+3 oy
1,768 göst.
Aile kategorisinde tarafından
yeniden gösterildi
Birine kötülük yapmadım, birinin dedikodusunu yapmadım, evine huzursuzluk salmadım. Günahım neydi de Allah bana bunu reva bildi. Neyi yalnış yapıyorum. Herkes bir akıl verme çabasında. 7 yıllık can arkadaşım yeni evlenmiş, hamile. Ben onu tebrik ediyorum.. O bana diyor belki sen yalnış yapıyorsun.. neyi yani??  Benim bilmediğim ne?  Bu kadar zamanda öğrenemediğim?  

Bir sürü tahlil yaptırdım, işlem yaptırdım, tedaviler aldım, iğrenc kürleri içtim.

Tamam eşimde varikosel olmuş ola bilir. Varikosel olan binlerce insan var. Tanıdıklarım bile. Onların bebeği oldu. Yani 16 ayda tek bir spermmi sağlıklı olmadımı yani..  bendede bir sorun varki tutmuyor. Sorun ne.

Birinin doğum günü olur kutlamaya gideriz. Doğum günü olan kenarda kalır, herkes bize dua eder. Kendimi o kadar ezik, yazık, zavallı hiss ederim ki. Biri bize misafir gelir, sürekli dilinde biz varız. Benim neyim eksik. Neyim. 

Düğünlerine gitdiklerimizin artık çoçukları kucağında. Onlar neyi bilib doğru yapıyorda, ben bilmeyib yalnış yapıyorum. Nerde yalnış yapıyorum ki olmuyor.

84 Cevaplar

+17 oy
(875 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap

Bir kadın Musa aleyhisselam’a gelir ve der ki:

-Ya Musa benim çocuğum olmuyor, bana dua et de, Allah beni çocuk nimetiyle rızıklandırsın” ve Hz.Musa Rabbine dua eder, bu kadına bir çocuk vermesi için. Fakat Allahu teala O’na der ki:

-Ya Musa, ben onu kısır olarak yazdım, çocuğu olmayacak hiç. Hz Musa, döner bunu haber verir kadına ve der ki:

-Allah böyle takdir etmiş, böyle yazmış, senin hiç çocuğun olmayacak, ne yapsan fayda yok. Kadıngider ama hiç vazgeçmez ve bir zaman sonra tekrar Musa aleyhisselama gelir ve der ki:

-Ya Musa benim için dua et de, Rabbim bana bir çocuk versin. Hz. Musa hayret eder bu duruma ve Rabbiyle konuşmaya gidince söyler, Allahu teala tekrar der:

-Ya Musa ben onu kısır olarak yazdım, çocuğu olmayacak hiç. Hz Musa, bunu kadına haber verir ve kadın hüzünlü bir şekilde boynu bükük gider. Bir sene sonra kadın gelir, kucağında bir çocuk vardır. Hz. Musa şaşırır ve sorar:

-Bu çocuk kim, kimin çocuğu? Kadın der “O benim oğlum” Hayretlerdedir Musa aleyhisselam. Der ki kadına:

-Allah seni kısır yaratmadı mı, öyle yazmadı mı kaderini? Kadın; – Evet ama ben hiç vazgeçmedim dua ettim, Ya Rab bana bir çocuk ver dedim, O Rahimdir merhamet etti kabul etti duamı . Nimetiyle rızıklandırdı.

Hz musa der ki Rabbine: -Ya Rabbi sana dua ettim bu kadın için, dedin ki; “O doğuramaz, öyle takdir ettim.” Şimdi nasıl çocuğu oldu? Allahu Teala:

– Onu her kısır yazışımda, bana dua etti,” Ya Rahim” dedi, “ey en merhametli kapındayım” dedi vazgeçmeden. “Rahim” dedi hiç durmadan ve rahmetim kudretimi geçti, duası kabul oldu. Allah’ın rahmetinden sakın ümitsizliğe düşme sakın! 

Yani diyeceğim o ki sakın dua etmekten vazgeçme emin ol Rabbim senin için ne hayırlıysa onu yaşatıyordur bilemezsin 

(2,829 puan) tarafından
Sağlıkla hiç beklemediğin zamanda kapını çalacak belki de kalbini karartma canım benim. Belli ki bir zamanı var. ❣️
(1,210 puan) tarafından
Bir akrabamda 6 yıldır evli çocuğu olmuyor oda senin gibi kime ne yaptım neden diyoru bazen çok iyi biri herkese iyiliği dokunur hep demekki zamanı değilmiş hayırlısı buymuş ümit kesmemek lazım dua etmekten vazgeçmeyin Allah gönlüne göre versin
(7,036 puan) tarafından
Kuzum bir akrabanın 12 sene.cocuvu olmadı tüp bebek yaptırdı ne yaptıysa olmadı kadın neler denedi eşi başka bir kadınla bile evlenmeyi dusundu. O denli sen düşün ne trilyonlar döktüler doktorların ayaklarına sonra Kıbrıs'ta bir jastane buldular oraya gittiler ve şuan 2 kızları var
-Reklam-
+3 oy
(13,659 puan) tarafından

Canım canım canım..

7 sene olmadı benim .

Dediğin o her ortamda gözlerin sana çevrilmesini çok iyi bilirim.

Kmseyle görüşmek istemezdim mevzu dönüp dolaşıp benim çocuk sahibi olamayisima gelirdi çünkü.

Ve insanların o aşağılık tavırları..

Hatta bir gün binadan birinin kocası kriz geçiriyordu.

Ben de indim 9 yaşında kızı vardı.

Dedim ki elife ben bakarım sen de ambulansla git.

Beni duymamazliga geldi 6 çocuğu olan komşuma seslendi elif sana emanet diye.

Ne ağrıma gitmişti.

Evet hiç çocuk bakmadım ama çocuk yemisligim de yoktu yani ..

Çok yakınım bak çok yakınım diyorum,

Birinden bahsederken ONLARİN OLUR COLUGU COCUGU demişti.

Gene o sözde çok yakınım,

Bir kuzenimi sevmedigimsen bahsederken 

KİSKANİYOSUN DİMİ 2 TANE COCUGU VAR diye demişti ve beni öldürdü resmen .

Önce tedavi gördüm.

Klomen.

Sonra ovitrelle ye devam.

Hala olmayinca rahim filmi hsg çekildi.

Denildi ki sol tüpün tikaliydi açtık,

Ama rahimde perde var uterus septum.

Ameliyat oldum.

Dediler ki 6 ay içinde gebelik oluşur.

Oluşmadı.

Tekrar gittim .

Dedi ki şimdi istersen aşılama yapabiliriz ama bana kalırsa önce kg ver.

Ve ben 38 kg verdim gebe kaldım. :)

Demekki dedim kilodanmiiiiiiis.

Derkennnn oğlum 21 aylıkken ben ilkkkk zamanki kilonun da üstündeyken paaaat diye kıza hamile kaldigimi öğrendim.

Bunları neden anlatyrm?

Her şey bir bahane.

Rabbim yazmadıkça olmaz.

Yazınca önüne engel konulmaz.

GECİKTİRİYORSA GUZELLESTİRİYORDUR.

Unutma :)

tarafından
Cnm  sen 3üncüye de hamileydin glba burda okuduğuma göre
(13,659 puan) tarafından
Nisan'da düşük yaptm cnm
tarafından
Geçmiş olsun canım başın sağ olsun kusura bakma düşük olduğunu bilmiodum RABBİM iki evladının hayırlı sağlıklı günlerini göstersin inşaALLAH
+2 oy
tarafından
Ne demek ay yanlış yapıyorsun o arkadaşını Allah bildiği gibi yapsın jiç üzülme kuzum vakti zamanı vardır herkes bir şekilde sınav oluyor senin sınavında bu isyan etme lütfen 
tarafından
:( bazen çok yorulur insan.
+1 oy
tarafından
29 aydır olmadı benim bebisim☹

bekliyorum elbet bi zamanı var,kimseninin ahini aldığımız için veya birinin dedikodusunu yaptığımız için değil ki herseyin bi vakti bi zamanı olduğu için olmuyor sakin böyle düşünüp kendini de bedenini de yıpratma...

Bende coo üzülüyordum ama alıştım artık,olmuyorsa Vardır Rabbimin bir bildiği xedim zamanını bekliyorum,evet yine elimden geleni yapıyorum ama kafama da takmıyorum olacak biliyorum sadece zamn..
tarafından
Zaman zaman. Bir gün ölüb gidicem. Ya da artık bu evliliği yürütemiycem. Eşimin haberi bile yok. Ben hüngür hüngür ağlıyorum. O da kendi yüzünden olmiyor diyor.
tarafından
Ya saçmalama baci Allah aşkına ben eşime dedim çocuk olmazsa ayrılırız seninde baba olmaya hakkın var
 Diye,bana dedi ki; Çocuk olsada karımsın olmasa da,ben seninle çocuk için evlenmedim diye o zaman üzülmeyi bıraktım çünkü benim arkamda eşim var,sende eşine destek ol o da sana birlikte başarın.ayrilinca hersey daha güzel olmayacak daha zor olacak
0 oy
tarafından
Olur canim Allah onun zamanini bilir boyle dusunme 
0 oy
(12,565 puan) tarafından
Nolur üzülme..... 16 ay uzun ama o kadar korkunç değil 

17mde evlendım olmadı çoçuk olmuyor diye ayrıldım 

2cı evliliğim 5 sene oldu 30mde.  Allah gönlüne göre verir inşallah.  Mutlu olmanı çok isterım ❤❤❤
(830 puan) tarafından
Niye çocuk olmuyor diye ayrıldın halam 25 senelik evliyken tüp Bebek oldu 2 tane şimdi oğlu 25 yaşlarında babasını anansini ağlatıyor bazen olmadığı daha hayırlı derler ya aynen öyle
(12,565 puan) tarafından
İyikı de ayrılmişim benim ailem öncu oldu ayırdı Türkiyeye ablama geldım fln tanıştım eşimle çok şükür umudum hiç yoktu oldu. Eskı kaynanam hep rezil ederdi benı şimdi kaynanam oturtmak için yer bulamaz
0 oy
tarafından
İsyan etme birtanem cok zor biliyorum ama senin sınanmanfa budur belki şükür et allah zamanı bilir benim teyzemin 8 yıl sonra oldu bebeği 
tarafından
18 de evlenin olur. Keşke daha erken evlenseydim derim. 30-35de evleninde oldu. Yılda 2 kez adet göreninde oldu. Varikosel olub hiç ameliyat olmayanında oldu. Kürleri içib olanıda. Benim gitdiğim doktorlara gidib olanıda oldu.
(406 puan) tarafından
Sen böyle düşündükçe inadına olmaz onun bunun olduda benim olmadı herkesin bünyesi vücudu hormonları farklı farklı çok yanlış dusunuyorsun
0 oy
(1,405 puan) tarafından
Allahın senin için sakladığını bilemezsin.  hiç üzülme. kefaretindir belki de.  hayr bildiğin şer şer bildiğin hayırdır.  belki daha gzuel Bi vakitte gelecek.  sen duanı et.  inşallah en gzuel vakitte kucağına gelir.  ve bugünleri unutturur sana 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Rabbim bunu uygun görmüş dile getirenlerede bunu söyle zamanı vardır şükür ve duayı bırakma
0 oy
(811 puan) tarafından
Öncelikle olmuyor düşüncesini kafanızdan çıkarın. Stres bu bebek işini çok etkiliyor. Akışına bırakın emin olun ki olacaktir.
0 oy
(1,552 puan) tarafından

İllâ bir günahın olmasına gerek yok, belki de sen sabrettikçe cennetki merteben yükseliyordur <3 İnşallah en kısa zamanda Rabbim hayırlısından bir evlat nasip eder ve dünyada da cenneti yaşarsın

0 oy
(7,182 puan) tarafından
En başta isyan edip yanlış yapıyorsun. Benim eşimde de varikosel vardı ameliyat günü vermişti doktor ama biz istemedik bitkisel kür kullandık bir aktardan alıp bir sene sonra çocuğum oldu Rabbime şükürler olsun. Toplam iki yıl bekledim ama hiç isyan etmedim bazı zamanlar her gün her gece ağladım ama her nasip vaktine esirdir biz kendimizi boş yere üzüyoruz vesselam...
tarafından
İnsan çok yoruluyor. Bazen başkalarını izlemekden yorulur. Bazen başkasının bebeğini severken nazarım değer diyib korkub sürekli MaşAllah diyorum.
0 oy
(4,937 puan) tarafından
Canım sabret zamanı vardır belkide Allah'ın bildiği vardır sen tedavini aksatma gerisini Allah'a bırak senin için dua edicem 
tarafından
Allah raZı olsun. Bilmiyorum durduk yere ağlama geldi bana.
0 oy
(2,097 puan) tarafından

"Göklerin ve yerin hâkimiyeti Allah’ındır. O dilediğini yaratır. Dilediğine kız evlat, dilediğine erkek evlat verir, yahut kızlı oğlanlı olarak her iki cinsten karma yapar. Dilediğini de kısır bırakır. O her şeyi mükemmel bilir, dilediği her şeye kadirdir." (Şura, 42/49-50)

Canım sorgulama teslim ol elinden geleni yap, duanı et gerisini Allah'a bırak vakti gelince olur inşallah...

tarafından
O kadar çok okuyorum ki. Kalbimi ferah tutmaya çalışıyorum. Ama bazen insan yorulur.
Sabahdan internetde gah o kürü, gah bu kürü araştırdım araştırdım. Barış muslu travma videolarını buldum. Bu sefer onları incelemeye başladım. Aniden ağlama geldi
(2,097 puan) tarafından
Bir de bu durumlarla ilgili çok kafaya takınca olmuyor diye biliyorum biraz daha rahat olmaya çalış. Gerekirse destek al. Herkes bana acıyor demişsin benim de bir arkadaşım var çocuğu olmuyor kız o kadar güçlü duruyor ve bunu normal karşılıyor ki kimsenin ona acımasına izin vermiyor bence sen kendinle ilgili bakış açını da değiştir.
0 oy
tarafından
Canım, kuzum benım sana bıyle hıssettırdıklerı ıcın cevren utansın, keske en basından bebek dusunmuyoruz deseydınız de sorup durmasalardı, herseyın bır zamanı oluyor 16 ay daha cok erken, sana şuyumun busu soyle oldu dıye örnek vermıcem bılıyorum sen bu orneklerı de cok duydun ama Rabbımın senın ıcın muhakak en guzel planı vardır ♥️
tarafından
Bilmem Gözde. Varmıdır güzel pilanı? Başkalarını izlemek belkide bana yaptığı tek pilanı.
tarafından
Olur mu öyle şey.. kımbılır ne mutlulukların var yasayacagın umıtsızlıge dusme boyle
0 oy
(1,792 puan) tarafından
Umutsuzluğa kapılmak için daha coook erken üzulme hiç, ileride başka yöntemler denersiniz tüp bebek gibi 
0 oy
tarafından
16 ayda mi bu kadar bunaldın kuzum acelesi ne birbirinizi tanıyın bir. Allahin gücüne gider bunla sinanirsin yapma isyan etme. Her nasip vaktine esirdir.Rabbim hayırla kucağını doldursun 
0 oy
tarafından
Herzaman hakkettigimizi yaşayamıyoruz maalesef. İmtihan dünyası. Sabredip dua etmek gerekiyor. İsyana kaymadan. Allah hayirla saglikla kucagini doldursun.
tarafından
Benim imtihanım doğduğum günden başlamış.
0 oy
(15,824 puan) tarafından
Rabbim bekletiyorsa en güzelini nasip edecek❤️❤️Bundada vardır bı hayr lütfen Böyle düşünme ...
0 oy
(3,950 puan) tarafından

Yağmur yağıyor şuan Rabbim hayırlısıyla size de evlatlar nasip eder inşallah <3

tarafından
İnşAllah

İlgili sorular

+1 oy
4 cevap 261 göst.
10 Ekim 2021 Aile kategorisinde Cigdem_fetihim (485 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 145 göst.
16 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,769 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 233 göst.
22 Şubat 2023 Aile kategorisinde Kayramball27 (87 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 587 göst.

378,866 soru

11,340,071 cevap

34,804 kullanıcı

...