0 oy
183 göst.
Aile kategorisinde (32 puan) tarafından
Kızım 3 yaşında çok yalnız bı çocuk hiç arkadaşı yok akraba komşumuz yok.Praka götürüyorum oynayacak çocuk aramaya İlk doğumum zor geçti ikinciyi hemen düşünemedim doğum korkusu kaldı.Ama şimdi kızıma üzülüyorum Allah nasip ederse ikinciyi düşünmeye başladım.Ama şimdi de diyorum geç mi kaldım 4 yaş fark olunca arkadaş gibi olmaları zor ama yinede kardeşi farklı olur mu.Sizinkiler nasıl kardeş bağını kurabiliyorlar mi beraber oynuyorlar mi yada büyük olan kucukle vakit geçirmeyi seviyor mu hanimlar

12 Cevaplar

0 oy
(4,976 puan) tarafından
Arasi daha fazla açılmadan yap derim benimkiler arasında iki yaş var çok iyi arkadaş oldular birbirlerine iyiki olmus diyorum simdi
(32 puan) tarafından
Ay ne kadar iyisin Allah senden de razı olsun.Senin evinede huzur bereket versin darda kaldığında Rabbim yardım etsin inşallah
(4,976 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun cümlemizin inşallah
(163 puan) tarafından
2.kolay oluyor canım korkma:) doğurmazsam ben doğurmazdım ilkinde bidaha doğurmam tövbeee dıyordum aha 4.gelıyor;;)))
(32 puan) tarafından
Gerçekten daha kolay mı ya ben belki ikiyi sezeryan olurum diyorum
(163 puan) tarafından
Belli olmaz ama genelde kolay oluyor 2.dogumlar arası 1.doğumla yakın olunca daha kolay dıyorlar
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bennn .... Çok seviyor kardeşini koruyor babası oğlum hiiiii diyor kızım koşarak baba neden bağırıyorsun kardeşime bir daha bağırma o daha bebek diyor video atabilsem atarım beşikte kardeşi onu gulduruyor ... Benim kucagimda ağlarsa anne ağlatma bidaha kardeşimi diyor ben mutfaktaysam ağlıyorsa kardeşim noldu diyor ben oglus derim oglus al emzik al ağlama oy oy deyip sarılıp öpüyor .... Dün tuvaletteydim oğlan ağladı yerde minderde idi içeri bir girdim ayağının üstüne almış salliyor sıpa da gülüyor 4 aylik
(32 puan) tarafından
Yaa maşallah buyuk kaç yaşında canim.Keske videolarıni atsan.Bende istiyorum ama işte doğum korkusu beni engelliyo
tarafından
4 yaş balım sağol askom ....bende doğum korkusu ve sonrası için istemedim yanlışlıkla oldu ama nasip diyorum rızkı varmış gelmiş çok yardım ediyor bana ... Sorumluluk vermiyorum kıskanmasin nefret etmesin diye kardeşine bak şunu getir bez ver demiyorum ben ... Altını acicam senin diyorum gidip bez veriyor  çok düşünceli çocuktan çocuğa değişir yegenimde dört yaşında onunda kardeşi oldu oda çok korumacı yardım ediyor  annesine belli olmaz eğer yenersen korkunu evladından korkma onlar çocuk ruhuyla seviyorlar
(32 puan) tarafından
Allah razı olsun sizden ya inşallah Allah banada en hayırlı zamanda nasip etsin o zaman hayırlı ikinci evlat
tarafından
Özelde yapma imkanın varsa doğumun normalse kesi atmayan doktor bul ben buldum çok rahat kesisis 3 dikiş attı oda özür dilerim şekli düzelsin diye estetik yaptı estetik uzmaniydi aynı zmaanda benim doktorum .. 3 dikişte sinek isirigiydi yani çok iyi bir doktor bul dikiş atmayan en azından sonrası kolay olsun
(32 puan) tarafından
Bende özel istiyorum bu kez,Şuan durumumuz var ama eşim ticaretle uğraşıyor o zamana ne olur Allah bilir eğer diyorum olmazsa bileziğimi bozduralim yine ozel olsun koruyorum çok artık.Bende belki sezaryen olayım diyordum.Burasi büyük bı şehir değil dediğin gibi sanmıyorum bulabilecegimi
0 oy
(163 puan) tarafından
Benim 3 çocuk var ilkiyle ikincinin arası 3 yaş 2.yle 3.nün arası 4 yaş şuan yine hamileyim oğlum 5 yaşına girdi hemen hemende 4 buçuk yaş olacak araları geç değil canım tam zamanı doğur sen
(32 puan) tarafından
Allah bağışlasın canim üç tane düşünmüşsün sende maşallah tek mi büyütüyorsun destekcin var mı canim
(163 puan) tarafından
4.geliyor canım sağol kayınvalıdem kışın yanımda oluyor ama yalnızım genelde
0 oy
(7,412 puan) tarafından
Canim benim 3 yasini 2 ay gecmis kizim 43 gunluk oglum var. Sana tavsiyem daha fazla gecikmeden olmasi. Yas farki ne kadar artarsa inan senin icin daha zor. Ben kac gundur boyle postlara bunlari yazıyorum inan. Ne jadar az yas farki okadar iyi. Dogumdan korkuyorum demissin  aradan 10 yil gecsede o korkun gecmez canim sırf kendi korkun icin cocugunu yalniz birakma.  
(32 puan) tarafından
Sağol canım haklısın
0 oy
(88 puan) tarafından
Benimkileri. Arası tam 4 yaş 1 ay küçük 2 yaşına gelene kadar iyilaerdi şimdi biri 12 diğeri 8 yaşında bazen birbirlerine giriyolar büyük değilde kucuk çok savunur laf söyletmez abisine ama abi yaninda pek istemez abi suyuna gitse bir deigini iki yapmiyo kardeşi ama işte tutturdu abimin kardeşi var benim yok diye üçüncü  yolda buda erkek ben abimin oda benim kardeşim olacak onunla oynuycam abim oynatmiyo beni diyo.ama bakalım hayirlsi artik inşallah hepsi birbirini yemez
(32 puan) tarafından
:) güldürdün beni inşallah yemez, kardeş kıymetlidir sonradan anlarlar ya değerini
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Valla pek oynayamıyolar çünkü küçüğün aklı pek ermiyo ablasının oyununu bozuyo ablası da sinirleniyo bırakıyo oyuncakları kalkıyo. Şu an biri 6 diğeri 1 buçuk yaşında 
(2,387 puan) tarafından
Ama kardeşini çok sever korur oynatmak ister vakit geçirmek ister küçüğüm de ablasını çok sever
(32 puan) tarafından
Vakit geçiriyorlar güzel oda iyi tabi
0 oy
(1,101 puan) tarafından
Suan oglum 5 kızım 1 yasına yeni girdi ve kardesini çok seviyor oğluma hep sorardım kardesin olsun mu istermisin diye evet cok iseterim anne diyodu hamileliğimde hep canım kardesim diyip karnımı severdi doğumdan sonra yoğun bakım sürecimiz oldu o dönem hep sordu kardesini ne zaman gelicek gelssin artık diye cıktı eve geldik basından ayrılmadı hep sevdi sonra tekrar hastane yatıs sürecimiz oldu cıktıktan bugüne kadarda hep ilgili yeni yeni bi tık kıskanmaya basladı
(32 puan) tarafından
Kıskanır ya normal.Bende soruyordum bazen istiyor bazende kıskaniyo istemiyorum diyor
(1,101 puan) tarafından
Yok benim ki hep istiyorum derdi şimdide oyle ama cokmseviyo sürekli oynuyo ama kızım rahatsızlığından dolayı bi tık fazla ilgilenmem gerekiyor o zamanlar kıskanıyo yoksa yanına oturturum oyuncakları veririm oynatır kardeşini
(32 puan) tarafından
Geçmiş olsun neyi var canim
(1,101 puan) tarafından
Sagol canım geciyo artık cok şükür kısa bagırsak sendromu 3 kez ameliyat gecirdi 4 bucuk aya yakın yoğun bakım süreci oldu hemen hemen 3 ayda serviste yattık 4 aydırda evdeyiz
0 oy
(2,501 puan) tarafından
Şimdi yap bence ideal sonra okula gidecek sen ve çocuk adapte olamazsınız zorlanırsınız
(32 puan) tarafından
Okula giderken zor mu olur diyorsun neden canim
(2,501 puan) tarafından
Çocuğu okula götür getir digeri küçük anaokulu birinci sınıf okuma yazma öğretirsin benimde biri 5 yaşında diğeri 1 yaşında anaokuluna yazdırdım beraber gidip gelcez seneye de birinci sınıf olur küçüğü büyümüş olur rahat ederim biraz
(32 puan) tarafından
Anladım canim inşallah banada en hayırlı zamanda verir Rabbim
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Buyukle ortancanin arasinda 22 ay var oyun arkadaşı  cok güzel oynuyorlar tabi arada kavga da ediyorlar. Ufaklık 5 aylık olmak uzere bakalik büyüyünce nasil olacaklar 
(32 puan) tarafından
Onların çok fark yok anlaşırlar dediğin gibi
0 oy
tarafından
Ben ablayim bi küçük kardeşimle aramda 5 yaş var diğeriyle 9 yaş var bi de ikisi de erkek ama ikisiyle de arkadaş gibiydik hep halada öyle banagelirler Cay kahve çekirdek bilmeme ne oturur sohbet ederiz film izler dedikodu bile yaparız isim olunca küçük lardesim çocuğa bakar çok güzel bakar hemde büyük kardeşimle dip köşe temizlik yaparız bence yasa takılma niyetin varsa yap gitsin hem doktorlar da 4 yaş oneriyolar 
(32 puan) tarafından
Masallah size ya ne guzel
0 oy
tarafından
Bence 4 yaş ideal uygun bir yaş aralığı
(32 puan) tarafından
İnşallah öyledir tabi rabbim de verirse
0 oy
(1,368 puan) tarafından
Büyük kızımla arasında tam 3 yaş var aynı ay doğdular nerdeyse :) ikinci hamileliğim kazaydı çok ağladım büyük kizim o zaman 28 aylıktı ona haksızlık olacak gibi geldi. Şimdi biri 4 üne girecek oburu 1 yaşına. Iyi ki iyi ki olmus diyorum. Çevredeki kızımla yasir tek çocuklar evde hep sıkılıyo yapacak bisey bulamıyorlar anneleri öyle soyluyo ama kızıma şimdiden o kadar iyi geldi ki evde arkadaş oldular. Yerde yuvarlanma oyunu oynarlar büyük kizim küçük kizimin saçlarını tarar kendince o kuaför küçük kızım müşteri  :) müzik acarım ikisi de oynar. Kovalamaca oynarlar büyük kovalar kaçar küçük de onunla oynar çok iyi oldu bizim için. Ha ilk bikac ay çok zorluk çektim kıskançlık filan oldu ama şimdi öyle bi kabullendi ki benim kızmama bile izin vermiyo. Şu an tam vakti bence benim kardeşimle aramda 9 yaş var hiç güzel bisey değil bence arayı çok açmamalı. 
(32 puan) tarafından
Ayy ne güzel bazı kardeşler çok iyi anlasiyor

İlgili sorular

+1 oy
16 cevap 366 göst.
13 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 232 göst.
20 Aralık 2022 Aile kategorisinde Papatya000 (315 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 198 göst.
24 Aralık 2021 Aile kategorisinde EmelSezer07 (188 puan) tarafından soruldu