0 oy
1,183 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Artık burda tanıdık hale geldim otizim postlari yüzünden:( kızım 24 aylık otizimdem şüphe ediyorum yaklaşık 7 aydır alt dudağıni emiyor ve yumuşak şeyleri vücuduna sürüyor kulağına koluna her fırsat bulduğunda bunj yapıyor.. kafama takılanları söyleyeyim lütfen bana kendi çocuğundan yola çıkarak bilgi verin..ismine birşeye dalmamissa genelde bakar göz teması iyi bazen ben çekerim gözümü o yine çekmeden bakar .. parmağı ile işaret etmeyi biliyor komutları çok karışık değişle anlar yapar 2 haftadır ikili üçlü kelimelere başladi tam.sevindim.kizim konuşuyor diye ama kafama yine takılan şeyler oldu...anne su istiyorum diyor falan bunlar tamam bazem mantıklı sorular sorup konuşurken bazen olmadık saçma şeyler söylüyor mesela bana anne nerde diyor bu bana çok garip geldi beni bana sorması..bir olay görse mesela bir bebek düşse bunu gün içinde tekrarlayıp duruyor..birde doğru birleştirme yapamıyor bazen mesela balkona çıkalım demek yerinde balkona gitcez diyor birde bu aralar da geldik diyor hoşgeldin kızım diyorum odaya girip geldik hoşgeldik diyor kendi kendine bazende olmadık şeyler söylüyor ne bilim kafam karmakarışık sizin çocuklarınız da. Böyle miydi birde resimde kendisini görmüş bu kim diyorum abla diyor hayır sen bu dedin lianur bu dedim falan bir daha sorunca kim diye sen diyor of ben mi çok şey bekliyorum bu çocuk mi garip kafaji yemek üzereyim artık uyanmak istemiyorum değil mi demekten bıktım bana yardim.edin lütfen:(

46 Cevaplar

0 oy
(632 puan) tarafından
Bacim cocugun gayet iyi ama sen degilsin bi sakinles cocugu da bi sal artik
-Reklam-
0 oy
(657 puan) tarafından
Göz temasını yabancı insanlarla da kuruyor mu?
tarafından
Kuruyor
0 oy
tarafından
Herkes takmış bir otizme bırakmıyor benim kızımda sırf adını söylüyor diye otizmli diyenler oldu 
tarafından
Nasıl yani
tarafından
Yani çocuk bunlar değişik değişik huyları oluyor hemen otizm demeyin
tarafından
Adını söylüyor diue nasıl otizim dediler ona şaşırdım
tarafından
Mesela ben gidiyorum demek yerine Hilal gidiyor Hilal acıktı Hilal su istiyor diyordu ama zaten bir iki ay böyle konuştu şu an konuşması gayet düzgün kimseyi dinlemedim ama içime şüphe düştü yine de doktora götürdüm hiç bişeyi yok gayet iyi dedi
tarafından
Hımm sevindim düzelmesine işte bende hastaneye götürsem.hemen otizim diyorlarmis bir kaç kişi öyle olmuş özel egitimdne para kazansınlar diye çocuğuma durduk yere böyle birşey yapmak istemiyorum biraz daha bekliyim senin ki gibi benimki de düzelir inşallah
0 oy
tarafından
En iyisi bir doktora götür burada çözüm bulamazsın canım 

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 707 göst.
14 Şubat 2024 Aile kategorisinde Anneadayi45__- (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 348 göst.
0 oy
35 cevap 1,430 göst.
0 oy