0 oy
373 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (7,768 puan) tarafından
Akşam çok sevdiğim arkadaşım eşiyle gelecek çaya davet ettim

Sarma

Patates salatası 

Mercimek köfte

Börek 

Mini pide ( hazır )

Un helvası ( zaman kısıtlı diye )

Yeterlimi yemeklerimiz falan çok farklı damak zevklerine uymaz diye çekiniyorum sizce uygun mu

11 Cevaplar

+1 oy
(4,937 puan) tarafından
Normalde bizde yemek yapılır ama çaya demişsin mercimek köftesini çıkar çikolata soslu bir kek gibi birşey ekle menüde tatlı zayıf kalıyor çünkü 
(7,768 puan) tarafından
Islak kek yapayım ?
(4,937 puan) tarafından
Evet kakaolu ıslak kek güzel olur bu menüde canim
(7,768 puan) tarafından
Tamam canım sonrada çerez cips kola fln ikram edicem
(4,937 puan) tarafından
Aynen canım sonrasinda meyvede güzel oluyor kolay gelsin sana şimdiden
(7,768 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım♥️
-Reklam-
0 oy
tarafından
Patates salatası yada mercimek köftesi olmasa yerine kurabiye olsa yada çikolata kek tarzi bisey 
tarafından
Sarma var iki çeşit hamur isi var bence salatanın biri yeter ama
(7,768 puan) tarafından
Ay birini beğenmelerse birini yerler demiştim napıyım snce
tarafından
Dolmayi herkes sever  mercimek te beklesede bisey olmaz ikisini yap pide olsun Islak kek bide kurabiye bence yeter beş çeşit
(7,768 puan) tarafından
Sarma mercimek köftesi patates salatası ıslak kek hazır börek ve pide kaldı
tarafından
Ohhh mis canim benim afiyet olsun fhchb
0 oy
tarafından
Normalde bizde yemek verilir ama siz nadil uapiyosunuz bilemedim
(7,768 puan) tarafından
Yemek basit kalır diye düşündüm yani kolaya kaçıyo giibi
0 oy
tarafından
Neden doğulu:) yemek sonrası gelenlere çok fazla bunlar. Bir aglagan pasta yada muhallebili bir tatli yanına kuruyemis güzel gider herkes de sever :)
tarafından
O zaman yemek beklerler canım bence. Yemek yemeyin dediysen
(7,768 puan) tarafından
Daha önce konuşması geçtiydi hani bizde çaya davet edilince böyle ikramlık olur tarzı hani örf adet konuşulurken

Onu tahmin eder diyorum aç mı kalırlar bu ikramlıklarda
(4,937 puan) tarafından
Bencede canım yemek yemeyin dediysen yemek beklerler
tarafından
Kadınlara sorun değil ama kuzum bazı erkekler yemeksiz doymaz .
(7,768 puan) tarafından
Sarma mercimek köftesi patates salatası ıslak kek hazır börek ve pide kaldı
 O zaman başka bişey ekliyim mi yemekler çok farklı canım aşırı et üstüne yemekleri bizimkisi sebze valla o kadar etli yemek bilmiyorum netten denesemde tutturamam rezil olurum bide :/
0 oy
(13,662 puan) tarafından
Van geliniym çayın yanında 20 çeşit de yapsan yemeğin yerini tutmuyo bana sorarsan bu kadar çeşit yapma ama yemek yap 
tarafından
Aynen bizde boyle
(13,662 puan) tarafından
Çayın yanına çerez bile yeter ama çorba yemek pilav cacık yada salata mutlaka lazım ben biliyorum :D
(7,768 puan) tarafından
Kız bizim yemekler onlara bi garip geliyo :D otmuş gibi bakıyolar öyle çeşit çeşit et yemeğide bilmiyorum netten bakıp denesem tutmaz rezil olurum :D
Bunları yaptım
Bak bakım ne ekliyim Sarma mercimek köftesi patates salatası ıslak kek hazır börek ve pide kaldı
0 oy
tarafından
Mercimek köftesi de yao bence 
(7,768 puan) tarafından
Yaptım yaptım canım Sarma mercimek köftesi patates salatası ıslak kek hazır börek ve pide kaldı
0 oy
(245 puan) tarafından
Patates salatası doğu taraflarında fazla sevilmez damak zevki sadece etten yanadır ahahalsjdb
(7,768 puan) tarafından
Heh işte bende et çeşiti bilmiyorum :D batı karadenizdeyim biz hep sebze ot neyim alışmışız
0 oy
(10,298 puan) tarafından
Doğuya gelinim damak tatları da farklı değil balım sadece sarmanı baharatlı yap katabilirsen et kat ya da altına kemik döşe pişerken geriye kalan her ikramlık aynen devamke
(7,768 puan) tarafından
Bazen yemek yapıp getiriyo bn ömrümde görmedm onları netten görüyoruz ama yemek yapıp riske atmak istemedim mercimek köftesi patates salatı sarma ıslak kek hazır börek ve pide kaldı az mı olur ki
(10,298 puan) tarafından
Yok kız o değişik diye tadın diye getiriyordur menün gayet iyi balım
(7,768 puan) tarafından
Ayy Allah razı olsun valla üzülmeye başlamıştım
0 oy
tarafından
Bence bunlar gayette yemek cay sofrası yanı yemek yapsan ustune bunlar yenmez sen meze salata tarzı bısı yap ortaya pıdeyle guzel gıder tatlıyı da ya serbetlı falan hazır al yada ıslak kek yap yazdıgın gıbı gayette doyurucu bir menu
(7,768 puan) tarafından
Ay valla içime su serptin içime daral gelmişti aç mı kalırlar diye çnkü damak tatları yemekler farklı yemek yapıp riske atmak istemedim mercimek köftesi patates salatı sarma ıslak kek yaptım börek ve pide kaldı bide meze mi ekliyim
tarafından
ıyı olurdu meze ekledin mı bilmiyorum ama
0 oy
tarafından
Bir tatlı istiyor menün
(7,768 puan) tarafından
Islak kek yaptım canım
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Mutlaka yemek yap. Böyle çay yanına istediğin kadar çeşit yap asla yemek yerini tutmaz. Misafirlerine göre seveceği tarzdan yemek yap. Tamam damak zevkiniz uymuyor ama sonuçta misafirler için yapıcan onlar nasıl seviyorsa öyle yap.
(7,768 puan) tarafından
Yapmakta sıkıntı yokta canım et üstüne tüm yemekler valla et türü pek bilmiyorum bildiklerimde onlara gitmez riske atmak istemedim beceremem diye
(3,141 puan) tarafından
Canım normal sebze yada bakliyat yemeği yapsan içine et koy etli olmuş olur yani. Yada bir çorba yap araya bı nohut yada kuru fasulye yap pilav yap pilavın üstüne et kavur salata falan guzl olur. Yani böyle 4-5 kadın toplanıp  gün yemeği yapmışsınız gibi olmus. Yemeğe misafir aliyormussn gibi olmamis
(7,768 puan) tarafından
Canım eşli de biz hep böyle yaparız her zaman başka arkadaşlarla
Hazırlığımı yaptım tepkilere göre bi dahaki sefere bakıcaz artık
(3,141 puan) tarafından
Aynen canım şimdiden afiyet olsun

İlgili sorular

+2 oy
54 cevap 1,924 göst.
15 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 289 göst.
5 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ikra ece (497 puan) tarafından soruldu
0 oy
50 cevap 889 göst.
18 Aralık 2023 Aile kategorisinde Azizeak (148 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 338 göst.
27 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Elif.m.05 (1,541 puan) tarafından soruldu

378,957 soru

11,343,410 cevap

34,809 kullanıcı

...