0 oy
1,495 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Her evde gerçekten yemek yenilmiyor ya ilk defa eşimin arkdsı yemeğe davet etti gittik eşi köşe koltugun ortasına bir halı sermiş sactan kirden halı siyaha dönmüş parkesi beyaz oldugundan gözümü nereye kaçırsam saçlar ekmek kırıntısı tozdan gözükmüyodu çocuklarıda yok ayıp olmasın diye yarım dilim pide yedim kalktım hamileym dokunuyo bana dedim benim evime misafir gelecek olsa oturma odamı o halde görseler yerin dibine girerdim eşim bile çıktımızda çay bardagı leke içindeydi içemedim çayı dedi dısardan lüks giyimi tarzı falan ama evi beni çok yanılttı

20 Cevaplar

+41 oy
(1,849 puan) tarafından
Peygamber Efendimiz (sav), “Bir kul bir başka kulu(n ayıbını) dünyada örterse, Allah da kıyamet günü onu(n ayıbını) örter.” (Müslim, Birr, 72) 
tarafından
Bide temizlik imandandır diye bi söz var demi
(16,705 puan) tarafından
909090 yorum cuk diye oturmuş valla. Temizlik imandandir benim de evim bazen kirlenir 2 çocuğum var yapacak hal kalmıyor bazen bırakmıyorum ama eve misafir cagiracaksam 2 gün önceden evimi temizlemeye başlarım yani
(1,849 puan) tarafından
Evet, temizlik imandandır. Ancak, imandan sayılan temizlik, sanıldığının aksine sadece maddi temizlikten ibaret değildir. Kalp ve beden temizliği diye ifade edebileceğimiz maddi–manevi iki katlı temizliktir imandan sayılan temizlik...bu sebeple bir Müslüman kardeşinin ayıbını dillendirmek kalbin kirlenmesine sebep olur
tarafından
Burda dakika bası kaynanam böyle yaptı görümce ettim böyle yaptı eşim böyle yaptı arkdsm bana böyle yaptı bunlar ayıp değilmi bütün postlar baskalarıyla ilgili benim demek istediğim hepimizin evi kirlenir ama misafire değer verilir o geldiği gün daha özen gösterilir temizliğe temizlik yapmayıp çağıran evimi öyle görsün diyen çagırmasın misafir herkesin midesi bir değil sonucta
tarafından
Asmin sana katılıyorum.
-Reklam-
+8 oy
tarafından
Ben boyle cok kızıyorum ya hadı yıyemedın etmedın de, senı evınde agırlayan ınsanı nıye burda anlatıyosun kotuluk yapmamıs kı sana
tarafından
Kötülük yaptıgından değil kendine yakıstırdıgı bişi her insanın gittiği yerde var öyleleri demek istediğim her elden yemek yenilmiyor ister o olsun ister annem olsun insan temiz değilse agırlamasın bence kimseyi
(563 puan) tarafından
++++++
+1 oy
(2,704 puan) tarafından
Benım kaynanam üstüylede basıylada evıylede pis oldugunu cok iyi bellı eder kendısı:))o yuzden hıc evını gidşp temızlemedım nerden baslayıp yaoılır cıkamam ıcınden khghjkl mıdem almıyobac gider ac gelrm her sene
(2,704 puan) tarafından
Bı kere temızledım canm ılk sene esım eve gırınce görunce gelın elındegdıgı bellıbolmşndedı kaynanam gitti herseyı eskı halıne getırdı bırdaha da dokunmadm
tarafından
Benim ki de laf etti dolabında küflü peynirler küflü ekmeklerj  attım diye ama ben yinede temizliyorm napim aynı evde kalıyorum
(2,704 puan) tarafından
Aynı evse mecbur canm mıden almaz diger türlü
Ben bayramdan bayrama giderim herkes gunler oncesı bayram telasına düştü bunlarda tık yok son gun yuzeyden temızlık yaptı görğnceler dedım bayram temızlıgı boylemı olr dedım bunları baya tordum kaynanamında o kadr yenı halısı koltuk örtüsğ varkı hepsınıbsaklar mezara götürecek temız temız ferah feray serdım hepsını gitti topladı soluk eskıyı taktı halıyı kaldırdı kılm serdı yam yamalak parca pincik seylerle kapattı heryerı ev çadır gibi valls
(1,356 puan) tarafından
Hastalar bunlar ya o yüzden biz kendimizi yormayalim boşa dediğin gibi bayramdan bayrama
(2,704 puan) tarafından
Görmemıs kı temızlık kızlarıda aynı yetıstırdı onlarda öyle sımdı temız degıller bı bardak su ocsembonce bardagı suya tutuyorm:)
+1 oy
(1,205 puan) tarafından
Kadın tiksindigini anlatmış gbidip evin pisliğini çekip paylasmamis hemen lincliyorsunuz sanki siz sütten çıkmış ak kaşıksiniz herkesin kusurunu kapatip hiç konusmuyorsunuz diymi 
tarafından
Yani görende kendileri öyle bir durumla karsılastıgında susup oturuyolar burda çekip atanıda çok gördüm illaki hergün cinselllik kaynana görümce okumak zorunda değiliz o zmn bahsetmeyin kaynananızdan görümcenizden herseylerini anlatıyolar Bi garipler ya
0 oy
(17,448 puan) tarafından
İnsan yemek istemez tabi. Neyse ki bahanen varmis
0 oy
(1,685 puan) tarafından
Bazı insanlar öyle oluyor canım bnm bir tanıdığım da öyle lüks içinde yaşıyor ama gel gelelim evi çok dağınık ve pis. Çalışmaktan zaman bulamıyor muhtemelen biraz da usengeclik eklenince :) ama ben yerim evinde yemek evi pis ama yediği şeylere dikkat ediyor görüyorum o yüzden yiyorum 
tarafından
Çocugu olsa anlarmda aksama kdr yalnız insan misafiri içinde olsa Bi makine vurur yere
0 oy
(984 puan) tarafından
Bende hic yiyemzdin 
0 oy
tarafından
Valla iyi ki beni cagirmamis hamileyken kusuyordum sürekli orda kesin kusardim düşününce bile midem bulandı.
tarafından
Ayıp olmasın diye yarım dilim yedim midem çok fena eşim git kus rahatla dedi böyle yatamazsn
tarafından
Ben istemsizce orda kesin cikarirdim biliyorum huyumu. Normalde de her yerde yemem. Temizliğinden emin olmadığım kişinin elinden yemem :)
tarafından
Ben ilk defa gittim bidaha yeme içmeye gitmem elimde değil yiyemem bidaha aklıma gelir gözüme çarpanlar
0 oy
(4,272 puan) tarafından
Allah Allah niye öyle yaptı acaba bana Bi misafir gelecek olsun utanmasam kulak çubuğu ile alacagım kenarları yarın aksam gelecek olsun 2 gün önceden başlıyor benim hazırlığım temizliktir ikramıdır eşim gece beni zor yataga götürüyor yeter perişan ettin kendini kimse oraya bakmaz diye biz mi tuhafız acaba 
tarafından
Hayret ettim ya dısardan defalardır bize geliyolar giyimi kuşamı lüks evini çok temiz bekliyodum ama o yerdeki halıdaki saçları görünce midem kalktı
(4,272 puan) tarafından
Kimi insan öyle canım misal kimisi de var kendine bakımlı çocugu kir içinde elbisesi eli ağzı pis hani anlamıyorum tamam kimse 4 4 Lik değil ama kendin çok iyi bakımlı olup evladını da öyle gezdirmezsin mesela
tarafından
İnsan herseyi kendisi için yapar bırak misafiri filan kendi evimde olsa sabah silmeden süpürmeden yiyemem kahvaltıyı yemeği insan birini ağırlarken sadece yemeği değil ortamıda hijyenik tutmayı düşünmesi lazım
0 oy
(2,220 puan) tarafından
Bazıları kendilerine süsüne püsüne bakmaktan evine bakamıyor. Ortasini bulmak lazim
tarafından
Ben evin içinde çocukluyum temizlikten çocuktan sürekli süslü püslü olmam hergün banyo yaparım ama hep pijamaylayım dışarı çıktıgımda süslenirim esimin yanında basit kalmak istemem ama temizlik her zaman ilk sırada benim için bakımdan önce gelir
(2,220 puan) tarafından
Aynen ben de senin gibiyim zaten evin icinde nasıl giyinik ve makyajli duruyolar anlamıyorum sacma geliyor:))
tarafından
Yani arkadasa baktım makyajını kıyafetini giymiş beyaz halıya baktım kıldan sactan kararmış ne anlamı kaldı süslenmesinin
0 oy
tarafından
Sadece süslenmeye var demek ki 
0 oy
(909 puan) tarafından
Çalıştığım zaman iş yerinde bir arkadaş kahveye çağırmıştı. Fincan üst tarafı olduğu gibi kirliydi. Dedim (doktor) bune fincanın hali kir içinde. Gülüp geçti:) biri bana tel açsa hemen kalkar hızlıca makine çekerim evi ne olur ne Olmaz diye. Wc tekrar yıkarım havlu değiştiririm. İkramda Allah ne verdiyse. 
tarafından
Önüme makarnada koysa Allah ne verdiyse yerim olan var olmayan var ikrama bakmam sunu verdide bunu yapmadıda demem ama temizlik konusunda göze batan bişiler gördümmü bidaha gitmem o eve kendi fikrim kendine güveni olmayan temizlik konusunda üşengec olan misafir agırlamamalı çocuk olsa o dağıtır derimde tek basına olan biri Bi makine vurup vileda çekmek zor olamaması gerek
(909 puan) tarafından
Zaten misafir gidince Allah ne verdiyse yersin. Eğer ev temiz değil ise acaba yemek nasıl yapıldı diye merak ederim. Bende yemem,temizlik önemli benim için. İnan hava sıcak 3 günde bir çarşaf yıkarım. VS vs
0 oy
(285 puan) tarafından
Oda ona Doğal geliyor demekki ama buraya yazman benxe hoş değil evine çağırmış seni . Benimde çevremde cidden çok pis dağınık insanlar bar ama rahatsız olmuyorlar öylede misafir çağırıyorlar . Bende öyle yerde yiyip içemem ama buraya da yazmam tanıdıgım bir komşumda öyle yani ev çöplük ama kendisi çok iyi bir insan bana insanlığı lazım:)
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Bizim ev 2 katlili kaynananm aktta ben ustte oturuyorum bahceli her gun sabah kalkar muhalkak bahcesini yikar süpürür gör her gün çamaşırını yikar ama gel.gör evini oturup yemek yiyemessin bu zamana kadar yemedim hic midem kalkdrmiyor yani seni anlarim 
tarafından
Herkes aynı değil işte kimi kibirlisin filan demiş onların midesi kaldırıyor olabilir saçlı kirli ortamda yemeye ben hamileym saç gördümmü o yemeği yiyemiyom kaynanamla bende altlı üstlü oturuyoz bahçeyi süpürür temizler ben hem onun hem kendi evimin günlük temizliğini 2 3saatte bitiriyorum çok zor bişi değil yapamamıştır diye bişi olamaz bence
(1,918 puan) tarafından
Yok hic yapmiyor dokundurtmuyoda
0 oy
(157 puan) tarafından
canım eşte çok önemli bi noktada  tamam babasının evinde bişey görmemiştir yaptırmamışlardır ama eşi diyebilir hani misafir çağırdım  bi makina tutsa  falan eve  gene  iyi çocuğu yokmuş benim durmayan 4.5 aylık bebeğim var hem evimi temizliyorum hemde gidip kaynanamın  evini temizliyorum içinde olucak insanın birazda  bidaha  gelmeyin diyemi yaptı yoksa  yada onuda bilemem ama bende  kötü bi durum tamam evini gezmeye  etmeye gitmedin ama  ekmek ufağı falan iyi çarpılmıyolar  valla 
tarafından
Kaynanamda dedi eşinin ona demesi gerekir yapmıyosa insan herkesin midesi aynı değil onlar yiyebiliyo olabilir ama eve Bi misafir geldimi Bi makine vurup parkeyi silmek zor olmamalı ya ztn evi dolaşmadım sdce oturdumuZ ODA temiz olsa yeterdi
0 oy
tarafından
Canim muhabbeti iyiyse yapacak bişey yok topluyamamistir etmemistir ya da gerçekten öyledir ama burada demiyeydin iyiydi :)
tarafından
Benim değinmek istediğim nokta temizliği sevmeyen yapmayan evin halini görüyosa ağırlamasınlar kimseyi ben utanırım sahsen
tarafından
Gitmezsin daha ben şahsen ole degilim herkesin evine gitmem gittiğim de *** götürsün muhabbeti için giderim
0 oy
(2,745 puan) tarafından
Malesef ki o saç halinden anlarım. Emzirdiğim için saçlarım olağanüstü dökülüyor ve her gün eve süpürge atarım. Kıl fobim de var evin neresinde saç görsem elimle alıp atıyorum. Ama yinede bir bakıyorum etraf dolu koltuk üstleri dolu . Bazen bası şeyleri anlamak lazım
tarafından
Cnm bak senin çocugun var benimde dökülüyor sürekli ama her sabah kalktığımda makine yapar fırçayla halının üstünü alır yerde Bi vileda çekerim içim Bi nebze rahatlar ama çocuksuz birinin misafir çağırıp ağırladığı odayı kirli bırakmasını normal bulmuyorum günlük hayatında temizlemese temizlemesin ama misafir oldumu ben biraz daha özen gösteririm o günkü temizliğe
(2,745 puan) tarafından
Senin dediğin de doğru dikkat etmek gerekir
0 oy
tarafından
Yav herkes buraya yazman hiç hoş değil vs bilmem ne yazmış, valla şaka gibisiniz ha, her b.ku yazıyoruz buraya bu konu yazılmış çok mu tuhaf yani? 

Günde kaç kez kaynana etli gorumce postu okuyoruz cinsellikle ilgili sorular okuyoruz ve daha niceleri....

İsteyen istediğini yazar,istediğini yazamayacaksa ne demeye bu uygulama var,hemen de hiç hoş değil niye yaziyosun bilmem ne !!!!! Bidahakine söyleyelim bizlere sorsun şu konuyu paylaşıcam paylaşayım mi diye 
0 oy
(286 puan) tarafından
Canim benim yiyememis olabilirsin ama bunu dillendirmek de ayip bence ya    
tarafından
Canım sdce onu demiyomki cnm evi temiz olmayan temizlemeyen misafir agırlamasın kim giderse gitsin kirli saç dolu Bi ortamda yemek yiyemez temizlik imandandır
(286 puan) tarafından
Ben de onu diyorum zaten eger kibirliysen ya da kibirlenip laf edeceksen ewden cikmayacaksin dusuncesindeyim canim ben tabi bu benim fikrim
0 oy
tarafından
Kibirli diyorum sizin gibilere
tarafından
Ne alakası var kibirle yemeğine bişi demedim seçici biri değilim ama misafir agırlayan Bi makine vileda çekmesi zor değil ben kirin üstünde yemek yiyemiyosam bu kibir değildir
tarafından
Hamilesin galiba o yüzden uzatmak istemiyorum
tarafından
Evet cnm hamileyim iki cocugum var Evim sürekli batıyor kirleniyor 7 24 Bi kendi evimde Bi kaynanamn evini topluyorum Bi misafir geleceği gün dipten Bi temizlik yaparım kimsenin midesi bulanmasın arkamdan laf olmasın diye köşe bucak iki cocukla temizlerim benim fikrimce temizliği sevmeyen misafir bile olsa yapmayan kişi misafir çagırmasın herkesin huyu midesi bir değil eşim hiç temizlk takmaz o bile çıkınca yav cnm o neydi öyle dedi utandım resmen dedi

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 493 göst.
9 Şubat 2021 Diğer kategorisinde yildizmavim (979 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 245 göst.
0 oy
26 cevap 836 göst.
15 Mart 2022 Diğer kategorisinde Azkaban (2,746 puan) tarafından soruldu
0 oy
46 cevap 1,476 göst.
4 Şubat 2020 Diğer kategorisinde Miniminnaķ (3,124 puan) tarafından soruldu