0 oy
685 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (71 puan) tarafından
Ben dün akşam yaptım içine soğan patates biber rondodn geçirip attım sonradan aklıma geldi bikaç yaprak ıspanakta attım mercimekle kavurdum pişinde birdaha robottn geçtim tadı çok güzel oldu hemde vitamin deposu

Sizinde değişik yaptığınız şeyler varmı kıslarr

22 Cevaplar

0 oy
(12,264 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Ben borkoli  ve pancar  suyu koyuyorum  değişik  yapmak istediğim  zaman lar tabi sürekli değil 

Havuç  papates   soğan ve kuru nane  yapıyorum  bide
-Reklam-
0 oy
tarafından
Patates havuç soğan et suyu tereyağı 
(71 puan) tarafından
Mmmhhhh süper olur
tarafından
Aynen kuzum hiç şaşmam hep bu tarif
(3,187 puan) tarafından
Hem tereyağ hem et suyu ağır olmuyor mu?
Birde et suyu olduğu için ertesi gün koku oluyor mu? :)
tarafından
Et suyunu tablet olarak atıyorum kuzum ağır olmuyor disârida yemek birakmadigim için koku olmadı bu zâmana kadar dolaba koyarım artarsa hep lokanta usulü yapıyorum ben
(3,187 puan) tarafından
Anladım biz arapasi corbasi yapiyoruz tavuk sulu falan o dolapta da olsa kokuyor..yada bana öyle geliyor o yüzden sormak istedim.. ellerinize sağlık :)
0 oy
tarafından
Havuç patates soğan ve bulyon katiyorum 
(71 puan) tarafından
Şakamı yaptın :)
(2,765 puan) tarafından
Bana mi dedin valla hic saka yapmiyorum tavuk bulyonu hadi neysede et bulyonunda vazgecemiyorum
tarafından
Hangimize dediniz bilemedim ama neden saka yapılsın ki ;)
(71 puan) tarafından
İkisi aynı bulyon içinde çok zararlı maddeler var
tarafından
Çok zararlı kendiniz yapmanız sağlığınız için daha iyi, ama bizim bazı akrabalarda kullanıyor yemekler de hadi neysede, yumurtaya kadar kullanmak cidden şaka gibi biraz.
0 oy
tarafından
Ispanak ben de denemek istiyorum havuç falan da katarak nasıl oldu güzel miydi tadı 
(71 puan) tarafından
Havuç değilde yeşil biber koydum tadı çok güzel oldu canım
tarafından
Teşekkür ederim canım bi denerim artık
0 oy
(843 puan) tarafından
Biz sade seviyoruz cNım. Ispanağı sütlü ıspanak çorbası yapıyorum. Sebzeli mercimeği misafire yaparım genelde 
0 oy
(3,187 puan) tarafından

O sebze çorbası olmuş ama güzel olmuştur.. :D

Ben soğan ve havuç koyuyorum :))

0 oy
(3,555 puan) tarafından
Bende patates havuç soğan tereyağ et ve ya tavuk suyu kullanıyorum 
0 oy
(1,292 puan) tarafından
Ben zerdeçal koyuyorum öyle seviyorum. Çok da sağlıklı
0 oy
(466 puan) tarafından
Patates havuç birde kimyon katıyorum çok güzel oluyor
0 oy
(571 puan) tarafından
Patates sogan havuc bazen biber 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Ben soğanı kavurup yağda Salça koyup kavuruyorum sonra ıslanmış yıkanmış mercimeği ekliyorum kavuruyorum sıcak su koyup pişiriyorum ezdikten sonra en son bol kuru nane karabiber az pul biber tuz falan atıyorum mis gibi oh :D
0 oy
tarafından

ben bi tek mercimek koyuyom :D:D

0 oy
(149 puan) tarafından
Patates sogan havuc tereyagi un nane
(71 puan) tarafından
Un çok koyu yapmıyorum mercimek zaten katılaştırıyo ya
(149 puan) tarafından
Canm ben kafede calistm orda ramazan menusu ckyordu oyle yapyorduk kmseyede tarif vermyordk herkes.istiyordu mercmegi az koyyorm ayarlyorm cok mukemmel oluyor :)
0 oy
(58 puan) tarafından
Soğan  patates  havuç mercimek tereyağı  birde tavuk suyuyla yapıyorum herkes çok beğeniyor. 
0 oy
tarafından
Havuç patates nane karabiber koyuyorm
0 oy
(5,941 puan) tarafından
Patates ve soğan rendeliyorum blendirim olmadığı için havuç koyamıyorum ama güzel oluyor içinde:)
0 oy
(1,093 puan) tarafından
Ben tereyagını kavuruyorum unla birlikte üstüne mercimek rendelenmis kereviz yarım kasık salca su düdüklüyü kapatıp pişiriyorum acınca icine tuz azıcık nane karabiber efsane oluyor :D sonra tabi bilendirdan geciriyor um... Dün yaptıgıma kereviz ve havuc koydum.. Eskiden patates falan atardım ama simdi kerevizli seviyorum 
0 oy
tarafından
Bende soğan patates havuç bide tavuk suyu koyuyorum bide şey var canım sarı mercimek kırmızı dan daha lezzetlidir onu kullanıyorum genelde 
0 oy
(3,078 puan) tarafından
Havuç soğan patates kabak et suyu koyuyorum canım çok harika oluyo 
0 oy
(1,639 puan) tarafından
Biz sade yapıyoruz tereyağı soğan bulyon koyuyoruz. 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 390 göst.
+1 oy
23 cevap 433 göst.
31 Mart 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde AlpereninAnnesi (759 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 198 göst.
15 Mart 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Mhmd8mrn (5,941 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 59 göst.
2 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Cocuklu-anne1 (215 puan) tarafından soruldu

380,331 soru

11,388,008 cevap

34,891 kullanıcı

...