0 oy
160 göst.
Diğer kategorisinde (92 puan) tarafından
Kızım 9 ay 21 günlük haftaya 10 ayı bitecek ama hala emeklemiyor hatta emeklemeye çalışmıyor bile yere bırakınca basbasbagiriyor çok ağlıyor sürekli ya kucak istiyor ya mama sandalyesinde ya örümcek de normal mi sizce 10 aylık bir bebeğin hala emekleyememesi çoğu bebek bu aylarda çoktan emeklemis hatta koltuktan filan tutunarak yürüyor benim kız da tık yok 

17 Cevaplar

0 oy
(111 puan) tarafından
Canım hercocuk emeklemezki kimisi ekmeklemeden direk yürümeye başlar Sıkma canını 
-Reklam-
0 oy
(1,138 puan) tarafından
Kız benim kızım da hiç emeklemedi.ne tatlı gelirdi emekleyen bebek.ama hiç emeklemedi.10 buçuk aylıkken direk yürüdü.kaldı ki her bebişin farklı oluyor.diğer bebekler yapıyor diye o da kesin şu ayda yürür şu ayda emekler konuşur diye birşey yok bebişlerde 
(92 puan) tarafından
Yaaa maşallah subhanallah ne güzel hemencecik yürümüş erkenden acaba benim nazlı prensesim napacak ne zaman emekler yada yürür çok merak ediyorum bazen endiseleniyorumda yalan yok yani neden hala emekleme yok die
(1,138 puan) tarafından
Kız daha çok küçük emeklemese emeklemez.
Benim dayımın torunu 1 buçuk yaşında hatta 2 yaşına doğru düzgün yürüdü
Annesi çok takiyordu.doktor normal her bebeğin gelişimi farklı olabilir dese de yok terapi bile aldirdilar.gelişimi için ohoo neler neler.çoxuk istemiyor yürümedi konuşması da geç oldu.
Hele 9 ay çok çok erken emeklemese bile.
Bı baktın seninki direk koşuya çıkar :D
0 oy
(1,859 puan) tarafından
Doktor ne diyor canım o önemli tüm gelişimi sağlığı yerindeyse çok takılma her bebek farklı zamanda yürür emekler kimisi hiç emeklemeden direk yürür
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Kontrollere gidiyorsan sknti yapma her bebek farklı benim ilk oğlani da bekledik emeklesin diye hatta sonra dedik heralde eneklemeden yürüyecek 11 aylık emekledi 13 TE yürüdü ikincim 7 buçuk aylık emekledi 10 buçuk yürüdü yani her bebek farklı oluyor
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Benim bebeğim de 10 buçuk aylıkken emekledi hatta ben emekleme direk yürür diye düşünüyordum 

Ama koltuğa tutunarak ayakta duruyordu 

Gerisi aynı ya örümcekte ya oturuyor 

Bir gün en sevdiği nesne olan anahtarlığı eşim çocuga göstererek uzağa attı al al dedi ve birden onu almak için bir depar attı bir emekledi öyle birden oldu bizimki önceden nesneler koyardım uzağa bacaklarıyla ben emekletmeye çalışırdım yok bacakları tamam ama kollarını asla hareket ettiremiyordum taşıyamıyordu ben ümidi kesmişken birden sürpriz yaptı bize 
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Canım emekelemek bir gelişim basamağı değil ki her çocukta emekelemek zorunda değil yürüme süreside 18 aya kadar yürüyebilir yani kafaya takılacak bir durum yok bazısı 1 yaşından sonra emekliye bazısı direk yürüyor 
0 oy
(914 puan) tarafından
Örümceğe hiç bırakma bebeğini yani o etkilemiş olabilir 
0 oy
(2,226 puan) tarafından
Benimkide 9 bucukda emekledi canım 

Her bebeğin gelişimi farklı emeklemeden yürür belki . Belki yürür sonra emekler belki hiç emeklemes 
0 oy
(3,577 puan) tarafından
Çocuğu çok kalın giydirince, emeklemesi.i İçin yere bırakmayınca, ya da çocuk kilolu okunc a ada kendini kaldırması zor oluyor. Bunlar da geç emeklemesi için birer etken ama çok takılma. 
0 oy
tarafından
Benimki 1 yasinda 2  3 gub e.ekledi direk yürüdü sonra daha kicuk bemce
0 oy
tarafından
Benim oğlumda 2 hafta sonra 1 yaşına girecek hiç emeklemiyor asla yüzüstü koymami istemiyor haala yurumuyorda ama koltuğa falan yaşlanıyor sadece doktor bana dediki çocuğu hiç yere bırakmadığın için emeklemedi emeklemeden yürür dedi bakalim bekliyoruz  
0 oy
tarafından
Canim benimkisi 9 aylık asla yerde durmak istemiyor ama çok güzel basıyor elinden tutunca yürüyor emeklemeden yürüyecek sanırım ayakta bir saat dursa yorulmaz yerde 5 dk sonra bağırıyor cadı 
0 oy
(436 puan) tarafından

benim de on aylık hep kucakta bide hamileyim çok zorlanıyorum 

bari yürütmeye çalışmayım diyorum basmıyor bile
üşengeç 
0 oy
(12 puan) tarafından
Benim kızım yasindan sonra emekleyip ,bir yerlere tutunarak sıraladı ve 16 .5 aylikkken yürümeye başladı.
0 oy
(5,575 puan) tarafından
kızın için yapacağın en iyi şey kıyaslama yapmamak olur HER ÇOCUK AYNI OLMAZ benim oğlum 11. 12. ayda emekledi 15.16. ayda yürüdü 
0 oy
(496 puan) tarafından
Her bebek emeklemez benimki emeklemeden yürüdü 9 aylikken
(2,155 puan) tarafından
Canm yürümeden önce ne gibi belirtiler oldu
0 oy
(128 puan) tarafından
Arkadaşımın bebeği emeklemeden yürüdü. Hatta yürüdükten sonra 1 2 ay emekledi :) Arkadaşım çok takıyodu kafasına kasları gelişmiyo diye ama çok normalmiş yürüyünce rahatladı 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 189 göst.
21 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 196 göst.
18 Kasım 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 153 göst.
11 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 63 göst.
17 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ELIF KOCAS (26 puan) tarafından soruldu

378,336 soru

11,324,124 cevap

34,775 kullanıcı

...