0 oy
491 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Merhaba arkadaşlar. Uyku tutmadı ve yaşadığım şeyleri yaşayan var mı diye merak ettim :D İlk kırk içinde uyanıkken tuhaf şeyler yaşadım. Mesela annemin yüzü değişik birinin yüzü gibiydi, kayınvalidemin yüzü de bir bebeğin yüzüydü (şaka değil.) İlk bir sene tuvalete bile eşimle gittim, yazın o sıcağında tek bir cam bile açtırmadım eve hırsız girer diye. Yıllarca yalnız yaşadım oysa öğrenciyken de atanınca da hep tek kaldım evde ve asla korkmazdım. Şimdi onlar geçti çok şükür ama o ilk bir sene saçıma aklar düştü resmen. Ben anlam veremiyordum ama lohusayken olur böyle şeyler dediler. Sizin var mı hikayeniz?

22 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Ben görmedim şükür 
(119,343 puan) tarafından
Melto
-Reklam-
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Daha 2.3 günlük lohusayken gaipten sesler duyuyordum ve 1 kere kızımın yüzünü korkunç Bi surette gördüm 
tarafından
Ayy bu yüz olayı nedir ya tövbe bismillah. Altta da yazmışlar.
(12,494 puan) tarafından
Kız demek ki çoğu lohusa yaşıyor bu durumu
0 oy
tarafından
Ayy çok şükür bir şey yaşamadım.ama burada bir arkadaş lohusayken aynaya baktığında başkasının yüzünü görüyormuş.onu okuduktan sonra ellerimi nasıl yıkayıp ciktigimi hatırlamıyorum,asla tuvalette aynaya bakamıyordum
tarafından
Yüz olayı çok garip değil mi yaşayan birkaç kişi var baksana :(
tarafından
Evet ve çok korkunç ya.umarim kimse yaşamaz
0 oy
(1,371 puan) tarafından
Lohusayim ve eşimi boğmak istiyorum bu yeterince garip mi :D
tarafından
Ahahah yazık adama :)
0 oy
(736 puan) tarafından
Çok sıçrardım bir anda. Allahimm o sezaryen dikislerim nasil acırdı bi anda sıçrayınca bir kac daha birseyler olmustu anlattiklarin tarzinda galiba cogumuzda oluyor lohusalikta
tarafından
Sebebi ne acaba ?
0 oy
(4,968 puan) tarafından
Evet benimde başıma geldi lohusa iken karabasan başti ondan sonra 2-3 ayda bir hep oldu üstüme basan ağırlık kulağıma bilmediğim yabancı bir dilde birşeyler söylüyordu oow çok zor günler geçirdim Allah'ım bidaha göstermesin 
tarafından
Amin canım ikinci çocuğu yapmaktan korkuyorum ağır geçti o dönem :(
0 oy
tarafından
Hem hamileyken hem lohusayken sürekli kocaman şeffaf tarantula kadar örümcek görüyordum eşime bak diye de lac kez gösterdim çok kötüydü.ogluma hamileyken kızım da çok küçüktü onun üstünde yürüyordu hep 
tarafından
Allah korusun ya iyi kafayı yememişiz.
tarafından
Öyle maalesef ama bunlar falan çok hafif bence daha neler olanlar var
0 oy
(229 puan) tarafından
Kırıklığın ne anlama geldiğini bilir misiniz? Belki çoğu inanmaz böyle şeylere ama ben çok inanırım ve bundan dolayı da şükürler olsun bir sıkıntı yaşamadım. Evde her kapıdan geçince bıçakla geçerdim ve besmele çekerdim içtiğim suyun içerisinde iğne vardı ve o şekilde içerdim her duşumu 40 gün boyunca ya annem ya da kayınvalidem dualarla aldırlardı beni ve oğlumu evde asla yalnız bırakmazlardı o şekilde :) 
tarafından
Kırıklık ne canım ?
(4,961 puan) tarafından
4o gün kadının mezari açık bklermis
(229 puan) tarafından
Pardon kırklık canım
0 oy
(1,414 puan) tarafından
Hiç okumadan yorum yapıyım 2 dir sallanıyoz ara ara ufak çaplılarla oluyo.. deprem korkusu yetipde artıyo başka korkuya gerek yok bu gece.. :(((
tarafından
Yaa hangi şehir canım geçmiş olsun :(
(1,414 puan) tarafından
K.Maraş
0 oy
(598 puan) tarafından
İlk lohusalık döneminde salonda eşim oturuyordu. Bende oğlumla yatak odasındaydim eşimin sesinde bir bana özlem diye üç kere seslendi bende geliyorum dedim arkamı döndüm kapkara birşey anlık geçti gözümün önünden eşimin yanına gittim bana seslendin birşey mi istedin dedim hayır ben sana seslenmedim dedi o an çok korkmuştum Bir zaman atamadım üzerimden o korkuyu anneme anlattim böyle böyle oldu diye yastığının altına kâdirin Bir eşyasını koy öyle uyu demişti yaptım.ondan sonra hiç Bir şey olmadı ikinci lohusaligimda eşim Bir süre yanımdaydı ve yaşamadım birşey şükür 
tarafından
Tövbe tövbeee:(
0 oy
(202 puan) tarafından
Kaynanamı ölmüş gördüm koltukta eşimi koşarak uyandırdım gece lavaboya kalkmistim çok korktum eşimde panikle geldi salona kimse yok kaynana odada uyuyodu baya korkmuştm
tarafından
Çok kötü :(
0 oy
(954 puan) tarafından
Halüsinasyon gördüm bi kaç kere yeni doğmuş bebeğin 3-4 yaşlarında kapıya dikilmiş anne die sesleniyor çok korkunçtu bi yandan da tuhaftı 
tarafından
Neden oluyor acaba ya?
(224 puan) tarafından
Aynı şeyi bende gördüm
(954 puan) tarafından
Şuan 2,5 yaşında ve aynı gördüğüm gibi
(954 puan) tarafından
Doğum yüzünden vücudun geçirdiği ani değişimler ve uykusuzluk yüzünden belki de
(224 puan) tarafından
Bence annenin tüm günahları döküldüğü için saf ve temiz oluyo o yüzden görüyor olabilir
0 oy
(291 puan) tarafından
Eşimi işe uğurlauıp içeri geldiğimde anneme eşimi sormam nerde diye. Annem şimdi işe uğurladı ya demişti zor toparlamıştım kendimi :) 
0 oy
(771 puan) tarafından
Evet oluyormuş garip şeyler ama bana bisey olmadi hiç yalnız kalmamak lazım bebekle yanında biri olursa surekli bisey olmiyor ama tek kaldigim zamanlarda da bisey gormedim sukur:)
0 oy
(340 puan) tarafından
Ben yaşadım cnm eşimin karf sinin yüzü o deyil gibiydi . Evde kapıların arkasına vilada koydum giren olur diye oğluma bana zarar verir diye 14 kat oysaki balkona bile koydum herkesin zarar verceni düşündüm oğluma evde tüm lambalar açık iyudum kabuslar gördüm ve vücudumda morluk yoktu morluk görüyordum aynada eşime soruyorum yok diyordu birdaha baktımea gerçekten yoktu benim hafızam silinmeye başladı sonra ☺️ 33 gün korktum oğlum hiç uyumadı kolik bebekti daha sonra evde büyü var zannettim ondan oluyorum diye düşündüm rüyalarım ele geçirmişti beni tuvalete eşim goruruyordu ve peşine varana kadar deyistiriyordu çok kanamam vardı vve korkuyordum girmeyim diye bogle yapıyorduk banyo yaptırıyordu ben tuvalete ve banyoyaya giremiyorum korkuyordum en son bir akşam vakti gelinlik giyip 14 kattan atlamaya kalktım onuda geçtim oğlum ağladı yapamadım ve en son 33 gün bir çok ilaç alıp intar ettim ertesi gün yere düşmeye başladım intar ettimide unuttum 33 gün uykusuz kalmak demek atak gecirmisim en büyüğünden bunlarda onun belirtisiymis psikiyatriste yattım yoğun bakımdan çıkınca 33 günde burda banyo yaparken tuvalete girerken korktum 7kere bayıldım cin çarpıyor dedi hastalar ona bile inandım   oysa sebebi belli deyil eşim çok ilgilendi bu süre 3ay sürdü bende şimdi hiç biri yok elhamdurullah .
tarafından
Kız sen resmen delirmissin ayy çok zor yardım eden olmadimi canim
0 oy
(1 puan) tarafından
Lohusalıkta kadı çok önemlidir ve hassastır.ümmü sıbyan diye bir şeytan vardır ve amacı insanların soyunu kurutmaktır yemin etmiştir ve annenin en duygusal hassas olduğu lohusalik dönemminde genellikle musallat olamaya çalışır bebekleri çalmak veya öldürmek ister.halk arasında Al bastı yada Al karısına denir. Bi rivayete görede bu şeytanın bebegı olmuştur ve kinlenmiş o yüzden bebekleri öldürmek istemiştir.

Başıma geldi benimde 1 bucuk aylik bebeğim var yeni dogum yapmıştım sezedyan doğum karşılıklı yataklarla yatiyoruz bi yatakta bebeğim diğerinde ben kapı örtük oda kapkaranlık bağırarak uyandım ellerim büzülmüstü kitu varlığın üzerime yaklaştığını görmüştüm ayetel kursi okumaya çalışırken gitti ve ben çığlık attım esim annem filan gelmişlerdi odaya

Ve benim kardeşim de bu sebepten öldü annem lohusayken bebeğini olu olarak bulmuş sabah ve burnundan kan gelmis.o da ayni olayi yaşamış. Bu illetten korunmak icin dua takmalı ve karanlık yalnız uyunmamamlidir.kotu bir durum.
tarafından
Kız neler söylüyorsun kafayı yedim okurken!
0 oy
(657 puan) tarafından
Ağır bir depresyon geçirdim ilk zamanlarda. Kapıya siyah kocaman bir şey gelip beni bekliyordu. Telefondan sesli kuranı kerim açtım. Vesvese bunlar diye düşündüm bir daha da yaşamadım. 
0 oy
tarafından
Kızıma hamileyken çok yoğun bir şekilde arabanın kapisni açıp ağlasam, su masadan atsam kendimi filan gibi düşünceler geçiyordu kafamdan. Hiç durmadan ve çok yoğun bir şekilde. İkinci çocuğumda o kadar yoğun olmadı ama yine vardı 
0 oy
(167 puan) tarafından
Ayy var evet bi keresinde yatarken güm güm güm kapıyı yumrukluyordu birisi, kalktım eşimi kaldırdım git bak kapı çalıyor biri kapıyı yumrukluyor dedim. Eşim uyandı ne kapısı gece gece dedi baktı yok kimse. Sonra biraz uyudum yine kapıya vuruyor birisi. Gidip kendim bakmak istedim hatta. Yine uyandırdım eşimi , eşim bu sefer anladı kalktı suya dualar okudu bana içirdi sonra geçmişti. Bi kere de ayak ucumda ince siyahlar içinde bi kadın görmüştüm kötü kötü bakıyordu bana . Alkarısı diyorlarmış 
0 oy
(2,194 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bir kac kez rüyamda kabus gördüm canım bebeğimi benden kaçırıyorlar di kötü varlıklar bebeğini senden alacağız o bize ait diyorlardı belkide bebeğimi koruma psikolojim ile gördüm bilmiyorum  biraz etkilendim rüyalardan , kabus dışında garip herhangi birşey olmadı çok şükür canım 

İlgili sorular

+1 oy
44 cevap 1,482 göst.
18 Kasım 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 87 göst.
23 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Asra (102 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 386 göst.
25 Haziran 2020 Diğer kategorisinde 200919 (654 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 307 göst.
29 Ağustos 2023 Aile kategorisinde 1995 (1,399 puan) tarafından soruldu

380,167 soru

11,380,829 cevap

34,871 kullanıcı

...