+3 oy
1,787 göst.
Aile kategorisinde tarafından
yeniden gösterildi
Birine kötülük yapmadım, birinin dedikodusunu yapmadım, evine huzursuzluk salmadım. Günahım neydi de Allah bana bunu reva bildi. Neyi yalnış yapıyorum. Herkes bir akıl verme çabasında. 7 yıllık can arkadaşım yeni evlenmiş, hamile. Ben onu tebrik ediyorum.. O bana diyor belki sen yalnış yapıyorsun.. neyi yani??  Benim bilmediğim ne?  Bu kadar zamanda öğrenemediğim?  

Bir sürü tahlil yaptırdım, işlem yaptırdım, tedaviler aldım, iğrenc kürleri içtim.

Tamam eşimde varikosel olmuş ola bilir. Varikosel olan binlerce insan var. Tanıdıklarım bile. Onların bebeği oldu. Yani 16 ayda tek bir spermmi sağlıklı olmadımı yani..  bendede bir sorun varki tutmuyor. Sorun ne.

Birinin doğum günü olur kutlamaya gideriz. Doğum günü olan kenarda kalır, herkes bize dua eder. Kendimi o kadar ezik, yazık, zavallı hiss ederim ki. Biri bize misafir gelir, sürekli dilinde biz varız. Benim neyim eksik. Neyim. 

Düğünlerine gitdiklerimizin artık çoçukları kucağında. Onlar neyi bilib doğru yapıyorda, ben bilmeyib yalnış yapıyorum. Nerde yalnış yapıyorum ki olmuyor.

84 Cevaplar

0 oy
tarafından
Evvela nasip olacak rabbime dua et benim de 3 yıldır olmuyor ama vazgeçme o bi sınav şuan o düşündüklerinle isyana girme bide mfk dşye bir doktor var onun ilaçlarını alsan denesen bende aldım eylüle başlıycam bi bak
-Reklam-
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Dua etmekten hiç vazgeçme. Bi tanıdığım vardı 20 sene çocuğu olmamıştı sonra o kadar basit bir sebeple çocuğu olmadığı öğrendi ki şükür şimdi koca kızı var. 

Müslümanın müslümana duası kabul olur ben hep dua ediyorum sana. Arkadaşlar sizler de dualarınızı eksik etmeyin evlat isteyen herkese Allah'ım hayırlısını versin inşallah 
tarafından
Allah razı olsun.
0 oy
(3,095 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum canım ama isyan etme benimde 12 sene çocuğum olmadı gitmedigim dr kalmadı hepsi sorun yok psikolojik diyordu şimdi iki çocuğum oldu elbet bir zamanı vardır benim eşimde çift taraflı varikosel ameliyatı oldu 
0 oy
tarafından
Yaaa benim güzel bacım ceylan Gözlü azerim 
0 oy
(9,669 puan) tarafından
Canım kaç yıldır olmuyor ? 

Onların doğru yapıp senin yanlış yaptığın ne olabilir tövbe herkes aynı şeyi yapıyor millet de ne meraklı akıl vermeye 

Ben ilk gebeliğimde sakladım ailemden çünkü kuzeninin olmuyordu 6 yıldır öğrenmişlerdir ama ben konusunu hiç açmadım sormadım da neden olmuyor, tedavi nasıl gidiyor vs. Kimseyi böyle strese sokmaya hakları yok 6 senenin sonunda oldu şükür sende haline şükret dua et sakın isyan etme nolur Allah'ım sana da annelik heyecanı tattırsın,  kucağını hiç boş bırakmasın inşallah çifter çifter olur yarabbim hayırlısını versin ❤️❤️
0 oy
(2,709 puan) tarafından
Belkide isyan ettiğin içindir,  ne demek dua edildiğinde ezik zavallı hissine giriyorsun anlamadım belki birinin duası kabul olur degişik düşünceler inşallah töbe edip Allahu teala ya yönelirsin bütün kapılar dua ile açılır 
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Rahim filmi cektirdiniz mi bende çektirdikten hemen sonra hamile kaldım 
0 oy
(267 puan) tarafından
Herkesin imtihanı farklı canım isyan etme olmuyorsa da vardır Allah'ın bir bildiği emin ol 
0 oy
(1,499 puan) tarafından
Kaç yıldır evlisin ne kadar tedavi gördün bilmiyorum ama seni en iyi ben Anlarım sanırım.... Evlendim 4 ay boyunca bekledim olmayınca beni bir telaş sardı Allah Allaah nasıl olmaz !!? Neyse ısrar kıyamet Dr a gittim dedim böyle böyle 4 ay olmuş bebek olmuyor naapicaz niye olmuyor bana dedi ki sen Allah'tan söz mü aldın da hemen çocuğun olcak diye geldik bu sefer başka Dr a gittim bu sefer eşimde geldi onda da sorun yok olleeyyy diye diye eve geldim eşimin teyzesi vardı bizim akranimiz o da bizden bir yıl önce evlenmis onu da yoktu Bebeği onun evine gezmeye gittik eve dönüşte beni bir düşünce sardı yaa ne kadar yazık bir yil boyunca nasıl dayanmış bebeksiz !? Ve ben o kelimemin üstüne 12 yıl bekledim , aradım afedersin yemediğim bir tek b*k kalmıştı .. olmuyor olmuyor olmuyor ne yapicam bir yolu olmalı o 12 yıla defalarca kez aşılama tüp Bebek çeşitli iğne ilaç tedavileri onlar olmadı kocakarı ilaçları b.k yesem daha iyiydi dicegim şeyler 

Onu bir kenara bırak selam vermeden bebek varmı diye soranlar mi dersin bana abla diyenlerin üçüncü çocuğuna hamile olmaları zaten bunalım sebebi 

Herkesin bir mucize hikayesinden artık ginaa gelmişti kardeşlerim hamile olunca benden çekinmeleri daha neler neler kendi kendime yaşadığım bunalimlar artık iyice eve kapanmaya başladım insan yüzü görmek istemiyorum akşam olsun uyuyalım hayatim artık yatak odasinda geciyodu yemek içmek yok aç karnına abartmıyorum sadece çay kahve sigara daha neler neler anlatsan kelimeler yetmez ama yok en son oğlumun tedavisinde tanıdığım Dr uma gitmeyi eşim çok istedi ben umudu keseli yıl olmuş istemiyorum dedim o tedaviler bitince ben o enkazın altından çıkamıyorum olan bana oluyor diye hiç ama hiç istemedim neyse ısrara dayanamadım en son gittim Dr öyle iç açıcı şeyler dedi ki o yok denecek kadar az olan umudum da bitti çok fazla vaktin yok dedi yumurtalarin bitmek üzere ve çok kalitesiz yok denicek kalitesizlikte dedi bende içimden zaten biliyoruz olmayacağını dedim çıktım eşimin ısrarları üzerine oldum tedavimi hatta o kadar umutsuzum ki bahar temizliğini yapmadım nasılsa  adet olunca yaparım diye ben tedavimi oldum hamile kaldım hala inanamıyorum ama sana söyleyeceğim tek şey umursamamak ben umudumu kaybettiğim için hayatıma baktım bebeği düşünmedim başka şeylerle oyalandim hep ama şuan senin bunu yapabilmen çok zor insan bebek olduktan sonra anlıyor niye o kadar çok hayatımı ertelemisim bebek için diye dilerim benim kadar beklemeden sende sevinirsin canım hangi şehirde yaşıyorsun eğer istersen Dr uma gelmeni ısrarla tavsiye ederim asla pişman olmazsin çok iyi bir Dr sağolsun yurtdışından şehir dışından o kadar çok hastası var ki inan bana eğer durumun varsa asla pişman olmazsin Allah muhtaç etmesin ama 
(1,499 puan) tarafından
Canimm Allah'ın izniyle sabırla olucak ama senin dimdik aslanlar gibi ayakta durman lazım inan önce senin kendine vereceğin güç gerek sana hem varikosel asla korkulacak bişey değil Allah'ın izniyle sen Allah'a güven Allah'a dayan sadece .. DENİZLİ DE ÖZEL SAĞLIK HASTANESİNDE DR. YUNUS AYDIN ben derim ki bir irtibata geç bir fikir al inşallah gelip görmek de nasip olur ama dediğim o kadar yıl ben hep kadın doğumcuya gittim canım ürolog hiç bilmiyorum malesef
tarafından
Not aldım canım. Teşekkür ederim.
(1,499 puan) tarafından
Canım Allah'ın izniyle ihtiyacın kalmadan kendiliğinden hamile kalırsın Allah büyük ama lütfen hayatını çocuk odaklı yaşama böyle çok zor duam seninle dilerim güzel haberlerini de okumak nasip olur ❤️
tarafından
İnşAllah canım. Allah razı olsun
(1,499 puan) tarafından
Amin canım senden de
0 oy
(48,759 puan) tarafından
Rabbim hayirli saglikli evlat nasip etsin canim benim 

zaten cevre çenesi yoruyo insani
0 oy
(258 puan) tarafından
Benimde olmuyor.8 yıldır bekleyiş içindeyim.Allah'ım bir bekleyiş içinde olanlara beklediklerini nasip et.isteyen herkesede sanada banada nasip etsin inşallah.canım aşılama tüp bebek falan denedinizmi?
tarafından
İnşAllah canım İnşAllah
0 oy
(148 puan) tarafından
inanırmısın aynı düşünceler içindeydim kürler doktora git hiç bişey yok dedi eşim gitti varikpsel varmıl ameliyat oldu ilacını kulandı rabbim  hiç beklemediğimiz anda gönderdi elif kuşumu rabim ol derse olur inanın çok şeyler duyuyoruz evet ama  kolaklarınozo biraz kapatın sinir sitreste çok etkiler ve eşiniz ameliyat  oldumu peki
tarafından
3 yıl önce ameliyat olmuşdu. Cerrah ben yaptığım ameliyata kefilim diyordu. İnanmadık geçen gidib doppler bile yaptırdık. Gerçekyen dört dörtlük ameliyat yapmış.
(148 puan) tarafından
ilaç kullanıyomu canım
0 oy
(524 puan) tarafından
Canim benim 5 sene olmadi neler cektim ne laflar duydum nekadar agladim ah ah seni cok iyi anliyorum 

Sonra gercekten hic aklimda olmayan bi anda tek iliski ile oldu 

Demekki zamani rabbim boyle kararlastirmis 

Uzme tatli canini stres gercekten cok etkili
0 oy
tarafından
Kendimi gordum resmen canım seni okadar iyi anlıyorum ki bugün kınaya gittim hep hamile gördükçe insanın içi aciyor ister istemez neden diyosun takma stres yapma dicemde elinde değil biliyorum ama canım her şeyin su dönemde tedavisi var ben öyle teselli ediyorum kendimi dualarimdasin hep İnankı kaderime sana dua ediyorum rabbim ucumuzede bu duyguyu yaşatsın 
tarafından
Amin Allah razı olsun. O güzel kalbine göre versin Allahım.
0 oy
(7,993 puan) tarafından
Canım benim ablamında olmuyordu, tüp bebek tedavisiyle oldu şuan 3 buçuk yaşında onunkinde normal yolla olmuyordu çok üzülüyordu çok zor seni anlıyorum 
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Daha zamanı değildir belki seninde imtihanın bu
0 oy
tarafından
Çok iyi anlıyorum seni ben de ayni şeylerden geçtim ilk günden beri hiç korunmadik herşeyi denedik hacamattan tut soğan kuru ilaçlar olmadı. Artık herşeyden vazgeçtik doktor randevusu aldık esim ameliyat oldu varikoselden doktor yasaklamıştı ilişkiyi 3 ay o sira korona patladı doktor korona oldu özel miaynesini kapadı. Çok ağladım en sonunda gözü karartik sosyal hizmetlere başvuru yapmaya gittik onunda şartlarından bazıları tutmadı neyse dedik çok ağladım meğerse o ay hamile kalmışım ilaçsız tedavisiz ve bende pcos vardi kendiliğinden oldu şuanda 21aylik ayağımda sallıyorum 2016da evlendim ve bize çok baskı uygulandi bosanmamiz için ilişkilerle çocuk için değil zevk için girin ve doktor söylemişti erkeklerin spermleri en çok 4 5 gibi olurmuş o saatlerde yakinlasn
0 oy
tarafından
İmtihan dünyası bu dünya seninde imtihanın buymuş isyan etme sabret varsa nasibinde olur benim üç yıl ve üç düşükten sonra oldu darısı senin başına 
tarafından
Allah bağışlasın canım
0 oy
(1,170 puan) tarafından
senin şu an en buyuk yanlışın isyan etmek bnimde cocugum olmadi 2 yil aşılamaya kadar yaptirdim olmadi ama dua etmekten hic vazgecmedim sonra hamile kaldim düşük oldu ve 1 sene daha hemile kalamadim artik tup bebek dusunmeye basladik psikolojimiz alt ust oldu ama bn yine de sukrettim bir bildigi vardir rabbimin diye dua etmeye devam ettim ve simdi bir prensesim var cok şükür rabbime sakın milletin cocugu varda bnim yok dusuncesine girme kndini yıpratırsın aksine onlara guzel gozlerle bak sev rabbim bana da bu guzellikten nasip et de icine fitne fesatlik sokma sen allaha birak o en dogrusunu bilendir
tarafından
Başkasının çoçuğunu severken bazen nazarım değer düşüncesi alklıma girir. Bol bol MaşAllah derim. İnsan kendisi hakkında böyle düşünmesi kötü bir his
0 oy
(32 puan) tarafından
Dua edeceğim sana Rabbim hayırlı evlat versin.Lutfen isyan etme olur mu Rabbim sana da nasip edecek.
tarafından
Allah raZı olsun

İlgili sorular

+1 oy
4 cevap 276 göst.
10 Ekim 2021 Aile kategorisinde Cigdem_fetihim (485 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 148 göst.
16 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,769 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 240 göst.
22 Şubat 2023 Aile kategorisinde Kayramball27 (87 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 589 göst.

381,415 soru

11,418,780 cevap

34,975 kullanıcı

...