0 oy
192 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Ya kizlar ben duduklude biber dolmasi yapicam hep duduklude yapiyorum zaten ama 

Icimi hazirliyorum kavurarak yapiyorum içi 

Sonra biberlere dolduruyorum dudukluye diziyorum 

Suyunu veriyorum 

Pisiyor 

Ama biberin ustundeki pirincler yumusacik oluyor icindekiler diri diri hic pismemis gibi kaliyor biberlerde pisiyor ama icindek pirincleri pisiremiyorumm 

Ustu basa su da koyuyorumm 

Neden oluyor  ne yapmam lazmm ??? 

Ikinci sorun ise 

Dudukluye biberleri dizdigim de biberler az oluyor duduklunun yari yeri bos kaliyor suyu doktugumde biberler devriliyor ve ici hepp dokuluyor tabak koymama ragmen 

Napmam lazm ?? 

Bilgili hanimlar , Ablalar lutfen yardm edn ya

14 Cevaplar

0 oy
(396 puan) tarafından
Duduklude hizli pistigi icin ici cig kaliyo olabilir normal tencerede alti kisik bi sekilde pisir
tarafından
Ne kadsr surede piser tencerede ? Cnm
(396 puan) tarafından
Yarim saat surmez kaynayinca kisarsin altini ben hep boyle yapiyorum. Cok doldurma ici yarisan.biraz fazla olsun
tarafından
Tmm cnmm olur
-Reklam-
0 oy
(103 puan) tarafından
İçini yarım doldur altını kurdanla deliyorum ve biberleri kızartıp doldururum çok daha lezzetli olur
tarafından
Anladm cnm
0 oy
(13,019 puan) tarafından
İkinci soruya demir çay tabagim var arasına sıkıştırıyorum. 

İlk sorunu bende yapamıyorum bazen güzel pişiyor bazen en içi diri kalıyor 
tarafından
Evet yaa
0 oy
tarafından
Kız biber çabuk pişer zaten ne gerek var düdüklüye diz tencereye pişir kontrollü şekilde birde biberleri doldurmadan önce bıçakla Bi kaç yerinden del 
tarafından
Tencerede nekdr surede pisiyor kuzum
tarafından
20 dakikada pişer
tarafından
Tmm canmm koydumm simdii insallahh guzell piser yaaa :((
tarafından
Pişer canım kontrol et sürekli suyu azalırsa su ver
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Biberleri tepeleme dolduruyosundur canım iç harcını çok doldurma
tarafından
Tamam cnmm  oyle yapaum
0 oy
(11,272 puan) tarafından
İçini çok doldura sıkma seyrek doldur o zaman pişer 

Bide biberleri sıkıştır Aralık kalmasın fazla kisikta pişir yoksa devrilir 
tarafından
Iste biberlermm azz bizde iki kisiyizz duduklude biraz buyukk . Bosluk mutlaka kaliyor
(11,272 puan) tarafından
O zaman ufak bi tencerede yap kuzum dediğin gibi 2 kişi olunca düdüklü büyük
tarafından
Tmm canimm tencerede deneyeyim bir de ♥︎
0 oy
(1,088 puan) tarafından
Biber domasini neden düdüklüde pişiriyorsunuz. Pişmesi zor bir yemek değil. Yarım saatte pişiyor zaten bende bir defa tencerede yapmayı deneyin o zaman daha güzel olur emin olun
tarafından
Tm cnmm simdi bir tencerede deneyeyim
0 oy
(1,499 puan) tarafından
Canım annemde hep düdüklü de yapar ama en kısık ateşte ağır ağır pişir öyle aşırı lezzetli oluyor bide sen kavurdum diyosun ya annem içini biraz pişirir hani pirinçlerin üzerine gelmez su az bişey koyar o kadarcik pişirir
tarafından
Anladm cnm tm
0 oy
tarafından
Canım düdüklü de değil normal tencerede pişir. Biberlere kürdanla delik aç bir iki tane. Bide iç harcını çok koyma 
tarafından
Tmm kuzumm  oyle deneyeyim bir de
0 oy
(10,371 puan) tarafından
Biberin canından ne olacak kız düdüklüde pişirmene gerek yok ki en çok 40 dk da lokum olur
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Biber dolmasını düdüklü de yapanı da ilk defa görüyorum :D bütün vitamini faydası ölüyor düdüklüde hızlıca yapılan şeylerin bence normal tencerede yap. Zaten hızlı piştiği için çiğ kalıyordur. İçini çiğden yap doldur normal tencere önce yüksek ateş kaynayınca en kısıkta pişir
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Eğer içini doldururken sıkı ve çok doldurdu isen çiğ kalır ben elimle doldurup biberi sallıyorum içine tam dolsun diye çok da koymuyorum içini. Dolmann suyu kaynayana kadar orta ates kaynadiktan sonra da en kısık ateşte kapağı yarım yaparak pişiriyorum. Çünkü hızlı pişince de çiğ kalır ve yanar dibi o yüzden dolma ağır ağır pişmeyi sever ki dağılmasın. En kısık ateşte tam 1 saat pişiriyorum ben. Pirinç ağırlıklı ama bulgur da koyarız biz içine 
0 oy
(2,852 puan) tarafından
Benimkiler de öyle oluyordu artık tavuk pişirme torbasında fırında pişiriyorum gayet güzel oluyor 
0 oy
(13,821 puan) tarafından

Tencerede yap cigden koyuyorum ben yavaşça pisiyor:Dicini çiğden yapıyorum çok doldurmuyorum

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 2,069 göst.
23 Ağustos 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde Feyzaa (361 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 165 göst.
19 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Papatya9519 (271 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 175 göst.
27 Mart 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Seymenn (1,043 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 337 göst.
9 Ocak 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,041 soru

11,376,413 cevap

34,861 kullanıcı

...