0 oy
153 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (27 puan) tarafından
Hanımlar kabızlık var ve çok zorlanıyorum doktor ilaç verdi ama sürekli kullanma dedi alışkanlık yaparmış, kayısı falan işe yaramıyor, bildiğiniz denediğiniz işe yarayan bağırsak temizleme yolları nelerdir? 

14 Cevaplar

0 oy
(1,371 puan) tarafından
Kayısılı form çayı, kiraz sapı çayı tuvalete çıkarıyor
(27 puan) tarafından
Malesef işe yaramadı
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yarasa ilk oğluma yarar dı dubhalac verdim geçen gün zor bela 20 dk tuvaltte bekledik kayısı biz de de ise yaramıyor bide geceden suya koyuyorum bağırsak tembelliği olabilir 
0 oy
(242 puan) tarafından
Patlıcan yiyin çiğ yada pişmiş bağırsaklara etki ediyor
(27 puan) tarafından
Yok onu da denedim bende etki etmiyor
0 oy
tarafından
Canım bol lifli tüket bu arada sabah aç karna ılık suya sirke bal çok iyi oluyo hemen tuvalete çıkarıyo yaparım dersen tarifini veriyim birde bi şurup vardı duclosoft mu o tarz bi şurup kullandın mı oda yumuşatıp kolay çıkmasını sağlıyo 
(966 puan) tarafından
Emzirirken de icilir mi canm dedigin sirkeli sey
tarafından
İçebilirsin canım zaten iki hafta içtkten sonra ara vereceksin ödem atıyor
0 oy
(3,007 puan) tarafından
Gun kurusu kayisi sabah aç karnına  3-4 tane ye su iç mutlaka ise yarar (Malatyali biri olarak tavsiye ederim ) Geçmiş olsun .yarım çay bardağı zeytinyağı da içebilirsiniz kayisi yoksa.Kara erik yiyebilirsin ,
0 oy
(245 puan) tarafından
Benim annem ve yengelerim çocukları bebekleri kabiz olduğunda kıçına biraz sabun yada zeytin yagi sürer masaj yapar geçerdi allah daimi versin canım 
0 oy
tarafından
Dulcosoft. Kızımda kullanıyoruz 1 haftadır inanılmaz düzene girdi. 10 günde bile yapamaz olmuştu. Şimdi çok şükür günde 2 kere yapiyor. Düzenli kullanımda işe yariyor. 
0 oy
tarafından
Canım ben sabahları düzenli aç karnına kefir içiyorum hamile olduğumdan beri kabizdim 14. Haftanın başında okudum bu kefiri hâlâ içiyorum içtiğimden beri sorun kalmadi şükür. Şuan 15. Haftaya girdim yani bir hafta içtim ama çok işe yarıyor.
0 oy
(565 puan) tarafından
Annem kabiz oldugunda açlık otu alıyor aktardan onu içiyor. Onu icemezsen eger yemegini bol zeytinyagli yap ye. Ayçiçek yagi degil gercek zeytinyagi olmasi lazim canim
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Ben buraya yorum yaptım diye hatrlıyorum :))bızım genetık kabızlık sornmz var kayısı hurma ıncır üçünü birlikte haşlayıp hoşaf gibi tüketiyorum işe yarıyo tarcında ekleyebılırsın toz tarcında muhteşem ıshal yapar:)
0 oy
tarafından
Gebelik, emzirme varmı?
tarafından
Bende bekarken kabızlık basura ve her abdestimde kanamaya neden olurdu. Afedersin koyun dışkısı gibi boncuk boncuk o da zorla.
Sabah akşam bir bardak kaynar suya 3-5sap maydanoz atıb ağzını kapatdım. Soyuyunca tadı kokusunu bastırmak için çikolata, reçelle içtim. İçtiğim gün çok rahat oluyordum. Bir süre sonra günde 1 bardağa indirdim.
Eğer gebelik emzirme yoksa yap muhakkak.
Tam mevsimi, üzüm ye.
Günde yarım bardak süt iç.
Yogurt ye. Aktivya ye.
Hergün bir kase çorba iç. Özellikle akşam yemekden önce.
Akşam 8 den sonra kalori değeri olan hiç birşey yeme. Tek ceviz bile olmaz.
Youtubede aralıklı oruc yaz.. bunu uygulasan bağırsağın eski sağlığına döner.
Yazdığım gidalar sadece günlük iyi gelir. Geçmiş olsun.
(27 puan) tarafından
Gebelik emzirme yok söylediklerinizi Bi yapayım bakalım inşallah düzenden girer tembel bağırsak sendromu var çok sıkıntılı
0 oy
tarafından
Kayısının kendisi değil de hoşafı ise yarıyor diye biliyorum 
0 oy
(1,243 puan) tarafından
Ya bitek bende mi işe yarıyor bilmiyom cig köfte yiyince çıkıyorum tuvalete bide bolca corba sıvı beslenirsem
(1,224 puan) tarafından
Bende sendenim canim cigkofte ve bazi gidalar ( sut misir ve turk kahvesi) aninda lavaboya cikiyorum neden acaba cok merak etmisimdir hep turk kahvesi ictigim an veya misir cigkofte yedigim an o an yani karnima agri giriyo lavaboya cikiyorum
(1,243 puan) tarafından
Dimi enterasan bisey :) bnde merak ettim bak
(1,224 puan) tarafından
Valla her kahve ictigimde dusunuyom :D
0 oy
(1,224 puan) tarafından
Canim kayisi ise yaramadi demissin ya ne kadar sure kullandin da bu sonuca vardin? Kiraz sapi cayi kayisi cayi veya kompostosu lifli gidalar elma kabugu bunlari duzenli olarak dene ve kabiz yapabilcek herseyden uzak dur ilaclardan cok daha etki gosteriyo emin ol onun disinda hareketler ve karin masajlari var onlari yap yuruyus yap ve bol ılık su ic
(27 puan) tarafından
İnan 1 ay düzenli kullandım yine etki etmedi 1 ay boyunca yapamadığım oluyor çok şişkinlik yaşıyorum
(1,224 puan) tarafından
Daha once endoskopi veya kolonoskopi vsyapildi mi arastirildi mi belkide nagirsak tembelligi vardir 1 ay diyosun sonucta uzun bi sure

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 97 göst.
26 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Melekannesi58. (27 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 74 göst.
0 oy
3 cevap 171 göst.
8 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 43 göst.
31 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tugra0606 (14 puan) tarafından soruldu

378,953 soru

11,343,201 cevap

34,809 kullanıcı

...