0 oy
127 göst.
Diğer kategorisinde (2,194 puan) tarafından
13 aylık bebeğim günlük yeterli düzeyde formül mama  alıyor formül mamayi kesmeden ,kahvaltı da ek gıdalarin yanına inek sütü içecek olarak vermek istiyorum sizler 1 yaşıni geçen bebeklerinize inek sütü veriyormusunuz vermelimiyim ,yoksa verilmemelimi 

5 Cevaplar

0 oy
(7,768 puan) tarafından
2 yaş öncesi önerilmiyor
tarafından
Demir eksikliği yapıyormus inek sütü . Geçende ark bebeğinin saçı dokuluymus dra götürmüş 15 aylik  o da Dr demiri çok düşük çıkmış , çok mu süt ürünü tüketiyor azalt demiş. Ki süt vermiyir peynir ,yoğurt yiyordu sadce.
(2,194 puan) tarafından
Meyve sıkma makinem var canım meyve suyu veriyorum o zararlı olmaz bazende ayran veriyorum kefir bizi biraz ishal ediyor o yüzden vermiyorum birde gıdaların içine de mi koymamak lazım acaba mesela krep gibi ben sütle yaparım kendimize bebeğime daha yoğurtla ayranla yada suyla yapıyorum gıdalarada mi koymamak mi lazım hala
(7,768 puan) tarafından
Yok canım krep fln sık yapmıyosan kullanabilirsin
(2,194 puan) tarafından
Tamam canım sağol :)
tarafından
Eğer alerjisi yoksa yaptıklarının içine koyarsın zaten ona göre yaptığın için az koyuyorsun ya ondan bir şey olmaz. Meyve de çok şeker var ya meyve suyu büyüklere bile çok tüketmeyin diyorlar sulandırıp biraz ver bence.dis çürüğü olmasın. Beni. Oğlum da 13.5 oldu ben daha hiç meyve suyu vermedim. Günde bir kez meyve veriyorum
-Reklam-
0 oy
(25,224 puan) tarafından
27 aylık vermiyorum vermeyi düşünmüyorum bir faydası yok
0 oy
(1,972 puan) tarafından
Kutu ve hazır sütler için birşey diyemem onlar hakkında fikrim yok. Bizim kendi ineğimiz var 1 yaşından sonra hep verdim kendisi de çok sever 4 buçuk yaşında her sabah bi bardak içer. Sütle alakası var mıdır bilmiyorum ama boylu  kemikli bi çocuk. Çok nadirdir içmediği. 
(2,194 puan) tarafından
İşte bilmiyorum canım buraya sorayım dedim eskiler hep verin diyor doktorlar 2 yaşından sonra diyor bende arada kaldım da sindirimi zor diye önermiyorlar birde vitamin eksikliği yapar diye galiba
0 oy
tarafından
Kefir verebilirsin.
0 oy
tarafından
Canm benimki 3 ne girecek daha yeni  kendi bizden görüp istiyor günlük 1 çay bardağı ancak içer o kadar onun yerine bol bol ayran yap ver yoğurt ver istersen 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 109 göst.
0 oy
14 cevap 232 göst.
0 oy
14 cevap 935 göst.
22 Aralık 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 160 göst.
2 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,120 soru