0 oy
1,047 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar ben allah için dinim için rızamla kapandım ve cok mutluyum 2 gün oldu neyse kapıya cıktık oğlumla kaynanamı bekliyorum yan binamdaki komşumun eşi bune hiç yakışmamış dedi şok oldum aleviler onlar ama biz nasıl onlara saygı duyuyorsak onlarda duymalı cok kalbim kırıldı

43 Cevaplar

+1 oy
(3,739 puan) tarafından
Ben yakismasi için değil Allah için kapandım güzel bakan güzel görür deseydin
tarafından
Birşey dememe fırsat koymadı direk binaya girdi baka kaldım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yakışmasi için değil Allah rızası için kapaniyorsun
0 oy
tarafından
Olabilir ben kendime yakıştırdım deseydin hadsizlere bak
tarafından
Aşkım direk binasına girdi baka kaldım sadece
0 oy
(3,230 puan) tarafından
B.k yesin o       
tarafından
Agzına sağlık bacım
0 oy
(3,633 puan) tarafından
Zırlasın boşver ne takıyorsun 
tarafından
Takmuyorumki birtanem üzüldüm sadece böle ayrım yapılmasına
(3,633 puan) tarafından
Boşver ya sonra da bu tipler ülkede haktan hukuktan adaletten eşitlikten bahsediyo
0 oy
(13,852 puan) tarafından
Ne alaka ya komşunun kocasi mi diyor bunu. Yakişsin diye yapmadim deseydin. 
tarafından
Evet kocası dedi kuzum lafı söleyip içeri girdi birşey dememe fırsat olmadı yoksa söylerdim birkaç şey
0 oy
tarafından
Bunun Alevilikte ilgisi yok. Ünide alevi arkadaslarim vardı çok saygililardi kapalılara karşı.

Ben yakismasi için değil Allah rızası için kapandım fikrini kendine sakla boş boğaz deseydin keşke. 
0 oy
(986 puan) tarafından
Keşke ağzının payını verseydin,senin için değil Allah için kapandım.edepsizler Nedret ederim böle insanlardan...
0 oy
(10,877 puan) tarafından
Zoruna gitmiş bes belli
0 oy
tarafından

Bende aleviyim canım. Kalp kırmak için söylediğini düşünmüyorum. Çünkü benimde bir kız arkadaşım vardı yeni kapanmıştı. Ve okadar kötü bağlıyordu ki sen bile görsen begenmezdin. Kafasını kocaman yapıyordu ve şal ile kapanıyordu. Ve dayanamayip arkadaşıma söyledim canım hoş durmuyor bağlama şeklini düzelt sana yakışmıyor bi kafa var gibi duruyor canım dedim. Sonradan kız düzeltti bağlamasını pek bilmiyordu beceremiyordu. Oturmaya gelince ayy ne güzel yakışmış şimdi tam olmuş dedim. Yanlış anlama beni nasıl bağladığını bilmiyorum. Ki gerçekten zor bir bağlama çoğu kişi bir tuhaf bağlıyor. Komsunada belki öyle gelmiş olabilir. Bi anda pat diye söylemiş olabilir cnm.

tarafından
Penye şal kullanıyorum abartılı topuz yapmuyorum öle bende sevmem sade bol giyiniyorum
tarafından
Arkadaşımda penye şal yapıyordu ama o beceremiyordu. Ki ben arkadaşıma bunu demeseydim halen aynı kocaman topuzla geziyor olacaktı. Arkadaşım bile iyiki uyardın beni sağol canım dedi. Komsunda belki öyle düşünmüştür diye tahmin ettim birde yadirgamis olabilir. Sonuçta yeni kapanmissin. Ben bi saç rengimi degistirince bile kolu komşum kız bu ne böyle hiç yakismamis sana diyenler bile oluyor. Kafaya takmıyorum. Sonra gözleri alışınca bu ne renk kız bende boyatiyim sana çok yakışıyor ilk zaman pek begenmemistm diyorlar.
tarafından
Kuzum ben şal topuz vs hepdini yapıyorum kuaför de cok tesettür hazırladım ondan baglamasını biliyorum gmren herkez cok gğzle olmuş vs dedi ama komsumun kocası öle dedi siyah kahve tonları kullanıyorum
(952 puan) tarafından
Canım haklısın ama ne olursa olsun bir erkeğe mi düşüyor bunu söylemek?
tarafından
Herkesin kendi fikri canım. Elalem begensin diye kapanmadin sonuçta . O yüzden takma bu kadar. Emin ol ki gözleri alışınca ne güzel yakışmış diyecektir. Ben komsumun kızı kapanmış. Kız yanımdan geçti yüzüne bakmadım hafif dönüp baktım göz ucuyla kapalı bir kızdı ve tanımadım. Makyajda yapmış. Kız yanima gelip abla selam verdim niye almadın diye ayy canım görmedim taniyamadim seni ne kadar güzel olmuşsun gözüm alışık olmadığı için tanıyamadım demekki canı dedim. Herkesin tepkisi farklı olabiliyor.
0 oy
(2,829 puan) tarafından
Hayırlı olsun canım hiç sıkıntı etme başta ilk kez gördükleri için öyle geliyordur sonra alışır herkes. Komşun biraz kabaca tepki vermiş hiç dert etme eminim yakışmıştır. ☺️
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Fikrini soran olmamış ne diye.söylüyo
tarafından
Dert oldu sanırım ama ayrım yapması zoruma gitti kuzum
0 oy
(8,999 puan) tarafından
Karşı komşunun eşi ? Kadın mi dedi bunu sana adam mı? Ayrıca onları ne ilgineldirir lafa gelince özgürlük diye kendilerini yirtarlar ... Sen kimsenin lafına bakma kuzum Allah için kapanmışsin boşver ağzı olan konuşuyor 
tarafından
Evet kocası söledi kuzum ya takmadım ama kırıldım ayrım yapılmasına kuzum
(8,999 puan) tarafından
Bu bin kat daha ayıp ulan sanane milletin başından örtüsünden.
0 oy
(7,376 puan) tarafından
O zihniyetsiz bu zamana kadar öğrenmemis de yakismasi için değil Allah rızası için kapanildigini hiç takma..
tarafından
Üzüldüm kuzumya ayrım yapmasına sadece o yoksa umursamam :(
(7,376 puan) tarafından
Aman takma kız onun ayrımından ne olur gereksiz cahil kim teki
0 oy
(154 puan) tarafından
Benimde alemi arkadaşım var kapalilara düşman bildiğin sevmiyor onlar canm aldırma hiç ne mutlu o mertebeye ulasmissin rabbim daim eylesin tesettur herkese yakışır Rabbim bizede nasip etsin
tarafından
Teşekkür ederim amin kuzum cok haklısın cidden düşmanlar
0 oy
(952 puan) tarafından
Aman s.et üzülme bile böylelerine bende dogumdan sonra kapandım bana da dedi 1 2 kişi bende sizi ilgilendirmez dedim. İlk kapandığında insan takar böyle şeyleri zamanla değişik modeller öğreniyorsun gayet iyi oluyor
0 oy
(482 puan) tarafından
Ben öyle bi alevi ile felaket kavga ettim hatta evden kovdum. Neymiş biz öcü gibiymiş peygamber Allah yokmuş tek ilah Atatürk.  Atama saygım sonsuz ama dinimize örtümuze laf söylemeye ne hakları var ki ? Ben ayrımcılık yapan insan hanifi Sünni bil e olsa asla konuşmam kalmış ki alevi ile konuşayım.  İnsan iyi olmayı gerçekten bilmeli. Hoşgörü saygı sevgi bizi birbirimize bağlayan degerlerdir ama çoğu kişi bu değerleri ezip geçiyor.
tarafından
Okadar doğru söledinki yorumun için teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Komşunun esi erkek mi bide bunu dedi 
tarafından
Evet kuzum
tarafından
Sanane bee deseydin delimi neee
0 oy
(1,703 puan) tarafından

Sana beğendirmek için takmadım zaten  deseydin :angry: