0 oy
364 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Diğer evin iskani belli değil inşaat elektriği suyubuda kesmişler iskan için ev sahibim şimdi aradı ağustos 25 de nakliye mi tuttum dedi evimden çıkın dedi ev bizimdi ona satmıştık 2.5 ay oldu her gün arıyorlar bizi 

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben nasıl yapcam akıl verin elektrik yok su yok
-Reklam-
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Sattıysan normal bacm duramazsın 
tarafından
Bizim aldığımız evin mutahiti temmuzda teslim ederim demişti
0 oy
(923 puan) tarafından
Ay inanmıyorum aynı durum başımızda mafolduk 20bin masrafa soktu bizi nakliyatciya bile eşim tuttu yazıklar olsn şuan tüple resmen yemek yapmaya ugrasiyom cktk başka eve çok zormuş çok taşınmak bu kdr tahmin etmiyodum su kovayla komşudan aldık açılana kdr şu günler bı an önce bitsn
tarafından
Ya öyle deme lütfen korkuyorum nasıl yapcam ben yoruldum yemin ederim bak o arıyor bu arıyor bıktım artık bir an önce çıksın iskan gitmek istiyorum artık bunaldim
0 oy
(3,205 puan) tarafından
Satmışsın 2.5 ay geçmiş karşı tarafta haklı  anca kira verirsen adama belki biraz müsade eder
tarafından
Kira istiyor ama kirası 1200 TL imiş. Yalan söylüyor çünkü benim sattığım evin kirası bile 900 burda burda 1200 TL ye lüks semte oturursun
0 oy
(356 puan) tarafından
Tahliye için ne kadarlık süreyle anlaştınız 
tarafından
Temmuzun sonuna kadar oturcaz ağustosta kira vericez vermesek evi ağustos sonunda tahliye edicez diye anlaştık
(356 puan) tarafından
Karşı taraf kiracıysa kira karşılığında anlaşabilirsiniz
tarafından
Kiracı ama eşim anlaşmiyor 1200 TL kirami ödeyin dedi 1200 TL de burda çok kira olarak yani 1200 TL ye lüks semte oturursun ancak
(356 puan) tarafından
Anlaşmanız o şekilde olduğu için karşı tarafta zor durumda kalabilir kirayı kabul edin bence elektiriksiz susuz eve gitmek daha kötü
(48,735 puan) tarafından
karsi taraf hakli bu durumda evleri varken boşuna niye kira versinler sizin kira bedeli odemeniz lazim hem satmış siniz hemde bedava oturuuosunuz onlar niye kira ödesinler ki
0 oy
(12,861 puan) tarafından
Anahtar teslim almadan keşke satmasaydınız evi çok zor bı durum 
tarafından
O zaman da gücümüz yetmiyordu mecbur burda bütün mutahitler peşin para istiyor 3 4 ay sonra verecez desende kabul etmiyorlar evi satmadan ev alamazdik
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Tapu işlemlerinden sonra yasal olarak iki ay süreniz var zaten..bizde kiracıyız çıkıcaz ev aldık oturan kişiye söyledik yasal süreç budur diye kabul etti malesef yasal süreç bitmiş sizin için 
tarafından
2 ay geçti kuzum yemin ederim strese girdim şuan
(7,447 puan) tarafından
Çok haklısın aynı süreçlerdeyiz bizde taşıncaz ve ev sahibimiz hiç beklemediğimiz bir anda çıkın dedi 1 yaşında oğlum var ve ikinci bebeğime hamileyim ve ev bulmak çok zor oldu kiralar uçtu bizde borca girip ev aldık İstanbul fena durumda kiralarla ilgili en iyisi bu dedik
0 oy
(10,433 puan) tarafından
Siz adamın verdiği süreyi bitirmişsiniz canım kira da 1200 e çıkmış olabilir 900 ile arada 300 fark var ev sahipleri artık çatır çutur zam yapıyor artırım istemesi de normal. Olmadı çıkıp bir süre su ve elektrik olmadan idare edeceksiniz de o iş de uzayabilir. Kira kısmı en makulü
0 oy
(1,321 puan) tarafından
Valla bu durumu yaşamış biri olarak yazayım evi boşaltılması insanı illet ediyor bizde şu anda oturdugumuz yeri aldık adamda kendine yer alacaktı hemen taşınamam dedi iyi dedik iki ay otur iki ay geçti çıkmadı üç ay geçti çıkmadı en son gittik savcılığa şikayet ettik bize kira iduyum diye teklif bile yapmadı o adamın yerine kendinizi koyun bizde kiraciydik iki ay diye anlastigimiz yeri dört ayda bosalttik fazladan bize iki ay kira odetti o adama asla hakkımı helal etmem 
tarafından
Benim bu sattığım ev 1 yıl kiradaydi satmadan önce. Kadın 1 sene oturdu 8 ay kira ödedi sen düşün 4 kira vermedi ama bir gün olsun baskı yapmadım insanlık diye bir şey var herkeste olması gerekiyor bence. Herkes denemeli
(1,321 puan) tarafından
Bu senin kararın kira almamak ama adam aldığı eve yerleşemiyor ve kira ödüyor bence biraz empati yapmalısınız bunun insanlıkla alakası yok geçim zor şu devirde adamın evi varken kira ödememek istememesi çok doğal kocan 1200 lira çok diye adamın kirasını karsilamiyorsa adamda evimden çık demekte haklı kimse sizden zorla almadı o evi parasını ödedi aldı adam evi
tarafından
Biz o evi verirken 15 bin düşük verdik kendiside bugün çok hakkınız geçti helal edin dedi. Kısacası vermicektik ama kadın 20 yıldır ilk defa ev sahibi olucam deyince indirim yaptık ve durumumuzu hep izah ettik ev çıkana kadar diye önce kabul ettiler kira vs yoktu bu ay kira istedi daha 2.5 ay yeni olmuş
(1,321 puan) tarafından
Yaptığınız iyiliği burda anlatmanın anlamı ne yaptınız bitti tapuyu verdiniz söz verdiğiniz tarihte çıkmadiniz bunu bize aldığımız evin sahibide yapmıştı biz en son savcılığa verdik haklı adam adamın evini gasp etmeye hakkınız yok düşük vermiş olman emin olki senin içinde biran önce elden çıkarayım diğer evi alayım diyedir ya adamın kirasını verin yada çıkın çok basit
0 oy
(48,735 puan) tarafından
anlyisli degil mi oturma suresi vermedi mi
0 oy
(2,849 puan) tarafından
Şantiye elektrik suyu kullanılabiliyor iskanı olmasa bile yerleşiyorlar binalara. Benim annemlerin oturduğu bina da yeni iskanı alınmadı ama mecburen satın alan herkes girdi oturdu. Biraz yüksek fatura ödüyorlar ama elektrik su doğalgaz herşey var yani.

Diğer evi alanlarda haklı napsınlar aldılar oturacaklar mecburen.
tarafından
Kuzum bu evin elektrik suyu vardı kestik dedi iskan başvurusu için hepsini kestik dedi

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 576 göst.
12 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Moomms12 (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 94 göst.
0 oy
3 cevap 315 göst.
21 Ağustos 2020 Alışveriş-Hediye kategorisinde Mevlanaa (4,859 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 123 göst.
6 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,618 puan) tarafından soruldu

381,124 soru

11,410,085 cevap

34,947 kullanıcı

...