0 oy
388 göst.
Aile kategorisinde (24 puan) tarafından
Burayi yeni keşfettim doğum korkusu değilde içimde bir canın büyümesi bazen beni çok korkutuyor onunla bir bağ kuramayacağım diye üzülüyorum bu kafadan nasıl çıkarım ilk gebeliğim 

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Duygular karisik olur canjm ilk gebelikte ama hersey yolunda olacak 
(24 puan) tarafından
Teşekkür ederim umarım geçer
-Reklam-
0 oy
(1,946 puan) tarafından
İlk tekmesini atsın kimildadiginihisset o duygular değişir canim 
(24 puan) tarafından
Şuan 16 haftaligim bir kaç kere hissettim onu ama çok net değil tabiki net hissetmeye başladığımda umarım dediğiniz gibi olur teşekkür ederim
0 oy
(15,710 puan) tarafından
Aslında şöyle düşün büyük bir mucize ve büyük bir nimet özelsin sana verilen bir emanet i buyutuyorsun senin sayende büyüyor senin bir parçn gibi ve emin ol onun şefkati senin rahmine düştüğü an sana verildi doğunca sevmelere koklamalara doyamayacaksin hatta öyle sevecek öyle seveceksin ki karnıma koyasim geliyor geri diyeceksin ☺️❤️
(7,447 puan) tarafından
Evet  kesinlikle katılıyorum ikinci bebeğime hamileyim ve oğluma hep severken içime sokasım geliyor ya çok seviyorum seni diyorum şimdi ikinci bebeğime hamileyim henüz 16 haftalık bişey hissetmiyorum sadece koca bir merak ve korku var ama bu ilerleyen haftalarda değişicek bunu biliyorum görmediğin birini özlemek ne demek annelikte ben bunu öğrendim :)
(24 puan) tarafından
Ben pek aile sevgisiyle buyumedim ve çocukluğumdan beri evladıma vereceğim sevgiyi besledim kendi içimde onu sevecegimden koruyup kollıcamdan belki dünyanın en iyi annesi olamam ama ona en iyi anne olucama şüphem yok bu sözlerinle beni çok ferahlattiniz çok teşekkür ederim
(7,447 puan) tarafından
Rica ederiz emin ol çok çok daha fazlasını yaşayacaksın çok yorulcaksın belki ama onun bir gülüşü bir anne diyişi bütün yorgunluğunu alacak hele sarılması:)
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Geçici bir durum kaç haftalıksın bilmiyorum ama ilerleyen haftalarda şunu düşünceksin insan görmediği birini özler mi bu sorunun cevabı kesinlikle evet oluyor :)
(24 puan) tarafından
16 haftalık hamileyim biraz daha büyüsün bakalım
(7,447 puan) tarafından
Bende 15 haftalık hamileyim :)
(24 puan) tarafından
Yaa Allah bağışlasın sağlıklıca kucağına versin inşallah
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Valla blmiorm ama ben hiç korkmadm hatta dedm ki bir cana yuva olabiliyorum doğdugu zaman da en iyi anne olacağım inaniorm dedm olduğumu da dusunuorm
(4,961 puan) tarafından
İnşallah canm elimizden geleni ypioeuz onlar için işte dunyaya gelmelerini biz istedik soncta
(24 puan) tarafından
Çoğu hamile kadında olduğu gibi doğum korkusu oluşuyor ya geçen kadının biri bir yorum yapmış doğum korkusu var kadında ne *** yedim de hamile kaldım dedi mesela ha bunu asla yargilamiyorum çocuğunu istemediği için değilde korktuğu için söyledi ama ben hiç o konuda korkmuyorum sadece ona yetemeyecegim korkusu oluşuyor
(4,961 puan) tarafından
Zaten yetemiyosun illa eksik kalıyor bizde insanız ama onların mutluluğu için canımızı feda ederiz bu yeterli çok şey yapma yani sevgi ile buyuyolar karın her şekilde doyar
(24 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim abla tesellin için
(4,961 puan) tarafından
Rica ederm canım annelik çok güzel bişey
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Canim inan bi büyüsun  harelet etmediginde nasil korku oluyor.  Zamanla o duygudan kurtulursun
(24 puan) tarafından
İnşallah amin
0 oy
(402 puan) tarafından
Aslında annelik içgüdüsel der herkes ama bende öyle olmadı. Çok hissedemedim sadece allah bana bir emanet verdi çok iyi bakmalıyım diye düşündüm. Doğumdan sonrada herkesin hissettiği gibi hissetmedim açıkcası. Başka biri doğurup verse elime yine öyle bakardım herhalde. Ama zamanla onun büyümesine gülmesine şahit oldukça annelik duygularım oluştu. Oğlumla anne olmayı öğrendim açıkcası. Herkes bunu yadırgayabilir ama gerçekten böyle doğar doğmaz bütün acılarım dinmedi mesela. Emzrmek uzun bir süre keyifli gelmedi. Doğumum zordu ve canım uzun süre yandı belki onunlada alakalıdır bilemiyorum. 2. Çocuğum doğduğunda ağladım mesela mutluluktan artık o duyguyu biliyordum çünkü. Şimdi tekrar hamileyim plansız bir gebelik ama içimde hareket etmesi bile beni heyecanlandırıyor. Uzun uzun yazdım ama kısacası o bağ her türlü oluşuyor canım hiç dert etmene gerek yok. Etrafımda beni anne olduktan sonra tanıyan insanlara sorsam asla böyle hissettiğime inanmazlar. Her zaman ne kadar fedekarsın çocuklarını çok seviyorsun çok şanslılar derler.
(24 puan) tarafından
Evet çok haklısın mesela ben 19 yaşındayım çok genç olduğum için mi bilmiyorum anne olacağıma değil abla olacağıma inanıyorum tuhaf bı şekilde şuan 16 haftalık biraz hissediyorum ama ilerleyen zamanlarda neler olucak bilmiyorum ben kendim aile sevgisinden mahrum büyüdüğüm içindir belki de bu korkum ona yetemiyecegimden korkuyorum ama tüm kalbimle de sevecegimi biliyorum
(402 puan) tarafından
Ben de hiç bişeyi annemden öğrenmedim herşeyi kitaplardan. Rahmetli annem çok sevgi dolu bir kadındı yattığı yer cennet olsun. Okul konusunda çok zorlardı beni ben okumadı sen okucaksın derdi. Tuvalete gitsem gözüne gelirdi yinemi mola verdin sen diye. Anlatmak istediğim birşeyleri yaşayarak değilde hep kitaplardan öğrendim. Anneliği öyle sandım sayısız çocuk gelişimi psikolojisi kitabı okudum. Ama sonra farkettim ki içinden geldiği gibiymiş annelik. çok iyi bir anne olacağına eminim. Arkadaşımda aile ortamında büyümemişti şimdi 2 kızı var ve etrafımdaki en iyi annelerden biri. Böyle endişe etmen bile çocuğunu ne kadar önemsediğini ve ne kadar iyi bir anne olacağını gösteriyor.
(24 puan) tarafından
Başınız sağolsun bu bana gerçekten çok umut verici oldu çok teşekkür ederim ablacım
(402 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım amin. İyi geceler:)
0 oy
(10,948 puan) tarafından
Hiçç kafana takma. Su annhissettigin her duygu normal. Bu duygular ilk yuzunu gördügün an bir saniyede silinecek. Bende hep sevemem sevmiyor muyum korkusu vardı. İlk yuzunu gördügüm kucagıma aldıgım an allahım sevgi sevmek buysa ben anamı babamı bile sevmemişim dedim. 
(24 puan) tarafından
Umarım zaman Bi anda akar sağlıklıca kucağıma alırım onu bir kızım olucak Allah'ın izniyle

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 668 göst.
2 gün önce Aile kategorisinde Rukj (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 408 göst.
26 Mart 2024 Diğer kategorisinde Havvanursms (218 puan) tarafından soruldu
+1 oy
12 cevap 626 göst.
22 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Oykulku (1,062 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 124 göst.