0 oy
808 göst.
Aile kategorisinde (220 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Hemen linclemeyin lütfen ... Sürekli yaşadığım için en son size danışmak istedim kardeşim 18 yaşında harçlık her zaman günlük veriyorum kızıma bebe bisküvisi meyveli süt kraker vs kendimize abur cubur alıyorum biz evde yokken yada uyuduktan sonra yiyor paketinide orta yerde bırakıyor güzellikle söyledim bizimkileri ye kizinkileri yeme diye ben birşey yemiyorum ki dedi onlar etmesi ve sürekli bu durumu yapmasına kızdım yanlış anlamayın lütfen eşimde bazen iş için kendine alıyor resmen her yeri karıştırıp buluyor ne yapabilirim ...?

33 Cevaplar

+1 oy
(1,403 puan) tarafından
18 yasinda ki insan bunu dusunemiyosa sen ne yapabilirsin ki :)
(220 puan) tarafından
İşte ne yapabilirim acaba ;))
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Yesin ne olcak hiç bişey demem
+1 oy
(1,634 puan) tarafından
Kuculsun cebime girdin kocamanmis 18 yaşındaki kızda hergun bebe biskuvisiyle meyveli sütmü içiyor gelsin bide meme emsin 
(220 puan) tarafından
Hadi diğerleri neyse ama onlar tamamen çocuğun bunu düşünecek aklı yokmu bir kac kez yakaladım yok bu tane tadına baktım yok ben yemedim üstüne üstlük çöpleri yerde asla kaldırmaz
(1,634 puan) tarafından
Onun arka toplayicisi mi var
+1 oy
tarafından
Yesin valla çok sevinirim yedi diye. Ben evde yenilen şeylere çok sevinirim
+1 oy
(6,364 puan) tarafından
Ona da al madem seviyor yesin çocuk 
+1 oy
tarafından
Yesin ne olucak ablamda geldiginde 3 cocugu var onlara biseyler alir hic sormam yani alir yerim bu yasimda olmama ragmen oda bisey demez ye ye der hatta baska bsey varsa orda var yiceksen al der esirgemez.
+1 oy
(114 puan) tarafından
Yesin ya nolcak ha çocuğun yemiş ha kardeşim aynı şey benim için ben yemem ablama yediririm evliyiz hala oledir.yigenime de oledir 
+1 oy
(2,097 puan) tarafından
Kardeşin sizinle mi kalıyor anlamadım eğer öyleyse hiç karışmam vallahi kendini yabancı gibi hisseder yoksa
+1 oy
(3,354 puan) tarafından

Valla kardeşim 15 oğlum 3.5 yaşında ben memlekete gittiğimde yada o bize geldiğinde sadece oğluma değil ona da alırım Benim kardeşim mesela oğluma cicibebeli süt yaptığımda küçük su şişesi getirir bana da yap der afiyet bal şeker olsun iki oğluma da :D

0 oy
(25,224 puan) tarafından
Kardeşin sizin evde ne arıyor 
(220 puan) tarafından
Bizkiler köye gittiler 1 aydır bende
(2,194 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ay bu benim erkek kardeşim sonra eşim birşey istiyor yok ev tavan edilmiş oluyor zor durumda kalıyorum  canım yaa, Bende kaldımi bende çok arada kalıyorum mesela 3 paket büyük cips ,2 kutu büyük litrelik dondurma ,2 kutu büyük 2litre  ice tea olsun evde onu akşama kadar bitiyor evi karıştırır alir ama bir kaç saatte yer  ,eşim diyor içim yandı bir icetea koy içelim bitmiş diyorum o zaman dondurma koy diyor oda yok diyorum ,anlıyor yada bazen niye almadın biz ne içeceğiz diyor ,birşeyde diyemiyorum parasında değilim ama zor durumda kaldığım için bende kalsın o yüzden hiç istemiyorum hayır 15 yaşında eve gelmeden markete giriyoruz bak herkese ait ayrı ayrı alışveriş yapıyorum yiğit sende kendi istediklerini al cips icetea çikolata dondurma ne alırsa alsın karismiyorum ödüyorum parasını canım cektiklerini al herkes kendi aldiklarini yesin derim , yeri gelir dışardan yemekde söylerim ona, ama o ne aldıysam eşime bize aldıklarınıda  hepsini yer hani düşünce yok ayirayim bir bardak da ablam eniştem içsin yok
(220 puan) tarafından
Aynen benimkisi işte
0 oy
tarafından
18 yaşındaki kardeşin neden sizde kalıyor ki 

Küçücük çocuk ta değil laftan anlamıyor demekki 
(220 puan) tarafından
Bizimkiler köye gitti 1 aydır bende
0 oy
tarafından

18 yaş küçük değil düşünceli olması lazım sonuçta o çocuğa alınmış sizle mi yaşıyor? 

Ayyy bu kardeş şimdi yemesin desen olmuyor ye desen çocuğa kalmıyor ben anneme gidince oğluma aldığımda çifter çifter alıyorum al sende ye diyorum bir iki tane ağzına atar sonra dayıcım sen ye ben yemem oğlum diyor:) bu arada kardeş dediğime bakma ikizim 27 yaşında yani :D 
(220 puan) tarafından
Bizimkiler köye gitti 1 aydır bizde bende yeme diyemiyorum fazlada alıyorum harclikta veriyorum iki gün sonra bakıyorum yok
tarafından
Yani biraz dozunda yese iyi olur hani çocukta değil yeğenime kalsın diye düşünmeli bence sen en iyisi kızına ayır bir yere kaldır
(220 puan) tarafından
Haklısın anlaması için öyle yapmam gerekiyor
0 oy
tarafından
Sizinkiler bebeğinkiler onunkiler yokmu sizde mi yaisyor yaşıyorsa ona da özel alıp bunlar senin de dokunmaz belki
(220 puan) tarafından
Ona harçlık veriyorum canı birşey çeker diye ama yine ayni
tarafından
Harçlık faklı o farklı canim
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Ama evini karıştırması hoş bir sey değil ki çok ayıp 
(220 puan) tarafından
Daha önce misafir dağınık gamsız asla arkasını toplamaz diye post açmıştım baya linç yedim ama aslında bu gözünü dar etmek bahane aramak değil sonuçta çok şükür sağlıklı aklı basinda bana yardımcı olması gerekir en azından kızımı parka götürmesi bile yok
Evi karıştırması çok sinir bozucu eşime asla ne söyledim nede söylerim ama çok sinir oluyorum
0 oy
(2,062 puan) tarafından
Ne kadar harçlık veriyorsunuz günlük 
(220 puan) tarafından
Genel ihtiyaçları hariç 25 30 lira
0 oy
tarafından
Benim esim aynisini yapiyor cocugunkinu yeme deyince sinirlenip bagirip cagiriyor sen mi kazaniyrsun dye.kardese hic denmez heralde
0 oy
tarafından
Bnce inatlasiyoe sizle. Yediğinde hiç tepki vermeyin. Ya da kızınıza aldiklarinizin aynısını ona da alıp ayrı paket yapıp odasına koyun sürpriz olsun.  Sanırım.biraz kiskanmis. Öğretmenim psikolojisini fark ediyorum ondan böyle yorum yapıyorum bnce dikkatli davranin
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Bu davranış ileriye giderse kleptomaniye kadar yolu var dikkat edin bence kardeşin bi psikoloğa gitsin çünkü nereye saklasam bulup yiyor demişsiniz bu durum sıkıntı 
(220 puan) tarafından
Aynen bide inkar ediyor sanki kızıyormuşum gibi düşünmüyor bide
(1,386 puan) tarafından
Valla sıkıntı canım basit bir olay gibi gözüküyor ama ileriye dönük siz yorulursunuz
0 oy
(2,374 puan) tarafından
Ben annemlerle altlı üstlü oturuyorum kardeşim her gün gelir benim abur cuburlarımı karıştırır ben her zaman istediğini al ye bana sorma bile derim bazende gelir hemen açar alır izinsiz yer ben farkederim bir şey demem. 14 yaşında. benim için evime gelene bir şeyi yeme demek çok çok ayıp yesin oğlum 19 aylık olacak gelipte bana çikolata ver anne demez ama kardeşim büyük 
0 oy
(7,618 puan) tarafından
Haklısın canım hayat pahalı yeri geliyor kendi boğazımızdan kısıp çocuğumuza yediriyoruz bütçe kısıtlı olmasa mesele değil ama .
(220 puan) tarafından
İnan bütçeyi de geçtim karıştırıp çocuğunkileri yemesine sinir oldum mahsus sen gördün mü dedim yok dedi

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 141 göst.
6 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Yesim88 (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 76 göst.
22 Kasım 2023 Diğer kategorisinde denizimsi (6,364 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 965 göst.
3 Haziran 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 123 göst.