0 oy
820 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Eşim kızımı uyuturken ben mutfağa geçiyorum. Her gece eşim uyutur. En başında öyle alistirdim. Eşim "ben ne anlarım uyutmaktan, alt değiştirmekten, mama yapmaktan o senin görevin" demişti. Bende "bu bir görev değil insan tabiatı, annelik içgüdüsü. Demekki sende babalık içgüdüsü yok . Kızınla zaman geçirip kokusuna doymak istemiyorsun. Şimdiden sana alışırsa seninle iletişimi benden daha güzel olur ilerde" demiştim. Hep omu bana psikolojik baskı uygulayacakti :D Bir kezde ben yapayım dedim. Ondan sonra haklısın dedi (aslında doğruyu söyledim baskıda değildi). Eşim uyuttu için açıklamamı yapayım dedim. 

Şimdi meseleye gelecek olursam da ; ne zaman mutfakta otursam canım illa birşey ister. Kahve, çay, abur cubur... Karnım acıkır yemek yiyesim gelir. Birgün hiç unutmuyorum telefondan birşeyler izliyordum anne saati yapayım dedim kendime :happy: evde Antep fıstığı vardı. Kaynım Hatay'dan getirmişti. Bayağıda vardı. Ve telefondan birşeyler izlerken "ağzım boş durmasın" dedim avuç avuç yemiştim. Ertesi gün ise çok halsizdim ve basım catliyordu. Eşime söyledim " neden böyle oldum anlamadım" eşim " o kadar Antep fıstığı yenir mi tansiyonun çıkmıştır" dedi. Sonra alışkanlık oldu hergün yedim dolu dolu ... Sonucunu bile bile :D sonunda Antep fıstığı bitti de ohh dedim şükür :D eşim kaynimdan tekrar istemiş . " Ben 1 avuç anca yedim kardeşim yengen hepsini bitirdi . Ankara'ya gelince yine getir" demiş . Utandım tabii ama olsun yinede yedim :D pişman değilim aklım yemediklerimde :D

Bir günde balık alacaklardi eşim, kaynanam ve kaynim. 1 kilo alalım demişler . Eşimde Funda tek başına yer az demiş :D hiç değilse bu yönden tanımış gurur duydum hahahah :D sonra 2 kilo almışlar balığı. Neyse geldiler yedik . Tabakta az kaldı. Eşimle kaynım apartmanın önüne indiler arabayı satacaklardi musteri gelmişti bakmaya. Kaynanamla konuşurken gözüm balıklarda. "Ye anne" diye israr ettim "yok kızım şiştim. Yiyemem" dedi. "Ozaman ben yerim " dedim hepsini yemiştim. Kaynım geldi tabağa baktı ama boş baktı . Alıp çöpe mi attilar yada hepsini yediler mi ohaa der gibi bakıyordu. Bende " abi balığın hepsini yedim" dedim. İlk başta "yok yenge kimse okadar yiyemez" demişti. O yüzden belirttim. Adam bile helal olsun yenge keşke benim eşimde senin gibi yese dedi :D 

Yanii adam sürekli yediklerimi görüyor ve duyuyor. Gözünde nasilimdir şimdi hahahahhhh :D doymayan kadın :D ne mide var lan :D

Neyse demem o ki mutfağa girince sürekli canım birşey istiyor. Salonda oturunca niye canım birşey istemiyor ki :wassat:

Mutfakta birşey var sanırım. Gözüm görmese bile aklıma geliyor." Çekmecede gofret var alıp yiyim" gibisinden :D

Bir tek bende böyle değildir dimi ? Yoksa cidden obur diyeceğim kendime :blink:

Sende sürekli salonda otur mutfakta oturma diyeceksiniz ki mantıklı bir çözüme benziyor. Kızım uyurken mecbur orda oturuyorum . Beni görünce uyumuyor oyun istiyor. Yatak odama gecsem uykum geliyor. Kızın odasına geçince ortalık toplu bile olsa yine toplayasim geliyor. Oturma odasina geçsem " şu berjeri yarın şuraya koyayım koltuğu böyle çekeyim. Değiştireyim. Farklı birşey yapayım . Ne yapsam acaba ?" Diye düşünmeye başlıyorum. 

Ulen en güzeli wcde beklemek :D bu ne be kendimden soğudum :D adam bana pskolojin bozuk diyordu önceden cidden şimdi yazınca fark ettim :D

Hep konunun dışına çıkıyorum. Farkındayım. 

Sizlerde benim gibi mutfakta sürekli canınız birşey istiyor mu ? 

29 Cevaplar

0 oy
(3,055 puan) tarafından
Kız niye destan yazdın ve ben usenmeden okudum ay :)) bende aynıym valla o yüzden kilo alıyorum 
tarafından
Postlarimi sikilmadan okuyun diye özenerek yazıyorum canım. Emeğime saygı duyup sonuna kadar okuduğun için teşekkür ederim canimm ❤️ bende kilo alıp hemn veremiyorum maleseff
-Reklam-
0 oy
(5,293 puan) tarafından

En iyisi dış balkonda oturmak :D 

O değilde hepsini okudum:D

tarafından
Sevindim canım hepsini okumana . Emeğime saygı gösterdiğin için teşekkür ederim canimm ❤️ dış balkonda soğuk kız yağmur yağıyor. Normalde de oturmam yazın böceği sineği bitmiyor. Onu yazmayı unutmuşum bakk tuhh :D
(5,293 puan) tarafından
Rica ederim canim ♥️♥️
Nerde yaşıyorsun kız ne sogugü :D
tarafından
Ankara'dayim canım. Fena gökgürültüsü vardı. Yağmur yağıyor şimdi.
(5,293 puan) tarafından
Anladım canım ;)
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Bunu okurken mutfakta ne yesem diye düşünüyodum tamda :)))
tarafından
Bendensin canım sende :))
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Bizim bı amca vardi iş yerinde derdi.kadinlarin boğazından midesine bı kazan ayran girer derdi.oyleyiz galiba bende hep sofrayı toplar kalkarım çöpe gideceğine boğaza gitsin hatta evlenince 15 gün kaynanamla birlikte oturduk babam da ben gibi eşimle annem bı kaşık kalsın doyunca yiyemezler tabakları bizim önümüze itiyorlardi biz babamla laf muhabbet sofrayı.supurup kalkiyorduk:D
(4,430 puan) tarafından
Ye gitsin bacım şehir hayatında olmuyor bizim istediğimiz gibi bak dedenlerin evdeyken kedi köpeklere koyardım ama alan böldü bağ bahçe bizimdi su köy yemek köy ne istersen sorun yok ama şehirde millet birbirini yiyor yok alistirdin da yok kokuyorda yok bilmem nede millette insaf kalmadığı icin
tarafından
Çok haklısın önceden sokak köpeğine bakiyordum. Apartmandakiler bu köpeği burda istemiyoruz sen alistirdin yemek verme su verme gitsinler demislerdi. İnatlarina verdim alistirdim. Cidden insaf yok bunlarda
(4,430 puan) tarafından
İnsanlar insanlara acımıyor ki hayvanlara ni acısın herkes kendini düşünür olmuş yani çoğu öyle bı ara yeni evlendigim de şu koyuyorduk yemek basılır diye koyamiyoruz zaten de yanda amcamizin köpeği var aman neymiş kediler geliyormuşta köpek çok.havliyormus sesini cekemedigin köpeğe nasıl bakıyon.acaba
tarafından
Heyy Allah'ım yaa. Allah herkese merhamet ,vicdan, akıl fikir versinn .
(4,430 puan) tarafından
Amin bacım
0 oy
tarafından

Hepsini okudum:D

tarafından
Emeğime saygı duyup okuduğun için çok teşekkür ederim canimm ❤️❤️☺️
tarafından
Hahaaaa rica ederim cnm ❤️❤️
0 oy
(15,183 puan) tarafından
İstiyo. Hatta gece gece tok olduğum halde tost yaomak geciyor aklımdan 
tarafından
Ayy evet ne de güzel oluyor yaa gece gece o tost ❤️
(15,183 puan) tarafından
Aman yaaa eşime sordum canım ne istiyor biliyon mu dedim. tek atista bildi tost olduğunu. O istemedi. Birlikte yiyelim dedim sen de yeme ton iyice büyüdü dedi ahsgdgs. Benim tost işi kaldi
tarafından
Ayy tüh kız tosta hiç dayanamam canım ❤️❤️ ben olsam yinede yapar yerdim ☺️
(15,183 puan) tarafından
Kız karnım tok olduğu halde yiyecektim. Vazgeçtim o yüzden ☺️
tarafından
Dişim agrimasa ben senin yerine yerdim canım ☺️
0 oy
tarafından
Ben bu yazıyı niye okudum bana ne kattı hiccc ulan fundaya gece gece acıktım 
tarafından
Sana kilo katacak gibi canım :D
tarafından
Var zati olani vereydim djbxb
tarafından
Vermesi zor ama alması kolay canım sen kolay olanı seçtin :D
0 oy
(2,211 puan) tarafından

Benim mutfak balkona çıkıyor :) birşey yemek değil de içmek geliyor hep aklıma inan bir oturuşta 4 soda içiyorumdur :) biri yemek ye hadi yemek saati demeyene kadar aklıma yemek yada birşeyler yemek gelmiyor:) 

tarafından
Bende bekarken öyleydim. Özellikle kola, bitki çayları (papatya,nane limon, bogurtlenli çay) , nescafe , türk kahvesi ve su ..meyve sularını pek sevmezdm. Şimdi sadece su :))
(2,211 puan) tarafından
Kız çok güzel balkonda püfür püfür rüzgarla buz gibi içeçek içmek :) dur bitane daha içiyim de uyuyim bari :)
tarafından
Serinlemeye ihtiyacın var belli ki iç canım. Ben soğuk icemiyorum disimi çektirdiğim için. Ilık içiyorum ://
(2,211 puan) tarafından
Kuzum İstanbul’da nem oranı %80 lere çıktı :) bugün yağmur yağıyor şükür, yandık resmen, yapış yapış oluyorum her dakika duş al bunaldım:) şuan hava mis gibi  tertemiz:)
tarafından
Bende Ankara da oturuyordum. Çok yağmur yağdı şimdi firtina var sanki dışarda .. balkonda oturulmaz uçarım kesin :D
0 oy
tarafından
Maşallah bana kız nasıl okudum bunca yazıyı ama insan sıkmıyor okudukça okuyasi  geliryor
tarafından
Teşekkür ederim canimm bnm ❤️ uzun anlatmasını seviyorum. Sikmadigima sevindim canım ❤️❤️
tarafından
Ben teşekkür ediyorum  gerçekten senin postlarin çok hoşuma gidiyor
tarafından
Özenerek yazıyorum canım. Her ayrıntıyı yazıyorum ki hayal edip okuyun sikilmayin diye. Çok şükür de arada begenmeyenler oluyor ama 2-3 kisi en fazla ☺️
0 oy
(8,581 puan) tarafından
Okuduummm hepsini..

Ayy bende simdi düşünüyorum ne yesem diye.  Hicbir geceyi es geçmem mutlaka atıştırırım.  Atıştırmadıgım günü kendime zarar sayarım aşkoooo :D esimde bana ne diyo ne bogaz var sende hayatım ocağıma incir ağacı diktin :))))
tarafından
Hahahahh eşimde arada der bana :)) şuan bile canım birşey istiyor ama ne tatli mi tuzlu mu bilemedim :))
(8,581 puan) tarafından
Ayy hazrlarsan benide çağır :))
tarafından
Dişimi çektirdiğim için maleseff canım istesede tutuyorum kendimi 3-4 gün sabret dedi doktor . Sonra fare gibi mutfağı alt ust edicem :D
0 oy
tarafından
Senin bütün postlarin bana keyif veriyor sıkılmadan sonuna kadar okuyorum 
tarafından
Canımsın Allah razı olsunn canım ❤️❤️ çoğu uzun yazılar okunmazken zaman ayırıp okuduğun için mutlu ettin beni ❤️
tarafından
Ne demek senden de . İnsan sürekli olumsuz postlardan sıkılıyor ❤️
tarafından
Evet canım . Enerjim yüksekken post açıkta enerjimi sömüren insanlardan da ben sıkılıyorum cnm ❤️
0 oy
(48,657 puan) tarafından
usenmiyon da uzun uzun yaziyon ☺️ evde abur cubur varsa mutfakta olmama gerek yok aklimda olsun yeter hangi odadaysam gider alirim gomerim☺️
tarafından
Ben bir tek mutfaktayken oluyor illa birşey yiyip icicem. Çıktım mutfaktan biraz önce :D herkeste ben gibi mi merak ettim :D
0 oy
(4,390 puan) tarafından
velhasıl kelam, hangi oda neyi çağrıştırıyorsa onu yapmak istiyorum diyorsunuz ,d bi de üşenmedim okudum ahah;D
tarafından
Yaa herkes okumuş canlarım benimm valla çok sevindimmm ❤️❤️❤️ sizleri sıkmıyorum ❤️❤️☺️☺️
(48,657 puan) tarafından
yatak odası cok tehlikeli o halde ☺️☺️☺️
tarafından
Hahahhh ikbal yaa :Ddd
(4,390 puan) tarafından
hayal etmek istemiyorum orayı şimdi;DDDDDDDDDDDDDDD
0 oy
(3,339 puan) tarafından

Can boğazdan gelirmiş afiyet olsun ☺️

Benim mutfak ve oturma odası bir bende sürekli öyleyim tam koltuğa otururum ne yesem diye geri kalkarım oğlan bile alıştı fındık fıstık ne bulursa getiriyor hadi yiyelim diye:D

tarafından
Ama ayrı bi güzel oluyor yerken birşeyler izlemek yada sohbet etmek :))
(3,339 puan) tarafından
Oğlumla sohbetimize doyum olmuyor zaten ☺️☺️
tarafından
Maşallah canım Allah bozmasın ❤️❤️❤️☺️
(3,339 puan) tarafından
Amin canım cümlemizin ☺️❤️
0 oy
(546 puan) tarafından

Bacım cidden işin gücün hiç yokmuşcasına bunları düşüp yazdın  mı  ya :) sonuna kadar okuyamadım bana mutfak filan farketmez her an atistirabilirim :D

tarafından
Canım bu ne ki :) sonuna kadar okuyan olsa ooo upuzun yazarım. Okul zamanı kompozisyon dersim çok iyiydi :) belli değil mi :D
0 oy
(657 puan) tarafından
Maşallah. Hiç böyle iştahlı biri olmadım. Aslında iştah meselesi de değil benimki. İrademle oyun oynamayı severim. Adeta canımın istediğini hemen yememek benim için bir irade savaşıdır. En sevdiğim diziyi en heyecanlı bölümünde bırakırım bazen. Sonra kendi kendime bir zafer edası filan. Kendi icimde minik bir oyuna cevirmisim. 
tarafından
Eskiden iradem vardı ama şimdi kızım dogduktan sonra saldım :))
(657 puan) tarafından
Benim de oğlum doğalı 9 ay oldu. Henüz bende bu konuda bir değişim yok. Ama ileride ne olur bilemem. Neyse dolapta börek vardı. Onu yiyip yatayım. : D (saniyesinde değişti)
tarafından
Hahahah kahkaha attım resmennn :D bu kadar hız beklemiyordum :Dd
(657 puan) tarafından
Yok ya yemedim. Canım ister gibi oldu da yine kendimi dizginledim. :D
tarafından
Sen iradeli kızsın ben bile tutuyorum kendimi :))
0 oy
(12,603 puan) tarafından
Mutfakta değil 7/24 istıyo emziriyorum diye glba 
tarafından
Senin ki normal canım
0 oy
(1,578 puan) tarafından
Aşure vardı dur ona dadaniyim :))
tarafından
Offf benim yerimese ye canım :D
(1,578 puan) tarafından
Yerim yerim merak etme  :))