0 oy
406 göst.
Aile kategorisinde (1,437 puan) tarafından
         Çok üzülüyorum

Canlarim ben doğum yaptığımda annem yanımda 3 gün kaldı ve bayram geldi diye 3.gün arefe günü evine gitti kayınvalidem desen 3 gün adini koymak için geldi kayınpeder le o gün bugündür ne benim ailem nede eşimin ailesi hic gelmediler şimdide eşim ne benim ailem i nede kendi ailesini evimize sokmuyor bizim en ihtiyacımız olduğu zamanda yanımızda olmadılar şimdide olmasınlar diyor tamam hakli olabilir ama aileme gelmeyin diyemiyorum sürekli bahane bulmak zorunda kalıyorum gelmek istediklerinde (eşim sert mizaçlı biri eşime kalsa yüzlerine söyler ama ben söyleyemem ve esimide sürekli söylememesi için frenliyorum) bu durum beni çok uzuyor arada kaldım bir yandan eşim bir yandan ailem ne yapacağım bilmiyorum 

13 Cevaplar

0 oy
(9,573 puan) tarafından
Kendi ailesine de gelmeyşn diyebiliyorsa sıkıntı yok 
(1,437 puan) tarafından
Evet gecen k.valide aradı napiyosunuz diye sana ne yeni mi geldik aklına dedi k.valide de bahçe yi suvuyordum dedi s.c.ar.im senin duvarına dedi kapattı benim en degerlim kızım kızımı önemsemeyen birini bende önemsememe diyor hakli ama ben affedici olmaktan yanayım bırak gelmesinler diyorum zorla kimseye birşey yaotiramayiz ama kotu de olmayalım diyorum
(9,573 puan) tarafından
Haklısın yapacak bişey yok ömür boyu böyle devam edemez
(1,437 puan) tarafından
Evet bence de edemez onlar bizim ailelerimiz yani ama ne yapacağım şaşırdım artık
(7,673 puan) tarafından
Eşin çok terbiyesiz bir insanmış. İnsan annesine o cümleyi nasıl kurar. Kendi de evlat yetiştirecek yarın bir gün çocuğu da kendine der yani ayıp
-Reklam-
0 oy
tarafından
 Ah ahh ayni sorunn bende evlendigimden beri var  cookk zor bir durumm 

Hatta ve hatta dogumum olcqk 2 ay sonra annen yaninda kalmaya gelmesin diyor esim anneme diyemedim  bunu 
tarafından
Benmkidee aynii annemle.konustum diyeyimm .
Ne dedi yine annen buraya gelmeyi mi planlıyor  diyor
(1,437 puan) tarafından
Hadi ben doğumu bi şekilde atlattım senin yaninda kim gelecek canım annende gelmicekse Zor yani
tarafından
Kendi kalcakmiss yanimda oyl diyor dogum izni varmis 5 gun
 5 gun neye yeteceksee blmyrm artk
 O bakacakmis bana
(1,437 puan) tarafından
Özel hastanede doğum olacaksa erkek refakatçi kabul ederler de devlette etmiyorlar doğurup tek mi kalacan sende de doğum için gelsin dursun yanımda diye bari su durumda uzmesin seni dogurmam bak içimde tutarım de ben kızınca eşime öyle diyordum:) doğuma girdim benden önce 4 kişi doğurdu bana mesaj atıyordu dediğini yapiyosan özür dilerim doğur artik tutma içinde su çocuğu diye:)
tarafından
Hahaha :)  yokk hastaneye pek bisey demiyor evde kalmasin kimse diyorr yani annem hastanede basimda durabilir evime geçince esim bakcakms
0 oy
tarafından
Esin kendi ailesine gelme diyorsa bence sende söyle haklı esin ben de şuan öyleyim benim zor zamanında yanımda olmayan kimseyle görüşmüyorum çok zor zamanlar geçirdim özellikle şu 1 buçuk ay içinde ve bırak yanıma gelmeyi mesaj bile atmayan insanları hayatımdan çıkarttım 
(1,437 puan) tarafından
Esim kendi ailesinin suratına karşı söyledi bundan sonra gelmek İstesenzde biz evde yokuz size müsait değiliz dedi ama ben diyemiyorum aileme :(her ne kadar yanımda olmasalarda beni kirsalarda ben onları kırmaktan korkuyorum
0 oy
(912 puan) tarafından
Ne alaka lafa gelince gelinim torunum namusum demeyi biliyorlar götleri sıkışınca mi ailen gelmedi oluyor gelmek zorunda da değiller istediklerinde gelir görür giderler iisimi de annen koysaymis o zman sende hemen ok demişsin haksız olsalar Bike biraz tepki koy haklı göster kocanın ailesi istediğinde gelecek ama seninkiler izin mi alacak 
(1,437 puan) tarafından
Yanlış anlamissjn kuzum eşimin ailesi de hic gelmiyor eşim benim ailemden içinde kendi ailesinden içinde evime giremezler diyor sadece benim aileme degil
(10,877 puan) tarafından
Canım kocası kendi ailesini de sokmuyormuş
(912 puan) tarafından
Anladım kusura bakma o zmna haklı o sokmuyorsa sende sokma
(1,437 puan) tarafından
Evet eşim hakli ama bende o karakterde biri değilim evet onlar bizi çok kırdılar boyle yalniz bırakıp ama ben ailemide eşimin ailesininde kiramiyorum gecen k.peder aradı kızım torunun fotosunu atsana diye gizli gizli attım haberi olsa bana kizacak
0 oy
(1,448 puan) tarafından
Zor bir durum valla Allah yardim etsin ** esin iyi etmiyor anne baba onu bu yasa getirmiş gelmesinler nolcak bu denli sinirli tepkili olması gerekmez sana da yazık 
(1,437 puan) tarafından
Bende diyorum tamam tepkini göster ama bu şekilde değil anlamıyor benim en değerlim kızım kızımı önemsemeyeni ben hiç önemsemem diyor
0 oy
(1,405 puan) tarafından
kocana bravo valla haklı.  
(1,437 puan) tarafından
Evet hakli bende biliyorum ama kimseyi zorla getirtemeyiz ve elalem de değiller anne ve babalarımız birden de silip atamam ki :(
(1,405 puan) tarafından
aynı durum bizde de var kocam annem bakmak zorunda diyro ben ona annene güvenip dogurmadim diyorum ama tepkisini de koysun.  sana yardımcı olacakların da da yanında alacaklar kendileri gelmek istediklerinde de.
(1,437 puan) tarafından
İsin tuhaf tarafı mesela benim ailem tavır koydugumu anladı sürekli gelmek istiyor bahane buluyorum ama eşimin ailesinin suratına söylemesine rağmen hala gelmek gibi bir niyetleri yokkk
0 oy
(6,997 puan) tarafından
Eşin haksız canım gelmek zorunda değiller ki üç gün kalmışlar zaten benim hiç yanımda kalan olmadı bizimkiler pandemiden gelemedi kaynanamlarda buradaydı ama hiç biri yanımda kalmadı  
(1,437 puan) tarafından
Ama şöyle birşey var ablam doğum yaptı kaldılar gorumcem doğum yaptı kaynabam kaldı senelerce her gün köyden sehire gidip çocuklarına baktı
(6,997 puan) tarafından
Hiç kalmasalar belki haklı olabilir ki bence yine değil ama az da olsa kalmışlar bence yüzde yüz eşin haksız ne demek gelmesinler.
0 oy
(1,569 puan) tarafından
O kadar çok yaşadım ki bu durumu .3 yıldır evliyim sürekli aynı muhabbet .napacanı şaşıyor insan
0 oy
(2,196 puan) tarafından
Sen sorun etmiyorsan kocana ne oluyo karı gibi karı işlerine karışıyo  
0 oy
tarafından
Herkes kendi cocuguna baksin ilk gunler gelmisler daha ne yapsinlar koskoca kadinlar cok da beklentiye girmeyin esin var yaninda yalniz degilsin ne de olsa .anne babaya haksizlik yapiyrsunz.hele eve almamak nedir allah razi gelmez.kendi ailesine de oyle yapiyor
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Gelmek zorundalarmıydı ... 
(1,437 puan) tarafından
Bana gore evet sonuçta torunları oluyor ve diğer torunlarına hep gidip kaldılar hatta her gün köyden sehire çocuk bakmaya gittiler senelerce
(9,247 puan) tarafından
Ozaman haklısın ayrımcılık yaptılarsa bana sorarsan gelmek  zorunda fegıller ya i ben kimse gelsin istemedim
0 oy
(802 puan) tarafından
Sende benim yasadiklarimi yasamissin en ihtiyacim oldugu zamanda kimse yoktu yanimda. Hamileykende cok zor gecti o zamanda kimse yoktu yanimda. Bir gun zil caldi kafami kaldirip iki adimlik kapiyi acmaya gidemedim. Bende esin gibi kimseyi istemiyorum.
0 oy
(1,377 puan) tarafından
Tamam yardimcinolsalar iyi olurdu ama herkesin işi gücü var yani siz biraz gidin annenize kayinvalidenize kalin yani 
(1,437 puan) tarafından
Aslında bunu bende teklif ettim ama eşimin annesi senelerce köyden sehire her gün gidip gorumcemin çocuklarına baktı bu sebepten ayrımcılık var diye göndermedi eşim keza benim ailemde ayni şekilde benim en değerlim kızım kizima değer vermeyene bende değer vermem diyor

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 287 göst.
4 Haziran 2021 Aile kategorisinde Lillte garden (539 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 167 göst.
0 oy
13 cevap 285 göst.
17 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Vidividi (1,537 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 459 göst.
18 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Ayselanne (367 puan) tarafından soruldu