0 oy
1,818 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar 5 yıllık evliyim 3.5 yaşında kızım var ikizlere hamileydim 3 hafta öncesine kadar :((   hamileğim boyunca eşim hep  memlekete gidelim  doğum orda olsun  hem maddi yönden biraz rahatlariz hem de bebeklere bakmak daha kolay olur hemde   özel hastaneye para vermemiş oluruz eşimin memleketindeki devlet hastanesinde kayinbabam çalışıyor sağlıkçı. Bir çok akrabası da o hastanede halası hemşire kuzeni müdür vs. Hastanede de doktor çalışanlar çok ilgilenir vs 30 haftalıkken son kez özele kendi doktoruma goruneyim 4 saatlik yola çıkabilir miyim  diye sormak için de kontrole gittim nts de sancılarım çıktı bir günlük yatış verdi  o gün kendi memleketimde kimsem olmadığını anladım ne yengem arayıp sordu ne  de. ablam annemi de haberi olsun istemedim yaşlı kadın zaten elden bir şey gelmez boşuna kendine dert edinmesin dedim.  Kızım ve eşim 1 günlük perişan oldular bu süreç daha da uzasa kızım bensiz ne yapar diye düşündüm ve eşimin teklifini kabul ettim. Ertesi gün çıkış yaptık ve eşimin memleketine geldik  31 haftalıkken doktora göründük bebeklerimin ikisi de iyiydi  doktor 3 hafta sonra gel dedi şok oldum kendi memleketimdeki doktorum 2 haftada 10 günde bir gel risklisin yakından takip etmekte fayda var derdi  neyse kontrolden bir kaç gün sonra bebek hareketleri yavaşladı üstteki bebeğimin haraketleri var ama yavaş altta da hiçbir şey hissetmiyordum gittik kontrole alttaki bebeğimin kalbî durmuş yavrumu kaybetmişim  burda kalırsan sezeryan olursun haftanız daha küçük diğer bebekte yasayamayabilir   hemen üniversite Hastanesine sevk ettiler yaklaşik 13 gün yattım karnımda ölü bebeğimle   çok kötü bir süreçti aglayamiyorum bir bebeğim yaşıyor  kaybettiğim bebeğim için   yas tutamıyorum diye vicdan azabı çekiyorum bir yandan kızımı özlüyorum gecelerin beni arıyormuş aklım hep kızımda  ağlaya ağlaya yemek yiyorum bebeğim kilo alsın her an doğum olabilir 13 gün bana cehennem oldu 32+6 haftaya geldik  bir gece o kadar ağladım  ki eşimle de kavga ettim o gece sancılarım arttı hemen Sezeryan oldum şimdi bebeğim kuvezde  buraya gelerek başıma gelmeyen kalmadı  gören akrabaların hepsi aaa ikiz mi aaa erkek mi aaa hiç ikiz karnı gibi değil hiç çatlağın yok dediler keşke gelmeseydim eşime çok kızıyorum   özele vereceğimiz  4 5 bin liranın hesabını yaptı   ne güzel kendi evimdeydim gelen gidenim yoktu hiçbir sağlık sorunumuz yoktu  bebeklerim haftasıyla hep uyumluydu ne olduysa bir iki haftada burda oldu bu akrabaların gözü değdi  gözü çıkasicalar   kendimi suçluyorum hep keşke kabul etmeseydim kaynanam gelseydi doğuma yakın bir zamanda ne olurdu yani  şimdi kaynanamgildeyim gelen gidenlerin bir maşallah demeyenlerin ***** ***** teselli etmelerini dinliyorum hepsinden nefret ediyorum öyle kötü gözleri var ki maşallah dedikleri 3 gün yaşıyor.   Rahat rahat acımı bile.yasayamiyorum eşime bildiğim bütün hakaretleri etmek istiyorum vurmak istiyorum hep onun yüzünden  bebeğimi kaybettim 4 5 bin lirayı çok gördü bize :((( bilmiyorum nasıl affedecegim kendimi nasıl atlatacağım bu durumu ölen bebeğim hiç kendini göstermemişti hep Sırtı dönüktü anne zaten hiç tanismayacagiz der gibi   3 hafta öncesine kadar ne güzel hayallerim vardı ikiz bebek arabası almıştım ikli takımlar durup durup ne güzel ikiz annesi olacaktım deyip gizli gizli ağlıyorum etrafim sürekli kalabalık gidip banyod ağlıyorum şu an nefret ediyorum eşimden.  Rabbim kimseye yaşatmasın evlat acısını  bir yandan lohusa psikolojisi bir yandan evlat acısı bir yandan kuvezdeki bebeğim.  Kusura bakmayın kocaman bir kalabalığın içinde yapayanlizim beni eşim de anlamıyo  buraya yazdıklarımı ona vura vura yüzüne bağıra bağıra ona söylemek isterdim ama kaynanamgilde kavga bile edemiyorum tartisamiyorum :(((  kelimeler hıçkırıklarim hepsi boğazımda bir yumruk gibi duruyor o yüzden buraya yazmak istedim 

60 Cevaplar

0 oy
(1,750 puan) tarafından
Öyle düşünme kuzum cennete bir meleğin var onada ihtiyacımız var orayla ilgili olduğunuda düşünme olacak zaten oluyo bende ilk bebeğimi 33 haftalık kaybettim üstelik herşey çok iyiyken bi sancıyla sabah hastaneye gittim kalbi atıyody hareketi yokdu uyyodur dedik çnku gunduz hareket etmezdi akşama şiddetli kanamayla gittim melek olmuş yavrum şimdi ben kimi suçlayım vardır Rabbimin bi bildiği cennetin kapısında bekleyecek meleklerimiz Rabbim yaşayan evlatlarına  hayırlı sağlıklı uzun ömürler versin asla kendini suçlama inan biliyorum o piskolojiyi çok zor 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Geçmiş olsun canım 
0 oy
(3,466 puan) tarafından
Acın öyle bi geçti ki bana :( bence içindekileri bağıra bağıra söyle sessiz kalma belki biraz rahatlarsın 
0 oy
tarafından

Sırtı dönüktü anne zaten hiç tanismayacagiz der gibi 

Yıkıldım bu sözüne .... Başın sağolsun canım çok üzüldüm aglayarak okudum. Rabbim sabır versin inşallah ❤️

0 oy
(22 puan) tarafından
Canim kuzum başın sağolsun ama en azından 1 bebeğin yanında Allah daha kötüleri sen korusun hepimiz  ve öncelikle bebeklerimizi Allah yardımcın olsun inşallah hepsi geçerse evladın acısı zor oluyor o geçmez eşinle tartisirsin unutursun da evlat unutulmaz Allah Sabrini versin bacım Allah yardım etsin
0 oy
(487 puan) tarafından
Başın sağolsun canım Allah kuvezdeki bebeğini sana bağışlasın inşallah. Onun nasibi o kadarmis kendini hırpalama canım keskeler hiç bitmezki.keske gitmeseydim diyorsun ama belki kalsanda olacaktı aynı şeyler Allah bilir o zaman da keşke gitseydim belki farklı olurdu diyecektin Allah sabrını versin inşallah 
0 oy
(1,703 puan) tarafından
Canım olması gerekiyormuş olmuş ,eşini suçlamamalısın
0 oy
(1,849 puan) tarafından
Ah ya ağlayarak okudum. Allah sabır versin kalan evlatlarınaa ömür verisn senden ayırmasın bacım. Eşini sorumlu tutma  bebeğin cennette seni bekleyecek rabbim ona ömür biçseydi evde bile doğardı canını sıkma.  Meleğinin cennette olduğunu düşünüp rahatla  senin iyi olman lazım ki bebeğin ve kızının iyi olması lazım. Şimdi lohusalıktna herşey üstüne gelir kafaya  takarsın ama kendini frenlemeye çalış zor ama sen çok güçlüsün halledersin çünkü  bri melek annesi olmuşsun, dua et sürekli içinden dualar oku  böle eşinle iligli düşünceleri falan da aklından çıkar 
0 oy
(362 puan) tarafından
Öncelikle basınız sağolsun ama rabbim verende alanda benim kontrolümde güle oynaya kontrole gelmişti içerde ikizinden birisinin öldüğünü öğrendi kadın sağlıkçılar aman ne ağlıyorsun bir tane daha varya diye dalga geçer gibi yorumlar yaptılar bir arkadaşım da özelde doguracakmis yaşadığım şehrin en iyi hastanesi yanında kadın olmuş apar topar devlete gidip sezeryan olmuş yani demem oki özelde olsa kader kaza bize yazılani oynuyoruz iki evladın var onlar için savaşmak zorundasın evlatlarini oku bak görürsün çok yakın zamanda kuvezden çıkacak lohusalikdasin evladını alır almaz evine dön durma sana kötü anı bırakılan yerde 
0 oy
(3,239 puan) tarafından
Basın sağolsun canım Rabbim  bebeğine de acil şifalar versin 
0 oy
(2,807 puan) tarafından
Başın sağolsun canım Rabbim diğer yavrunu sana bağışlasın inşallah :( ben nazara inanırım annem kardeşime hamileyken herkes üçüncü oğlu olacak üç erkek annesi olacak diyip diyip durdular kardeşim down sendromlu doğdu.
0 oy
(1,831 puan) tarafından
Gülüm benim başın sağolsun öyle bi anlatmıssın ki içime oturdu Rabbim yüreğine serin sular serpsin bir an önce. Ne olursa olsun ömür nasiptir herkesi her şeyi bi kenara bırak bu konuda bi kaç hoca dinle youtube da denk gelirsin mutlaka. Eşin genel anlamda iyi bir adamsa ne olur onu bu vebalin altına koyma sen onu böyle suçlu görürsen evlilik çok zor bir durumun altına girer. Ölüm Allah İn emri nasibi o kadarmış meleğinin canın yanıyor çok haklısın ama eşin iyi bir adamsa acını paylas onunla ona daha fazla acı yükleme bilseydi böyle olacağını hiç ister  miydi ? Rabbim merhametiyle muamele etsin acını dindirsin yavruların sana ihtiyacı var bir an önce toparlanırsın inşallah 
0 oy
(7,141 puan) tarafından
Canım zaten bir anormallik olduğu belliymiş sancın çıkmış. Olacakla öleceğe çare yok. Eşin de evladını kaybetti emin ol o da içten içe benim yüzümden diyip ağlıyordur. Birbirinize sıkıca sarılın. Allah diğer evladına sağlıkli uzun ömür versin inşallah kuzum.
0 oy
tarafından
Canım benim de ilk hamileligimde kalbi durduğu için kürtaj oldum, ne uzun yola çıktım ne kimseyi gördüm evden çıkmadık bile düşün.

Olcakla ölecege çare yok, ikinci hamileliğimde memlekete gittim,7 saatlik yol 3 kez, sonra eşimin akrabalarına gittik 4 saatlik yol, ama çok şükür hicbisey olmadı bebeğim kucağımda Rabbime şükürler olsun, hiç kafana takma yapacak bişey yok.

Kendini parcalasan da gecemezsin bazı şeylerin önüne, Rabbim bu evladına hayırlı uzun ömürlü bir hayat nasip etsin inşallah 
0 oy
(7,407 puan) tarafından
Ah canım ağlattın sana sıkı sıkı sarılmak geldi içimden ne denirki evladini kaybetmis insanlara hep dünyada yaşayabileceği en ağır şeyı yaşamış gözüyle bakarım rabbim sabrini mükafatı versin kendini bırakma sana ihtiyaci olan iki kuzun daha var onlara sarıl onlar için güçlü dur kendini sıkma duygularini bastirma ağlamak istiyorsan ağla içine atma canim hem rabbim ömrünü o kadar vermiş kaderi değiştiremezsin ki olacakla öleceğe çare yok derler kendinide esinide suçlama rabbimden geldi rabbine gitti :((
0 oy
(171 puan) tarafından
İyi yaptınız Rabbbim kalan meleğinize ömür uzun versin canım kendini çok yipratmamaya bak çok zor birşey Rabbim acını hafifletsin gideni düşünürsen hayat diğer bebeğinle zindana döner kalan bebeğine tutun kızın var bak çok şükür ya hiç evlat sevgisi ne bilmeseydin dirayetli ol annesi kızının ve kuvezde ki bebeğinin sana çok ihtiyacı var büyük ilgi şefkat seni bekliyor suçlama kendini geldim böyle oldu deme o yavrumun vadesi o kadarmış bak yengemin karnına lavabo düştü bildiğin el yıkama lavabosu hiç birşey olmadı birisi 37 haftalıkken merdivenden düştü Rabbim ol derse herşey olur o istemeden bir yaprak kıpırdamaz ya gitmeseydin bu yine olacaktı bu sefer bir ömür eşini kayınvalideni dinler dururdun işte git dedi gidelim dedim de kafanın dikine gittin böyle olmazdi diye söylenirler o meleğin vadesi bitmiş canım 1 saniyesi şaşmaz yıpratma kendini bebeğin için dirayetli ol annesi 
0 oy
(1,024 puan) tarafından
Nazara inanıyorum kesinlikle bende doğumdan sonra hamile kaldım ikinciye herkes diyordu yine mi hamile bilmem ne bebeğin kalbi durmuştu aldılar o yüzden inanıyorum nazara çok çok üzüldüm durumuna üzülme 
0 oy
(1,570 puan) tarafından
Yedi dağın arkasina da saklasaydın kendinei yine olan olacak di kendini ve esini suçlama 
0 oy
(1,521 puan) tarafından
Insan boyle durumlarda baskasini suclarak bir nevi hafifliyor gibi oluyor. Bebeginin yiyecek ekmehi yokmus dünyada demek ki. Anne kadar uzulemez kimse ama o da baba. Destek olun birbirinize 2 evladin daha var onlar için.. 
0 oy
(1,486 puan) tarafından
Okurken ağladım doğmadan bile acısını gosgumuzde hissediyoruz en korktugm şey bebeğimin karnımda ölmesi Allahı korusun Rabbım sanada sb8r versin yerden göğe kdr haklısın ama giden geri gelmeyecek rızkı yokmuş bu dünyada kendini harap etme diğer bebeğini çocuğunu düşün annesin sen onların sana ihtiyacı var başkasına deil 

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 630 göst.
17 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Eslem sena (842 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 491 göst.
29 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (11,019 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 223 göst.
14 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Misafirrrrrr (177 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 683 göst.
2 Şubat 2021 Aile kategorisinde Pamuk şekeri (1,423 puan) tarafından soruldu

396,460 soru

11,859,349 cevap

35,956 kullanıcı

...