0 oy
297 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Kizlar bakıp büyüten varmi vermem gerekenler neler acaba nekadar yerler bide bir çay tabagi ince bulgur verdim bugunluk tavsiyeleriniz ?

image

30 Cevaplar

0 oy
tarafından

En İyi Cevap
Kizlar geri aldigim yere goturmeye karar verdim cok ses yapiyorlar ve korkuyorum ölcekler diye :( kiyamiyorum vercem yada sahiplendircem tesekkur ederim yorumlara :(
-Reklam-
0 oy
tarafından

Enem tiplere bak :)

tarafından
Cok tatlılar :)
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Çocukken bakmıştım civciv yemi alacaksın bolca dök o acıktıkça ye su da koy
(7,768 puan) tarafından
O çok yemez acıkırsa yer canım gündüz bahçeye çıkar gezsin
(7,768 puan) tarafından
İnce bulgur değil civciv yemi al canım
(1,170 puan) tarafından
Kuş kafesinde üşüyorlar kutu iyi oluyor. Onlar yavru. Küçükken çok civciv baktım kuş kafesine de koydum baygın gibi oluyorlar. Üstünü ört ua da
tarafından
Ustunu havluyla orttum canim insallah üsümezler yarin olmadi karton kutu getiririm
(1,170 puan) tarafından
Sıcak olması gerekiyor ya. O kadar civciv elimde telef oldu ki maalesef. O yüzden kötü tecrübelerim var
0 oy
(272 puan) tarafından
Onların kendi yemi oluyor bildiğim kadarıyla.  Karışık her şey oluyor içinde mısır parçaları fln da.  Ama genelde sal bahçeye böcek vs ne bulsalar yiyolar
tarafından
Satan adam ince bulgur koy dedi bende oyle yaptim
(272 puan) tarafından
Köyde baktık biz öyle yem vardı.  Su da koyun mutlaka yanlarına.  Yemini araştır derim satanlar genelde bilgisiz oluyor
tarafından
Tamam canim sorayim yarin
0 oy
(48,854 puan) tarafından
oo hoşgeldin Kübra ☺️ almıştım bende bir iki hafta sonra koye goturdum tabakla yem ve su koymuştum 
tarafından
Canım arkadaşim benim hosbuldum nasilsin nevar neyok bende bugun cocuklara aldim insallah ölmezler ya
(48,854 puan) tarafından
iyiyim canim sen nasilsin çocuklar nasil  olmezler sikmasin cocuklar severken
tarafından
Yok öykü alamiyo zaten oglanda uzaktan seviyo :)
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Biz geçen sene oğluma 2 tane aldık ikisi de balkondan atladı bidaha tövbe ettim almaya,hemde 4. Kattan intihar ettiler 
tarafından
Ay bizim mustakil evimiz insallah ölmezler ya
(9,626 puan) tarafından
Genelde civcivlerin pek ömrü olmuyo ama inşallah yaşarlar,valla oğluma bakar gibi baktım her zaman uyanır uyanmaz onların yemini suyunu verirdim dokunmaya da korkan biriyim ama gözüm gibi bakardım onlarda can sonuçta ama bigün uyandım biri yok ertesi günü uyandım diğeri de gitmiş düşmüş aşağı,ilk düşen yaşıyodu ama sanırım diğeri ölmüştü bayada yüksek kutuya koymuştum ama nasıl içinden çıktılar gittiler anlamadım  :(
tarafından
Anladim canim dikkatli olurum artik insallah birsey olmaz :/
0 oy
(7,480 puan) tarafından
yem yeterli ninemden biliyom 
tarafından
Tamam canım saolasin
0 oy
tarafından
Bulgur çok verme sonra su iciyo bulgular şişiyor ölüyo o zamanda şişip 
tarafından
Tamam canim oyle yapayim
0 oy
tarafından
Civciv yemleri var kepek gibi birşey..çok yiyorlar ben evde 1 hafta bakmıştım sonra eşim götürdü dükkandaki kümese
tarafından
Tamam canim yarin yem sorcam
0 oy
(1,687 puan) tarafından
Şey cnm kızma ama biri ölür gibime geldi sadece söylemek istiyorum yemine gelince küçük bulgur islat ekmeğin içini islat ver birde bazı tahıl satan toptancı larda civciv yemi olur sor oda iyi gelir hem çabuk büyür hemde etlenir 
tarafından
Tamam canim yarin getircem yem cok hareketliler maşallah insallah birsey olmaz :/
(1,687 puan) tarafından
İnşallah cnm bu hayvanlara hiç kıyamıyorum inanır mısın özellikle renkli olanlar hepsine sırf alinsinlar diye zehir sürüyor satıcılar ki zaten hemen ölüyorlar inş yaşarlar bir de küçük bir kavanoza sıcak su koy kaynar değil ama peçete sar yuvalarına köy ağzını iyice kapat ama etrafında yatarlar annelerinin kucağı zannedip
tarafından
Evet onuda yapayim.simdi aklimdaydi yapmadim havalar sicak ya bende boyalilara karsiyim bugun bunlar dogal renkli olunca gordum aldım
0 oy
(259 puan) tarafından
Bulgur ver mercimek tanesi kadar emek doğra verok kuruysa ıslat ver.ama onların yemleri hazır var ondan alabilirsiniz.bajçrye salsanız daha çabuk büyür bitki böcek ne varsa yerler
0 oy
(657 puan) tarafından
Çocukken almıştık 2 tane asla anlaşamıyorlardı sürekli kavga ediyorlardı baktık olmuyo birine verdik :) 
0 oy
(17,930 puan) tarafından
Biz okana renklilerini almıştık bunların çok yaşamadılar kutuda balkonda baktık su ve bulgur verdik bizde ekmek içi ıslatıp verebilirsin bak babannem yumurta yapardı pişirirdi o çok iyi olurmuş xivcivlere
0 oy
(8,022 puan) tarafından
Civcivleri görünce aklıma ergenken küçük kardeşime aldığım yavru ördekler geldi 2 tane almıştım kardeşim oynasın uyalansin çok severdi hayvanları o zmn 6 yaşında flndi kardeşim neyse ben oynar oynar öldürür sanıyordum megersem olmediler büyüdüler kocaman oldular annem kesip pişirmisti bende igrenip yememistim aklıma o geldi:))
0 oy
tarafından
O kadar küçükler ki bunlara bebek gibi bakmanız gerekiyo. Kardeşim çok severdi kuluçka makinesi yaptı yumurtadan çıkarttı bile o derece severdi. Kutuya koyduk tepesinden sarı ampül sarkıtmıstık o onlara ısı veriyo sıcakta durmaları lazım  normalde analarinin altına girerler ya. 
0 oy
tarafından
Yemi var onların yem ver sen 
0 oy
(8,589 puan) tarafından
Ayyy cok tatlı bunlar
0 oy
tarafından
Babam 30 tane aldı şuan kocaman olmuşlar.

Yerlerinin sıcak olması gerekiyor babam oldukları yere ışık koydu o onları ısıtıyor.

Yem al civciv yemi bulgur su koy arada bahçeye çıkar.
0 oy
tarafından
Bunlar kafes hay.vani değil ki canım bahçede gezer dolaşır yemini alman lazım yada ince bulguru Isla öyle ver o aciktikca yer
0 oy
(811 puan) tarafından
Civciv yemi almanız lazım bulgur yiyemezler. Geniş bir koliye koyun biraz yüksekce olsun yoksa atlayıp her yeri gezerler. Bir süre sonra bakımı zor olur var mi verebileceğiniz bir yer?

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 120 göst.
6 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Eslemmm (1,421 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 87 göst.
6 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Elif6060 (287 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 222 göst.
15 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Ysmnynr (375 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 364 göst.