0 oy
387 göst.
Aile kategorisinde (1,015 puan) tarafından
Kayınvalidemle bir oturuyorum 67 yaşında şuan eşim Bi annem kaldı yaşlı bizle kalcak dedi sorun değil demiştim 8 sene birlikteliğimiz var ama toplasam 4 5 kere ya gördüm ya görmedim huyunu bilmezdim anlatanda olmadı neyse evlendik eşim uzman çavultu 2 ayı kalmıştı bitirip gelmesine bir durduk sıkılmasın diye gezdirdim akşam dışarıya asla çıkmayan ben kardeşime gitcem dediği her an götürdüm köy kadını gezme bilmez gezdirşm kafası bende ki. Lahana yemekleri isterdi bilmezdim internetten baka baka yaptım Bi kaşık bile ağzına sürmedi bışverdim beceremedim sanırım dedim geçtim.  Lahana sarma istedi sardım yemedi.  Ben mısır çorbası çok severim annem yapıp göndermiş yer misin dedim kaynanama yerimmmm dedi tamam dedim koydum önüne kim gönderdi dedi annem dedim yemem dedi çıktı gitti annemi tanımaz etmez annem destek için didinir durur. Eşim para attı ama çekmeye atm uzak kaynanam dan istedim 1 2 kere verdi tekrar Bi sabah ekmek kalmamış 5 lira verir misin ekmek alim de kahvaltı yapalım dedim param bitio dedi suratıma kapıyı kapattı o zamandır bir kuruşu boğazımdan geçmez lanet ettim. 50 lira vardı bende atletim yok benim dedi tamam dedim gittim aldım 15 liradan 3 tane aldım.  1 ay sonra eşim geldi berat gecesiydi namaza gitti bende abdest alcam kaynanam ayda 1 yıkanırdı kokuyordu çok iğrenç duş aldırmıyorum dedim onur namazda Bi duş al dedim sessizce benim atletim mi var lan dedi dedim nasıl yok 6 7 tane var 2 3 tane de yarım atletin var sonra yıkıyor musun dedi bağıra bağıra sinirlendim kirliliği döktüm 1 tane atleti çıktı meğersem aldıklarımın hepsini kesmiş o sırada oğluma hamileyim tartıştık karnıma vurdu eşim sadece bağırdı çağırdı.  Diğerlerini özetlicek olursam tuvalette peçete kullanmaz eliyle temizler ellerini maşrabada temizler içi leş olur duvarlar pislik içinde kapı kulpu lambam dış duvarlar pislik içinde aylarca kendi kokusundan yaptıklarından pisliklerinden yoruldummm her hafta kavga eder olduk kaynanamla eşimde yoruldu bağırıyor çağırıyor o kadar yazın köye gönder evimi bilim diyorum 3 aylığına hayır diyor diğer çocukları baksın diyorum istemiyorlar diyor.  Annemle babam bu arada bize destek olmak için herşeyi yapar annem her hafta gelir temizliğe yardım eder eşime iş buldular meslek sahibi olsun diye babam insanlara para yedirdi şimdi operatör oldu belge parasını herşeyin ödediler.  Şuan 2 çocuğum var oda aldılar bir kuruş ödeymediler.  Büyük oğluma her ay 2 paket bez alıyorlar herşeyimize koşuyorlar.  Ama kaynanam dün gece beni köpek yerine koyup azarlayınca o masaya yumruk vurunca şartellerim attı büyük kavga ettik.  Neden dediklerimi yapmıyorsun.  Yapmıyorum dedi neden dediğimde asla cevap vermedi çok büyük kavga ettik o sırada anama laf edince gırtlağına yapıştım yavaş artık yetti 3 senede yaptıkların dedim.  Bunaldım ama herkes beni haksız gördü benim gerçekten psikiyatriste ihtiyacım var mı ben abartıyorum galiba yada deliriyorum eşimi köpek gibi seviyordum ama o yaptıklarımdan sonra korktum kendimden gözüm dönmüştü eşime beni dinen boşa dedim ben böyle böyle yaptım dedim.  Boşanma yok dedi annesini 2 günlüğüne köye bıraktı şimdi benle konuşmuyor 

22 Cevaplar

+1 oy
(2,196 puan) tarafından
İnsanları delirttiler sonrada zaten deliydi derler 
(1,015 puan) tarafından
Ben gerçekten delirdim sanırım =(
(30 puan) tarafından
O kadar şeye normaldir
-Reklam-
+1 oy
(1,246 puan) tarafından
Senin değil kaynananın tedaviye ihtiyacı var. Pislik kadın okurken midem bulandı eşin kör mü görmüyo mu anasının yaptıklarını. Allah sabır vermiş sana cidden o kadar pisliğe iyi dayanıyosun o kadına.. 
(1,246 puan) tarafından
O zman gtsin köye kendi kendne baksın valla yaşlı da değil 60 yaş eli ayağı da tutuyor yada bi huzur evine gitsin yazık günah sana da hiç bi yaptığı yenilir yutulur değil. Yada evinize yakın bi ev tutun orda yaşasın en azndan evin düzenin ayrı olur yemeğini flan götürürsün haftada bi eşinle temizlersinix sen de rhat edersin biraz olsun
(1,015 puan) tarafından
Ah kurbanın olduğum düşünmedim mi demedim mi bu evi bile bıraktım başka eve çıkalım dedim evi yakarmış kendini yakarmış beceremezmiş Bi anda rahatsızlansa nasıl duyucas düşse etse kim görecek başına bişi gelse napcan dedi
(1,246 puan) tarafından
Eşin halden anlamıyo o zman valla ne diyim Allah yardımcın olsun ya çok zor işin
(1,015 puan) tarafından
Artık bişi diyemiyor haklısın diyor seni çok seviyorum ama çare bul gönderemem diyor kimse istemiyor Bi anam var diyor.  Sevmeyin Haklıda olmak istemiyorum sen beni sevdikçe canım acıyor diyorum susuyor.  Galiba sonumuz belli ya ben hasta olucam burdan kefenim çıkcak ya da doğrudan ya da dolaylı o kadının cesedi çıkcak ya da çocukluğum hayallerim dediğim adam biticek çocuklarımı alıp gidicem
(1,246 puan) tarafından
Çok zor durumun eşin bu kadar göndermem etmem demese o kadın da bu derece yüz almaz ondan akıl sağlığı yerinde değil bnce onun bi psikologa götürsün en azndan bi sakinleştirici flan içsin belki seni rhat bırakır en azndan ya
0 oy
(30 puan) tarafından
Allah sana güç kuvvet akıl sağlığı versin böyle insanların yanında yaşamak çok zor gerçekten. Temizlikten anlamayan biriyle düşünemiyorum. Bende bir oturuyorum ama Allah'ıma binlerce şükür kaynanam öyle değil gerçekten durumun zor bacım seni bu hale getiren kaynanan keşke boğazına yapismasaydin ama bir süre sonra artık seninde gözün dönmüş bence piskologa gitsen sana ne dicek ya uzaklaş der yada başka bir yöntem söyler ama bence. Gene bir git senin için en iyisini bilirler belki bir çıkış yolu karşında ki de çocuk değilki anam koca kadjn bu saatten sonra değişmez de valla Allah yardımcin olsun canım benim ya 
(1,015 puan) tarafından
Evlendikten sonra duydum ki insanlar onun için evinde  namaz kılınmaz diyorlarmış ya dedim ne alaka harbi öyle ben evlendim evdeki kokudan kimseyi davet edemedim çok utandım.  Duş al yok üstünü çıkar yok ya temizlede çık peçete kullan yok.  Ekmekler yere dökülmüş siler misin karnım burnumda eğilemiyorum suratıma bakmaz defolur gider asla temizlik nedir bilmez asla yapmaz yemek nedir bilmez eşim yaptıklarını yemez o kadar yapamıo benim hayallerim vardı eşimle ama hayallerimin hiç biri olmadığı gibi her hafta bazen haftada 2 3 kere kavga ediyoruz çok yoruldum bence de gitmeliyim yoksa akıl sağlığımı kaybediyorum
0 oy
(1,140 puan) tarafından
Bence kaynananın ihtiyacı var
(1,015 puan) tarafından
Asla gitmez
0 oy
(162 puan) tarafından
Senin psikoloğa değil kaynananın teneşire ihtiyacı var canım yaptıklarının arkasında dur eşine beni boşa haksızım tarzlarından birşey asla deme kendini hep haklı görüp seni daha çok ezmeye kalkarlar o zaman anasının yaptığı herşeyi de her zaman eşine şikayet et iyi yapmışsın valla hak etmiş ordulu mu bunlar 
(1,015 puan) tarafından
Yok canım ordu değil ben dün akıl sağlığımı kaybettim sandım asla yapmazdım kendimden korktum ben boğazladım anneni dedim beni boşa ben iyi değilim bu ben değilim diye saatlerce ağladım kendimden iğrendim ben yemin ederim iğrendim kendimden korktum gözüm dönmüş
(162 puan) tarafından
Onlarında gözü korksun işte valla
0 oy
tarafından
Yarıda bıraktım okumayı.  Karnıma vurdu demişsin ve eşin bağırmış sadece. Devamını okuyamadım bilmiyorum ama hala birsen kaçarak uzaklaş. 
(1,015 puan) tarafından
3 yıllık evliyim ilk senede yapmıştı gidemedim ben eşimi çok sevdim şimdi 2 evladım var eşimin de bana sevgisine aşkına sonsuz inancım var ama sadece o bağırır ona kavga ederler ama asla göndermez gitmicek der keser atar benim lafımı
tarafından
Allah yardımcın olsun.  Bazen işte en başta susmamak gerekiyor bazı şeylere.  Sonrası akıp gidiyor.
(1,015 puan) tarafından
Sonraki senelerde susmadım ama daha çok haksız ben oldum
0 oy
(782 puan) tarafından
Resmen kaynanan huzuru bozmuş ve eşinde hamile hamile.nasol vuruuor.mal.herif bence kocani gonder psikologa sen kaynanani dinen de bakmak zorunda degilsin bu yaptiklarindan sonra hayatta yani Allahim ya sana sarilasim geldi canim ya gercekten seni o noktaya getiren kocanın anlayışsız ve kaynananin bencil oluşu senlik bir durum yok onlarin gitmesi lazim .boşanma yoksa o zaman anasi dadisi kalmicak senle zarari oluyor sana pislik ya 
(1,015 puan) tarafından
Keşke sarılsam saatlerce hıçkıra hıçkıra ağlasam
(782 puan) tarafından
Ailenin yanina git.firsat buldukça ailende senin yanina gelsin o kocana göz actirmasinlar
(1,015 puan) tarafından
Babam gelmek istemiyor artık babam ilk zamanlar eşim yokken askerdeyken evin eksiklerini getiriyordu o zaman kaçardı babam gelince burun kıvırdığını gördü babam gelmio daha 2 3 ayda bir gelir onun dışında 2 3 kere arar günde var mı Bi sıkıntı diye yok derim diyemem çekip alır kadını da öldürür hele ki karnıma vurduğunu duysaydı geröejten acımasız camdan aşaya sarkıtır
(782 puan) tarafından
Anladim canim sen esini bilirsin az cok nabza gore serbet verip hayatini sürdür kimse düzgün degil bosver sana zarari olanlara yaklasma yada uzak dur napcan fani dünya canına tak ederse zaten kalmazsin sende Allah sabir versin bi, bayanlara.
0 oy
(770 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun bacım valla üzüldüm boşver eşin 2 gün küser 3.gün barışır sakın gettirme o beleayi başına iyiliksiz nankör karı
(1,015 puan) tarafından
2 3 güne gelcek dişlerini yaptırıyor 13 bin lira bayıldılar o yüzden tutmaz eşim onu orda abisine bıraktı abisi de onu orda tutmaz elinde kalır
(770 puan) tarafından
Valla ne desem boş canım ya geri gelecekmis
0 oy
(952 puan) tarafından
Sana o eş ve kaynanadan hayır gelmez. Onlar tedavi olmalı
(952 puan) tarafından
Onların tuzu kuru tabi. Sende deki sizin başınızada gelsin beni anlayın:) bak o zaman nasıl haklı olursun
(1,015 puan) tarafından
Keşke haklı olmasam da bir damla huzurum olsa
(952 puan) tarafından
Ayrıl diyemem ama eşinle kesin konuş istemediğini söyle
(1,015 puan) tarafından
Defalarca söyledim kıyafetlerini topladım al götür dedim evde bağıra çağıra defolup git dedim yine olmadı
tarafından
Ay kim diyor onu yaaa?
0 oy
(140 puan) tarafından
Yok cnnm hiç bisekilde psikiyatri ye gitmene gerek yok o kaynananin ayıbı o yastakilerin hepsi o haldeler yaşlandıkça çocuk gibi davranırlar eşinde arada kalıyor biri eşi biri annesi sen sakinliğini koru bol bol dua et insallh düzelir 
(1,015 puan) tarafından
Dua et bana peygamber sabrına ihtiyacım var çünkü yüzüne bile bakmaya iğreniyorum bakamıyorum sabrım ise hiç kalmadı
(140 puan) tarafından
Dualarım seninle insallh hersey istediğin gibi olur Allah hiç bı aileye huzursuzluk vermesin aminn
(1,015 puan) tarafından
Allah razı olsun teşekkür ederim
0 oy
(473 puan) tarafından
Delirtip delirtip insanı kendinden şüpheye düşürürler.Esinize restinizi çekin ben e , annesine ayrı bir evde baksın bakacaksa.Anlattiginiz şekilde omrunuz geçmez.O kadın gidince sizin psikolojik sorununuz falan kalmaz.
(1,015 puan) tarafından
Ben eşimle çocukluğumuzdan veri birlikteyiz hiç asla kendimiz için kavga etmedik ta ki evlenene kadar
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Artık sabır kalmadı 
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Canim bunlar benim alzaymir kaynanamin hallerini benziyoru bi arastirin erken bunama olabilir
(1,015 puan) tarafından
Yıllardır böyleymiş Bi ara kafayı yediğimi düşündüm herkes bana öyle Bi davrandı ki hastaneye git sen iyi değilsin dediler bende gerçekten mi acaba diye onun kardeşinin kızına anlattım baştan aşaya kendi bağırdıklarımı saydıklarımı bile haklı buldu beni Allah razı olsun onun tarafı olmasına rağmen tarafsız baktı sonra anlattı o gençliğinde de böyleymiş asla iş yapmazmoş sevmezmiş çok nazlıymış.
0 oy
(453 puan) tarafından
Böyle olmaz canım o evde çocuk var Allah korudu pislikten hasta olurlar. Bir evlilikte böyle yürümez eşine söyle ya o ya ben diye. Kaynanandan ayrıl diğer çocuklarıyla ortak bir bakıcı tutun bakıcı güzelce gelir bakar. Eşin bir tercih yapmak zorunda. Sende psikolojik birşey yok sen dolmuşun patlama noktan olmuş o da. Allah sabır versin 
(1,015 puan) tarafından
Kaynanamın ilk eşinden olan 2 çocuğunu asla tanımıyoruz kendi bile tanımaz 1 tanesini tanıyoruz oda istemiyor zaten.  İkinci eşinden olan çocukları zaten üveyler her biri kaynanam geldiğinde 20 30 yaşlarındaydı ana olarak görmüyorlar.  Eşim 2.  Eşinden olma tek ana baba bir hiç biri destek değil
(1,015 puan) tarafından
Tabi ki olurlar ilk hamileliğim çok kötü geçmişti son 3 4 hafta mı annemde kalarak geçirdim eve gelmemiştim son günlerimde geldiğimde Bi baktım duvarlarda değişik böcekler geziyor bir sürü eşim görmemiş denk gelmemiş kaynanam görmüş neden söylemedin ilaçlatırdık dedi neden söylixem dedi köy sanıyor ilaçlattık meğersem tuvalete lavabonun altına yuva yapmış orda üremişler adamlar bana temizlik dersi verdi ya çamaşır suyuyla yıkarsanız gelmezler bir daha dedi yerin dibi açılsaydı da girseydim
(453 puan) tarafından
O zaman eşin baktıracak canım senin kayınvalidene bakma zorunluluğun yok dinende zaten
(1,015 puan) tarafından
Bakma zorunluluğun yok biliyorum ama eşime sevgim yüzünden günah sahibi oluyorum hergün
0 oy
(598 puan) tarafından
Az bile yapmışsın bence deli olan onlar
(1,015 puan) tarafından
Ama herkese göre abartan benim hastaneye gitmem gerekmiş
(598 puan) tarafından
Onlar gitsin hastaneye
0 oy
tarafından
Ayrilsaniz anneniz babanız arkanızda değil mi?
(1,015 puan) tarafından
Tam tersi çok şükür rabbime arkamdalar ama babam hiç bir olayı bilmez çünkü delidir babam tutamayız hele ki can taşıyorken karnıma vurduğunu bilse ortalığı yakar geçer tutmazdı beni annem de sadece ni kaç bişeye şahit geri kalanları anlatmadım ona da ama geliyorum desem neden demezler bu ev senin anahtarın var çık gel derler ama yıkmak zor geliyor hele ki çocukluğumu verdiğim adam 2 tane çocuğumuz var hele ki biri şuan 20 günlük daha ama bazende şeytan diyor artık pes et
tarafından
Allah sabır versin. Evet beraber kurduğunuz bir hayat var ama yavaş yavaş akıl sağlığınızı yitirmeye baslamissiniz, siz bu çocuklara yıllarca lazimsiniz öyle düşünün. Daha 20 günlük diyorsunuz:(
Annem de tam olarak sizinkiyle ayni olmasa da böyle dönemlerden geçti, sonra antidepresana verdi kendini, biz küçüktük annem hep uyurdu unutabilmek ve başa çıkabilmek için. Bazı yıllarımı kayıp olarak görüyorum bu anlamda, annem başımızda değildi, olamadı istese de..
Eşinizi değil, yavrularınizi düşünün.
(1,015 puan) tarafından
Bi yere kadar evlatlarım için dişimi sıkıcam ama anneniz gibi olmak istemiyorum evlatlarıma yetebilmek istiyorum o raddeye geldiğimi anladığım an biticek
0 oy
tarafından
Ah bacım issiz adamı meslek sahibi etmişsin, üstüne çocuğuna baktiriyor babana, sana anasını baktiriyor ağzını açınca da açma. Valla şu anlattıklarını yapanın yeri huzur evi.  Akıl sağlığı yerindeyse tabi. 
(1,015 puan) tarafından
Akıl sağlığı yerinde malesef =( aklı gitmiş olsa koymazdı bana umursamazdım bile
tarafından
İşte pilini pirtisini toplayıp göndereceksin seni mumla arayacak sonra ay okurken deli oldum Allah sabır versin ama kimsenin hayatı kimseye frda edecek kadar ucuz değil
(1,015 puan) tarafından
Gönderdim sandım köye ama 2 günlüğüne götürmüş eşim geri gelcekmiş dişlerini yaptırıyor onun
0 oy
(13,133 puan) tarafından
Birlik oturmuyorum ama şükür kayinvalidem benden titiz de temizde ayrıca birlikte yaşamak zorunda değilsin haksız hiç değilsin senin annen baban gelse ikinci gün ne zaman gidecekler diye sorarlar ama kendi anaları olunca evlatlık görevleri ağır basıyor onu da bizim sırtımızdan bize fedakarlık yaptırarak yerine getiriyorlar delirdiysem delirdim şimdiye kadar akıllıydım da ne oldu de anasıyla danayisla uğraşılmaz insna tabiki yer kafayı 
(1,015 puan) tarafından
Haksız değilim dimi geceden bu yana düşünmekten uyuyamıyorum
0 oy
(6 puan) tarafından
Bu kaynanaları hiç anlamıyorum neden böyleler yazık günah değil mi böylelerine kötü davranacan senden iyisi olmaz ama gel gelelim ki Allah korkusu var içimizde vicdanımız el vermıyor başka çocugu yokmu bu kadının canım hep senınle yaşıyor sanada yazık günah psıkolojı bırakmaz böyleleri bence senin değil kaynananın psıkologa ıhtıyacı var sabret ve rabbime sığın demekkı buda senin imtihanın öyle düşün Allah yardımcın olsun inşallah ❤️ 
(1,015 puan) tarafından
İlk evliliğinden 3 çocuğu var 2 sini eşimde kaynanam da tanımıyor beşikte bırakmış biri büyükmüş onu tanıyoruz Bi kaç oturmuşluğumuz var eşimle ama kaynanamı istemiyor haklı olarak.  2.  Eşinin de 5 çocuğu var ama hepsi kayınpederimin çocukları.  Aynı karı kocadan tek eşim var ama kimse istemiyor.
Duaların için Allah razı olsun teşekkür ederim canım ama ben bu sınavı veremiyorum beceremiyorum =(
0 oy
(3,052 puan) tarafından
Önce delirtirler sonra bu deli derler. Evlenirken akıl sağlığın iyiydi de şimdi bozulduysa onlar bozmuş demektir  Bence sorun sende değil genel olarak yaşamınızda sorun var. Hep beraber aile terapisine gidin. Senin yerinde taş olsa çatlardı. Kaynanan gelince sende kendi ailene git bir süre uzak kalın. Gerekirse eşin annesine size yakın ev tutsun gözü üstünde olsun. Yoksa anasıyla baş başa kalır bu gidişle. Ya annesine güzel bi ayar çekip haddini bildirecek. Yada gönderecek. 
(1,015 puan) tarafından
Ev tutma konusunu söyledim evi yakarmış kendini yakarmış bakamazmış bu ev bile onun olsun istemiyorum biz çıkalım dedim ama yok. Gitmeye oda ikna olur mu ki ya şuan konuşmuyoruz ama konuştuğumuz Bi vakit birlikte gitmeyi teklif edicem
(3,052 puan) tarafından
Eşinin derdi ev değil ki onun amacı annesi yanında olsun. Yine de bir şansını dene. Ama sana biçilen bu kadere razı olmak zorunda değilsin. Eninde sonunda bi yerde ipler kopacaktır. Kavgalar evden gitmeler bunlar alışkanlık haline gelirse bir süre sonra kimse üzerinde bir etkisi olmaz. Yani şuan iyi düşün bir şey yapacaksan net ve kararlı şekilde yap.

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 93 göst.
7 Ocak 2024 Diğer kategorisinde dilayyla (28 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 83 göst.
4 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 227 göst.
22 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Yarali (121 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 195 göst.
18 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Daisyyy (1,135 puan) tarafından soruldu

380,202 soru

11,382,817 cevap

34,882 kullanıcı

...