0 oy
183 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (8 puan) tarafından
Kızlar panik atagim vardı gebikte yine başladı 28 haftaligim doğum korkusu sardı beni böyle olup doğumu kolay geçenler var mi

11 Cevaplar

0 oy
(952 puan) tarafından
Post yukarı :))
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ileri derece panik atagim vardi o yuzden gebelik boyunca terapi aldim dogumda bi sey olmadi zaten sezeryandi ama sonrasında lohusalikta eklenince bide ikizlerden biri kuveze girince 20 gun filan cok kotu geçti yemeden icmeden kesildim filan sonra gecti
0 oy
(1,404 puan) tarafından
Ben 6 seneye yakindir panik atak snksiyete tedavisi goruyorum. Hamileligimde zaten doktor kontrolundeydim ilac icemiyorum diye surekli psikoloğumla iletişim icindeydim. Hic birsey olmadi doğumda ama.lohusaligim cok zordu surekli kaygiyla geciriyodum günlerimi oğlum bi ağlasin bende ağlayip allahim nolur ölmesin falan derdim 
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Kolay geçti canım korktugum gibi olmadı inşallah seninkide kolay geçer 
(8 puan) tarafından
İnşallah
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Sezeryan esnasında bayıldım
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Bendede panik atak var ameliyatı Bi tık sıkıntılı geçmesine rağmen panik atakla alakalı sıkıntı çok yaşamadım ameliyathane giderken duygu seli vardı Bi o kadar 
0 oy
(782 puan) tarafından
Benim panik atagim yok ama sana deneyimledigim dogumdan tavsiye verebilirim 

Mesela sunu de ;

19 yasinda  dogum yapan kadınlarımız var onlar yaptıysa bende yaparım 

Ve Doğumu bir acı makinesi olarak görme çevrene kulağını kapat çünkü her kadın farkli süreci 

Ben doğumu güzel gecen kadinlarin yazilarini okudum yani nasil kendilerini iyi sakinlestirmisler bu süreci nasil daha normal sakinlikle karsilayip dogum sureci olmuş yazı okudum ve bana cok faydasi oldu sunlar yazıyordu özetle

Benim için  bu doğum evladımı kucagima alacağım guzel bir dogum olacak evet sancılı olacak ama ben kizima kavuşacağım ve benim icin doğum mutluluğuma kavuşma nedenim olacak ve Allah her zaman yanimda o benimle bana yardımcı olacak ...bunlari hergün bilincaltina yerlesmesi ve inancli biriysen gercek cok ise yariyor ben bagirmadan Allahim ne olur yardim et dedigimde fazla zaman gecmeden doğurdum tabi bu sezeryanda olabilir farketmez önemli olan Doğumu bebegime kavuscam mutluluguma dersen sana ve ben anne olacagim dersen bak inan cok kolay geciyor acı olacak ama bilincli anne olmak cok cok baska bebegine saglikla kavus guzel anne
(8 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim gerçekten iyi geldi okurken bile motive oldum :) Allah razı olsun
(782 puan) tarafından
Faydam olduysa ne mutlu :)
0 oy
(1,736 puan) tarafından
Ben covittim bi de doğumda. O da tetikliyordu. Çok tansiyonum düştü, bi de lanet hemşireler çok kötü davrandılar, ağlama krizine girmiştim
0 oy
tarafından
Kız bacım paniği de bilmeme atağı da hep sakin bi insanim hiç tedirgin olmam doğuma giderken sanki ölüme gidiyomusum gibi hissettim kalbim gum güm atiyodu elim kolum titriyodu gözlerim karardı korkudan aglayamadim bile en son doktorum hazirmisin dedi çıkardı oğlumu bu gösterdi hepsi geçti gitti zatende ne ameliyatı ne kediyi hissetmedim sadece karnıma parmaklarıyla bastiriyolarmis gibi şeyler hissettim hiç korkulacak bişey yok ben doğuma gittim toplamda 55 kiloydum 3600 kilo oğlum doğdu doğumdan sonra hemen tartıldım 10 kilo vermişim yani kendi kilom 45mis ben 45 kiloyla hiç sıkıntısız doğum yaptıysam sen yapamican mi hiç korkma kuş gibiydim 37 kiloyla hamile kaldım bi de kendim zayiftim oğlan kiloluydu baştan başa dikişim var hatta bi kesmişler olmamış bi daha kesmişler muhtemelen iz öyle gibi duruyo hiç hiç korkulacak bişey yok Allah yardım eder merak etme 
(8 puan) tarafından
İnşallah bacım teşekkür ederim:)
0 oy
(606 puan) tarafından

Ikınamadım nefesimi tutuyormuşum aģlıyormuşum ebe biraktı gitti bebeğimin kafası gelmisti baska bi ebe geldi bu bebeği kim bu halde biraktı dedi benle konuştu 4 5kişi çâğırdi bebeğim doğdu benden aldılar çünkü solunumda sorun vardı :dizzy:

(8 puan) tarafından
Ne insanlar var yaa kıyamam ne zor olmuştur  :(((
(606 puan) tarafından
Hakkımı helal etmiyorum hiç onlara
0 oy
(496 puan) tarafından
Valla ne yalan soyliyim ağır panik atak ve anksiyete bozukluğu var ama o an sancidan hiç aklıma gelmedi çok şükür. Sadece sancım bitmiş doğum esnasında ama ben hala sancım var sanıp bağırıyordum korkudan meğerse yokmus
(8 puan) tarafından
Yaa kıyamam inşallah bende sağlıkla kucağıma alırım
(496 puan) tarafından
İnşallah canım dualarim tüm anne adaylarıyla hep

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 105 göst.
14 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ysmnynr (375 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 162 göst.
0 oy
6 cevap 124 göst.
8 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ilaydarabioz (187 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 130 göst.
2 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Busra34 (131 puan) tarafından soruldu

378,370 soru

11,325,660 cevap

34,778 kullanıcı

...