0 oy
1,311 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar ben bekarken calisiyodum eşimle aynı iş yerinde tanıştık ben evlenmesen önce çalışmak istediğimi söyledim oda tamam dedi evlendim 2ay sonra hamile kaldım işten çıktım Aralık'ta kaynanam işten cikicak oğluma bakicak ben ise giricem şuan zor yetiriyoz heryerimiz borç sürekli kisiyorum alışveriş yapmıyorum markete bile çok çıkmıyorum hep idare ediyorum kredi ödüyoruz ev kira ben çalışmak zaten istiyorum evde bunaliyorum bekarken de hep çalışırdım sosyal bı hayatım vardı evlenince hiç çevrem kalmadı hep evdeyim evden dışarı çıkmıyorum bugün konusuyoduk eşim annesinin eski yerine girmemi istiyo garson olarak ben istemiyorum kaynanamda oraya girmemi istiyo ama ben biliyorum kaynanamın hep arkadaşları orada ben calisamam sürekli laf taşırlar konuşurlar rahat olamam üni mezunuyum o kadar okudum kendi mesleğimi yapmak istiyorum eşime de dedim sıralara baş vurucam sizin istediğiniz yere girmicem diye eşimde niye istemiyosun falan dedi bende hayatımda hiç garsonluk yapmadım beceremem ben kendimi biliyorum dedim oda konuşmaya başladı herkes annesinin karnında mi öğreniyor falan diye bende en son ben calismak zorunda değilim ama sen bana ve çocuğuma bakmak zorundasin dedim ben bunu dedim diye ne demek çalışmak zorunda değilsin ben sana bakmak zorunda değilim kim demiş falan dedi bende dinen bile sen hanımına çocuğuna bakmak zorundasin dedim bana diyo o zaman sende kapan o kadar dinle ilgili konusuyosun ya diyo işine gelince dinen söyle böyle diyosun diyo bu lafına çok kırıldım evlendim ilk hamileliğimde para yatıyordu üni okuyodum evliyken bursum geliyodu hepsini eşime verirdim eve harcasin diye bı kere bile kendime bişey almadım o zaman bile senin ne katkım çarkı falan diye laflar söyledi ben kendim çalışmak istiyorum oysa ama bu sana bakmak zorunda değilim demesi çalışmak zorundasin demesi çok kırıcı ben zorundamiyim çalışmak eşim bana bakmak zorunda değil mi ihtiyaclarimi karşılamak zorunda değil mi kendime iç çamaşıri alicam onu bile 3 aydır almıyorum kaynanam arada harçlık verir saklarım alayım diye eşim şıkısir ona veririm bu ayda öyle oldu sütyen alicaktim 100 TL sakladim lazım oldu verdim kumbaram vardı 200 TL biriktirmisim bozuk paralarla butunlestirdi ona verdim diyorum alicaktim ben alırım diyo ama almaya gelince param yok diyo bilmiyomusun diyo benden aldın diyorum ben kendi ihtiyaçlarımi alicaktim diyorum biriktirdigimle susuyo vericem geri diyo ama vermez asla çeyrek geldi oğluma hep verdim lazım diye yüzüğümu tektasimi bile yok pahasına sattım ama ben hiç destek olmuyomusum 

28 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Şu postu okuyunca eşime şükrettim. Hiçbir şeyimizi eksik etmez. Tek birşeyin bile lafını etmedi şimdiye kadar. Ben çalışayım desem yok yok sen çocuğa bak yeter ben size bakarım der. Olması gereken de bu bence erkek babalık görevini yapmalı hanım da hanimligini. 

Kadın kendi için çalışır o başka da kadına çalış diye baskı yapan koca da kalmıyor ya gözümde tuzla buz yerle bir. 
tarafından
Bende şükrettim canim. Çok şükür  benim kocamda öyle.
tarafından
Bir ablanın daha postunu okumuştum iki çocuğa bakıyor kadın eve bakıyor niye çalışmıyordu tavır yapiyormus adam. Kadın üzerine düşeni yapıyor sende bir zahmet az erkek ol ya.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kbakma da okurken niye evlendin be kizim 
tarafından
Pandemi vardı son senemdi ***** gibi hemen evlendim salaklık işte yok çok seviyorum yok söyle böyle diye gözüm kimseyi gormuyodu cahillik benim yaptığım başka bişey değil biraz büyüyünce anladım ama çok gec
tarafından
Ahh ahh son pişmanlık fayda etmez.bari kendi mesleğini yap illa calisacaksan. Ama sana şimdiden böyle diyen adamdan uzun vadede hayır bekleme. Paranı kartini eline verme. Ortak harcamalar için verirsin illa ama kendine de ayır biraz kocan bana hiç güven vermedi. Konuşması , üslubu çok saygısızca ve çirkin.
tarafından
Canım zaten ben istiyorum çalışmak vermem zaten onun amacı da dediğin gibi bana diyo kartlar bende durur sen harçlık alırsın kendine bı miktar kalanı da eve harcarız diyo ama bende ***** değilim asla kabul etmiyorum ki vermem asla kartımı falan eline
tarafından
Tabiki destek olurum ama maaşımı asla hepsini vermem
0 oy
(3,505 puan) tarafından
Eşin tabiki size bakmak zorunda ama bacım kusura bakma da sen bu adamın gotunu çok kaldirmissin sende de suç var 
tarafından
Ya yeterki huzurumuz kaçmasın sıkıntıya girmeyelim destek olayım çalışıyo yoruluyo diye herşeyi verdim elime 50 TL geçer onu bile eve alışveriş yaparım ama yaranamam saklıyorum lazım oluyo veriyorum ben geri vericem alicam diyo almiyo kaynanam veriyo diyo al kendine ihtiyacını diyo eşime diyo sakın alma ihtiyacını alicak ben alana kadar ihtiyaçlarımı eşim benden istoyo çocuğa şunu almamız lazım bitmiş diyosun bende para yok diyo gene veriyorum çocuğuma diye bana evden cikmiyosun zaten ne gerek var paraya diyo
(3,505 puan) tarafından
İşte başta hep verdiğin için şuan seni zorundaymissin gibi goruyo Allah yardımcın olsun
tarafından
Amin canım amin
0 oy
(1,230 puan) tarafından
Eşin sana bakmak zorunda..Bakamickti evlenmeseydi ozaman 
tarafından
Diyorum bana diyo evlenmeden önce calisicam diyodun sende çalışma gotu yok diyo afedersin
(1,230 puan) tarafından
Seni çalıştırıp paranı yicek baksana kenara attığın 2 kuruşa bile gözünü dikmiş
tarafından
Evet öyle zaten bana diyo kartın bende olur mobil bankadan ben çekerim borca harca veririz eve harcarız sende kendine harçlığını alırsın bı miktar kalanı eve harcariz diyo ama ben tabiki destek olurum eve ama gelipte maaşımı ona vermem asla
(1,230 puan) tarafından
Allh kolaylik versin canm böyle adamla zor...
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Bence haklısın ayrıca asla garsonluğu kötüleme amacında değilim ama garsonluk part time yada yada öğrenci mesleği yani sana deseki konfeksiyona mağazaya gir tamam bime gir dese neyse ama ne bileyim daha öğrenci işi bence garsonluk gir çık iş hep çevremdekiler hep öyle hiç garsonluktan emekli duymadım sigorta da olmaz yani bir otele girsen çalışan olarak o bike iyi garsonluktan
tarafından
Canım işte anlatamiyorun ki ben istemiyorum garsonluk kötü bişey değil tabiki ama ben o kadar üni okudum ve hayatımda hiç garsonluk yapmadım annesinin çalıştığı yerde sürekli benim hareketlerini izlicekler sürekli bı laf olucak rahat rahat calisamicam hep diken üstünde ama sürekli annemin çalıştığı yere gir diyolar kaynanamda eşimde istemiyorum diyorum anlamiyolar ama girmicem zorla değil ya ben kendim istiyorum çalışmak kendimi daha iyi hissediyorum kendim calisinca kendi alın terimle paramı kazanınca
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Canım çok saçma bir yerden vurmuş yani senin kapanman ayrı mesele onun eşlik erkeklik görevini yapması ayrı mesele. Tabii ki sana ve çocuğuna bakmak zorunda istemezsen çalışmazsın. Ama bu kafada erkekler var kadın parası tatlı geliyor herhalde Allah akıl fikir versin...
tarafından
Evet canım bana hep eltimi örnek veriyo eltim zengin babası hep yardım ediyo aylık maaş godneriyo kaynim resmen karısının parasını yiyo ona ozeniyo benden de çalışıp kazandığım parayı eline vermemi istiyo neymiş bana harçlık verirmiş gerisi onda dururmus eve harcarmisiz bende kavga ediyorum
(2,194 puan) tarafından
Oldu canım birde sana harçlık versin sen bir ay ayak tep ise gel git üç kuruşu yine kocamdan işte başka derdi varmiymis ya
0 oy
tarafından
Çalışınca zaten kendin için çocuğun için kendi ayaklarının üzerinde durmak için çalışıyorsun. Bak kendin de diyorsun sütyen alacaktım ama alamadım diye. Neden bakacaksın ki eline? Konuşturma bile, kendim kazanıyorum kendim harcıyorum dersin. Çalışacağın işi de kendin seç kime ne?
tarafından
Canım zaten bende istiyorum çalışmak hem sosyalleşmek hemde kendi ihtiyaçlarımi rahat rahat alabilmek için ama eşim hem nerde ne iş yapicagima karışmak istiyo hemde çalışınca ben harçlık alicakmisim kendi kazandigim paradan eşime vericekmisim kalanı o alicakmis eve harcicakmisiz tabiki eve de harcicam destek olucam yeri gelince ama maaşımı niye eşime vereyim ki
tarafından
Oldu canım deseydin. Kendin nerede çalışmak istiyorsan orada çalış. Avucunu yalasın !
tarafından
Öyle yapicam zaten ama çok kırıcı konuşuyor
0 oy
(6,381 puan) tarafından
Ee canım önce sen damarına basmışsın ama. Ne demek ben zorunda değilim sen zorundasin yok bilmem dinen öyle falan. Yani bu devirde tek kişi bir eve bakamaz ki. Dinde bu var ama o eskidendi tek kişi çalışsın 5 kişiye baksın. Bence geçim zorsa kadında çalışmak zorunda. Ama seni hangi işi yapacağın konusunda zorlayamaz elbette bu senin seçimin.
tarafından
Canım zaten çalışmak istiyorum bende diyorum hep calisicam diye ama bana bu şekilde sürekli annemin çalıştığı yerde calisicaksin maasin zaten yatınca ben mobil bankacılıktan çekerim sana harçlık veririm falan diyor ben eşime çalıştığım maaşı vermek zorunda değilim tabiki eve destek cikicam ama tüm maaşım yatincada eşim el koyucak ben harçlık mi isticem böyle bişey var mi
(6,381 puan) tarafından
Kesinlike değilsin. Eşine, evine destek olursun ama maaşını ne hakla o çekecekmis sen universite mezunusun tabi ki taviz verme bu konuda.
0 oy
tarafından
Mesleğin varsa niye garsonluk yapacaksın ki saçma 
tarafından
İste anlatamiyorum annesinin çevresi orada herkes taniyo beni de gozunun önünde tutucak aklınca ve yüksek maaşı askeri ucrtten ama ben istemiyorum  askeri ücret alayım o bana yeter artar bile
0 oy
(5,357 puan) tarafından
Eline geçen parayı verme elleme kendi borç arasın bulsun. İkincisi sen onun dediği iş te değil kendi istediğin ise girersin adama bak be dinen bakmak zorunda o onun sorumluluğu sen kapanmiyorsun bu seni ilgilendirir ayrıca erkek eve bakmak zorunda yasalardada var. Sen çok simartmissin adam rahat konuşuyor 
tarafından
Evet öyle ben hep aman sıkıntıya girmeyelim destek olayım çalışıyo yoruluyo diye herşeyimi verdim şimdi hiç bişeyim kalmadı hep alicam geri diye dedi verdim 50 TL varsa bile elimde eve harcadım ama doymuyo gözü
(5,357 puan) tarafından
İşte en büyük hatan bu alışmış adam. Bende öyle yapıyordum elime geceni veriyordum ama artık vermem verirsem geri alırım. Bugün aidatı verdim eşimden aldım geri parayı. Bide aman para harcamam demem ne kdar acırsan o kdar acınacak hale sokuyorlar keşke kıymet bilseler
0 oy
(361 puan) tarafından
Son 4 yıldır eşim işten cikayim diye ısrar ediyor ve gerekçeside dinimizde kadının çalışması çok iyi değil kazandığım paranin bile bereketi yok diyor ve eşin sana ve çocuğuna bakmak zorunda kimseye muhtaç etmemek zorunda bence sen ne olursa olsun acıma paranı sakla çalışsan bile onun eline verme paranı yine beş kurus vermez sana 
tarafından
Canım vermez zaten ben kendi ayaklarımın üzerinde durayım kendi ihtiyacımı minnet etmeden almak istiyorum ama çalışsam bile hep kavga edicez çünkü bana şimdiden maaşın yatınca mobil bankadan kendi hesabıma aticam sana harçlık veririm ben falan diye konusuyo benimle kavga ediyoruz ben tabiki destek olucam ama ona maaşımın hepsini niye vereyim
(361 puan) tarafından
Valla hür köle olarak goruyo seni bak bende genelde eşime atardım hatta enson doğum param yattı 10 binlira kadar önce kendi ihtiyaçlarımi görüp kalanını attim  yine ondan harçlık alır gibi alıyorum para ama ben ne dersem alır gelir asla ikiletmez bence biraz gözünü korkut öyle seymi olur sen yine aynı durumda olursan ne gerek var çalışmana ekstra yoruldugun çocuğundan ayrı kaldığın da yanına kar kaliyo
tarafından
Evet öyle canım ben böyle diyince benden kötüsü olmuyor işte bende bu yüzden zaten çalışmak zorunda değilim ama sen bakmak zorundasin dedim diye kavga çıkarttı
0 oy
(2,366 puan) tarafından
Vala bn onu bunuda geçtim ama mesleğin varken ne diye adam seni garsonluk yapman için ısrar ediyor anlamıyorum bide garsonluk ya yani surkeli milletle guleryuzlu olucan sohbet edicen yeri gelicek bilmiyorum garsonluk yapmana bukadar takması ayrı hı durum ama bende elime geçeni eşime veririm ama yüzüme vurmaz istediğimde de elinde yoksa bile vermeye caliskr
tarafından
Can iste ben yaranamiyorum bunu anladım garsonluk yapmamı şundan istiyor annesinin tüm çevresi orada herkes taniyo sürekli beni izlicekler maasida askeri ücrette biraz yüksek kaynanam 7800 aliyo maaşı yüksekmiş diye istiyo ki ben calismam garsonluk yapmam okadar okudum
(2,194 puan) tarafından
Kız bizimkine ben garsonluk yapcam desem kiyamet koparır günde elli adam gelecek hepsinle muhattap olucan çapkını var, sapığı var diye belli sabit düz masa başı bir iş bul öyle  çalış çalışacaksan der yani garsonlugu kotulemiyorum sipariş alırken muhabbet edecelekler diye kiskanir , kiskaclikda yok galiba
tarafından
Canım kıskanç biri aslında ama o annesinin çevresi orada bişey olsa hemen duyarım gözleri üzerinde olur hemen haber gelir falan diye düşünüyo ben rahat calisamicam orada molalarda bile oturup kalkmama bile laf ederler kaynanamın arkadaşları hep açığımi ararlar ben biliyorum eşimde annesi de sürekli bildiğimiz yer söyle böyle diye maaşı da iyi oraya gir diyolar
(2,194 puan) tarafından
Anladım canım ise girersen bile sana tavsiye sen çok simartmissin eşini asla maaşını eline direk verme ilersi çocukların için bir banka hesapi ac biriktir bana guven vermedi eşinin konuşması evlenmişsin  sen onun evisin ,bir yuva kurmussunuz  ya insan evine bakmazmi çocuğuna sana ,sen çalışmakta mecbursun diye bir olay yok ama bu gidişle seni durdurmazlar sende ekonamik özgürlüğünu alınca az kısmını verirsen ver çoğunu bankaya at kimseye verme
0 oy
(175 puan) tarafından
Emin ol aynı durumdayiz erkeklerde ekonomiden gerildiler iyice Allah sonuzu hayır etsin
tarafından
Rabbim sonumuzu hayır etsin erkeklere de akıl fikir versin inşallah
0 oy
(692 puan) tarafından
Valla sen aynı benim ablam  şuan hasta ayağından kocası zorla ise yolluyor eşşek gibi çalışan diyor ablamda eşşek gibi gidiyor
tarafından
Canım zorla bana hiç bişey yaptıramaz ben yapmam benim vicdanima oynuyor hep vicdan yapıyorum zaten bu yüzden hep kaybediyorum
(692 puan) tarafından
Kalbin temiz güzelim Rabbim gönlüne göre versin inşallah üzüldüm senin adına
0 oy
(140 puan) tarafından
Canım bende üni okurken evlendim üni bitirdikten sonra insanın kendi mesleğini yapamaması çok kötü seni anlıyorum ama kpss var önünde otur ve on çalış o zman bak herkes sana nasıl saygı duyuyor 
tarafından
Can giricem kpssye de ama atanamasam bile çalışmak istiyorum evde çok bunaliyorum sosyal hayatım bitti eşim desen işten gelir yatar yada TV izler gezdirmez çok çocukla o kadar çok bunaliyorum ki köy gibi bı yer resmen oturduğum yer heryer tarla teyze dolu yasitim hiç yok sosyal aktivite yapicak bı yer yok anca çarşıya gitmem lazım oda otobüsle dolmuşla çocukla çok zor oluyo bana
(140 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım biz kadınlar güçlüyüz unutma her zorluğun ardından bir kolaylık vardır Rabbim eşine selamet versin inan hepimizin evliliğinde illaki pürüzler var
0 oy
(154 puan) tarafından
Ne demek bakmak zorunda değilim kendine guvenmiyodu madem hiç evlenmiycekti çalışmak tabiki zorunda değilsin  bebeğin varmış ama inan görünü çok kaldirmissin kocanin biraz ipleri eline al çalış paranıda verme ortak olan şeyleri odersin geçersin çok saygısızmis allah yardımcın olsun ayriyetten mesleğin varken niye garsonluk yapiyomuşun saçmalığa bak....
tarafından
İşte anlamiyorum kendini hep üstün görmeye çalışıyo bazen düşünüyorum ben üni Mezunu o yeni liseyi açıktan bitirdi bu sene zoruna gidiyor bibyerde mezuniyet falan sorunca ben üni diyip o lise diyimce ben mesleğimi yapmak istiyorum dediğimde hep garsonluk falan diyo annesinin çalıştığı yerde çalışmamı istiyor ben ne kadar fedakarlık yaparsam yapayım gormuyo
0 oy
(9,623 puan) tarafından
Çalış kazan 5 krş da koklatma madem öyle 
tarafından
Canim zaten evim ortak giderlerine destek olucam kalanı da vermem onun aklında benim maaşı alicak tammen bana harçlık vericekmis benim kazangim paradan öyle diyor
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Sen maşallah vere vere adamı arsız etmişsin bu kadar fedakarlık eşittir nankörlük doğurur 
tarafından
Evet çok nankörlük görüyorum artık hep çalışıyo zor yetiyo falan diye verdim ama deymiyomus
(1,072 puan) tarafından
Sen yol yakınken elini çek bu durumdan şimdi alışmış çalışıp vermeyince de ekstra huysuzlasacak. Bence en güzeli otur evde çocuğuna bak eli mahkum bakmaya size
tarafından
Canım ben kendim istiyorum çalışmak evde aşırı bunaliyorum kimse yok tarla her taraf bı yere gidemiyorum param yok ihtiyaclarim oluyo alamıyorum eşim tamam tamam diyo vermiyo zorla kavga gürültü biseyler alıyorum
(1,072 puan) tarafından
Valla Allah kolaylık versin sana
 Çalışsan da sen pek rahat birakmivak gibi eşin çalıştığında gözü belli
0 oy
(497 puan) tarafından
Keşke vermeseydin bende altınlarımı vermiştim ama bilmedi nankörlük yaptı 3 senedir 5 kuruşunu görmedim aynı senin gibiyim sen 3 aydır ihtiyaçlarını almıyorsun ben 3 senedir para vermiyor tayt olsun atlet falan hiçbişey alamıyorum evlendiğinden beri 
tarafından
Canım bende evlendigimden beri almıyorum öyle zaten kaynanam veriyo artık diyorum eşim vermiyo söyle böyle konuş diye öyle zorla kavga gürültü alıyorum ki eşim utaniyo annesinden de öyle aliyo en son 3 ay önce atlet aldım o kadar bı sürü ihtiyaçim var almiyo
(497 puan) tarafından
Doğrudur  benim de baya var
Telefonum bil e bozuk almıyor 20 tl faturam geliyor onu bile ödemek istemiyor çok cimri  bizimde keseler bir parayı hep annesine verir onların borcuna ben 5 kuruşunu görmem Allah razı olsun babam verir
0 oy
tarafından
Alışmış kudurmuştan beterdir diye boşuna dememisler. Cok pohpohlanmis beyfendi.
tarafından
Evet öyle evlenmeden önce de çalışir kendi yermiş evlenince zor geldi sorumluluklar beyfendiye bende hep vicdan yaptım bizim için çalışıyor destek olayım diye herşeyi verdim şimdi vericek bişey kalmadı böyle yapiyo
tarafından
Bastan cok rahat alistirmamaliydin canim artık iş işten gecmis şu an tavrini belli etmelisin.
tarafından
Ediyorum ama işte ben tavrimi koydukca kavga ediyoruz sürekli

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 149 göst.
0 oy
5 cevap 171 göst.
12 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde seda21k (117 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 537 göst.
26 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Baldananne (291 puan) tarafından soruldu
0 oy