0 oy
131 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (7,043 puan) tarafından
Çok acılı da olmasın  :)

5 Cevaplar

0 oy
(12,690 puan) tarafından
Ondan hiç yapmadım kişlık menemen yapacağım bu hafta bklm
(7,043 puan) tarafından
Dün eşimle onu hallettik domatesim kaldı eşim seviyor yapayım dedim ama kimse yazmıyor maalesef.
(12,690 puan) tarafından
Gecen sene çalişirken yapmiştım bu sene evdeyim bebişle anca
(7,043 puan) tarafından
Küçükse zor olur canım benim kızım iki yaşında beş aylık hamileyim kışın zorluk çekmeyeyim diye bol bol kışlık yapıyorum ben de.
(12,690 puan) tarafından
Allah kavuştursun canım benim
(7,043 puan) tarafından
Allah razı olsun canım amin ❤
-Reklam-
0 oy
(7,043 puan) tarafından
Bilen yok mu acaba?
0 oy
(1,499 puan) tarafından
Canım valla öyle bir tarifle yapmıyorum ben ama lezzetli oluyor ya acısını da sen kendine göre ayarlicaksin artık :) ben hep göz kararı yapıyorum.. domateslerimi kabuklarını soyup rendeliyorum onlar suyunu çekene kadar kaynıyor bütün suyu bitmiyor bak sonra acı biberleri sen nasıl seviyosan artık benim önceki sene bahçedendi biberler Serçe parmağı kadarlardi onları doğramadim mesela ama sonraki sene büyüktü onları nohut tanesi kadar dogramistim onlar domatesin içinde bir iki taşım kaynayınca sarımsaklarimi minik minik doğramıştım onları da attım onla da iki taşım kaynadi sonra yine göz kararı zeytinyağı birazda sirke ve tuzu koydum arkasındanda doğranmış maydanozları ekledim ateşten alır almaz siselere koydum kapattım şişeyi ters çevirdim zaten şişe ağzı kırık değilse hemen tutuyo kapakları öyle öbür güne kadar şişeler ters duruyor öbür gün artık alıyorum yerine koyarken zaten şişelere bakiyosun tutmayan varsa onu hemen yiyebilirsiniz.. eğer denersen tavsiye ederim biz çok severek yapıyoruz 
(7,043 puan) tarafından
Biberleri çekmiyoruz yani bi de sirke koymasak bir şey olur mu ?
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Canm ben domatesleri soyuyorum blendirda çekiyorum süs biberlerimi de halka halka doğruyorum maydanoz doğruyorum ufak ufak sarımsak atıyorum blendira onlarında küçücük yapıyorum sonra hepsini büyük bı yerde birleştiriyorum içine sirke limon tuzu tuz koyuyorum sonra ufak kavanozlara koyup dolaba atıyorum çok lezzetli oluyor
(7,043 puan) tarafından
Biberleri de rondodan geçiriyor muyuz canım bi de sirke koymasam olur mu?
(1,279 puan) tarafından
Yok canm ben biberleri halka halka doğruyorum rondoda güzel gelmez bence bide sirke mutlaka koy canm çok fazla olmasa da koy ben hep böyle yaparim
(7,043 puan) tarafından
Tamam canım çok sağol.
(1,279 puan) tarafından
Rica ederim canm ☺️
0 oy
tarafından

Bende bunu arıyordum bıkac kavanoz yapayım diyorum az once menemeni bıtırdım 15 kavanoz yaptım 5 poset te yemeklık dogradım dolaba attım öldum ama aklım hala yapamadıklarımda :D

tarafından
hamıleyken ben yattım full ya yıne ıyı yapıyosun :)  seneye bebısle yaparsın artık sen tencereye koyarsın o halılara sıvar falan baya eglencelı oluyor :D
(7,043 puan) tarafından
İki çocukla ben ancak huni takıp gezerim ne konservesi bacım  :))
tarafından
yapmıssın yıne 5 kavanoz daha ne olsun :)  elinin altında ıyı olur sıkıstıgında :)
(7,043 puan) tarafından
Ona da şükür Valla canım.
Rabbim yaptıklarımızı ağız tadıyla yemeyi nasip etsin inşallah.
tarafından
amın canım amın :)

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 72 göst.
11 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Gurmeanne (578 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 114 göst.
14 Ağustos 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Hilal.24 (1,170 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 62 göst.
5 Eylül 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Mervela (7,272 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 103 göst.
31 Ağustos 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Mrvgul (3,086 puan) tarafından soruldu

380,473 soru

11,391,851 cevap

34,899 kullanıcı

...