0 oy
60 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (2,769 puan) tarafından
Kızlar Kışlık kahvaltılık sos yada yemeklerin yanına domatesli sos nasıl yapılır konserve olarak 

2 Cevaplar

0 oy
(3,870 puan) tarafından
ben kıl biberlei kesim yagda kizartiyorum biraz , daha sonrasinda rondodan gecirdigim domatesleri ekleyip 40 dakika pisiriyorum . domatesin kabugunu soymuyorum hic   , kaynadiktan sonra kaya tuzu ve azicik toz seker ekliyorum
(2,769 puan) tarafından
Sarımsakta koyuyormusunuz
(3,870 puan) tarafından
yok ben sarimsak hic koymadim . benim tarifim yemeklerde kullanmak icin . senin istedigin sos daha farkli sanirim
(2,769 puan) tarafından
Bazen kahvaltıda oluyor yada yemeklerin yanında ondan bahsettim
(12,724 puan) tarafından
Onun için kırmızı biberı rondodan geçirip domates le kaynatabılırsın acı da koyabılırsın tabı kaya tuzu
(2,769 puan) tarafından
Teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(2,705 puan) tarafından

Her kadının yogurt çalısı farklıdır derler ya o hesap herkes farklı tarif verecek herlesın damak zevkıne göre yapıyo bence en güzelı internetten bakıp en cok begenı alan yorumlarda onaylanan senınde gözunle görüp bu bıze gider dedigin kışlıklar yapman an mantıklısı <3

Ben vereym tarifimi:)))

Kızartmalık sos :

Patlıcan kabak bazen eklerım bıber bunları kzıartırım sonra domates rendeleyıp sarımsak ekler kaynatırım misss 

Menemenlık sos:

Biberi kızart domatesle bırlıkte kaynat bitti 

Domates sosunuda ben şöyle yapıyorm bıraz degıl baya farklı:)) çarliston biber ve domatesı rendelıyorm bı taşım kaynatıyorm sonra içine sarımsak maydonoz kekık kişmiş kinzi tuz karabıber  yapıyorm şişeliyorum kahvaltılık sos yemeklık vs herseye kattrm benn:)) 

Çok üşenirsem direk domateslerı rendeleyıp suyunu çekıp dolaba koyıyorm yemeklere eklemelık

Birde ben şey yapıyorm kırmızı bıber ve  patlıcan közlüyorum az zeytınyagı ve tuzla bır ıkı sarımsak ekleyıp sıcagıyla kapatıyorum sıcağıyla şişeliyorum mink minik şişelere süper oluyo salatalara cok yakısıyo mezelere cok güzel gidiyo 

bu sene yaptın dersen sadece mememenlık:))cocukla yapamadm bıde pahalı

(2,769 puan) tarafından
Ay canım çok teşekkür ederim Allah razı olsun Bütün merak ettiklerimi yazmışsın Benim de bebek küçük 6 aylık O yüzden hiçbir şey yapamadım bari dedim soslu falan yapayım En azından ağzına sağlık Bilgilerin için çok teşekkür ederim
(2,705 puan) tarafından
Rica ederm canm Allah agız tadıyla yedirmeyi nasip etsın
(2,769 puan) tarafından
Amin inşallah

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 181 göst.
15 Ekim 2023 Aile kategorisinde Minikii (513 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 141 göst.
4 Temmuz 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Sirindn (2,393 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 54 göst.
5 Nisan 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 119 göst.
25 Mart 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Mlkars (418 puan) tarafından soruldu

381,125 soru

11,409,981 cevap

34,946 kullanıcı

...