0 oy
424 göst.
Diğer kategorisinde (1,170 puan) tarafından
mercimek sevmiyor sebze corbasi tarhana yesil mercimek hicbirini icmiyor sadece yogurt ve sehriye corbasi iciyor surekli de onlari yapsam bikar diye donusumlu yapmaya calisiyorum artik bir cesit istiyorum

18 Cevaplar

0 oy
tarafından
Topalak çorbası 
(9,474 puan) tarafından
O ne kız
tarafından
Nete yaz bak canım konyalılar yapar genellikle
(1,170 puan) tarafından
canim yemedi bugun aksam yengem yapti minik minik kesip verdik yok agzinda cevirip cikardi bu cocuk beni deli edecek
-Reklam-
0 oy
(1,224 puan) tarafından
Benm oglum aslinda her corbayi sever hemen hemen ama en sevdigi tabak tabak yedigi sehrihelk tavuk corbasi deneyebilirsin ben bilr bayiliyorm :)
(1,170 puan) tarafından
onu bnde seviyorum canim sen mesela tuzlu falan mi yapiyirsun tuzsuz mu cocuga
(1,224 puan) tarafından
Tuzu cok cok az koyuyorum.
0 oy
(9,924 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Tavuk suyuna sehriye yap canim domates corbasi bende yarin kabak corbasi deniycem cok guzel oluyor dedi arkadasim

image

(1,170 puan) tarafından
aynen canim cok sagol seninki iciyor mu bu corbayi
(9,924 puan) tarafından
Iciyor canim sehriyede koydum icine eksi olursa azda sut dokuyorum
(1,170 puan) tarafından
sut ne icin dokuluyor ki aceba
(9,924 puan) tarafından
Eksiligini aliyor canim tarhanayada dokerim mesela eger eksiyse
(1,170 puan) tarafından
normal hazir sut demi canm
0 oy
tarafından
Patates çorbası havuç çorbası kışın karnabahar çorbası bak internetten ben yapıyorum çok güzel oluyor tadı tabi çocuk içer mi bilmem ama lezzetli oluyor 
(1,170 puan) tarafından
ilk defa duydum canim patates havuc corbasini normalde bn hepsini karistirip sebze corbaasi yapiyordum son zmanlar onu da yememeye basladi
0 oy
tarafından
Tandır çorbasını çok severim ben :) 
(1,170 puan) tarafından
o nasil oluyor
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Çorba yapmak zorunda değilsin ki bu sıcakta bu saydıkların zaten pek iç açıcı değil 
(1,170 puan) tarafından
sen ne yapiyorsun mesela doktorumuz 1 ogunu muhakkak corba olsun demisti zaten yemek dogru duzgun yiyen bir cocuk degil ki
0 oy
(3,827 puan) tarafından
yogurt corbasini cesitlendir canim   , kofteli yap tavuklu yap , yeşil mercimekli yap , o sekilde yiyorlar genelde
(1,170 puan) tarafından
onu nasil yapcam ki canim
0 oy
(824 puan) tarafından
Benimki 3 yaşında sadece yayla çorbası yiyor  7 24 yer bıkmaz yemek yemeye  de şükür yeni başladı 
(1,170 puan) tarafından
ya bnimki cok yedigi birsey olursa cabuk bikiyor ondan korkuyorum
0 oy
(302 puan) tarafından
Ben kemik sulu mercimek çorbası, şehriyeli yoğurt çorbası, kıymalı domatesli salçalı şehriye çorbası, tavuk suyu çorbası, tarhana çorbası, domates çorbası bazen yayla çorbası yapıyorum dönüşümlü olarak sırayla yapıyorum iki gün içiyor üçüncü gün başka yapıyorum zaten doğru dürüst bişey yediği yok 
(1,170 puan) tarafından
bnimki de oyle canim az da olsa corba iciriyorum yemek yemiyor zaten o yuzden baska cesitte ekleyim diyorum ama yediginden cok yemedigi var ne yaoacagimi da sasirdim
0 oy
(1,789 puan) tarafından
Tavuk suyuyla un çorbası çok güzel olur 
(1,170 puan) tarafından
o nasil oluyor bnimki taneli içer icine ekmek dograsam olur demi
(1,789 puan) tarafından
Yağda biraz unu güzelce kavur ister salça koy ister koyma üzerine de yavaş yavaş tavuk suyunu ekle iyice karistir istersen tavuk parçaları da atarsın içine istersen de ekmekle yedirirsin çok lezzetli olur
0 oy
(13,203 puan) tarafından
1 yıldır yılmadan sadece tarhana çorbası pişiriyoruz ben bıktım oğlum bıkmadı. 
(1,170 puan) tarafından
ay ne guzel keske bnimki de icse hic sevmiyor kac kere yaptim yok
(13,203 puan) tarafından
İçine tavuk et suyu falan koy içer o zaman
(1,170 puan) tarafından
yok canim mesela sehriye corbasi yapiyorum icine 1 kasik tarhana atiyorum bari oyle yesin diye ama yok sevdigi corbayi bile tadina bakinca yemiyor
0 oy
(3,822 puan) tarafından

cennet çorbası var bir de ... bulgur çorbası,  kabak çorbası belki sevebilir . Lebeniye çorbası 
(1,170 puan) tarafından
canim bunlar normal corbalar tatli tuzlu bn hala genel olarak corbasini tuzsuz yaparim bide tavuklari hissettigi an cikariyor yemiyorr
(3,822 puan) tarafından
16 aylıkken ben normal vermeye başlamıştım ondan attım bunları ama bu şekilde yaparak baharat koymayabilirsin
(1,170 puan) tarafından
ortak yemek yaptigimizda bnde her sekilde veriyorum da bi corbasini ayri yapiyorum genelde
(3,822 puan) tarafından
Anladım  bu çorbaları ben oğluma yediriyorum çok da sever hatta baharatını koymadan verilebilir
0 oy
(48,451 puan) tarafından
ne kadarlık büyükse yemek ver sonra hep corba istiyo sipalar un corbasi yap tavuklu corba
(1,170 puan) tarafından
16 aylik canim ama yemekle arasi pek yok yavas yavas alisiyor daha corbayi da ekmek dogruyorum icine oyle en azindan karnini doyursun diyorum yoksa yemegin yuzune hic bakmıyor
(48,451 puan) tarafından
yemeklere patates koy suyundan falan ver çorbayla devam edince zor oluyo
(1,170 puan) tarafından
canim o zman tadimlik oluyir doyumluk yemiyor ki bu yeterli olur mu cocuga
0 oy
(1,975 puan) tarafından
Terbiyeli tavuk çorbası bnm oğlum hiç birini yemez bunu yer
(1,170 puan) tarafından
tavuk agslzina gelince huylanıyor canim ya
(1,975 puan) tarafından
Tavuk koyma suyuna yap sende
0 oy
(1,071 puan) tarafından
Yayla çorbası,bulgur çorbası,un çorbası,un çorbasının içine şehriye atabilirsin canm çok yakışıyor.

Domates çorbası
(1,170 puan) tarafından
bulgur corbasi nasil cnm
0 oy
(875 puan) tarafından
İnstagramın varsa orda harika bir sayfa var hep ordan yaparım çeşit çeşit sende bak istersen adı 

ekgidatarifleri 
(1,170 puan) tarafından
yok kuzum malesef
0 oy
tarafından
Tel sehriyenin içine arada pirinç kat. Bulgur kat.

Geçen uydurmasyin çorba yaptım. Soğanı doğradım küp küp. Bir kaşık un koydum az kavurdum. Biraz salça koydum bulgur koydum. Kemik suyu koydum gayette güzel olmustu
(1,170 puan) tarafından
canim tel sehriyeye katiyim ama baska cesit istiyorum oda ayni olmus olacak bir nevi
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Kabak çorbası yap. Kabak tatlımsı oluyo ya sever belki onu da 
(1,170 puan) tarafından
tarif var mi yaptigin canim
(2,387 puan) tarafından
Unu tereyağında kavuruyorum kabakları da doğrayıp içine atıyorum istersen havuç da koyabilirsin kaynadıktan sonra blenderdan geçiyorum et suyum yada tavuk suyum varsa koyuyorum biraz çok az tuz koyuyorum biraz da katı yapıyorum
(1,170 puan) tarafından
sagol canim kac tane kabaktan oluyir
(2,387 puan) tarafından
Sen ne kadar istersen. İlk önce bi taneyle yap beğenirse yine yaparsın. Ben göz kararı yaptığım için sayı söyleyemicm

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 324 göst.
10 Ekim 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 137 göst.
15 Mart 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Kibarhanim (273 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 119 göst.
18 Ocak 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde nefestugce.asaf (836 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 1,080 göst.

377,781 soru

11,307,091 cevap

34,736 kullanıcı

...