0 oy
113 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,618 puan) tarafından
Kızlar ben şimdiye kadar hiç diyet yapmadim boyum 1.68 kilom 72 yaşım 22 kilo vermek istiyorum nasıl bir yol izlemem gerekiyor yardımcı olur musunuz?

8 Cevaplar

0 oy
(1,246 puan) tarafından
Bol su az ekmek bol hareket detoks suları veya sabah aç karna türk kahvesi şekersiz. İradeli olursan verirsin spor vs de yap evde
(1,618 puan) tarafından
Ayy çok thanks canimmmm uygulicam
-Reklam-
0 oy
(17,763 puan) tarafından
Suyu günlük 3 lt iç ekmek azalt bi anda kesme azalta azalta bırak porsiyon küçült lifli gıdalar tüket proteine ağırlık ver leslie yaap
0 oy
(3,055 puan) tarafından
Ben 28 kilo verdim şuan korumadayim ama 2 kilo kadar aldım :)) haftaya tekrar diyete basliycam ben günde 2 Ogün beslendim ara öğünü cok acikmadim sürece yapmadım bol su içtim yani bı sınır yok bol su sabahları kahvaltıdan önce sade kahve içtim evimin işini felan bitirdikten sonra 40 dkka sonra yani kahvalti ettim kahvaltı da hergun tam buğday ekmeği mutlaka yedim sonra isteğe göre peynir zeytin yeşillik yumurta melemen omlet canin ne isterse bazen yulaf meyve yedim ben yazın genelde ekmek karpuz peynir veyatta üzüm ekmek yiyorum bu aralar :)) akşam da 6 buçuk 7 arası yemej yiyodum yemekte de sebze yemeği var ise ekmek gene bı dilim yiyodum veyatta yanında makarna vs varsa ekmek yemiyodum 2 3 çatal dolusu makarna aliyodum sebze yemeğinin yanına onun dışında akşam ne pisiriyosam onu yiyodum en geç 8 de gün kapanıyordu benim için :)) diyet kafasında gitmezsen verirsin mesela aman bunu yememem lazım deme istiyosan ye ben genelde misafirliğe gittimde hiç diyet yapmazdım çünkü yiyemedim zaman aklım kalıyor ertesi gün bozuyodum orda yiyemedim şeyi yapiyodum o yüzden aklında kalacak olanı ye ama oturup bı dünya değil börek mi canın çekti 2 dilim ye veyatta 1 dilim beni tatmin eder dersen 1 ye tatlı da keza aynı şekilde 
(1,618 puan) tarafından
Sağol canım uygulicam
0 oy
tarafından
Öncelikle ilk aklından çıkarmalısın yemeği 

Günde 3 lt su iç 

Aslında diyette değil sağlıklı beslenmeye geç hamur işi abur cuburu kes sularında tarçın kullan tokluk hissi verir 

Spor yap evde egzersiz 

Bol Salata sebze tüket 
(1,618 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(7,605 puan) tarafından
Canım diyet tam olarak ne biliyormusun az yiyeceksin abur cubur yerine meyve,çiğ kuruyemiş tüket,gün içinde aktif ol yeşil çay iç maden suyu iç bir iki ay içinde fark eder gençsiniz daha.
(1,618 puan) tarafından
Ekmeği kessem mi bilmiyorum
0 oy
(162 puan) tarafından
Kalori kısıtlaması yapmalısın ekmek Makarna gibi unlu mamuller olabildiğince az çorba sebze olabildiğince fazla protein alımını unutma yoksa güçten düşersin haşlanmış yumurta gibi çay kahve yanında kekti börekti çötekti çikolataydı olmaz kuru meyveler olur özellikle kuru kayısı ve incir canın bişetler çektikçe atarsın ağzına tatlıya çok düşkün biriysen meyvelerin üzerine az bişey tarçın serp ye tarçın tatlı isteğini bastırır. Ara öğünlerde acıkırsan Yoğurt ye ister meyveli ister sade. Paketli gıdalardan kaç. Market kapılarından da. Boool su+sebze+taze ve kuru meyve+az yağlı peynir+haşlanmış yumurta+ eğer seviyorsan haftada bir et balık vs vs vs
(1,618 puan) tarafından
Emziren anne diyetine baktım da günde 4 köfte kadar et diyor
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Ekmek abur-cubur yeme tatlım 

Bolll su iç akşam 6dan sonra bişey yeme ve 9dan sonra su içmeyi bırak
(1,618 puan) tarafından
Emzirdikten sonra elim ayağım titriyor
0 oy
(6 puan) tarafından
Ekmeği çıkar hayatından duzenlı 3öğün ye  bol bol su iç ve kayısı çayı iç acayip bişey ama1hafta içip 1hafta ara vercen bol bol afedersin tuvalete gönderiyor böyle yap 1ayda baya verirsin cnm
(1,618 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 806 göst.
23 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Sweety_97 (12,633 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 295 göst.
22 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mdbk (129 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 125 göst.
0 oy
1 cevap 69 göst.

379,888 soru

11,372,214 cevap

34,855 kullanıcı

...