0 oy
257 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,465 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
İkiside hasta kızım 6 buçuk yaşında oğlum 20 aylık ne yapacağımı şaşırdım evde çocuklarımla tekim eşim bizden uzakta çalışıyor başka şehirde kızım 5 gündür antibiyotik ve ağrı kesici kullanıyor oğlumda 2 3 gündür ama düşmûyor oğlum öksürükten boğulacak gibi kızımda hem öksürük hem hapşuruyor deli gibi ne yapayım bn şimdi kafayı yiyorum 

9 Cevaplar

0 oy
(4,700 puan) tarafından
Aynısı bizde de öyle gece nöbeti tutuyorum resmen
(1,465 puan) tarafından
Şuan bnde öyleyim korkuyorum bişey olur diye nöbet tutuyorum nasıl bir hastalıktır bu Allahım sen evlatlarımızla sınama böyle hastayken katlanması zor
-Reklam-
0 oy
(3,333 puan) tarafından
Bende ates ve hastalık nobetindeyim. Gun gectikce daha kötü oluyor sanki Allah yardımcimiz olsun canim. Elma cayi yaptim balla tatlandirdim. Boğazini yumusatti biraz ama
(3,333 puan) tarafından
Canim bu salgin öyle kötüymüş ki 10 günde anca atlatabiliyorlarmis. Normal elmayi 2 tane falan 4 e böl ayni nane limon yapar gibi kaynat. Ilk sicagi çıkınca balla karıştır ver canim. Hem tatli oluyor hemde rahatlatiyor.
(3,333 puan) tarafından
Aynen ilaclar fayda etmiyor. 3 gun antibiyotik bekledik. Dolven falan yok eczanelerde. Inan o kadar zorlaniyorum ki. Bide sende 2 tane yanlizsin Allah yardımcın olsun canim benim
(1,465 puan) tarafından
Hiç sorma ilk defa bu kadar uzun sürdü kızımın hastalığı oğluma da sarımsak zeytin yağı yaptım cevizin zarını yapıyorum o içmiyor kızıma içirdim sabah zorla kozalak şurubu içirdim ne kaldı daha bilmiyorum ilaç yüklemiyim küçücük bedenlerine diyorum evde doğal şeylerle atlattırıyım diyorum ama yok bacım antibiyotiğin baş edemediğini evde doğal yöntemler nasıl baş etsin
(3,333 puan) tarafından
Yok canim dogal yollarla geçmiyor. Malesef Allah yardimcimiz olsun. Hiril hiril ötüyor valla çocuk. Elim kolum dökülüyor o hastayken. Bide benimki aglayinca kusuyor ki sorma. Gececek ınsallah
(1,465 puan) tarafından
Aynen bnm oğlanda öyle cnm ağlıyor ağlayınca öksürük tutuyor ve kusuncaya kadar durmuyor rabbim beterinden korusun onları geçer elbet bira, sabır istiyor ama anne yüreği işte dayanamıyoruz
0 oy
(450 puan) tarafından
rabbim şafi ismiyle sifa versin bnde gecen hafta boyleydim 2 aylik bebegim 4 yasindaki kizim hastaydi hala tam duzelmediler sunu oku cnm bol bol ya şafi ya kafi ya muafi ya allah 100 tana duani et bn bunu okudum rabbim yardimcim oldu rabbim ins senin yardimcin olur
(1,465 puan) tarafından
Allah razı olsun cnm namazım yok yinede okuya bilirim değil mi
(450 puan) tarafından
okuyabilirsin cnm
(1,465 puan) tarafından
Sağol cnm Allah razı olsun
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Yiğenimde aynı çok gecmiş olsun canım antibiyotik kullanıyo kuzuma evde yatıyomuş 
(1,165 puan) tarafından
Viral ilaç vermedi mi doktor. Antibiyotik ise yaramadiysa dönüş gribi ilacı veriliyor
(1,465 puan) tarafından
O ne ki cnm anlamadım
(2,651 puan) tarafından
Yiğenim daha 2 gündür kullanıyo yemek pek yemiyomus ama narda çok c vitamini olduğundan ablam onu yediriyomuş meyveyi seviyo en azından
(1,165 puan) tarafından
Canım şu an ki salgın kombo diye geçiyor. İnfulenza yani domuz gribi+ adeno yani gözde kızarıklık+ rsv boğazda enfeksiyon. Malesef çocuklarda çok yaygın. İki oğlum da gözde kızarıklık ve ateş oldu. Biri düzeldi diğeri boğazlarına indi antibiyotik verdik hemen düzeldi. Ama infulenza olarak ilerlerse yoğun öksürük falan domuz gribi ilacı da veriyorlar antibiyotikle. Ciğerlerine falan baktırmak gerekebilir çocuklarin.
(1,465 puan) tarafından
Bnm kızın gözleri alev topu gibi dediğiniz gibi kan çanağı gibi oluyor ve gözlerinin feri gidiyor demek bu yüzdenmiş yarın tekrardan gidip baktırcam
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Aferin var mı .. bir kaşık zeytinyağı bir çay kasigida aferin ver . Bol bol su içir . Öksürük balgam dan olur . Şu verdikçe balgamı atar 
(1,465 puan) tarafından
Aferin yok maalesef cnm su içiyor bol bol ama atamıyor öyle ki bazen öksürükten tıkanıyor bazen de öksürür gibi öksürük geliyor ama öksüremiyor tuttumu da bırakmıyor nasıl bişeydir anlamadım gitti
0 oy
tarafından
Atlasta atesli ya kizlar nirmal dedi bende 2aylik daha diye korkuyorum valla sende ambulans cagir kimsen yoksa faranjit olur oksurmekten cocuk
(1,465 puan) tarafından
Fitil vermiştim şimdi 37.4 düşmüş bekliycem olaki yine yükselirse öyle yapıcam mecbur
0 oy
(1,135 puan) tarafından
Cok yukselirse ılık duşa sok hic bekleme, bir de devamlı alınlarına ve eklemlerine nemli bezler koy anca o şekilde baş edebilirsin maalesef bu salgın hastalık cocuklarda çok dirençli seyrediyor.. Öksürük için de yastığını yukselt ve sıcak ballı çay uyurken biberonla sık sık içir boğazını yumuşatır biraz cok gecmis olsun
(1,465 puan) tarafından
Oğlan biberon almıyor kızımda 6 buçuk yaşında cnm yemem içemem diye tutturursa çilingir çağırsan nafile ağzı kilitliyor
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Bugün geçti 2 3 haftadır maf olduk salgına yakalandık en çok cigerleir çıkacaktı hava makinesi ve ilacı ile düzeldi şükür ihmal etme Cnm. Bu seferki salgın çok ağır.
(1,465 puan) tarafından
Evet çok berbat bn böyle bir şey görmedim yarın tekrardan götürücem
0 oy
(8 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun sadece öksürük için bir fikrim olabilir.doktor bize prospan şurup önermişti.ilaç değil zaten bitkisel takviye.bir çok anne biliyordur ve kullanmıştır mutlaka.ben oğluma aldım 3 günde kesti öksürüğünü.kuru öksürüğü vardı burnu akıyordu ateş yoktu.100 liraya almıştım.internet alışveriş sitelerinde de satılıyor sipariş edip getirtebilirsiniz.belki ilaca takviye olur diye fikir vermek istedim. Şurubun mucidi alman bir beymiş.kizi boğmaca hastalığından muzdaripmiş ozamanlar.adam, kızına çare bulabilmek için sarmaşık yaprağından ürettiği söyleniyor.
(1,465 puan) tarafından
Evet biliyorum onu cnm oğlum daha 3 4 aylıkken önermişti alın demişti ama onun yəçirebileceği türden öksürük değildi yinede teşekkür ederim tavsiyeniz için

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 639 göst.
14 Şubat 2024 Aile kategorisinde Anneadayi45__- (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 318 göst.
0 oy
35 cevap 1,334 göst.
0 oy
5 cevap 184 göst.
6 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Emine_Ertunc (250 puan) tarafından soruldu

379,158 soru