0 oy
1,012 göst.
Diğer kategorisinde (1,140 puan) tarafından
Kızlar 15 ay olacak sezeryan olalı ama hep aklımda acaba neden olmuştu diye.

2 sefer nefesim kesilmişti.hatta bir iki sefer söylediğimde ancak duydular nefesim gitti diye.

Sonra bir torba gibi birşeyi sıktılar bir süre.

Bir sefer de sanki komple uyustum kafam gitti bı anda.dedim benim tansiyonum mu düştü dedim.

Ebe yoo sorun yok dedi ama ben tam öyle dedim ordan birşey ötmeye başladı.hatta telaş yaptılar sonra düzeldi.gidiyorum sandım bir an.

Acaba neden olmuştur hep aklımda.

Sonrasında kızımda sorun oldu vs hiç birşey sormak aklıma gelmedi tabii.

((Bu arada sezeryan olacak varsa korkmasın.ben pek bunları yaşayan okumadım.bence bende sıkıntılar vardı ondan olmuştur.pek doktora gitmezdim.bilinmedik birşeyler vardı muhakkak))

42 Cevaplar

+1 oy
(14,030 puan) tarafından
Böyle şeyler yaşamadım ama bende uyuşmadim. Bir kez daha koldan birşeyler yaptılar sonra da hava taktılar en son uyumuşum. Hamileler korkmasın diye uyuşmadigimi söylemiyorum millette benimle dalga geçiyor sezaryen da nasıl uyursun diye kolay mı o kadar ilaca dayanmak :D 
(14,030 puan) tarafından
Yaaaaa çok değişik bir psikoloji o :D herkes bir şey diyor ama senin kafandan başka bir şey geçiyor ahahahaha
(1,541 puan) tarafından
Benim bebeğinin nabız az atıyordu ve midem bulanıyordu bölük bölük hatirliyorum bebeğimi sormuştum 2 kere doktor nerede dedim birde başka yok
(48,668 puan) tarafından
o zaman doktorun demesinlazimdi niye gizlediler ki
(2,529 puan) tarafından
Benide uyuttular kız sjsjsj aslında uyaniktim ama narkoza çok dayanamadım galiba bı an gözümü açtım iki adam karnıma çok şiddetli bastırıyordu nefes alamadım. Sonra doktorum uyutun hemen panik yaptı dedi ve uyuttular
(1,578 puan) tarafından
Bende uyusmadim üç dört kere belden iğne yaptılar keserlerken de hissettim acısını söyledim komple bayilttilar ameliyat dan çıktım ayildim benmde nefesim kesildi geri bayıldım
-Reklam-
0 oy
(3,230 puan) tarafından
O kafa gitmesi bende de oldu uçuyordum sanki. Onun dışında benimde midem bulandi hemen ilaç yaptılar 
(1,140 puan) tarafından
Benim kanım düşüktü ondan da düşündüm aslında çok kan kaybettim ondan mı diye de bir de tansiyondan
(3,950 puan) tarafından
Mayamm şu ucuyordum sanki demissin ya nasıl oluyor gecen instagramda bi kadin gördüm gecirdogi trsfik kazasını anlatıyordu ayni senin dedigin gibi yukari dogru çıktığını acayip bi mutluluk yasadigini geri donmek istemedigini söylüyordu.  Sen nelr hissettin
(1,140 puan) tarafından
Kız hangi video o yarın izleyim şimdi korkarım :)
(3,230 puan) tarafından
H.A.N annesi aynen öyle canım vücudun birden boşalıyor kafanın içi bomboş karnında kelebekler uçuyor sanki öyle birşey
(3,950 puan) tarafından
Bahar korkacak bisey yok canım  bedenini yukaridan gördüğünü ordan geri delmek istemediğini anlatıyordu ama kim olduğunu bilmiyorum  instagram da kesfette cikti önüme
0 oy
tarafından
Benim sezaryen anında tansiyonum 9/5 oldu bir ara midem falan bulandı dedim kuscam herhalde geldi hemen iğne yaptılar sakinlestim. Heyecandan oluyo bence. Ama korkulacak bir şey değil beklendik birşey yani.
(1,140 puan) tarafından
Bilmiyorum ki ya bende his yoktu yani kızım çok kasılıyordu kanamam olmuştu acele girdim sezeryana.o kasılmalar durunca bırakmıştım kendimi aslında hiç heyecan yapmadım ama tansiyon düştüğünden oluyor demek ki
tarafından
Kız ister istemez olur ya hem bıçak altındasın hem içinden bir can çıkıyor. Ne bileyim değişik güzel duygular işte ☺️☺️☺️
(1,140 puan) tarafından
Orası öyle tabii :) benim kanım azdı.ondan ya da tansiyondan mı acaba diye düşündüm bir problemim mi vardı fark edilmeyen diye
0 oy
(229 puan) tarafından
Benimde nefesim kesildi hatta bi ara sesim gitti konuşamadım 
(1,140 puan) tarafından
Aynen benim de nefesim kesildi sesimi duyuramadim nefes alamıyorum dedim bir iki kez söyledim anca bişey dediğimi fark edip egildiler öyle duydular
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Panik atak olabilirsin 
(1,140 puan) tarafından
Yok kız hiç te heyecan yapmadım normalde de rahat bı tipim bu tarz konularda.ameliyatta çok sakindim
(3,141 puan) tarafından
Allah Allah o zaman niye oldu ki acba
(1,140 puan) tarafından
Bilmiyorum işte dedim bir sorun mu vardı acaba diye.sonra dedim kanım azdı heralde ondan ya da tansiyonum düştü dedim.cunku doktor kan ilacı vermişti düşük kanım diye ama kabız yapınca kullanmamistim
(3,141 puan) tarafından
Benimde kanım ameliyattan çok düştü 7 ye kadar falan düştü. Bana da kan ilacı verdiler bende kullanmadım kabız yapmıştı
0 oy
(985 puan) tarafından
O esnada bizde çok korkuyoruz ondan öyle hissetmiş olabilirsin.  Benimde çok midem bulanıyordu öğürmekten bir hal olmuştum tüm vücudum havaya kalkıyordu öğürünce çok kötü bir durum çok ağlamıştım sonra bir ara kendimden geçtim gibi sonra doktor bana tatlım hersey bitti seni birazdan sedyeye alıp yatağına götürecekler dedi ben o arada bayıldım mi uyudum mu nefesim mi kesildi bilmiyorum mesela . Hamd olsun Allaha beni oğluma oğlumu bana bağışladı. 
(1,140 puan) tarafından
Elhamdülillah Allah bağışlasın.ben çok sakindim aslında korku ya da heyecan yoktu ama
(985 puan) tarafından
Ben çok ağlamıştım ya sanki görende birsey hissediyor sanacak o öğürtü Beni mahf etti
(1,140 puan) tarafından
Tansiyonun çok düşmüş demek ki ya
(985 puan) tarafından
Aynen galiba ondan
0 oy
(4,966 puan) tarafından
Bizim gelinde sezeryan olurken nefesim kesildi mod bulanıyor demişti hemen  iseruma bişey takmışlar i anda geçti dedi ama öle senin anlattgn gbi deildi cnm
(1,140 puan) tarafından
Bana da hava verdiler sanırım böyle torba gibi birşeyi sıktılar bir süre serumun yanindaydi
0 oy
(2,726 puan) tarafından
Ben de bu anlattıklarının en şiddetlisi oldu nefesim kesiliyordu midem bulanıyordu sürekli iğne yapıyorlardı serumuma ve kaç tane iğne yaptılar sayamadım sürekli nefesim aşağı inmiyor diyordum beni duymuyorlardı ben de çok merak ediyorum bunlar neden olur diye sadece ameliyattan sonra eve eşime bir sorun yok sadece biraz korktu kastı kendini ameliyat sırasında demişti
(1,140 puan) tarafından
Allah Allah ya ben hiç kasmadım aslında çok rahattim.hatta kendime şaşırdım yani hiç birşey hissetmiyordum öyle diyim.ne korku ne heyecan ot gibidim öyle.
(2,726 puan) tarafından
Ben çok garip oldum korktum birde ani oldu benim. Ama o an belki de karın açık olduğu için nefes alamıyoruz
0 oy
(291 puan) tarafından
Benimde tansiyonum Bi cıktı Bi düştü i midem bulandı Bi terledim Bi üşüdüm :) 
(1,140 puan) tarafından
Zor ameliyat tabii.ben de korktum dedim bende sıkıntı mı vardı.ama kan kaybı tansiyon vs oluyor demek ki.şükür sağ saglim çıktık :)
(291 puan) tarafından
Ben çok aç girmiştim ona da bağlıyorum:)  aynen vala öyle böyle şükür :)  benim kızımda 15 aylık. 6 mayıs doğum tarihi sizin ne zamn
(1,140 puan) tarafından
Ben çok aç değildim bir de olsaymisim bilemiyorum açlık hal bırakmıyor bende :) benimki 3 haziran.eylülün 3 ünde olacak 15 aylık :)
0 oy
tarafından
Benimkide ilk bekden uyusma ile olucakri igne ysptilar kesmeyi hissetim bayiltmak icin  serum verdiler o an hizli cekince nefesim gitto ölüyorum dedim bi baktim yataga goturuyolar
(1,140 puan) tarafından
Ayy ondan ben de korkuyordum ameliyat sırasında aklıma gelmemişti ama.ben de yukarıdaki lambadan kesildiği anda gördüm ama abartı bir sakinlik vardı bende.gülümseyip,AA ordan görüyorum dedim :) ebe de gülüp görüyor musun dedi.hemen bir kaç kişi lambayı çevirdiler :D
(1,578 puan) tarafından
Sendedemi oldu ya bende bı tek bende oldu saniyorm görünce insan tirsiyo ben biraz korktum biraz da hissettim bayilttilar soyledimde
0 oy
tarafından
Ameliyat sırasında eşime saydırmakla mesguldum doktor ameliyat ediyor bir yandan da benle konusuyordu belden uyusmaliydi bebek dogduktan sonra artık ne yapıyorlarsa başladım hissediyorum diye bağırmaya üçüncüyü tekrarlayamadan bayılmışım komple uyuttular. Sedyeye aldıklarını hissederek ilk ayilmaya basladim odaya gelene kadar uyandım 
(1,140 puan) tarafından
Ay evet narkoz alanları izlemiştim çok değişik oluyorlar :) bir ara takmıştım YouTube dan izleyip guluyordum :)
tarafından
Valla ameliyat sırasında doktora ne dedim bilmiyorum umarım sacmalamamisimdir. Ameliyat öncesi  Çok bağırıp çağırınca sedyeye alındığımda gözler kapalı beni taşıyan elemana hakkınızı helal edin diyordum. İğne korkusu bir yandan eşime sinirim bir yandan bütün ekip karşımda elimden tutmus sakinleştirmeye calisiyor.  :))))
(1,140 puan) tarafından
Haha :))) valla ben de kendimi iyi hissedince korkum geçince sürekli teşekkür ederim teşekkür ederim teşekkür ederim deyip durdum :D kafa gidiyor tabii biraz :)
tarafından
Bilinç altı hooppp üste. Ama kafası çok iyiydi ya arada almak lazım :))))))
(1,140 puan) tarafından
:) aman aman Allah gerek duyurmasın kız :) akıl çok büyük nimet valla :)
0 oy
tarafından
Arada hafif de olsa narkozu vermişlerdir canım bende de oldu belden uyusmaydi ama on dk dedi narkoz verildi ben kendimde değildim pek olabiliyor böyle şeyler normaldir
(1,140 puan) tarafından
Dedim acaba bende başka bir sorun mu vardi.benim sonlara doğru oldu başta iyi idim sonlara doğru bunları da yaşayınca dedim ben gidiyorum :)
tarafından
Haklısın canım.dusunmekte ya bende belden tekti sonradan sabah doktoruma dedim.hocam ben şarkı söyledim şiir okudum.alkisldilae falan dedi normalde hatirlanmaz bir şey hani ya da bilincaltın da dedi yok hocam duydum dedim korktu hani şikayetçi falan olurum diye hani doktor kendi de yoktu beni uyandırmak için böyle yaptılar sezeryandan önce sordu adam ne.okudun.hangi bölüm falan diye edebiyat demiştim.uyurken de okumuşum şarkı söyledim Türkçe dedim.size.bir de Kürtçe söyleyeyim mi falan alkışladılar sonrası hiç hatırlamıyorum kapıdan çıkarken eşim.annem.vardi.dedim eşime bana şarkı soylettirdiler falan her şeyi hatırlıyorum dedim gözlerim pörtlemis annem diyor o halde de kendinde değildin korktuk dedi
(1,140 puan) tarafından
Sana genel mi verdiler pekii.ay ne değişik olmuş yahu neler yaşamışız
tarafından
Yok kız belden tek uyustum ama bebeğimi çıkardıktan sonra dikme aşamasında uyutmuslar on dk falan
0 oy
(1,975 puan) tarafından
Benimki normaldi ama bana da o anda bişeyler olmuştu. Tam doğum anında tansiyonum düştü gözüm karardı nefes gitti  sarsarak bi kendime getirdiler. Seruma bişeyler eklediler.  Gözümün son bir ışığıyla tamamladık ama hatırlamakta güçlük çekiyorum. Doğum sonrası bir saat kadar tansiyonum normale dönmemişti. 
(1,140 puan) tarafından
Yaa geçmiş olsun çok.tansiyondan oluyor demek ki ya
(1,975 puan) tarafından
Görünen o ki hepimize bişeyler olmuş :)
(1,140 puan) tarafından
Aynen valla çoğunlukla çok kolaydı falan diye okuyordum da dedim bende mi sıkıntı ama çok kişi varmış aslında yaşayan :)
0 oy
(5,837 puan) tarafından
Ya benim heyecandan nabzım çok yükseldi diye bi ilaç verdiler ne olduğunu anlamadım ama sanki kuş gibi hafifledim okadar relax oldum ki ameliyattan 1 saat sonrasında falan kendime geldim 
(1,140 puan) tarafından
Yaa ne güzel ilacmis o kız :) seninki yükselmiş ama demek ki.sakinlestirici birşey heralde.benimki çok düşmüştü bence.aslinda normalde de tansiyonum genelde sınırdan yüksek çıkar ya da sınırda ama.
(5,837 puan) tarafından
Olabilir banada söylemediler ki ne o dedim koluma takınca prosedür bişey yok sen sakin ol dediler :)
(1,140 puan) tarafından
Korkmayalim diye yapıyorlar heralde :) çünkü makina öttü telaş yaptılar ama bana Yo tansiyonun gayet normal dedi
(5,837 puan) tarafından
Kız annem hemşire ben nabzımı görünce eyvah çok yükselmiş dedim doktor yoo normal diyip hemşireye bişeyler dedi Sonra koluma o şeyi taktılar o an telaş yaparız ve işler dahada sarpa sarar diye korkuyorlar
(1,140 puan) tarafından
Aynen aslında doğru yapıyorlar ama saf olan yiyor bize yutturamadilar yutmuş gibi yaptık :)
0 oy
(127 puan) tarafından
Bnm tansiyon 19 a cıktı pek bise hatrlamiuom 
(127 puan) tarafından
Boga cnm pilanli gebelik
(1,140 puan) tarafından
Yaa ne güzel ben de yengeç :) memnun oldum :)
(127 puan) tarafından
Bende memnun oldum canım yengeç burçları iyidir ❤
(1,140 puan) tarafından
İvit ben de bogalari severim.bizim gibi anaç ve yemekseverlerdir :P
(127 puan) tarafından
Ahahahah:) ❤ aynen canım
0 oy
(1,541 puan) tarafından
Benimde midem bulandı ameliyatta girmeden once bebegimin nabız az atıyordu ve 1 gün önce midem bulanıyordu ishal olmustum 
(1,140 puan) tarafından
Tansiyondan oluyor sanırım bu mide bulantısı da
(1,541 puan) tarafından
Bebegimin nabız az atıyordu niye acaba
(1,140 puan) tarafından
Bir sorun oluşmuş demek ki.benim bebeğimin de çok atıyordu.gariplerim onlar için de çok ürkütücü tabi düşününce ya
0 oy
(4,226 puan) tarafından
Bana hic bisey olmadi, aklim falanda yerindeydi,bedenimde de bi anormallik hissetmedim, sadece ilk girince usudum o da soguk yer yani, bi de bebegi cikarirlarken kaburgalarima bastirdilar onu hissettim, cin gibiydim valla hemsirelerle sarki falan dinledim bana ne acalim falan diye sordular :D
(1,140 puan) tarafından
Ooo ortam fenaa :) maşallah turp gibiymissin demek :)
(4,226 puan) tarafından
Evet ya eglenceliydi, hatta yanda ki bebek dogdu sesini aglamasini falan duydum , sukur iyiydim ,sonrasinda da iyiydim :)
(1,140 puan) tarafından
Ay çok sevindim :) darısı bütün anne adaylarının başına :)
(4,226 puan) tarafından
Sagolun, genelde olumsuz deneyimler yazilmis ,o sebeple yazmak istedim :)
(1,140 puan) tarafından
İyi yaptın valla moral olsun biraz da yavrularım bilmeyen olursa diye belirttim yani bence ben cins im ondan olmuştur hesabı korkmasinlar diye :D
0 oy
(587 puan) tarafından
Ben doğuma gtmeden önce gece midem kaynıyor diye az süt içtim normalde yasaktı, sabahta doğuma girdim herşey güzel başladı kendi isteğimle girdim sezeryana uyustum yattım doktor geldi başladı ben yarısına gelmeden tansiyon cihazı ötüyordu en son 5 e 9 su sanriim iyi değilim dedim kustum bir sürü doktor işlemi bitirdi bebeği görmek ister misin dedi ama ben ruhumu teslim ettim sanki, iğne filan yapıldı biraz düzelir gibi olunca oglumu yüzüme koydu doktor bana renk geldi resmen, benden önce bebeği gönderecekleri beraber koyun koyuna çıktık odaya, geçti o günler şükür şimdi benim kuzuda 15 aylık olcak
(1,140 puan) tarafından
Maşallah Allah bağışlasın.senin tansiyonun baya düşmüş ya.benimki kaçtı bilmiyorum ama o kadar düşmüş müdür bilmem.ben de öyle dedim galiba gidiyorum dedim :)
(587 puan) tarafından
Rabb'im cümlemizin evladinu bağışlasın inşallah.Zor gecmisti ztn hamilelik knsizlikta vardı hepsi etkiledi muhtemelen.
(1,140 puan) tarafından
Amin ecmain.aynen bende de kansızlık vardı hala da var.önceden hazır olmak lazım iste
(587 puan) tarafından
Bilemiyosun ki başına ne geleceğini herşey olabiliyor
0 oy
(546 puan) tarafından
Selamın aleyküm benimde hersey yolunda giderken bir anda kafama basinc ve agri geldi kafam patlamak uzere sanki dedigim an omuzlarimdan igne yapildigini hatirliyorum ardindan ameliyatin bitimine dogru dislerim birbirine vuracak sekilde zangır zangır titreme geldi sonra da acayip bir kaşıntı ama oyle boyle degil yoldum vucudumu resmen titreme ve en cokta kasinti biraz uzun surdu bir ilac dokundu demisti o sirada anestezi uzmani ama hangi ilac ne oldu bende hic sormamisim sonrasindaki agrilardan dolayi ogrenmek lazim ama bunlari bir sonrakinde daha da tehlikeli seyler olabilir Allah korusun neler yasamisiz ya 
(546 puan) tarafından
Bir de ben bir hafta boyunca cok gariptim ilk gunler uyuyamiyordum bir dakika bile ve bombos bakiyordum kafam tuhafti algilayamiyodum sanki mesela biri bir sey diyor bana gercektenmi diyor kafamin icinden mi geliyor diye agzina bakardim heryeri cok garip.goruyodum sanki ruyada gibiydim ruyadan izliyodum hayatımı sacma sapan bir seydi ya kafayi yedim zannettim ve hayatimda hic boylr birsey yasamamistimda korktum hep oyle kalicam diye ama gecti sukur sizlerde de boyle seyler oldumu acaba
(1,140 puan) tarafından
Aleyküm esselam bacım.ameluyattan sonra üşümek herkeste oluyor sanırım hem soğuk oluyor hem de kan kaybından dolayı olsa gerek.
Senin sıkıntı da ayriymis demek ilacın içindeki bir şey sana yan etki yapmış.aynen aslında sormak öğrenmek lazım ki bir dahakine tedbir olmalı.insan da dediğin gibi ağrılar vs aklına gelmiyor
(1,140 puan) tarafından
Senin sonrası da ilaçtan sanırım belki lohusalıkta da olabilir.benim daha çok manevi sıkıntılarım oldu sanırım lohusa depresyonuydu çok zor günlerdi geçti çok şükür
(546 puan) tarafından
Çok şükür bacım birde her aksam saat 8de bunalim geliyodu bana hemide ne bunalim ölü cikiyodu sanki evden sacma sapan korkular uzuntuler surekli bebege bir sey olcak dusuncesi bunlar hep lohusalikti heralde bana en kotusu bu hissiyatlar geldi ameliyattan bile zordu elhamdulillah geciyomus demekki yasayanlar varsa bunlari biraz sabir tum zor gunler gecicek :)
(1,140 puan) tarafından
Aynen bacım ben de bunalıma girmiştim valla çok zordu.ama moral olsun okuyacak bacılar varsa.Allahın izniyle geçiyor kızlar korkmayın :))))
0 oy
tarafından
Bende de oldu tansiyon makınasını kafamı cevırdıgımde 5-3 oldugunu gordum namazım hızlandı kalbim bogazım da atıyor gibiydi bısı oluyor normal mı dedım dıkıse gectıler nabız oynaması tansiyon dusmesın normal dedı anestezi doktorum basımı dıger tarafa cevırdıgımde hemsıre serum torbasını serum hızlı gıtsın dıye çamasır sıkar gıbı sıkıyordu 1 dk ıcınde duzeldı tansiyon da yukseldı gectı 
(1,140 puan) tarafından
Benim de böyle oldu.benim aklıma gelmedi hiç ekrana bakmak.ki ben iyice giymiştim ağzımı bile zor oynattim da konuştum.tansiyon neden düşüyor o kadar acaba kan kaybından olabilir mi
tarafından
olabılır tabıkı canım 7 kat kesip dikılıyorsun normal degıl mı ben kan kanseri gecırdım doguma girmeden 8 unıte kan aldım gırdım ona ragmen boyle oldum :D almasan ölursun dedıler zaten
(1,140 puan) tarafından
Geçmiş olsun bacim.dogru valla kim bilir ne kadar kan kaybi oluyor
tarafından
baya oluyor demek ki cunku o kadar kan almama ragmen dogum snrası tekrar kan verildi bama 8 unıte nereye gıttı bılmıyorum :D

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 40 göst.
29 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Milkasu (809 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 150 göst.
30 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,218 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 144 göst.
26 Şubat 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde clk38 (1,369 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 513 göst.
30 Aralık 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hacer ahmet (1,451 puan) tarafından soruldu

379,699 soru

11,366,248 cevap

34,846 kullanıcı

...