+1 oy
1,275 göst.
Aile kategorisinde (27 puan) tarafından
Yaa kayinvalideme geldik kaynım öğlene kadar uyuyo kalkiyo yemek vardı ısıtta yesin diyor koskoca adam ben ona yemek hazırlamak zorundamiyim sizce?Zatn elimden geldiğince yardım ediyorm dün kaynim uyanmış bana diyo ekmek alıp gel diyo kayınvalidem eşime dedim ne alaka gitsin kendi alsın dedi

51 Cevaplar

0 oy
(1,021 puan) tarafından
Abartiosunuz bnce kaynin dglde kardesin istese Emin ol dokunmaz Sana 3 hfta snra dogum yapcam ayri da yasiyorum bgun gttim eltimle konserve yaptik ve kendim gttim.. Eltim yoruldu dye kaynima kendi istegimle kendim yemek verdim.. Bunda bsey yok yani sadce bgun dgl her Zaman da yaparim Aman elti Aman kayin gozuyle bakarsak zaten en basta orda hata var demktr 
-Reklam-
0 oy
(1,327 puan) tarafından
Koca adam hasta değil birşey değil usakmi varmış karşısında ben olsam yapmam eşinde zaten arkanda yapma 
0 oy
tarafından
Yoo ne zorunda olucaksin benim kaynatam bizle kaliyor sofra kuruluyken yedi yedi yemedi kendi kurup kendi kaldırıyor herkese ayri ayri sofra mi kurcaz
0 oy
(1,394 puan) tarafından
Tabi hazirlamak zorunda değilsin ama hazirlasan ne olacak ki 2 kap yemek yani hazir yemegi ısıtıp önüne koyacajsin benim kaynim 40 yasinda seve seve hazırlarım yani iki ütü iki yemekten ne olacak 
0 oy
(13,356 puan) tarafından
Değilsin tabiki :)
0 oy
(564 puan) tarafından
Bence abartmıyosun. İstemek var istemek var. Birisi rica ederek biri emir ederekse işler değişir. Hele ki kayınvaliden yemek ısıt git ekmek al gibi şeyler buyurması bana ters geldi. Bende olsam sinir olurdum. Birde kaynımla aramdaki ilişki de önemli. Kullanıldığımı hissediyorsam bitmiştir hadi yemek ısıttım uşağı mıyım ben gidip ekmek alıcam. Kendi ekmeğini de gidip kendi alıversin bi zahmet 
0 oy
(6,229 puan) tarafından
Rica etse neyse eline yapışmaz ama emir verir gibi konuşması sınır bozucu. Git ekmek al deme.sekli çocukla konuşma şekli gibi. Bende kaymakamla aynı yerde otururken kaynım benden hep emirle isterdi herşeyi. Aşırı sinirlenirdim. Eşime söyledim sakin bir daha onun.hicbir işini yapmıyorsun onun çocuğu degilsin dedi. Kaynımdan benden baya küçüktü. Sonra annesine falan söylemişti hala bana emir veremez :)
0 oy
(788 puan) tarafından
Az yesinde kendine bir uşak tutsun 
(788 puan) tarafından
Ekmek al gel demesine diyorum yemek hazırlaya bilirsin
0 oy
(7,124 puan) tarafından
Yemek hazırlarım nolcak kalk Bi tencere yemek pişir demiyor hazır yemegi ocsga koy bitti gitti yani. Ama ekmek almaya gitmem çocuk mu var karşısında 
0 oy
tarafından
ekmek almak abarti olmus. onun disinda anneler erkek cocuklarina hizmetci gibi hizmet edip, kiz cocuklarina sen yapacaksin dediklerinden dolayi senden bunu beklemeleri normal.. benm kaynim kucuk ama onune cay koyarken sinir oluyorum mesela neden gidip almiyor die dusunuyorum ama oyle tepki veremiyorum cunku mantik o degil.. bu mantigi biz degistirecegiz insallah
0 oy
tarafından
Bokk yesin yerimden kalkmam ya herkesle beraber yesin ya da kiyamayan anası hazırlasın. Sende tavrını koy . Sanki kraliyet ailesi işte bu cahill kafalar yüzünden kadın hizmetçi gibi görülüyor 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 456 göst.
0 oy
1 cevap 51 göst.
5 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Sda.aymina (106 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 252 göst.
29 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 1,019 göst.
26 Mart 2022 Aile kategorisinde mirayasel (383 puan) tarafından soruldu