+1 oy
970 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar ben 1.5 sene önce 5 aylık hamileyken  bebeğimi kaybettim maalesef, çok zor bir süreçti benim için. Bi yandan çocuk istiyorum ama bi yandan hiç istemiyorum hayatı kısıtliyor ve herkes çok zor diyor. Burda da okuyorum herkes bıkmış çocukla ugrasmaktan, anne olmak bu kadar mı kötü bu kadar mı zor bir şey? Hiç kimse anne olmaktan memnun değil, bir kişide annelikle ilgili güzel şeyler söylemiyor. Neden bu kadar şikayet ediyorsunuz ki anne olmanın güzel yanları hiç mi yok. Böyle şeyleri gördükçe tamam diyorum ya ben çocuk kesinlikle yapmayacağım 

57 Cevaplar

+6 oy
tarafından
Anne olduktan sonra hayatın güzelliğini fark ettim. İyi ki anne oldum.

Tabi ki yorucu yanları var ama ne olursa olsun bebeğinizin bir gülümsemesi herşeyi unutturuyor. 

Hak eden bakabilecek olan herkes anne-baba olmalı ☺️❤️
(13,821 puan) tarafından
Yani süreç işte evet hayatin değişiyor tabiki o ayrı ama başka ne olacaktı sağlıkla buyusunler de❤️
tarafından
Valla en güzel değişim abla. Rabbim hayırlı uzun ömürler versin inşallah ❤️.
(13,821 puan) tarafından
Amin hepsine inşallah ♥️
(15,168 puan) tarafından
Annelik çok güzel olmasjnin yaninda cok da zor bişey aynı zamanda.
(13,821 puan) tarafından
Tabi zor Cennet annelerin ayağınin altında sözü boşuna mı dimi ☺️
-Reklam-
+4 oy
(7,036 puan) tarafından
Sen benim yorumları postalri hiç görmedin her halde buranın en pozitif annelerinden biriyim ve 3 tanede küçük bebeğim var neler yapıyorum bir bilsen onlarlada eğleniyorum ev isinide yapıyorum pasta prekte yapıyorum en büyük 2 buçuk yaşında ortan bir buçuk en küçük daha 5 aylık  bide onlarla herşeyde yapıyorum parkada gidiyorum misafirligide gidiyorum pazara markete pikniğe heryere gidiyorum cnm anne olunca çocuk doğunca olmuyoruz bu kadar abrtilacak bişi yok emin ol evet yorucu ama çokta eğlenceli bence verene binlerce kez şükür  şöyle postlarima bir göz at bak kahve anliklarima felan çokta mutluyum vala :D 
(2,423 puan) tarafından
Önünde saygıyla eğildim:D  biri 4 yaşında biri. 5 aylık bazen saçımı toplayamıyorum inanki heee iyi ki olmuşlar o ayrı konu ama pozitif ligine de hayran kaldım  :D
(7,036 puan) tarafından
Vala canım sacimida yariyormu masada yapıyorum duzlestiryorumda ahahah canım nasıl isterse pozitif olmayipta ne yapacam kız hayatı kendime de evlatlarına da niye zindan edeyim ki gereksiz yani :D
(6,997 puan) tarafından
Kesinlikle doğru söylüyor üç küçük bebesi olmasına rağmen her postundan pozitiflik akıyor idolüm :D
(2,803 puan) tarafından
Adıni neden sihirli mom koyduğunu anladım ☺❤
(7,036 puan) tarafından
(✿^‿^)(✿^‿^) yok kız sihirli annem açıkti Tv'de ondan aklıma geldi  şukufe sağol balım
+1 oy
(3,135 puan) tarafından

Anne olmak çok güzel bir duygu canını verirsin evladın için hasta olunca sanki bende hasta oluyorum tabiki de bakması zor ama her zorluğun sonunda güzellik var bence <3

tarafından
Ben hayalini kurunca bile gözlerim yaşarıyor, iyi bi anne olurum herhalde bende ya :)
+1 oy
(482 puan) tarafından
Sen o kötü yorumlara aldırış etme. Onlar ne anlar ki evlat sevgisinden.  Her bi anim oğlumla geçiyor bazen illa ki daralıyorum ben de ama be olursa olsun o benim evladım. Sımsıcak sevgisi, bir tatlı gülüşü hele de bi "anne '' diye seslenişi ömre bedel. Iyi ki anneyim. Tüm yaralarımı o sardı. 32 yasinda olmama rağmen ben onunla büyüyorum. Onunla boyama yapıyorum, kitap okuyoruz, sinemaya gidiyoruz, parklarda salıncaklara binip kaydiraktan kayiyoruz,  Beraber alışverişe gidiyoruz, beraber paylaşıyoruz kisaca hayatı. Ve yavrum henüz 22 aylık ve benim en iyi arkadaşım olur kendisi. Annelik güzel şey canim bi evlada sahip olmak dhaa güzel br sey. Ben yavrumla surekli ilgilenen bir Anneyim ona en doğrusunu öğretiyorum onu hayata hazırlamak için elimden geleni yapıyorum. Babası benim tirnagim dahi olamaz çünkü o pasif benim sevgimin yanında.  
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Ben her fırsatta anneligimle gururduydugumu anneliğin çok guel olduğunu çocuklarım için canımı vereceğimi falanda filan işte hep dile getiriyorum sen hiç denk gelmemişsin demekki ")) 
tarafından
Denk gelmedim gercekten  herkes çok mutsuz
(4,426 puan) tarafından
Valla ben mutluyum yeter ki canları sağ sağlıklı olsun her şey gelip geçiyor ama burada da yakın çevremizde de çocuğu sırta bir yük basa bir dert olarak goren çok insan var halbu ki çocuk evin neşesi sesi soluğu varlığı insanin hayatında cooook şey değiştiriyor olumlu yönde
0 oy
(3,950 puan) tarafından

3 tane evladim var evet anne olmak cook zor bi iş hem kendine hem eşine hemde cocuklarinla ilgileeye çalışıyorsun ki bazen gercekten yıprandıgımi farkediyorum kafam cok yorgun ama bunlarim yaninda cok şükür ki evlatlarim var diyorum onlar benim herseyim iyikilerim<3 

tarafından
Ay ne güzel allah evlatlarinizi size bagislasin inşallah
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Anne olmanin tabi ki de guzel yanlari var hatta dunyann en guzel seyi ama anneden once insaniz hepimiz ellebette ki sinirleniyoruz yoruluyoruz bunlarin olmamasi da zaten mumkun degil uykusuzlukta ustune binince sinir sistemi ister istemez cokuyor ama herseye ragmen bir gulusu yetiyor annelik deliliktir bosuna dememisler 
0 oy
(140 puan) tarafından
Öyle düşünme canım Rabbim en kısa zamanda sana bir hayırlı evlat nasip etsin.  Evlat cennetten bahçedir insana buradaki çoğu anne ne kadar şikayet ederse etsin inan çoğu için annelik nedir diye sorsan tarifi olmaz der yaşamak lazım derler. O yüzden sen buradaki yorumlara göre anne olup olmayacağına karar verme kendine sor 
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Ben anne olmaktan gayet memnunum çok şükür ki Rabbime bana bu canı hediye etmiş 

Onun tırnağı acısa canım yanar annemin ne yaşadığını hissediyorum şimdi anne olmak çok güzel bir şey hiç bir karşılık beklemeden seni seven bir can parçası oluyor 
0 oy
(1,246 puan) tarafından
Öncelikle başın sağ olsun canım. Hiç isyan etmedim anne olmaktan etmem de korkarım Allah vermiş elhamdülillah iyi ki anne oldum diyenlerdenim. İsyan edenler farkında olmadan ediyo bence yoksa çocuk çok gzel bişey eşin de senin kdar sorumluluk alıyorsa daha da güzel. Anneler malesef anne olunca kadın olduklarını unutuyo aman doysun uyusun derken sinirler yıpranıyo aslında sadece sevgi verip onun gelişimini uzaktan izlemek ve onun bizi yönlendirmesine izin vermek en güzeli ve en az yoranı.. anne olunca kendimi sevmeye devam ederm yine gezer kendime bakarım diyebiliyosan yap valla ben hiç pişman olmadım anne olmaktan onunla gezdim onunla yoruldum ama bi gülüşü dünyalara bedel onun..
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Yorucu evet, bazen stresli de.Zahmetsiz rahmet yok. Alttan iki dişi var, bi güldü mü bakmaya doyamazsın,beni gördü mü üstüme atlıyor annee diyor kendi çapında,yeme de yanında yat. Ben çok sevdim anneliği, hamd olsun. Rahatına keyfine gezmene tozmana  düşkünsen tavsiye etmem sadece. 
0 oy
(4,937 puan) tarafından
Dünyanın en güzel şeyi kesinlikle çocuksuz hayat bana anlamsız ve boş geliyor 
0 oy
tarafından
Aslında şikayet değil zor Perla peşe çocuk demek istiyoruz ben hep 1 tane olsun istedim Rabbim 2 . Yi nasip etti gelen baş üstüne tabi yorucu yıpratıcı sebebi anlayışsız eşler. ..... Bence hayatta istemek mi yapabilmek mi önemli bence yapabilmek önemli neye kapasiten uygunsa onu yap isterse millet 5 tane 10 tane çocuğu olsun  kaldirabiliyorsa ne ala ama 1 çocuğa bile bakamiyorsa 2. Yi dusunmesin bile .... Acının agzimizi yakması ama sevmemiz gibi hem acı hem tatlı 
0 oy
(163 puan) tarafından
Annemin bi sozu vardi 

'anne olunca anlarsn' derdi hep 

Gercekten de anne olunca anladim .... 

Biz ne yazarsak yazalim iyisini de kotusunu de anne olmadan anlamassin ....

Bence onlarin zor dedigi seyler cocuk aglar aglamasin istersin zordur uzlursn,

hasta olur olmasn istersn uzulursn

duser dusmesn istersn senin canin daha cok yanar uzulursn 

Anne olmanin sadece bu yani cok zor sadece 

Geri kalani zaten yapiyorsn zor gelmiyor ki gece uykudan kalkmak zor degil altini degistirmek zor degil uyutmak zor degil karnini doyurmak zor degil 
0 oy
tarafından

Anne olmak cok guzel ve bunun zaten paylasılacak bır yanı yok cunku herkes bılıyor bu guzellıgı, zorlukları da dertlesmek ıcın paylasıyoruz, ben mesela 27 yasında anne oldum hayatımda bu kadar zorlandıfım hıcbır zaman olmadı 2 unıvrsıte bıtırdım, bır suru sınava gırdım, annem babam ayrı buyudum ama boylesıne bır zorlugu gormedım valla boş duvarlara bakıp aglardım ılk zamanlar :D ama onsuz hıc hayatım yok gıbı sankı dogdugumdan berı benımle, ondan öncesı yokmuş gıbı

0 oy
tarafından
Anne olmak çok güzel kendine bı hediye vermek istersen anneliği düşün hayatinda alıp almış olacağın en büyük en güzel hediye olur emin ol
0 oy
(695 puan) tarafından
Rabbim hakkında hayırlısını versin annelik bambaşka birşey iyiki anne olmuşum rabbim ewlatlarimizi bize bağışlasın kimsenin de kucağını boş bırakmasın 
0 oy
(5,313 puan) tarafından
Başın sagolsun canım annelik çok güzel sadece enerjin bittiği zamanlar oluyor  Bazen eş evlilik sorunu olunca üstüne çocuk sorumluluğu da ağır geliyor hele bide çocuk çok yaramazsa daha zor oluyor. Babalar biraz destek olsalar bu kdar zor olmaz ama işte 
0 oy
tarafından
Ben 25 yaşında anne oldum ve anne olunca insan olduğumu öğrendim daha önce sadece bi biraymisim anne olunca anladım herşeyi tamam zor gece tatlı uykunu bölmek gündüz bi an ayrilamamak sürekli yapışık gezmek ilgi istemesi biseyler için tutturmasi benim oğlum şuan 4 aylık en geç 2 saatte bi uyanır emziririm doğru düzgün gece uykusu yok gündüz hiç uyumaz uyuması için ayağımda sallamam lazım uyanana kadar öyle kalmak zorundayım yoksa uyaniyo 5 dk fazla uyusun diye ayaklarım sisiyo kalkınca penguen gibi yürüyorum akşam 9dan sonra temizlik yemek yaabilirm gündüz benden ayrılmaz asi olur ateslenir sabaha kadar başını beklerim durduk yere huysuzlanir sakinleştirmeye çalışırım uyumak istemez ağlar uyutmaya çalışırım şarkılar söylerim masallar anlatirim kısacası 5 dk ayrılmam eşim gelince WC işlerimi falan hallederim 1 ay az kilo alsa dert edinirim heran gözetiminde olur kakasını çişini kontrol ederim kısacası çok zor ve yorucu ama bambaşka inan kaynanam olsun annem olsun çocukla ilgilenmek isterler bi kez onlar altını değiştirse benim için kayıp gibi hissediyorum 5 dk ayrı dursam ömrümden 5 dk eksilmiş gibi oluyo ben ki akşam 9da yatıp sabah 12de uyanan insandım gece 2 saatte bi uyanınca öpe koklaya emziriyorum yani bence anne olmalısın 
0 oy
(154 puan) tarafından
5 yaşında oglum 2 yaşında kızım var ve 8 aylık hamileyim kazayla kaldim ve hayatımın baharında 30.yaşında eve kapamdim sosyal.hayat yok zaten  inan cinnet geciricek konuma geliyorum çoğu zaman ama bi gülüşleri bi sarilislari yetiyor oglum fittigim (fistigim) diye seviyor kızım poposunu sallaya sallaya opturuyor kendini bunlar bile yetiyor insana bu hayatta en güzel şey anne olmak 3 yada 5 sene sonra rahata ericez ilerde iyiki erken yaşta anne olmuşum diyceksin yeterki Rabbim hayirli evlat sağlıklı evlat nasip etsin 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 508 göst.
+2 oy
34 cevap 1,145 göst.
29 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
14 cevap 294 göst.
0 oy
14 cevap 255 göst.
22 Kasım 2023 Aile kategorisinde fatos18 (744 puan) tarafından soruldu

379,361 soru