0 oy
702 göst.
Diğer kategorisinde (1,372 puan) tarafından
Olmasını çok istediğiniz ama ihtimal dahi vermediğiniz ancak sonunda gerçekleşen bir hayaliniz oldu mu. Olduysa dua ile mi oldu neler yaptınız. 

Maksat önce muhabbet sonra örnek teşkil etmesi. 

Benim oldu bi imkansız dediğim şeyler ve şimdi de gurbetimin son bulmasını anne babama yakın yaşamayı istiyorum görünüşe göre imkansız eşim ailesini bırakmaz ailesi istemiyo benim memleketimde yaşamamızı . Ama inancım var Allah ol derse olur . Vede olacak inşallah bi umut 

36 Cevaplar

+3 oy
(520 puan) tarafından
Doktorların dediğine göre bir bebeğimiz olması imkansızdı ama cok şükür doğal yolla oldu ve mis kokulum şuan yanımda uyuyor. Allah isteyen herkese nasip etsin insallah
(1,372 puan) tarafından
Amin canım.
-Reklam-
0 oy
(1,975 puan) tarafından
Ewet eşime vermezler dedim vermediler kacdim imkansızı başardım:))☺️☺️☺️
(2,062 puan) tarafından
Sedan herşeyi başarır:))
(1,975 puan) tarafından
Ayy :))
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Bende aynı dertten muzdaripim
0 oy
tarafından
Oldu canim oldu şükür elhamdülillah rabimme 
0 oy
tarafından
Aynı duayı istiyoruz biliyor musun inşallah bir gün ikimizin de duası kabul olur 
tarafından
Ne bileyim kuzum çok imkansiz geliyor eşim ailesine aşırı bağlı onlardN başka kimseyi gözü görmüyor ama yine de dua ediyorum
(1,372 puan) tarafından
Benim eşim de öyle ailesi benim ailem ile aynı şehirde yaşarsak eşimin iç güveyi olucağını düşünüyor
tarafından
Aynı benimkiler de öyle zaten ailemi de sevmezler istemezler değil ki aynı şehire gönderecekler çok kıskançlar ailemin kızımı sevmesini bile kıskanıyorlar
(1,372 puan) tarafından
Bizimkiler de aynı haz almazlar benim ailemden . İnsanlar neden sevmemeyi daha kolay bulup ona meyil eder ah bi sevmeyi dwneselr
tarafından
Çünkü kıskançlık canım kızım babaanne diyemiyor anneanne diyor diye bile kıskanıyorlar düşün küçük çocuğa diyor hayır anneanne değil babaanne diyor istiyorlar ki kızım onları asla sevmesin
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Özel bi dua mi ettin canım yoksa içinden gelerek mi benimde dualarımın kabul olmasına ihtiyacım var 
(1,372 puan) tarafından
Her namazdan sonra secde ederek ağlaya ağlaya dua ettim içtenlikle
0 oy
tarafından
Imkansizlarr hep imkansizz kaldi :(
0 oy
(830 puan) tarafından

Oldu hamdolsun cnm bizim burdada yakınımiz var evi herşeyi burada eşinin aileside burada ama bayadir ailesinin yanına taşınmak istiyordu şuan taşınıyor 

ama merak ettiğim bir şey var uzak olduklarını bildiğiniz için geliyorsunuz ya sonradan ne fikrinizi değiştiriyor mesela 
(1,372 puan) tarafından
Nasıl geliyorsunuz derken canım
(32 puan) tarafından
Bende biliyordum ama o an çok seviyorsun alışırım sanıyorsun, orayida severim ordaki insanları diyorsun ama hiçbir şey maalesef öyle olmuyor herkes her şey yabancı memleket gibisi yok
(1,372 puan) tarafından
Kesinlikle canım ben de alışırım sık sık gider gelirsem yadırgamam diyordum ama öyle olmuyor muş
0 oy
(293 puan) tarafından
Aslında cevabıda vermişsin. Allah ol derse olur. Ümidini kesmeyip olacak, Rabbım bana bunu da verecek dersen,samimiyetli ihlaslı olursan, hersey olur. Bu şekilde inandığım zaman herseyin olduğunu görüyorum. 
(1,372 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum canım özel bir dua varsa onları da okurum
0 oy
(4,668 puan) tarafından

Oldu, eşim 68 puanla memlekete atandı öğretmen olarak:D

(1,372 puan) tarafından
Maşallah
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Eşimle evlenmeden önce 3 yıl sevgili idik annem babam asla vermeyiz dediler vermediler de bizi ayırdılar beni ailem başkası ile nişanlandırdı ben çok ağladım aylarca hep hacet namazı kıldım her namazın sonunda Uveys el karani duası okudum ağlaya ağlaya inanarak sonra aile arasi tartışma oldu nişanlandıgm adamla yolları ayırdık asla seni ona vermem diyen ailem kendi dedi sevdiğin adamı haberdar et gelsin istesin biz cok pişmanız dediler ve hamdolsn sevdiğim adamla evlendim bir de oglumuz oldu bin şükür Allaha yeter ki inanarak yapılsın bir dua.
(1,386 puan) tarafından
Kesinlikle canım sabah aksam hem Arapça hem mealini okudum sana da tavsiye ederim
(1,386 puan) tarafından
İnternete yaz direk Arapçasindan oku derim
(1,372 puan) tarafından
Arapçasından okumam zor olur herhalde ama her yatsı namazından sonra yada sabahtan sonra okuyabilirim belki çocuklar uyuyor ken günde bi kez de olsa olur herhalde çünkü içtenlikle yapmak aceleye getirmek istemiyorum
(1,372 puan) tarafından
Dün baktım çıktı aldorayım bugün eşime
(1,386 puan) tarafından
Aynen canım bu duanın faziletine çok şahit oldum içten okudukça 1 kere bile okusan günde yeter yeter ki inanarak olsun
0 oy
(1,733 puan) tarafından
Çok var canım ama şu da var ben çok ısrarcı davrandım isteklerimden vazgeçemedim zaman bana şunu gösterdi ama bazen kaderi çok zorlamamak gerekiyormuş olmuyorsa varmış bir hikmeti . Bazen diyorum keşke bu kadar ısrarcı olmasaydım 
(1,372 puan) tarafından
Hmmm oda ayrı ama hep hayırlubi şekilde olsun derim duamda
tarafından
Bende ısrarcı davranmasaydim keşke dediğim çok şey var. Relax yasayin
0 oy
tarafından
İyi biriisyle evlenemem beni kim napsin diyordum ama mükemmel biriyle evlendim çokkk şükür.

Birde bende proklatin fazlaligi var. Doktorum çocuğun olmaz dedi. Ama ilk denememizde oldu çok sukur
(1,372 puan) tarafından
Ayy ne güzel Rabbim nelere kadir
tarafından
Aynen oyle
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Eşimle kavuşmamiz imkansızdi bizim için ama gene de vazgeçemedik 8 yıl sabırla bekledik ve kavuştuk

Yalnış anlaşılmasın benim ailem istemiyordu diye ama ikna oldular sonunda Allah herkesin gönlüne göre versin inşallah 
(1,372 puan) tarafından
Amin canım çok sevindim
0 oy
(3,491 puan) tarafından

Bi işe başlarken Fetih Yasin Mülk Nebe Vakıa surelerini okurum, Allah a tevekkül ederim, her seferinde imkansız sandığım şeyler gerçek olur üstüne benim aklıma gelmeyen başka güzel şeyler de olur, bu hep böyle olmuştur kaç kere yaptımsa. Hayatımın dönüm noktası dediğim zamanlarda hep yapmışımdır sonuç hep aynı. Allah ın vaadi haktır, bana tevekkül edin size kâfi gelirim diyor, ben çok tecrübe ettim. 

Alttaki duayı da sabah akşam okurum, çok tavsiye ederim. 

image

(1,372 puan) tarafından
Nasıl bi işe başlarken hepsini okuyabiliyorsun canım uzun değil mi onlar
(3,491 puan) tarafından
Uzun mu? Hepsini on dakikada okuyabiliyorum, düzenli okursan aşina olursun, otomatiğe bağlar okursun, gözünde büyütme uzun filan değil.
(1,372 puan) tarafından
Yasin biraz aşnayım da diğerleri o kadar değil hafız değilsin dimi
(3,491 puan) tarafından
Maalesef değilim. Sık sık okursan hepsine aşina olursun, her gün düzenli okumayı dene.
(1,372 puan) tarafından
Ayyy çok zor gibi ama neden olmasın iki bebeğim var o yüzden zor dedim canım
0 oy
(3,045 puan) tarafından
Ben de eşimin kardeşinin gitmesini istiyorum eşim göndermek istemiyor annesine dedim az daha sabret alcam dedi ama Allaha sığındım bunlara güvenim yok artık yoruldum kendisi de umursamaz hiç kendi evi gibi rahat rahat takılıyor eşim de sana ne zararı var diyor o kadar laf söyledi etti onları yok sayıyor Afff diyorum rabbime duam birgün öyle tekme yesin ki eşim bundan oda kardeşi olacak da bana ettiklerini yaşasın diyorum 
(1,372 puan) tarafından
Neden sizdeki ne alaka canım. Niye bu kadar rahat
(3,045 puan) tarafından
Eşim şımarttı canım memleketteydi orda iş yok napcak dedi hadi kalsın dedim ilk başlarda iyiydik sonra bana laf söz etmeye başladı bu s.alak eşim huyunu bildiği halde sana ne zararı var diyor bir sürü şeyler var ben de ki aptallık ki baştan laf etmedim şimdi de çekiyorum ama annesini bekliyorum artık ne zaman gelir bilmiyorum ama rabbimin izniyle gitsin diye dualar ediyorum
(1,372 puan) tarafından
Hayırlısı ile inşallah canım
(3,045 puan) tarafından
Amin canım ecmain rabbim hayırlısını kolayını nasip etsin
0 oy
tarafından
Bize tüp bebek bile şansınız yüzde 10 dediler ve ben geçen hamile kaldım kürtaj oldum çünkü kalbi durdu 1 sene 1 ay sonra hiç bir şey yapmadım sadece 2 ay boyunca 5 vakit ezan okunuyor yaa ezan bitene kadar elimi karnıma koydum ve dua ettim Allahım sen bana hayırlı sağlıklı evlat ver ezan bitene kadar tekrar ettim tv de bile duysam ezanı dua ettim üstelik bu 2 aylık sürecin 1 ayı da ramazan ayıydı zaten o zaman hamile kalmışım ramazan ayında atv de dini program var yaa nihat hatipoğlu işte o her dua etmek için el açtığında ben de elimi açtım onun duasına kendi duamı kattım ve Allahım sen bana hayırlı sağlıklı evlat nasip et dedim ve  ben hamile kalmışım şuan 21 hafta 2 günlük hamileyim Allahima çok şükür ki Rabbime inandım güvendim ve Rabbim varken imkansız birşeyin olmayacağını öğrendim 
(1,372 puan) tarafından
Kesinlikle canım Yeterki inan
0 oy
(1,278 puan) tarafından
Doktor her iki böbreğin de iflas edecek ve bir yıla kalmadan diyalize bağlı yasiycaksin  demesi ve benim şimdi sapa sağlam yaşamam 
(1,372 puan) tarafından
Ay çok geçmiş olsun canım. Çok şükür
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Olmadı ınsallah olacak ımkansız gibi ama ınancım tam❣️
(1,372 puan) tarafından
Al benden de o kadar
0 oy
(606 puan) tarafından
Bekarken eşimle evlenmeyi çok istiyordum ama imkansızdı sevgili olmayi birak birbirimizi uzanktan bir kere gormustük oda beni istiyormuş ama olurda olmazsa ailelerin arasına küslük girmesin diye adım atmamış ama birgün dayım eşime evlenese demiş oda kız yok demiş dayımda benim yeğenim var tanıştırayım olursa olsun demiş babam tanıdığı için kızım isterde gorüşsün demişti vee o ilk buluşmaa bizim için bi hayaldi  ama gerćek oldu
(1,372 puan) tarafından
Sevindim canım ne güzel olmuş

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 1,101 göst.
2 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
36 cevap 663 göst.
+2 oy
11 cevap 441 göst.
26 Eylül 2022 Aile kategorisinde ❤ Ecem Lina'm❤ (3,560 puan) tarafından soruldu
0 oy