0 oy
118 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (2,769 puan) tarafından
Kizlar bebeğim 6aylık tadimlari yaptik ama düzene girmedik kahvaltı ve ara öğün neler vermeliyim tarifleriniz varsa paylaşırmisiniz. 

Çok tecrübesizim bu konuda 

6 Cevaplar

0 oy
(13,717 puan) tarafından
Yumurta sarısı 

Peynir

Zeytin

Pekmez

Salatalık falan
(2,769 puan) tarafından
Bunları tek tek mi verdiniz
(13,717 puan) tarafından
İlk. 1 ay yumurta sarısının çeyreği ve peynir.
1 çay kaşığı da pekmez veriyodum.

Sonra 2 teker salatalık yemeye başladı yumurtayı kesti falan.
Tamamen deneyerek devam et
(2,769 puan) tarafından
Teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yani herşeyden püre şekilde ufak ufak tattır önemli olan bir alerji gördüğünde onu tekrar vermemen sebze ağırlıklı tattırmaya çalış yumurta haşla sarısını ayırıp biraz suyla aç onu o şekilde ver. Yoğurt hergun bir kase mayalayıp mutlaka yedir
(2,769 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(279 puan) tarafından
Kahvaltıda peynirli omlet haşlanmış yumurta tuzsuz peynir verebilirsin pankek krep olabilir ara öğün muz ezip verebilirsin elma rendele yada haşla yoğurt ver evde meyve püresi yapip verebilirsin 
(2,769 puan) tarafından
Pankek krep nasıl yicek peki
(279 puan) tarafından
Küçük küçük koparip verebilirsiniz yada ezebilirsiniz yumuşatip
0 oy
(736 puan) tarafından
Ilk once günde bir tane birseyle başla alerjisi varsa neye alerjisi olduğunu anlaman daha kolay olabilir mesela yarin yogurt yedirirsen baska bisey yedirme derken bir kac hafta böyle ondan sonra irmikle elmalı püre yapabilirsin irmikle muzlu püre yapabilirsin tabi bunlari ezerek veya rendeleyerek te verebilirsin ama ben irmikle yapiyordum doyurucu oluyordu üstüne de biraz pekmez gezdirdinmi güzel olur ama bu dediklerimden once sebzeyle püreler yaparsan hem daha sağlıklı  olur hemde ilk once meyve tadini alırsa sonra sebzeleri yemek istemeyebilir ben balkabagi da cok yedirmistim ama ne yaptıysam üstüne mutlaka pekmez gezdirdim brokoli havuç patates gibi şeyleri haslayip ezip verebilirsin tabi 6. Ay da bunlar verilebiliyorsa ben hatirlamiyorum herhalde verilebiliyordu. Bir de bu ay ek gida verirken günde yarım çay bardağını geçmesin 
(2,769 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim bilginiz için. Çok güzel aydinlattiniz beni Allah razı olsun
0 oy
(1,499 puan) tarafından
Yaa bende bişey sormak istiyorum bilen tecrübeli arkadaşlar cevap verirse çok sevinirim.. şimdi ek gıda tariflerinde hep görüyorum krep pankek salatalık falan veriyorlarmış onu nasıl yiyo bebekler ya benim oğlum 7 aylık dişi daha çıkmadı ha çıksada yer miydi bilmiyorum.. çok iştahsız zayıf bir bebek Allah'a emanet olsun sağlıklı olsun kiloyu takmıcam ama yemiyo bişey ağzını sadece et suyuna açıyor başka bişey yok yumurta yedirene kadar öğle oluyo yoğurdu da eeh işte ayıp olmasın diye yiyo iştah açıcak bişey yapabilir miyim acaba 
0 oy
tarafından
Muhallebi yap canım ben mesela irmik pişirip muz eziyorum alerjisi yoksa yumurta ceviz pekmez ekleyebilirsiniz sonra pirinç unu veya irmiği pişirip elma redeleyebilirsin tarçın eklerdim buna da ara öğün olarak yoğurt verebilrsin eline meyve verebilirsin 
(2,769 puan) tarafından
Teşekkür ederim dediginiz gbi yapicam

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 76 göst.
27 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Osmanin annesi (1,175 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 192 göst.
24 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Gydexn (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 148 göst.
0 oy
4 cevap 120 göst.

381,030 soru

11,407,277 cevap

34,943 kullanıcı

...