+2 oy
1,924 göst.
Diğer kategorisinde (25,224 puan) tarafından
Başlıktan korkmayın ilk defa böyle ortama girdim ahahah:D Müstakbel gelinimiz şırnaklı, biz trakyalıyız. Tanışma çok güzel geçti böyle bir hizmet görmedim daha önce sanki restorandayız bütün garsonlar bize hizmet ediyo :D önce su servis ettiler evleri 5.kat çık çık bitmedi nefes nefese kaldık halimizi görüp acıdılar heralde :D sudan bi yarım saat sonra gelin hanım çay servisi etti arkadan kuruyemiş taşındı ama belki 10 çeşit vardır hepsi ayrı kaselerde, dedim heralde çay kuruyemiş yicez adetleri böyle demekki dedim içimden, sonra dediğim lafı bir güzel yuttum kuruyemiş servisinden sonra sanki bütün mutfagı bize taşıdılar öyle bir tabak yapmışlar sağolsunlar :D en son tabaklar kuruyemişler toplanınca gelin hanım sütlü damla sakızlı menengiç kahvesi servis etti, galiba hayatımda böyle iyi kahve içmedim :D yanında yine bin çeşit lokum vardı evin bütün erkekleri kızın kuzenleri falan ve evin kızları hizmet etti arı gibi çalıştılar, çayın bitince 10 saniye sonra bi bakıyorsun yenisi dolmuş gelmiş önüne :D gelin sadece çay ve kahve tuttu sonra yoktu ortalıkta :D çok iyi ağırlandık çok sıcak insanlardı. Yemeğe kalın dediler yok artık dedim içimden :D Evlerinde koltuk yoktu yerde oturduk yer minderleri falan vardı koltuk gibi ama yer şeysiydi adı neyse işte :D çok sıcak samimi bi ortamdı ay çok heycanlıymış şu işler haftaya da biz davet edicez bakalım şimdiden menü düşünüyorum :D 

54 Cevaplar

+18 oy
tarafından
Övünmek gibi olmasın,biz doğulu insanlar çok misafirperverizdir.evimize gelen misafiri yemeksiz çıkarmayiz,misafir bizim için bereket demektir
tarafından
Kız sen beni burda ifşa mi etcen:D
tarafından
Özele gel
(800 puan) tarafından
Doğulular hala dahı misafiri canından aziz bilirler eskiden butun muslumanlar öyle idi ne yazık ki batı çabuk asimile oldu
(1,019 puan) tarafından
Bir artıda ben doğulu dan :)
(4,933 puan) tarafından
++++++++++++
-Reklam-
+3 oy
(308 puan) tarafından
Vallahi öyle Bi sinirle açtım ki postu anlatamam :D biz doğulular öyleyizdir düşmanımız gelse bile öyle davranılır :) 
(25,224 puan) tarafından
Hahaha bilerek öyle başlık yazdım ahahah :D
(308 puan) tarafından
İçimden dedim ahada linç yorum edecem :D
+2 oy
(1,831 puan) tarafından
Bende Doğulu bir çok aile ile tanıştım iş gereği zamanında vallahi bazıları bazı şeyleri çok çarpıtıyo tanıyana kadar ön yargılıydım ne yalan söyleyim içlerine girince insanın çıkası gelmiyo . Samimiyet hizmet sohbet muhabbet on numara insanlardı Allah bin kere razı olsun 
(25,224 puan) tarafından
Aynen canım inşallah devamı da iyi geçer
+2 oy
(1,363 puan) tarafından
Dogulunun hasıni severim. Insan asla ayirmam biz batiliyiz ama ne derler babacan insan mi boyle candan agir basli olurlar. Dogululara kürt diyorlar kotü diyorlar  ama bence bi kismi mi oyle bilmiyorum. Ben cocukken oturdugumuz binada mardinliler vardii allahim adamlar konusurken baslarini kaldirmazdi ya. Ogullari vardi birsuru hicbir yanlislarini gormedik. Kotu insanin ırkı fark etmiyor. Kotu kötüdur. Allah tamamina erdirsin insallah. Anlastiktan sonra nereli oldugunun bir onemi yok bence.
(10,411 puan) tarafından
Keske insanlarımız  bunu Bi anlasalardi
(25,224 puan) tarafından
Kesinlikle öyle onlar dedi biz doguluyuz diye yadırgıyorlar dedi üzüldüm valla heryerin iyisi de var kötüsü de
(10,411 puan) tarafından
Aynen canım valla  sen benim kayinlarimi  eşimi görsen ayakkabılarını bakarak yürüyorlar  başlarını kaldiripta kimselere bakmazlar işinde gücünde çoğu
0 oy
tarafından

Okurken içim kıpır kıpır oldu :D

(25,224 puan) tarafından
Hahaha valla kız sanki yıllardır tanıyo gibiydik gelinin annesiyle biz bi sohbet ettik noluyo dedim bi an :D
tarafından
Ne kadar güzel olmuş :) Rabbim utandırmasın insallah ❣️
(25,224 puan) tarafından
Amin allah razı olsun canım benim
0 oy
(1,313 puan) tarafından
Gerçekten Türkiye'nin her zerresi harika ama iyi ki doguluyum
(25,224 puan) tarafından
Benimde çok Doğulu tanıdıgım var hep iyi insanlar valla
(1,313 puan) tarafından
Rabbim utandirmasin inşallah
(25,224 puan) tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
tarafından
Wuhuuuu çıtayı baya yükseltmişler. Gerçekten misafirperver ve becerikli oluyot çoğu. 
(25,224 puan) tarafından
Aynen arı gibilerdi valla :D
0 oy
(33 puan) tarafından
Canım doğunun İnsanı böyle misafirperverdir eli açıktır Ben de Diyarbakırlıyım alışsaniz iyi olur
(1,009 puan) tarafından
Bende amedliyim canlar öyleyiz iyijide oyleyiz
(86 puan) tarafından
Aynen valla gurur duyuyorum
(2,572 puan) tarafından
Bi amedlide benim.Geliyim şuraya :D
(33 puan) tarafından
Ewet canım merkez
(4,758 puan) tarafından
Memnun oldum kızlar
0 oy
(1,988 puan) tarafından
Kız geçerken beni de alsaydınız ya 
(25,224 puan) tarafından
Hahaha :D
0 oy
tarafından
Ulen onlara nasıl altın yetiştirceniz he onu soyle :D
(308 puan) tarafından
Allah mutluluk versin canım gerisi hallolur :)
Canım Urfa hep aşiret zaten dedim ya aşiretler hem kıza başlık parası hem çeyiz hem altın fazla fazla hemde kzıon abisine bilmeme nesine de istiyorlar. Antebi bilmiyorum. çok aşağılayıcı bişey bence yani. Komşumuzun eltisi izmirli, O diyordu yok başlık parası isteniliyor yok altın yok ev gelini istemiyecem diye d. Bakırda öyle bişey duymadım yani çoğu batılı öyle sanıyor ya
(25,224 puan) tarafından
Şırnak nasıl kız onu anlat ahahah
(308 puan) tarafından
Şırnağı hiç bilmiyorum eşimin kuzeni oraya atandı gitti hiçte görüşmem :D soram ona :D
tarafından
Selo benim arkadaşım Şırnak'a gelin gitti. Belinde altın kemeri vardı diyeyim heee :D
(10,411 puan) tarafından
Bizim van da başlık 60 bin oldu bu sene vay o gençlerin haline valla
0 oy
tarafından

Hade hayırlısı olsun inşallah canim Rabbım pişmanlık vermesin eminim çok seveceksiniz bir Doğulu olarak söylüyorum :D Bende Karadenize gelin geldim iyiki de gelmişim beni el üstünde tutuyorlar çok şükür :D

(25,224 puan) tarafından
Oyy maşallah maşallah canım hayırlısı artık bakalım olur yada olmaz Allah bilir herşey kısmet
tarafından
Hayırlısı olsun inşallah canim benim gerçekten çok misafir perver bizim oralar biri geldi mi ne yapacağımızı bilmeyiz ☺
(25,224 puan) tarafından
Sağol cnm benim ❤️
0 oy
(763 puan) tarafından
Ayy çok heyecanli. Kardeşimde evlenmeye karar versede,bizde kiz gormeye gitsek :D
(25,224 puan) tarafından
Hahaha çok masraflı iş bee :D
(763 puan) tarafından
O yeter ki dogru insani bulsun kız,gerisini bi şekilde hallederiz:D
0 oy
tarafından
Biz doğulu değiliz ama Kürdüz bizdede böyle oluyor 
(7,228 puan) tarafından
Öyle canım kürt olduğunu inkar etmiyon doğulu olduğunu niye inkar edecen :))
tarafından
Yeni nesil zaten dogdugu topraklarda büyümüyor ki insanin dedeleri nerden geliosa oralidir yok ic anadolu yok marmara yok ege kürdüyüz diye bisey yok
tarafından
Aynen öyle tabiki ❤️
tarafından
Bak canım mesela ben A şehrinde doğdum eşimde A şehrinde ama kızım B şehrinde doğdu kızımin da zaten diyecegi A sehirliyim . Benim olayım farklı çünkü dedemin de 3 büyük dedesi gibi düşün dedim. Artık anlayan nasıl anliyorsa

İYİ GÜNLER
tarafından
Sikinti yok cnm opuyorm sizi
0 oy
(4,101 puan) tarafından
Bende doğuluyum gercketen misifari severiz ayırt etmyoruz :))) ne güzel öyle düşünmeniz bu arada sen gorumcemi olyosun
(25,224 puan) tarafından
Kız tarafı dedi bizi yadırgıyorlsr İstanbul da Doğuluyuz diye ama biz öyle insanlar değiliz samimiyiz içteniz neysek oyuz dedi. Ben görümceyim canım evet erkek kardeşim için gittik
(4,101 puan) tarafından
Ne güzel canimm Allah bozmsn insallah doğru demiş kız bende istanldym bazı insanlar çok değişik
0 oy
(1,092 puan) tarafından
Gerçekten çok misafirperver insanlar oluyor doğulular bende bir Trakyalı olarak söylüyorum Trakya diye bir memleket hiç olmasaydi doğulu olmak isterdim 
(25,224 puan) tarafından
Bende Karadenizli olmak isterdim ya :D
(1,092 puan) tarafından
Benim bir arkadaşım vardı Mardinli ne zaman knlarin evine gitsem anası babası kardeşi abisi hep evimizde misafir var diye elleri dolu dolu gelirdi meyvesinden cerezine ağzımız hiç boş kalmazdı onlardada koltuk yoktu minderlerde oturuyorlardı sanki onların evini anlatıyorsun o derece bizim trakyada misafirperverdir ama doğu kadar değil gerçekten bizimkiler askere hiç kıyamaz :))
(25,224 puan) tarafından
Evet asker eğlenceleri meşhurdur bizimde :D
0 oy
(361 puan) tarafından
Abim haziran da evleniyor tuh dedim okurken yanlis gelin almışız bizde nerde senin ki gibi şans;D
(25,224 puan) tarafından
Hahaha kız allah seni güldüm :D herşeyin hayırlısı kader kısmet canım olur olmaz zamanla görücez Allah bilir orasını
(361 puan) tarafından
Allah herkesi kocasi ile karisi ile mutlu etsin rabbim huzurlu mutlu evlilik nasip etsin her iki tarafa da ...
(25,224 puan) tarafından
Amin amin inşallah canım
0 oy
(2,460 puan) tarafından

Çok sevindim yaa ❤️okurken dedim keşke herkes böyle olsa. onyargisiz bir toplum olsak

Geçen postuna konuşmuştuk sirnakli diyince aaa diyolar demiştin keşke onlarda görse nasıl insan olduklarını:) 

Bende sirnak geliniyim çok iyi insanlar var gerçekten <3

(25,224 puan) tarafından
Evet kızın annesi yine dedi biz doguluyuz diye yadırgıyorlar dedi biz neysek oyuz yapmacık değiliz dedi
0 oy
(5,300 puan) tarafından
Benim elti adayıda urfalı daha tanışmadık kaynımla görüşüyorlar 5 yıldır
(25,224 puan) tarafından
Oo 5 yıl olmuş kız ne bekliyorlar
(5,300 puan) tarafından
Kız bekletiyor işi gereğiymiş doğu görevi filan varmış yoksa kaynım istiyor evlilik
0 oy
(3,623 puan) tarafından
Bize de karadenizden nisana geldiler adamlar hayret etti ne kadar dolu dolu tabaklar koydunuz ne kadar misafirperverdiniz diye
(25,224 puan) tarafından
Evet bizde de öyle yapılır hep Trakya insanı gösterişte sever :D
0 oy
(159 puan) tarafından
Bide benim kaynima bulsak soyle bi yer valla evlenemicek bu gidisle 36 yasinda 
(25,224 puan) tarafından
Abimde 34 yaşında ama asla niyeti yok :D
(159 puan) tarafından
Niyeti varda kiz yok niyetlenincede kiz bulamiyolar acele etmek lazim

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 374 göst.
28 Ağustos 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Minikmeleklerim (7,768 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 345 göst.
5 Şubat 2024 Diğer kategorisinde 1 (71 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 817 göst.
7 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Asyahatunnn (399 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 314 göst.

378,975 soru

11,343,870 cevap

34,809 kullanıcı

...