0 oy
813 göst.
Aile kategorisinde (220 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Hemen linclemeyin lütfen ... Sürekli yaşadığım için en son size danışmak istedim kardeşim 18 yaşında harçlık her zaman günlük veriyorum kızıma bebe bisküvisi meyveli süt kraker vs kendimize abur cubur alıyorum biz evde yokken yada uyuduktan sonra yiyor paketinide orta yerde bırakıyor güzellikle söyledim bizimkileri ye kizinkileri yeme diye ben birşey yemiyorum ki dedi onlar etmesi ve sürekli bu durumu yapmasına kızdım yanlış anlamayın lütfen eşimde bazen iş için kendine alıyor resmen her yeri karıştırıp buluyor ne yapabilirim ...?

33 Cevaplar

0 oy
(7,412 puan) tarafından
Linçlenecek bise yok canim cocuk bile olsa uyarmak gerekir alismasi icin. Ama 18 yasina gelmis. Zayen onun yapmaması lazim ayip yani. Yani ortada olsa göz önünde yine yenmez ama  karıştırıp bulup yemesi ayri kotu yani. Ciddi anlam da konus canim. Gerekirse esini bahane et. Olmaz yani. Bunun ilerisi var her ortamda boyle yapar  kendine sıkıntı 
(220 puan) tarafından
Anlayışınız için çok teşekkür ederim daha önce buna benzer post açmıştım dağınık gamsız düşüncesiz 1 aydan fazladır bende asla yediğine karışmam ama bir yere kadar  sonuçta bende el kapısında yım daha önce bana kardeşin o ne olacak iki çöp yere attıysa ne olmuş keşke benim kardeşim dagitsa esimi tutmam kardeşimi korurum diye yorumlar geldiği için böyle dedim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Demekki senin evinde o kadar ki rahat hissediyor ben yesin diye her şeyimi kardeşimin önüne döküyorum bişe olmaz bence ama uyardigin halde yemesi de doğru değil 
(220 puan) tarafından
Çocuğunkileri yeme dedim sadece harclikta vermiyorum canı birşey çeker diye sonuçta eşim yabancı ne kadar rahat edebilir
(7,208 puan) tarafından
*veriyorum yazacaktin herhalde
tarafından
Bilmiyorum ki belki o samimiyeti yakaladı bilemiyorum
0 oy
(2,366 puan) tarafından
Benimde erkek kardeşim öyle ya kaç çeşit var al canın çekeni ye ama hepsini alıyor sırayla bilgisayar başında hepsini bitiriyor,  çocuklara ozel şeyler var onları bile yiyiyor ya parası yok desen var ama kendisi surkeli dışarıdan yicem sipariş verir kimse görmez Bi bakarız pizza kopu bilmem ne çöpü bencil olduğu için kızıyorum aslında kızım Bi gün ağladı bir dilim pizza için of diyor pof diyor götür kızını diyo azıcık dioy orta boy pizzaya okdr sinir olmuştum ki
(220 puan) tarafından
İşte beni anlayan biri aynısı
(2,366 puan) tarafından
Vala bende kızıyorum kardeşlerimin hareketlerine insana bısey dese kötü ölucak diyemiyorda
0 oy
(1,230 puan) tarafından
Yiyebilir sorun yapmam.Benim kardesimde bizim dondurmaları yerdi bende ona 2 tane alıyorum her seferinde bizimkileri yeme diyorm öyle diyince yemiyor
0 oy
(1,795 puan) tarafından
Kızına ait olanları kızının odasına sakla kapısını da kilitle bence laftan sözden anlayacak gibi değilmiş kardeşin 
(220 puan) tarafından
Evet aynen öyle yapacağım
0 oy
tarafından
Bence yaptığı çok ayıp üstelik inkar ediyor. Ben olsam yatak odama koyarım sonra ben çıkarır veririm önlerine. Yatak odasında da bulamaz herhalde. 
tarafından
Çocuk diyenleri anlamıyorum 18 yaşında biri bu hareketi yapacak kadar çocuk değil
(7,208 puan) tarafından
Evlense veledi olur ne çocuğu
(220 puan) tarafından
Ondan dedim ya lincelemeyin hemen çocuk diyorlar ne olacak diyorlar
tarafından
Valla bu linçlenecek bişey değil çocuk diyen de kendisi de yapıyordur
(220 puan) tarafından
Çok haklısın demekki bana abartiyorsun diyenler kendileri çöp evdeler
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Yani bir süre sonra sinir bozucu olabiliyor bu durum ama misafirse birşey deme bence sen kendin ver oda daha almasın 
0 oy
(3,162 puan) tarafından
Sakla canım sende.. 
0 oy
(612 puan) tarafından
Bence sürekli sizde kalmıyorsa zaten gidecek gidene kadar ne yerse yesin. Sürekli kalsa evet yediğinde sorun yok ama sen çocuğa vermek için arayıp bi şey bulamayınca sıkıntı yapıyor olabilirsin. Ben esirgiyormuşsun gibi algılamadım. Ama dediğim gibi sonuçta gidecek. Ben olsam ses çıkarmazdım.
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Köye o da gitsin o zman canım herkes yesin demiş ama zaten kendine verilen harçlığı bitirip evdeki şeylere dadanmak ne yani küçük olsa yesin tabiki yada canı çeker helali hoş olsun ama arayıp bulup yemek aç gözlülük 
(220 puan) tarafından
Evet işte çocuk diyorlar bide çevremde 19 yaşında evlenen var maksat yediğine laf etmek değil
(6,441 puan) tarafından
Elinden iş gelmiyor sana tavsiyem annene açık net olarak köye gittiğiniz zaman götür de evdeki düzeniö huzurum bozuluyor de çoçuğamı bakayım buna mı bakayım asi de konuyu kapat kızan da kızsın sana güvenerek mi doğurdu kızını
0 oy
(952 puan) tarafından
Hiçbirşey demem yesin tabi. Yemesini istemiyorsan evine alma ne diyeyim
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Afiyet olsun derim ne diyecem keşke benim kardeşim de yese kıyamıyor kendi evindekileri yemeye oğlum gidince yer diye 19 yaşında 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 142 göst.
6 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Yesim88 (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 77 göst.
22 Kasım 2023 Diğer kategorisinde denizimsi (6,445 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 978 göst.
3 Haziran 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 125 göst.