0 oy
1,601 göst.
Aile kategorisinde (162 puan) tarafından
Kizlar dün kızlık soyadı için başvuru yapmıştım demiştim ya hemen onaylanmış yeni kimliğimi aldığımda söylüycem sanırım şok geçirecek adam bu arada çocuklarınızın da soyadını değiştirebiliyormussunuz  hanimlar

47 Cevaplar

+13 oy
(11,235 puan) tarafından
Ben bu konuda biraz geri kafalıyım ya aile dediğin bir olur soyadı kizlik soyadımı istemiyorum ben me çocugumda ne kendimde
(7,036 puan) tarafından
Canım senin ki haklı bir sebebin var ama bu arkadaşın ki keyfi yani
(12,589 puan) tarafından
Tercihi böyleyse demek.  Bi aila  olmak değilmi aynı soyadı taşımak
tarafından
Bence eşine ders vermeye çalışıyor çünkü yorumlarda ben onun için soyadımı değişitrdim aile oldum vs diyordu
(11,235 puan) tarafından
Kendince haklı sebebi varsa başka tabi ama ben keyfiye istemem ya
(162 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim beni anlayan biri cikti
-Reklam-
+13 oy
(7,588 puan) tarafından
Umarım adam komple kızlık soyadına dönebilirsin demez(◔‿◔)
(4,889 puan) tarafından
Istemsizce güldüm:)
(2,705 puan) tarafından
Benimki derdiiii☺️
(162 puan) tarafından
Anlamadığım sanki namussuzluk yapmışım gibi tavır almanız ben evde yağ biter eşime danışmadan o yağı almayan biriydim gülünecek birsey varsa halimize Gül'ün bunu mahkeme bana sunmuş neden ikisini bir kullanmayayim dedim suç mu
(2,705 puan) tarafından
Haberli olmasi amenna ama habersiz yapman hoş  degil tabikide taşıyabilirsin
(162 puan) tarafından
Evlenirken kendim karar verdim bunun içinde kendim karar verebilirim
+3 oy
tarafından
Sence gerek var mıydı
+1 oy
(546 puan) tarafından
Ya dalga geciyosunuz bunca insanla ya da  esinizin boyle birseye asla kizmicagini biliyosunuz da ondan.Yani mantıken hicbir erkek pat diye boyle birseyi kabul etmez (hic soylemeden degistirmeyi) bosanmak gibi bir sey bu bana gore.Yaptiysan da nasil cesaret ettin bilemedim sonu pek hayır degil gibi.
(162 puan) tarafından
Sonucu paylaşırım kimliği alinca
+1 oy
(394 puan) tarafından
Neden böyle birşeye gerek duydun ki şahsen ben eşinin yerinde olsam soyadını taşıdığın yere git derim aile olmak bu değil 
(162 puan) tarafından
Sizde cevap yazıyorsunuz sizinde eleştiriye açık olmanız lazım çok ayıp ediyorsunuz aaa sizde sanırım koca parasıyla sonradan görmelerdensiniz sanırım kızım benim çalışmaya ihtiyaçim yokki hayırdır?
(1,918 puan) tarafından
Sonradan görmedim cok şükür bana yaptigin yanlis geldi düşüncemi soyledim bu kadar sinirlenceksen acmicaksin böyle postlar insalah esin soyadinida al annenin evine git demezz neysee:)))**
(162 puan) tarafından
Dersede demezse de seni ilgilendirmez diye düşündüm ben burda fikrinizi sordum nane olmanız sizi ilgilendirir he bu arada bende kendi fikrimi size beyan ettim
(1,918 puan) tarafından
İyi Günler..:))
(394 puan) tarafından
Ben evlenmezdim mi demisim yorumumu 100 kere falan oku sen bı aklina yerleşsin çoluk çocukla uğraşamam bu ne ya madem eleştiriye açık değilsin post açma
0 oy
(11 puan) tarafından
O nasıl oldu kız aaaa
0 oy
tarafından
Kız Etma eylemaa adama bir sor
tarafından
Valla bacım sonucunu yaz butaya
Ayso bu bacım gitmiş soyadı değişikliğine başvurmuş soyadını değiştiriyor kocası bilmiyo
(162 puan) tarafından
Bir yere gitmedim kız e devletten yaptım
tarafından
Gitmiş derken kız lafın gelişi:)
(17,720 puan) tarafından
Kız ne gerek var böyle aksiyonlara
(162 puan) tarafından
Hayatım film
0 oy
(24 puan) tarafından
Nasıl değiştirebiliyoruz anlamadım
tarafından
İsmin normal ise basvuru kabul edilmiyo ama. Genelde yanlıs yazılan ya da komik olan isimleri ya da soyadları anında değiştiriyorlar. Yunis yazılmıs mesela yunus olarak falan. Mahkeme ile uğraşmıyosun
tarafından
18 yasından küçüklere baba onayı lazım canım
(24 puan) tarafından
Kızlık soyadı diyor ama yanlış yazılmışla ilgisi yok ki
tarafından
Aslında böyle işleri hızlandırmak için açıldı mahkeme yükü azalsın diye de kızlık soyadını almakta devlet hak olarak tanıdığı için o da oluyor tabi
(24 puan) tarafından
Yok soruda hatta çocukların soyadını da değiştirebilirsin demiş ya onu anlamadım
0 oy
tarafından
Ne gerek var böyle bir maceraya 
0 oy
(1,448 puan) tarafından
Amaç ne yani neden değiştirme gereği duydun
(162 puan) tarafından
Sinirlendim bir anda karar verdim ben onun için soyadimdan vazgeçtim herşeyi sildim geldim cocukda verdim kıymetimi bilmiyor
(1,919 puan) tarafından
Soyadından vazgeçmek büyük bi olay değil ki  :)
(162 puan) tarafından
Ama erkekler kendini birşey sanıyor aileni silip geliyorsun onlar kendini kral sanıyor yüz verdikçe tepeme cikiyolar
(1,292 puan) tarafından
Canım nüfüs müdürlüğüne gitmeye gerek yokmuymuş?  E devletten değişim yapıp, yeni kimlik eve mi teslim ediliyor?
(7,673 puan) tarafından
O şekilde ekleyebiliyor muyuz ben soyadımı da eklemek istiyorum da e devletten oluyor mu yoksa tamamen mi değiştirmem lazım
0 oy
(10,025 puan) tarafından
Ayy kiz simdi adina olan herseyi degistirmen gerekicek ne gerek vardi. Banka falan hepsi degisiyo
(162 puan) tarafından
Yok degistirmesende kimlik çıkartmadan da oluyormuş da ben şok yaşatmak için kimlik istedim
(10,025 puan) tarafından
Niye sok yasaticaksin omu istemedi senin soyadini almani
(162 puan) tarafından
Ben demiştim daha önce yok demişti geçende kızdım başvurdum oda anında kabul olmus
(2,091 puan) tarafından
Mesajmi geldi onaylandı diye
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Seni bilemem ama çocuklarının yaparsan boşanma eşiğine kadar gelirsin kız kızmaz mı seninkine bile 
(162 puan) tarafından
O kadar cesaretli değilim ona ellemedim
(6,441 puan) tarafından
Kız allah iyiliğini versin ya sonucuda yaz bize
(162 puan) tarafından
Eylül'ün birinde alcam kimliğimi yazarım
0 oy
(12,966 puan) tarafından
Kocana haber vermeden yakmanın iyi olmamış 
(162 puan) tarafından
Bilerek ve isteyerek oldu
0 oy
(293 puan) tarafından
Kocanla paylaştiktan sonra post aç cok merak ettim sonuc ne olacak. Bi başına böyle bisey yapman hoş olmamış  bunu da bil 
(162 puan) tarafından
Cokda güzel oldu ona o kadar kinliyim ki çocuk olduktan sonra çok değişti çocuğa karşı çok iyi bir baba oldu ama beni her defasında azarlar üzerime yürür çocuğun yanında bana bağırır küçük düşürür daha sayımı yeterli mi o kadar doluyum ki kimse beni yargilamasin eleştiriye hiç açık degilim
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Çok saçma ve gereksiz hayatının şokuymuş ben eşinin yerinde olsam fena kızarım yani tamam kızılacak bişey olmayabilir kimine göre ama gizli yapılması çokk değişik. 
(162 puan) tarafından
Olayda orda zaten
0 oy
(15,824 puan) tarafından
İnşallah bu şok başka şeylere sebep olmazz.....
(162 puan) tarafından
Emin ol evlilikten o kadar yoruldum ki hiç birşeyden korkmuyorum
(15,824 puan) tarafından
Yaşadığı kendin bilirsin canimm..
Habersiz yapılan bişey sonuçta bana bile yapılsa bı tepki verirdim kadın halimle
(162 puan) tarafından
Namussuzluk yapmadım gizliden mahkeme kadına bu hakkı vermiş sonuçta şasiralacak birşey yok
(15,824 puan) tarafından
Karar senin canim sonuçlarını göze almışsın zatenn sadece  ben fikrimi belirttimm ...Sana normal geliyor ama bana normal değil bunu kadında erkekte yapsa hoş değil buda benim fikrim...
0 oy
(1,066 puan) tarafından
Adı üstünde kızlık soyadı o kızkendi bitti şimdi evlendin biriyle hayatını birleştirdin onun soyadını taşınan gerekir ben böyle düşünüyorum ben kızlık soyadımı kullansam eşim der git babanın evinde kullan o zaman diye haklı olarak keşke eşine danışsaydın canım 
(162 puan) tarafından
Dizinde fikriniz bana çok saçma geldi bunu kullanıp evli olan binlerce insan var
(1,066 puan) tarafından
Bana saçma geliyor yanlış geliyor evliyken eşinin soyadını kullanmak gerekir herkesin fikri kendine
(162 puan) tarafından
Öyle sizin fikriniz kendinize benimki bana
0 oy
(2,801 puan) tarafından
İsim değişikliğinin aşamaları nasıl oluyor e devletten başvuru yaptıktan sonra onaylanırsa direkt yeni kimlik mi çıkarılıyor 
(162 puan) tarafından
Evet birgün bile geçmeden işlem onaylandi
(2,801 puan) tarafından
Onaylandıktan sonra ne yapmak gerekiyor peki herhangi bir ücreti var mı
(162 puan) tarafından
İstediğin zaman kimliğini alabiliyorsun kimlik alma zorunluluğu da yokmuş kimlik istersen 37 buçuk veriyorsun
(2,801 puan) tarafından
Teşekkür ederim mahkemeyle falan uğraşmıyoruz yani çok iyi
(162 puan) tarafından
Hayır soyad da olmuyor mahkeme işlemi isimde olur benimki dün akşam saatlerinde başvurdum öğlen baktım onaylanmış
0 oy
(1,437 puan) tarafından
Ya benim ismim uç gün inceleme aşamasında daha bekliyorum:(
(162 puan) tarafından
Gelir sonuç isimde öyle oluyor
0 oy
(339 puan) tarafından
Bi ben beceremedim ya e imza almasını 

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 652 göst.
28 Ocak 2023 Aile kategorisinde 2121erva (779 puan) tarafından soruldu