0 oy
371 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,077 puan) tarafından
Kızlar 2.5 yasında oglum var. Tuvalet egıtımını basarıyla tamamladık sukur.  Buyuk abdestını yaparken korkuyor sadece sımdılık o da gecer insallah. Asıl soracağım ve danışacağım konu şu : Oğlum cınsel gelısımı acısından kendını yenı farketmeye basladı ama sertlesınce arada organıyla oynayıp haz duyuyor  gülüyor. Dün ilk kez  izledim ses etmedım kızmadım ya da gülmedim ama baktım koltuga yuzustu uzandı oyle guldu. Baktım normal bir durum diyor ama sızın cocuklarınızda bu halde olupta gecen oldu mu bıraz da tedirgınım açıkcası ..

12 Cevaplar

0 oy
(3,016 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Benim oğlum yok kızımda sizinkinden kucuk ama okuduğum yazilarda durumun  normal olduğu bebegin bu davranışı sergilediginde dikkatini farklı yöne dağıtılması gerektiğini kesinlikle tepkisel yaklasilmamasi gerektiğini okumustum.
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Evet normal oğlum 3-4 yaşındaydı anne pipi niye böyle oluyor acıyor diyordu bizde annecim üşümüş pipi kapat diyorduk ama asla tepki vermeyin kızmayın zamanla bırakıyorlar o hareketi 
+1 oy
(12,856 puan) tarafından
Hiç bir tepki gösterme dikkatini başka yöne çekmeye çalış
(2,357 puan) tarafından
Aynen pedagog da böyle diyordu.
+1 oy
(7,607 puan) tarafından
Bu erkeklerin önleriyle derdi bebeklikten başlıyor desenize(θ‿θ)
+1 oy
(1,925 puan) tarafından
Haz duymak yalnış bir cümle olmuş çocuklar orasını ellerken haz duymaz sadece ilk defa keşfettiği için değişik gelir oynarlar. Gayet normal bir durum
0 oy
(162 puan) tarafından
Bizimki 5 aylık bezini açar açmaz elini oraya götürüyor bu konuda kendilerini tanımaları gerektiğini duymuştum bunun için fırsat verilmesi lazimmis
(1,077 puan) tarafından
Evet bunu bende okudum cok arastırdım ama dun koltuga surtunce pekte hoslanmadım bu durumdan :/
tarafından
Bizimde 7 aylik evde sagece thsrt ve bezle duruyor bezini acmaya calisiyo bezini acinca eli hemen orda tamam annecim temizlicez hadi birak falan diyorum guluyo birakmiyo eline bsey veriuorm bi anda elini cekmek degilde dikkatini dagitmak grrekiyo diye okumustum 0
(162 puan) tarafından
Daha sonra bu durum devam ederse onunla güzel bir dille konuşma yaparsınız kırmadan bagirmadan
0 oy
(403 puan) tarafından
Normal kesinlikle kızma kendini ve cinselliği yeni keşfediyor biraz daha büyüdüğü zaman gereken uyaranlari yaparsin
(1,077 puan) tarafından
Öyle mi canım ay sagolasin ya valla cok canım sıkıldı dunden berı ne yedıgımden ne ıctıgımden bısey anlamadım
(403 puan) tarafından
Sıkılmasın canın bebeğin büyüyor ve kendini tanıyor:)
(1,077 puan) tarafından
Çok sukur sagol canım
0 oy
tarafından

sakın ama sakın gordugunu bellı etme kızma tepkı verme haberın yok gıbı davran ama ara ara oraların ozel bölge oldugunu kımsenın görmemesi gerektıgıni vs anlatmalısın oglumda aynıydı bızımkı gorunmeyecek gıbı degıldı unıte ye koltuga surtmeler sertlestırıp oynamalar elınden dusmuyordu desem yeri bır ara wc de bıle uzun kalıyordu orda oynuyor dıye benı yanında istemiyordu cısı bıtınce hemen cagırmıyor buyutup oynuyordu :D sınır bozucu ama zamanla hevesi gecıyor asırı duskun du hemen hemen 6 ay sürdü yavas yavas azaldı son bır ayda 1 kere anca gormusumdur oynadığını 

(6,344 puan) tarafından
Çok sert şekilde uyar. Sonra büyüyorlar ve çükleri var diye kendilerini kutsal sanıyorlar.
tarafından
Valla canlı yayın yapıyor eşim. Bn ne kadar kizsamda gizli zakli açıp seviyorlar. Tuvaletten cikiyorum bı bakıyorum. Hepsi açmış şeyine bakıyorlar. Halbuki kayınvalidem 4 oğlan doğurmuş. İlk erkek torun diye mi nedir anlamadım. Oluyorlar şeyine
(6,344 puan) tarafından
Allah allah desene hayırdır niye açıp seyrediyorsunuz benim goremedigim ikinci bir pipisi mi var yoksa.
tarafından
Napiyonuz diyorum napak bakıyoruz diyorlar. Eltim gelince de ha kız ha erkek ne fark eder diyorlar. Amaaaan onlara laf mı yeter
(6,344 puan) tarafından
İnşallah oğlun yüzlerine çiş yaparda seyretmeyi görürler
0 oy
(7,300 puan) tarafından
Cnm orasinin özel bölge olduğunu kimsenin görmemesi gerektigini birisi bakmaya çalıştığında bana şöyle demenin tam zamanı bu konularda konuş onunla hem kesfetigi zaman hemde aklına daha çabuk kazir herzamanda oynamasına izin verme derim ben benimkide öyleydi güzelce ayıp annem orası oyun deyil diye unuturdum 
0 oy
tarafından
Bende bununla ilgili post açacaktım 

1 yaşında eli sürekli orda ve gülüyor izin vermelimiyim yoksa kızmaşımıyım bilmiyorum
(1,077 puan) tarafından
Dıkkatıni dagıtmakmıs cozum gülmek ya da kızmak ya da hıc mudahale etmemek degıl
0 oy
(494 puan) tarafından
Benim 15 aylık oğlumda öyle bezi açar açmaz oynuyor ayıp diyorum kızıyorum anlamıyor 
tarafından
Bu yaşta ayıbın ne olduğunu anlamasi mümkün değil, elini meşgul edecek bir oyuncak filan verin.
0 oy
(482 puan) tarafından
Kiz cocuklarda da yaşanıyor  tam bu yaslarda kesfediyorlar sonradan sönüyor bu davranıs ama kizmak bagirmak vs davranislar cok yanlis dikkatini baska yöne  cekmemiz gerekiyor

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 417 göst.
17 Ekim 2020 Diğer kategorisinde ❤sevgi seli❤ (667 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 87 göst.
23 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde herseyguzellolacak (56 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 267 göst.
11 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ibonun karisi (112 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 515 göst.
7 Şubat 2021 Diğer kategorisinde ♥Kızımveoğlum♥ (2,874 puan) tarafından soruldu

379,898 soru

11,372,506 cevap

34,855 kullanıcı

...