırlısıyla illaki kayıt yaptıracaksın zaten canım ama eşine söyleyip kayıt yaptırmak daha iyi olur diye düşünüyorum diğer türlü habersiz hareket etmen onu üzebilir. 
(650 puan) tarafından
Bence de en iyisi söylemek
(13,792 puan) tarafından
Sonuçta sınava hazırlanırken örgün yazarsın demis ona göre ekstra çaba harcamışsın açıktan bir bölüm okumakla örgünde okumak aynı değil arada dağlar var baştan buna yok demiş olsaydı sen o kadar çalışmak zorunda olmayacaktın boşa mı çalıştın o kadar çocuk oyuncağı mi bu önce tamam deyip sonra vazgeçsin
(650 puan) tarafından
Heh işte tam da buna bozuluyorm gezmedm uyumadm o kadar emek verdim
(13,792 puan) tarafından
Kız kpss çalıştığım donemleri düşünüyorum da insan bir sınava hazırlanırken yaşamıyor sadece nefes alıyor hayatımda iki üç senelik bir dönem öyle geçti o yıllar sanki yok hayatımda hiç bir etkinlik anı yok o zamandan sanki hiç yaşamamışım ki ben o zamanlar bakardım annem yemeğimi bile önüme getirirdi sen ev işi çocuk vs onlara rağmen hazirlanmışsın bu emeği heba etme bence ama önce konuş sonra yap
0 oy
(4,700 puan) tarafından
PDR kolay bir bölüm değil canım bence esin duyunca bişey demez çünkü aşırı soğuk baksaydi ilk örgün yaz demezdi o puanla açık yazmak saçma olurmus zaten hakkında hayırlısı olsun ama bence söyle her türlü kaydını kendi yapar 
(650 puan) tarafından
Kayıtlara kadar başının etini yiyyim artık belki oluruna bırakır :)
0 oy
(1,734 puan) tarafından
Ne yap et ikna et çocuğun da küçük değil canım. Eğitim hayatına karıştırma ne demek AÖF ya sen PDR yi bırakacaksın açık öğretimden siktiri b.ktan geleceği olmayan bir bölüme mi gideceksin . Kolumda altın bileziğin olsun dünyanın bin bir türlü hali var ilerde kendi ayakların üzerinde durman için büyük bir fırsat asla ama asla vazgeçme kimsenin yok gidemezsin demeye hakkı yok kocanın bile.burdaki hayatları görüyorsun çoğunun işi gücü olsa . Geliri olsa dururlar mı o adamların yanında . Hep gideceğim ama aılem istemiyor . Kocam dövüyor falan diyorlar nereye sığınırım diyorlar oysa meslekleri olsa kendılerıne eziyet eden o adamları asla çekmezler . En fazla bir ay kavga edersin sonra ıkna olur canım . Sakın yok kocandan izinsiz olmaz diyenlere aldanma inanma . Gelecek hepimiz için bi muamma sen kendını garantıye al 
(650 puan) tarafından
Gerçekten beni çok iyi anlamışsınız ve ilk etapta örgün izin veririm dedi ben ona güvendim çalıştım uyksuız kaldm hem ev hem çocuk hem dersi idare ettim bir yere gitmedm doğru düzgün hep ders çalıştım şimdi gitmesem emeğime yazık değil mi
(1,734 puan) tarafından
Aynen öyle canım asla kabul etme asla ızın verme sen kararlı durursan ıkna olur sakın vazgeçme 3 5 gün küser sonra alışır alışmazsa da kendı bilir
0 oy
tarafından
Bu kararı eşinle ortak vermeliydin onun haberi olmadan örgün yazman bile yanlış 

Çok istekliysen zaten uzaktan da başarı olabilirdin
(650 puan) tarafından
Ama aöfte mantıklı bir bölüm bulamadm emeğm çöp olsun istemedim
(4,700 puan) tarafından
Canım uzaktan okunan bölümler ile PDR eş değer mi sence ?
tarafından
Linçleyen linçleyebilir eşiniz yapsa ne tepkiler verirsiniz kabul edin eşiniz istemediğiniz halde okul ortamına gitse gelse üstelik 3 yaşında çocuğunuz var
(4,700 puan) tarafından
Okul ortamina gitse gelse sanki pavyona gidecek tövbe yarabbi kuzum sen eşini ikna etmeye bak
tarafından
Evet gitmiyor ama eş istemiyor sonuçta. Haberi olmadan yazmış olduğu örgün tercih bile yanlış keşke yazmadan önce ikna etseydi. Olan olmuş zaten
0 oy
(2,211 puan) tarafından

Pdr mi geldi :) şahanee :) bende pdr mezunuyum, 7 yıldır rehber öğretmenim.. darısı başına olur inşallah 

(650 puan) tarafından
Ayy inşallah çok istiyorum gerçekten tabi ünite gidebilirsem :)
(2,211 puan) tarafından
Gidersin inşallah, tatlı dille anlatmaya çalış. Kuzenimin eşi de hukuk kazandı bu sene son senesi biraz zorlandı ama bak bitmek üzere..
0 oy
(2,375 puan) tarafından
Çok güzel bir bölüm kazanmışsın hayatta kimsenin garantisi yok kendin ve oğlun için ne yap ne et bitir o okulu bu senin hayatında çok önemli bende üniversite mezunuyum kesinlikle okumalısın ve bitirmelisin hakkında hayırlısı olsun inşallah 
(650 puan) tarafından
İnşallah canım ya

İlgili sorular

0 oy
32 cevap 794 göst.
0 oy
15 cevap 363 göst.
0 oy
4 cevap 110 göst.
19 Kasım 2021 Aile kategorisinde Sirine_36 (205 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 112 göst.