0 oy
571 göst.
Diğer kategorisinde (22 puan) tarafından
Geçen Kasım ayında 500den 1500e çıktı tamam dedik daha sene dolmadan aramış kirayı arttırın yada çıkın kendim oturcam diye 5 senelik kiraciyiz moralim bozuldu gerçekten böyle yapabilirmi 

18 Cevaplar

+7 oy
(12,856 puan) tarafından
Yanlış anlama ama bedava oturuyorsun ev sahibini de düşünmek lazım 
-Reklam-
0 oy
(8,331 puan) tarafından
Kontrat varsa kafasına göre ne zam yapabilir ne çıkın diyebilir hakkınızı arayın 
(1,794 puan) tarafından
Kaç senelik yaptınız kontrantı. Kendi kendine yenilenmez kontrant
(8,331 puan) tarafından
Bankaya yatırıldığı zaman kira bedeli otomatik yenileniyor diye biliyorum canım ama emin değilim
(22 puan) tarafından
Eve girerken yaptık bir snee lik daha birsey yapmadık
(1,794 puan) tarafından
Yok canım olmaz ozamn 1 seneniz dolmuş..
(221 puan) tarafından
5 yılı dordurduysanız. İstediği kadar yapabilir. Eve girerken yapmıisınız kontratı hersene otomatik olarak yenilenir. Muhtemelen itiraz ederseneniz mahkemeye verecek kazanırda.
0 oy
(1,152 puan) tarafından
Kontrat var mı?
(1,152 puan) tarafından
Önemli değil kira bedeli bankaya yattıkca kanunen kontrol yenilenmiş olur
(1,794 puan) tarafından
Elden verdik biz hep tabi
(1,152 puan) tarafından
O kötü olmuş işte banka hesabına yatırıp açıkla kısmına kira bedeli yazmanız lazım
(22 puan) tarafından
Biz bankaya yatırdık
(1,152 puan) tarafından
Tamam ozaman hiç muhattap olma günü geldi mi parasını yatır, yildada %25 fazla yatır, hiç bir şey yapmaz kanunun sen haklısın ama şöyle bir durum var ben oturacam derse ozman iş başka onun içinde kendinin de kirada oturması başka evinin olmaması lazım, diğer türlü ben oturacam deyip kiraya verirse ozaman dava ederseniz 2 senelik kira bedeli ödemek zorunda size
0 oy
(497 puan) tarafından
Yapamaz. Kontrat varsa bitmesini bekler. Mecbur poliste çağırana bir b.ok yiyemez
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Allah’ından bulsun böyleleri gözünü toprak doyursun  yaa. Gerçekten nefret ediyorum evi var diye dünyanın sahibi onlar sanki. 
(997 puan) tarafından
1500 TL'ye şimdi ne yapılıyor ? Evden kapının önüne çık 1500 TL gitti zaten. 5 sene boyunca bedava oturmuş zaten açgözlü olmamak lazım.
(2,835 puan) tarafından
1500 tabiki çok uygun asla fiyat anlamında söylemedim. Bizde kardeşime bakıyoruz bulamıyoruz şuanda en uygunu 10bin. Ben tamamen parayı artırmıyorsan evimden çık ben gelcem mantığına dedim. O kadar çok ki böylesi bu zamanda. Üstelik kendide gelmiyor.
(997 puan) tarafından
O konuda birşey diyemem canım ama 1500 zaten çok az bir meblağ ki daha yeni 1500 olmuş ben 3500 e oturuyorum ama ev sahibim iyi altlı üstlü bahçeli evde oturuyoruz
(2,835 puan) tarafından
Valla öyle Allah merhametli insanlarla denk getirsin bu zamanda kiracı olmak çok zor kuzu. Ne güzelmiş seninde aman maşaAllah diyelim:)
0 oy
(119,342 puan) tarafından
kiz 500 ev varmi su zamanda 1500 bile bedava 
(22 puan) tarafından
Eski kiraciyiz canım normalde her sene 40lira yapardı ne blım şimdi snee dolmadı biz de şaşırdık
(119,342 puan) tarafından
ciksan 4 binden assaga ev bulamazsin 4 bine bulursan ne ala ama bacim
0 oy
(1,450 puan) tarafından
Suan en mantikli olan bir miktar kirayi artirmak evet hakli artik o fiyata ev yok
0 oy
(5,365 puan) tarafından
Ablamın iki di 4 yaptı 
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Nerde ve ne şartlarda bi evde oturduğunuz da önemli tabi. Çevrenizde ki aynı durumda olan evlere bakın kirasi ne kadar? Bizim ev sahibi de ilçede sıfır dairelerde en fazla 2500 e oturuldugu halde 1000 TL den 4000 TL yapmak istedi ev yapılı değil eski. zorla kavgayla 2500 e anlaştılar 
0 oy
(362 puan) tarafından
Bizim de beş yılımız doldu 2500 den 8000 TL oldu kiramiz beş yıl dolunca yüzde 25 in üzerinde yapabiliyorlar zam hakları var ev sahiplerinin 
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Kontrat banka yolu ile ödeniyor ise kira 5 sene dır süresi. Çık ben oturcam derse kendi oturmak zorunda başka kiracı tutarsa dava açabilirsin. Kontratlı yazandan ayrı zam yapamaz. Ha şöyle bisey var çevre genelinde kira tespiti yaptırıp dava açıp oba gire kiranizi yükseltebilir.  Ama orta.yolu bulmaya çalışın bence. Ben ev bakıyorum şuan Eylül de sürem doluyor.10 binden aşağı ev yok. Onlarda 6 aylık 1 yıllık.pesin istiyorlar yok memur yok emekli. Yok.cocuklu istemiyorlar. Bir sürü sıkıntı taşınma masrafı depozito hariç. Oturduğunuz yerden memnun iseniz orta yol bulmaya çalışın. 
0 oy
(993 puan) tarafından
Hangi şehirde ve hangi şartlardaki bir evden bahsediyoruz ?
0 oy
tarafından
Vallah çok ucuza oturuyorsun kız orta yolu bulun ev sahibi ile 
0 oy
(118 puan) tarafından
Cnm benim bildigim 5 yildan sonra ev sahibi isteidgi kirayi soyleyebilir yani artirma hakki var. Senin kontratin gunune kadar birsey yapamaz ama.
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Ya nerede oturduğunu ve evinin durumuna da bağlı gerçekten ucuz oturuyorsun sonuçta oradan aldığı parayla ev geçindiren insanlar da var öyle düşünmek lazım ama durumun yoksa söyle ihtarname çeksin kendi oturacağına dair kendisi oturmazsa eğer kiraya verirse hem ceza alır hem size tazminat ödemek zorunda kalır hem de evini yanlış hatırlamıyorsam iki sene kadar kiraya veremez
0 oy
(3,401 puan) tarafından
Bizim ev sahibi de 1600  kiraydı  5 bine cikardi
(22 puan) tarafından
Naptinzz
(3,401 puan) tarafından
Kontratımız temmuz ayında bitti cnm işte eşimin  tayini çıkmadı  mecbur 5 bin  vercez
(22 puan) tarafından
Bizm senemiz daha dolmadan istiyorrr
(3,401 puan) tarafından
Eşim  dedi asla vermem o kadar kira çünkü   bu kadar artırmaya  hakkı yok  gerekirse mahkemeye veriririm dedi bizim ev sahibi % 25 artışın üzerinde fiyat koydu  cnm sizinki kontrat dolmadan asla artıramaz kirayı  yasal değil zaten sakında vermeyin
0 oy
(3,451 puan) tarafından
Kontrat var mı kontrat, her sorunun cevabı buna bağlı 
(22 puan) tarafından
Eve girerken yapmıştm
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Sobalı ev benim alt boş üs çati isinmasi zor bır ev 550 TL'den 3000 e çikardi 6 yıldır ouruyorm 7seneye girdi orta yolla 2250 ye düşürdü çok zoruma gitti cidden eve doğal gaz veya petek te dösemiycek ,,tek umudum TOKİ cikti inşallah seneye kadar tamamlanır da kendi evime çikarim 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 364 göst.
16 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 181 göst.
2 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Ayasa (1,235 puan) tarafından soruldu
+1 oy
17 cevap 316 göst.
27 Mart 2024 Aile kategorisinde oguzelikiziakc (76 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 331 göst.