0 oy
347 göst.
Diğer kategorisinde (2,581 puan) tarafından
Oğlum dışarda çok hareketli çok inat çok yaramaz özellikle kimi yerlerde çok canı sıkılıyor kaynanamda hiç durmuyor misafirler ikidir görüyor Dr goturdun mu diyolar yok goturmedim ama bı sorun problem yok hiperaktif olabilir ama hiperaktif olduğunda dusunmuyorum enerjisini atamıyor diye böyle sizce ne yapmaliyim götürmeli miyim Dr biride laf geçmiyor buna bu kadar yaramaz deli gibi dedi çok sinir oldum.hareketlj çocuktan değilde içe kapanık çocuktan korkacaksın sorun mu var diye.goturmeli miyim 3 yasinda

13 Cevaplar

0 oy
(7,272 puan) tarafından
Neyi bekliyorlar oturup onlarla dedikodu yapmasinini
(2,581 puan) tarafından
Ben yoruluyorum evet hemde çok yoruluyorum ne yapabilirim çocuk ve tam çocukluk donemi
(7,272 puan) tarafından
Bisverrr takma kafana laf yapanda sanane senmi bakıyor de
(2,581 puan) tarafından
Dr gitmeye gerek görmüyorum inat kendi bildiğini yapar ama bunun için Dr gotursem Dr ne diyecek ki sakinlestici mi verelim minicik çocuğa der gonderir
(7,272 puan) tarafından
Götürme cnm gayet iyi senin çocuğun soran olursada he götürdüm bunu sana kim diyorsa ben Kalkım onlar otursun koltuguma dedi doktor de
(2,581 puan) tarafından
İyi cevap valla :)) ha konuşur öyle kelimeler kullanır ben şaşırdım çok dikkatlidir mesela bişey görse söyler nerde gördü diye iki saat ben ararım dikkatli değilim o kadar
-Reklam-
0 oy
tarafından
Doktorumun dediği tek bir söz hareketli cocuktan asla korkmayız ve istediğimiz bir cocuktur hareketsiz cocuktan korkarız ve şüpheleniriz
(2,581 puan) tarafından
Bende öyle biliyom ama dur deyince durmuyor neden bide neden hep kosturmasi var biseyler fırlatması var inadı var deniyor
0 oy
(457 puan) tarafından
Benim kiz 16 aylik aynı tarif ettiginiz gibi hatta gecen ateşi vardı aile hekimine gotirdum ateşi var ama masallah hareketli dedi ben hareketli çocuktan korkmam gareketli olmasi iyi demisti
(2,581 puan) tarafından
Evet bende öyle biliyorum hareketli çocuktan korkma içine kapanip büyük gibi davranan ccouktan kork benim oğlum dağıtır konuşur kendini sevdirir koşturur her yaramazligida yapar.
0 oy
tarafından
 Hayır olabii çocuktan çocuğa değişir benim oğlumda öyle ama yapacak bişey yok canım ne yapalım biraz fazla meraklılar her çocuk aynı olmaz ama bil ki aktif çocuk iyidir ama istersen uygun bir aktivitelere götür bebeğini enerjisini atsın
(2,581 puan) tarafından
Haftada bı kaç gün kreş tarzı düşündüm fiyatlar çok yüksek parka gidiyoz çıkmıyor çıkarana kadar kavga beni dövüyor götürmek istemiyorum evde enerjisini atamıyor dışarı çıkınca da ne yaparsa yapsın doymuyor yorulmuyor
tarafından
Canım onlar yorulduklarında bilmiyolar inan benim oğlumda aynısı toprakla oynasın evde müzik Açıp dans edin mutlaka
(2,581 puan) tarafından
Onu yapıyoruz son zamanlar eşimle halay cekiyorlar
tarafından
:). Çok iyi canım birde suyla oynasın bol bol su birazda olsa normal aktiviteden daha fazla yoruyo
0 oy
(810 puan) tarafından
Benim oğlumda 14 aylık ve oda hareketli bir çocuk etrafımda doktora götür diyende olmadı. Hareket iyidir 
0 oy
tarafından
Hiperaktivite bozukluğu için belirtiler var bu belirtilerden en az 6 sının en az 6 ay gözlemlenmesi gerekiyor doktor bunu dedi diyip susturabilirsiniz sizde bu arada gözlemlemiş olursunuz 
(2,581 puan) tarafından
Nedir bu belirtiler ve hiperaktivite zararlı mi
(2,581 puan) tarafından
Baktım internette dikkat eksikliği yok çok şükür onun gördüğü şeyi direk söyler ben iki saat ararım nerde gördü diye dikkatlidir maşallah öğrenmeyi sever bende yapacam der düşünürse hatta düşünürken kafasını kasır 5 ay önce 2 buçuk yaşındayken olan olayları hatırlayıp geçen bana anlattı hatta sasirdim hiperaktivite bozukluğu değildir o zaman
tarafından
İkisi farklı şeyler ama
0 oy
(427 puan) tarafından
Erkek oyle oluyor fazla gorusmem ben olsam öyle diyorlarsa
0 oy
(12,854 puan) tarafından
Oğlum 3,5 yaşında efendi kibar kısmen içine kapanıktır nesinden korkucam onu anlayamadım bir sorunu da yok çok akıllı zeki bir çocuk 
0 oy
tarafından

image

bunlar bir çocukta çoğunluğu olabilecek şeyler ama bunları bir mantık çerçevesinde bir amaç için mi yapıyor yoksa kendisini mi durduramıyor bunları iyi gözlemlemek gerekir tabiki
(2,581 puan) tarafından
Birşeyi yapma deyince inadıma yapıyor özellikle yapma dediğim şeyi yapıyor amaç için yaptigini düşünüyorum zaptedemiyorum çok koşturur çok konuşur çok oturmak istemez diğerleri yok ama
tarafından
O zaman hiç inceleme canım soranlara da hangi tıptan mezun olduklarını sor yoksa bir doktor onlar kadar çabuk teşhis koyamaz çünkü
(2,581 puan) tarafından
Maşallah zeki bir çocuk ama hesabına geldigi gibi davranır göz teması var konuşması iyi eskiden çok düşerdi eskisi gibi değil bilerek al bunu dolabına götür git pijama getir git telefonumu getir şurada diyorum anlıyor gidip getiriyor bazen anlamazsa bulamadım diyip geliyor tam yerini söyleyince arıyor bulmaya çalışıyor anlamadada sorun yok dikkattede her hareketli çocuk için bı.hastalik mi yapıştırmak gerek bilmiyorum deli mi bile diyen oldu bu aralar
tarafından
Her çocukta bişey araya araya annelerin psikolojisi bozuldu artık şuda mı var buda mı var sağlıkçı sendromu gibi kendini dinleyip sürekli buram ağrıyor şu hastalığım mı var acaba gibi
0 oy
(496 puan) tarafından
Ay yok artık ya. Bu insanlar. Ege kulp bulacağını şaşırdı. Eğer sen o çocuğu doktora götürüp çok hareketli dersen doktor sana güler bacım benden söylemesi. Tam hareketli olcak zamani tabiki öyle olcak. Çok şükür ki hareketli bak sağlıklı demekki. Bence sana bunu diyenlerin doktora gitmesi lazım psikiyatriste
(2,581 puan) tarafından
Yok biz o kadar çocuk büyüttük bizimkiler böyle değildi sen nasıl basediyorsun nasıl yetisiyorsun evdede mi böyle Allah sabır versin gibi sözler çok duyuyorum bu aralar iyice sinirlerim bozuldu çocuk bu kosturacak zaten yaramazlikta yaapcak düşecek kıracak dökecek bunları yapmayacaksa neden çocuk diyoruZ ki
(496 puan) tarafından
Tabiki ya öyle diyorlarsa cagirdiklarinda gitme çocuğum yaramaz de. Onlar gelmek isterse de kabul etme çocuğum yaramaz de ben öyle yapardım heralde :D bı yakınım var 2 yaşında torunu var geçenlerde çok yaramaz diye yakiniyordu. Bugün çocuk sabahtan beri oturduğu yerden kalkmamış agliyodu neden yaramazlık yapmiyo diye. Ben her şeyde şükrediyorum diyorumki çok şükür yavrum sağlıklı ki yapabiliyor. Milletin dediğine hiç kulak asma onlaf her şeyi çok iyi bilir zaten
(2,581 puan) tarafından
Bende öyle hasta olup yerinden kalkmayinca içim cizirdiyir çok şükür sağlıklı kötüsün kikirdasin kahkaha atsın eğlensin içine kapanık olmasın bazen çok konuşunca kafam şişiyor çıldırıyorum odaya girip kafa dinliyim 5 dk diyom o da kapıyı tekmeliyor geri geliyorum ne yapim
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Hiperaktif de olsa birşey olmuyor canım benim kuzenim kendi nörolaji doktoru bizim sülalede bütün erkek çocukları hiperaktif oluyor genelde kuzenimin ogluda öyledi, sırf o yüzden 4 yaşına kadar bezli gezdi cocukda odaklanma sorunu her şeyi aynı anda yapma isteği  vardı ,neyse ilaçlar zararlı diye doktor olduğu halde kendi çocuğuna vermedi büyünce düzeliyor şimdi veteriner hekimlik okuyor çocuk  ,benim kardesimde aynıydı ilaç vermedik o da bu sene fen lisesini kazandı ikiside tanı konulan çocuklar ,yani hiperaktivite anneye babaya küçükken yaramazlık konusunda  zararı oluyor onun dışında ilaç verip çocuğu uyusturmaya karşıyım yan etkileri o ilaçların çok fazlaymış kuzenim öyle demişti kendi çocuğuna doktor olduğu halde icirmedi , başa gelen çekilir benim cocukda çok yaramaz yapacak birşey yok canım 
(2,581 puan) tarafından
Bende ilaca karşıyım zaten bunun için ilaç vermem çocuğuma çekecek mecbur çok yaramaz çocuklar çok akıllı olur derler inşallah öyle olur tuvalete de alıştırmaya çalışıyorum çok zorluyor ama alışıyor çok şükür yavaş ve geç ilerliyoruz bu sebeple olabilir ama odaklanma sorunu yok
(2,194 puan) tarafından
Genelde öyle oluyor canım ilerde akıllı oluyorlar  ,bırak yavaş ilerlesin tuvalet süreci , anormal bir durum değil yani boşver sen söyleyenleri hiç takma
(2,581 puan) tarafından
Evet yavaş ilerliyor bunu bile suçu bana atıyorlar yarım saatte bir götür diye e benimde gelmese ikide bir gitsem canim sıkılır bazen kaçırıyor kızıyorum istemsizce kızıp bağırabiliyorum ama yapacak bişey yok yavasta olsa ilerliyor
(2,194 puan) tarafından
Boşver onları oğluna kızma bağırma , onlar kulp takmaya yer arıyorlar bence sen canını sıkma
0 oy
(232 puan) tarafından
Bi arkadaşımın bebeği böyle aynı anlattığın gibi çocuk 7 aylık kolunu kırdı 18 aylık kendini yaktı şimdi 27 aylık maşallah cin gibi her şeyi biliyor ama hareketli napican oda öyle:)
(2,581 puan) tarafından
Maşallah hep çok zekiydi çabuk konuştu mesela çok konuşkan markete dışarı filan çıkınca insanlarla sohbet ediyor son 6 7 aydır olan olayları hatırlıyor bir oyuncagi biri vermişse biliyor hatırlıyor.tirmanma hareketleri yok ama çok koşar eline ne geçse havaya fırlatır biz yapma dedikçe daha çok yapar tekme atar uzansam üstüme atlar atlama zıplama hareketleri çok var çok dikkatlidir de öğrenmeye açık çok şükür renkleri sayıları İngilizcesi ise öğrettim dikkatsiz olsa ogrenemezdi onları biliyor uzun süre İngilizcesi o şöyle demezsen unutur ama hatırlayınca hatırlar gibi gibi 37 aylık bence normal
(232 puan) tarafından
O yüzden hiç korkma bence. Her çocuğu bir sayamayız napican seninki de böyle:))
0 oy
(2,379 puan) tarafından
Hareketli çocuk iyidir de oyuncaklarıyla çok kısa kısa oynuyorsa daldan dala gidiyorsa belki de hiperaktiftir ya da tv telefonu fazla kaçırıyordur.
(2,581 puan) tarafından
Oyuncaklari konusturuyor oynuyor arabalarıyla evcilik oynuyor benim dediklerimi filan o onlarla yapıyor çok çokta kısa süreli değil aslinda mesela şimşek mqueen arabaları var çok sever ve hiç sıkılmaz yanından ayırmaz daldan dala olayı olsa biraz bakıp o gün başka şeylere yönelir ondan sıkılır ama sikilmiyor ondan

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 178 göst.
25 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 317 göst.
25 Eylül 2023 Aile kategorisinde Selin demirci (2,104 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 110 göst.
5 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mihra (385 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 118 göst.
21 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Kbrarslan (1,018 puan) tarafından soruldu

378,974 soru

11,343,870 cevap

34,809 kullanıcı

...