0 oy
266 göst.
Diğer kategorisinde (1,313 puan) tarafından
10 aylık oldu emeklemiyor kaynanam dün geldi bunun bir sorunu mu var niye emeklemiyor deyip durdu emekleme pozisyonuna geliyor 2 emekliyor düşüyor bana normal geliyor ama herkes çok takmış durumda 

18 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Her bebek bir değil canım belki emeklemeden yürüyecek 
(1,313 puan) tarafından
İnşallah canım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Emeklemiyor ama oturabiliyor mu
(1,313 puan) tarafından
Oturuyor sürünüyor bir yerlere tutunup kalkmaya çalışıyor
tarafından
Canım her bebek aynı olsa burda hepimiz ayrı bir dert için post açıp soru sormak zorunda kalmazdik her bebek kendine özeldir yani emeklemeden yürüyecek belki kim bilir. Sen millete aldırış etme
(1,313 puan) tarafından
Haklısın canım teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Her bebeğin gelişimi farklı kuzum . Etraf herşeyi der de der yani . Desinler boş ver takma bile . Benim kızım da 10 aylık hâlâ dişi yok herkes de ona takmış durumda . 
tarafından
Bende ilk bebeğimi kaybettim çok zor bı durum seni çok iyi anlıyorum. Şimdi bebeklerimiz sağlıklıysa ne mutlu ki şükredecek çok şeyimiz var . Elbette ki zamanı gelince yapacaklar herşeyi
(1,313 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım aynen öyle
(66 puan) tarafından
Benim kızın ilk dişi 14 ayında cıktı sen düşün neler duymuşumdur :)))
9.5 ayında yeni iki adim falan
eliyle gitmeye çalışıyordu
tarafından
Benim kızım da tutunarak yürüyor ama diş falan yok bana normal geliyor etraf niye dişi çıkmadı aynı ayda olanların 7-8 dişi var bu çocuğun niye yok diyorlar normal diyip geçiyorum
(66 puan) tarafından
Aman boşver dişsiz çocuk mu var sanki niye bu kadar sorun ediyorlarsa :))
0 oy
(2,706 puan) tarafından
Desteksiz oturabiliyorsa sorun yoktur. Oğlum da yaşında emekledi. 
(1,313 puan) tarafından
Desteksiz oturuyor
(2,706 puan) tarafından
Sorun yok o zaman. Emekleme gelişim basamağı değil.
(1,313 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Gayet normal canım hatta emekleme den yürüyen çocuklarda var yani illa emekleyerek diye bir şey emeklemek bir gelişim basamağı değildir sadece çocuklar motor becerisi kazanırlar emekleyerek 1 yaşında gorumcemin çocuğu daha yeni yenei emeklemeye çalışıyor ve gayet normal 18.aya kadar da yürümesi bekleniyor sadece bazı çocuklar erken bazı çocuklar zamanında yapabiliyor ama herkes illa böyle olacak diye kendi bildiğini okuduğu için doğrusunu bilmiyor 
(1,313 puan) tarafından
Bir yerlere tutunup kalkamaya çalışıyor
(7,376 puan) tarafından
Gayet normal canım kalkabilir biz fizik tedaviye gittiğimiz için daha detaylı biliyoruz bebeğin gayet normal yani korkma
(1,313 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım Allah razı olsun
0 oy
tarafından

Belkıde emeklemeden yürüyecek canını sıkma her çocuk hemen emekleyecek diye bişey yok abimin oğlu çok geç emekleri çok geç yürüdü ama benim kız 7 aylık emekledi 10 aylık yürüdü her çocuk bir olmuyo ama abimin oğlu baba derken benim kız onu bile demiyodu:D

(1,313 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(986 puan) tarafından
Emeklemeye bilir. direkt yürüyecektir belki hiç sorun yapma 
(1,313 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
tarafından
Emekleme bir gelişim kriteri değil zaten. Kendi yeğenlerim emeklemeden 12 aylık yürüdü. Arkadaşımın bebeği sürünmüyordu bile öyle sadece oturuyordu 14 aylıkken birgün kalktı ayağa yürüdü :) 
(1,313 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Sürünerek gidiyor mu
(1,313 puan) tarafından
Evet canım
(7,768 puan) tarafından
Ee o zaman dert etme çok bilen kendi doğursun onu büyütsün
0 oy
(5,827 puan) tarafından
Emekleme gelişim seviyesi değil bazı bebekler emeklemeyi sevmeyip direk yürür. Biz 7 aylığız oğlum sanırım emeklemeyecek yürüteçi seviyor yuvarlanarak gidiyo gitmek istediği yere.. 
(1,313 puan) tarafından
Bizde de durum aynı
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Benim oğlumda 11 aylık emekledi emeklemeden yurucek demiştik hatta
(1,313 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(563 puan) tarafından
Şu bebekleri Bi rahat bıraksınlar artık ya sürekli baskı yaparlar insana 
0 oy
(737 puan) tarafından
Benim oğlum 13 aylıkken direk yürüdü emeklemedi hic
0 oy
tarafından
Gayet normal canım boşver
0 oy
(1,213 puan) tarafından
Her bebek gelişimi farklıdır benimde oğlum geç emekledi oturması yürümesi hepsi geç oldu bir anda çabucak hepsini yaptı ama ozmaana kadar ne sorulara maruz kaldım işte hastami sorun mu var yaşı ni geçti dediler aama her bebeğin gelişimi farklı dir zamanı vardir
0 oy
(2,470 puan) tarafından
Emekleme gelişim basamağı değil kendi başına oturabiliyosa yani sen oturtmayacaksın o kendi oturma posuzyonu alacak bunu yapabiliyosa dert etme emeklemeden yürüyecektir belki kizim 7 aylık emekliyo tutunup kalkiyo kendi oturuyo ama hemşire oturuyomu dönüyomu diye sordu emekleme önemli değil dedi
0 oy
(4,431 puan) tarafından
Benim büyük kız yaşını gecince emekledi her çocuk farklı ki 6 ayında onoturuyordu desteksiz ama sağa sola dönüp emeklemesi yoktu simdiki 8 aylık oturuyor ama yıkılıyor ama fildir fildir yuvarlanıyor da hangisi sorunlu şimdi boşver sen:)
0 oy
(222 puan) tarafından
Benim oğlum da 11 aylığa yakın emekledi 12 ayı geçer geçmez de yürüdü yani normal bir durum 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 50 göst.
6 Kasım 2023 Aile kategorisinde Pampers (205 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 163 göst.
19 Mart 2023 Diğer kategorisinde Birmucizeolsunn (97 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 426 göst.
10 Aralık 2019 Diğer kategorisinde EsraAlperen (52 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 97 göst.