0 oy
146 göst.
Diğer kategorisinde (228 puan) tarafından
Merhaba canlarım..

Sürekli konu açıyorum zaten ama bir sorum daha var sizlere önce özet geçeyim. Bir kreşte öğretmen olarak işe başlicam daha doğrusu başladım. Çocuk gelişimi, üniversite mezunuyum. Kreş meb e bağlı oğlum var 5 yaşında oda gelecek benimle 2500 civarı alıcam ve sigortam olacak yemek oraya ait evet ücret az ama oğlumda orada farklı sınıfta eğitim görecek sorun şu benim ilk deneyimim aşırı panik var ya eksik kalırsam yapmazsam diye falan ama çok istekliyim yani elimde geleni yapıp araştırıyorum sürekli bir kaç arkadaşım var onlarla iletişimdeyim bilgi alıyorum.

Beni dün müdür kreş sahibi aradı, sana çok güveniyorum azimlisin orası sana emanet hatta diğer öğretmenide sen yönet dedi. Diğer hoca bende yaş olarak küçük eğitim olarakta eğitimini tamamlıyor şuan daha bitmemiş ama orada kaç yıldır çalışıyor. Yani birde ben çok tırsıyorum oğlum benim okulda olduğunu fırsat bilip şımarırsa çünkü hareketli bir çocuk yarıda bırkarsam insanları kandırmış gibi olucam oğlum sürekli anne anne derse ben bu sefer strese giricem kızlar ne yapıcam bana yardım edin üstümde Bi ağırlık var 

8 Cevaplar

0 oy
(483 puan) tarafından
Ya bacim bi akışına bırak Allah aşkına ya ne olabilir çocuklarla uğraşacaksın herseyi kafana takma git gel ne güzel işin var işte oglunda anne desin nolur sanki
(228 puan) tarafından
Ya şunu demek istiyorum onun sınıfı ayrı sürekli çıkar gelir falan, yerinde durmazsa diye
(483 puan) tarafından
Her şeyin çözümü var o zaman sınıfına alırsın
(228 puan) tarafından
Bakalım canım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Oğlun konusunda evet haklısın anne anne diyecek sürekli istediği bişey olmadı mı sana koşacak anne diyerek ama orda bir öğretmen olarak taviz vermemelisin hatta giderken ona güzelce anlat orda sana anne demesinin yasak olduğunu öğretmenim demesi gerektiğini her istediğinin olmayacağını orasının bir kreş okul olduğunu anlatmalısın çocuklarla uğraşması emin ol daha kolay onlar gibi ol yeter seni çok yönetmelerine izin verme ama onlarıda aşırı yönetmeye çalışma herşey çok güzel olur
(228 puan) tarafından
İnşallah canım oğlum konusunda endişeliyim
tarafından
Öncesinde oradaki kuralları anlat ona eğer öyle yaparsa okulda sana kızabileceklerini söyle seni üzülebileceğini söyle onu kendisine kızmalarıyla korkutma yengem sırf o yüzden farklı okula yazdırmıştı çocuklarını hep
(228 puan) tarafından
Bakalım bende duruma göre bakıcam artık canım
0 oy
(26 puan) tarafından
 Bir öğretmenimin sözü vardı. " binlerce çocuğu tereddüt etmeden çok iyi eğitip bilgilendirebilirsiniz ama iş kendi çocuğunuz olduğunda bilgisiz cahil olabilirsiniz" derdi. 

İşin zor ama ona bu durumu düzgünce izah et zamanla o da sende uyum sağlarsınız.yada   Rehber öğretmen varsa destek alabilirsin ilk günden daha kolay ve iyi olabilir.
(228 puan) tarafından
Canım çok doğru söz gerçekten öyle.. İnşallah oğlumla sürekli konuşuyorum
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Aynı okulda olmanız bi yönden iyi olmamış .ama çalışma konuusnda stres yapma . aylık planlar oluyor zaten onlara uyarak çocuklara eğitim veriliyor .bende okul öncesi öğretmeniyim .çalışmıyorum ama çalıştığım dönemler çok güzeldi .ilk başta çok stres yaptım ortama alışınca her şey kendiliğinden oluverir
(228 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum canım inşallah dediğiniz gibi olur
0 oy
tarafından
Ben cemaat kresinde hocalık yaptım 35 tane öğrencim vardı tahmin ettiğin kadar zor değil sadece çocuklara kendini sevdirmek lazım oğlumda küçük değil anlayabilecek yaşta onunla büyük insan gibi karşına alıp konuşman lazım 
(228 puan) tarafından
Konuşuyorum sürekli canım bakalım inşallah güzel bir şekilde hallederim her şeyi hayırlısı ile
0 oy
tarafından
Allah rızası için sal artık kendini. 
(228 puan) tarafından
İnşallah canım ya
0 oy
tarafından
Öncelikle hayırlı olsun.

2500 aşırı aşırı az. Bende okulöncesi Öğrt okuduğum ve hem lisede hem üniversitede staj yaptığım için söylüyorum kesinlikle 2500 çok az nasıl kabul etti ki bu parayı. Asgari ücret olmuş 5.500.

Ayrıca deneyimlemeden ne olacağını bilemezsin.

Gözünde buyutme.
(228 puan) tarafından
Teşekkürler canım ilk deneyim ve oğlumda orada eğitim görecek o yüzden ücrete takılmadım
tarafından
Sen bilirsin canım bana çok az geldi
0 oy
(14,033 puan) tarafından
Biraz akışına bırak Allah aşkına ne kadar takıyorsun kafana sen daha önce de okudum sanki böyle bir post sakin ol biraz rahatla dünyanın sonu değil ya bak insanlar sana güvenmis rahatla biraz bu stresle doğru bildiğini de yanlış yaparsın 
(228 puan) tarafından
Çok haklısınız bu heyecanı üstümden atmam lazım

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 1,079 göst.
26 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Deniz Ege (580 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 992 göst.
7 Kasım 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 649 göst.
27 Aralık 2020 Aile kategorisinde Fatmakayram (178 puan) tarafından soruldu