0 oy
399 göst.
Diğer kategorisinde (1,494 puan) tarafından
Yani nasil anlatayim. Hep bisiler kiriliyor,  ev aletlerim bozuldu ketilim vs arka arkaya oldu hep. Ben hep mutsuz gibiyim guluyirum sonra bi anda hüzünleniyorum. Esimden hep bisiler bekliyirum yani yemej yaparken cocukla ilgilen diyirum birax oynuyor tv açıyor hemen 15 aylik kizim bu arada hic durmuyor. Namaza baslamak istiyorum bırakırım duye korkuyorum.. Sanki boslukdayim gibi nefesjm daralıyor gibi. Niye böyleyim  

11 Cevaplar

+1 oy
(504 puan) tarafından
Evinizde namaz ve kuran var mı? Namaz kılınmayan evde zaten bin bereket olmaz şeytanlar mesken tutar orayı kusura bakma kardeşim mesele böyle 
(1,494 puan) tarafından
Kiliyodum bıraktım her namazdan sonra okurdum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sadaka ver kiz
(3,275 puan) tarafından
Canım dukkanlarda marketlerde sadaka kutuları var löseve filan gidiyor orarlara atarsan daha güzel olur bence
tarafından
Rabbim bilir ya ben o kutuların yerine ulaştığını dusunmuyorum
(3,275 puan) tarafından
Ne bileyim canım ya ben tanıdık bir esnafa sormuştum her akşam bizzat gelip topluyolar sabahları geri bırakıyorlar demişti kilitli kutu tabi bilemeyiz doğrusunu Allah bilir.
tarafından
Aynen balım
(1,494 puan) tarafından
Hic denk gelmedim burda canim
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Bakara süresini aç dinle kendin de oku evin içinde sesi yankılansn. Nazar belirtileri bunlar. Evin kapı esiklerini sirke ile sil eve sprey kutuya koy sirke sık. Sende banyo suyuna sirke koy yıkanırken 
(1,386 puan) tarafından
Olabilir valla çok geziyorsunuz diye imrenmeleri bile nazara yol açar peygamber efendimiz zamanında nazar ile ilgili ayetler var nazara inanın tabiki
(1,386 puan) tarafından
İnsanlar evine aldığın market poşetine bile merakla bakıyor ne var diye canım göze hersey geliyor emin ol sadece vesvese yapma içinden ama nazar ile ilgili ayeti ataym sana bak
(1,386 puan) tarafından
Resmi atamadm ama kalem süresinde geçiyor "seni gözleriyle yıkıp devireceklerdi" burda nazar dan bahsediyor müfessirlerin bizzat yorumları bu şekilde
(1,210 puan) tarafından
İşte gözleri hep başkalarında kendilerine demiyorlar
(1,494 puan) tarafından
Aynen oyle canim.
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Her gün bakara süresi aç dinlemesen bile o çalsın dursun .namaza da başla belki sana iyi geldiğini anladıkça devam edersin bırakmazsın .evini güzelce sirkeli suyla sil .nazar olabilir 
(1,494 puan) tarafından
Tm canim sagolasun
0 oy
tarafından
Namaza.baslarim birakirim ne demek canim başla sen bi  Allah'ın izlniyle insaniz biz hata yapariz başla İnşallah nefsin oyununa gelme 
(1,494 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun canim. Ama şöyle oluyor bak aklima hep dünyalık seyler geliyir sonra diyorum hakkiyla kilmiyosun kendini veremiyorsun kendi kendime diyorum
tarafından
Olsun sen başla İnşallah da zamanla gelmez inşallah rabbim eksiklerimizi tamamlasin kim gönlü tam takva içinde kılabilir her namazi ama öyle bi lailahe ilalah dersin ki ömründe bir kere bile olsa Rabbimin kapısı açıktır herşeye değer Rabbimin rahmetinden ümit kesme inşallah rabbim kabul etsin çanim
(1,494 puan) tarafından
Amin inşallah ne güzel demissin agzina yüreğine saglik
0 oy
tarafından
Kısmen aynılarını yaşıyorum çünkü sürekli tartışma içindeyiz eşimle ağzını bozuyor evde düzen yok evin bütün bereketi kaçıyor 
(1,494 puan) tarafından
Bizde böyleyiz
tarafından
Bıktım konuşuyorum ama o gene aynı
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Bereket değil de ben öyleyim ya hep bir mutsuzum namaz bir kılıyorum bir bırakıyorum bence doğru düzgün kalmadığım için içme sıkıntı giriyor mutsuz oluyorum birde geçim sıkıntısı herşey çok pahalı bunlarda farkında olmadan mutsuz ediyor bizi geçen annemde fark etmiş diyor senin bir derdin var nedir söyle çok üzülüyorum sana birşeyim yok diyorum gerçekten nedenini bilmiyorum ama çok mutsuz oluyorum eşimle de aramız iyi neden bilmiyorum 
(1,494 puan) tarafından
Gerçekten herseyin hesabını yapmak da yoruyor bunaltiyor.
0 oy
(7,530 puan) tarafından
Vakıa suresi çok faydalı bir araştır istersen ben çok faydalarını görüyorum hiç darda kalmam.
(1,494 puan) tarafından
Saolsim canim.
0 oy
(3,587 puan) tarafından
Hergun vakia süresi oku sabahları temizlik yaparken bakara suresi ac dinle
0 oy
tarafından
Namaz kılınmayan Kur'an okunmayan evde huzur , mutluluk, bereket olmaz canım.

Namaz kılmamanın bahanesi olmaz sen güzelce bir abdest al başla bak sonra devamı basil geliyor..

Eve girerken selam vererek besmele çekerek gir ve ihlas suresi oku.

Yemeklerde yine ihlas, Kevser suresi oku. Evinde bakara suresi aç dinle. 

Unutma Allah'ın adı anılmayan evde şeytan çok olur. 
(1,494 puan) tarafından
Doğru soyluyon canim herseyi cok bosladim. Belkide o yüzden icimdeki bosluk
tarafından
Namazını ne olursa olsun aksatma canım
0 oy
(252 puan) tarafından
Bende aynı öyleydim 2 aylık bebeğim var . Hatta boşanma derecesine geldik sinir krizleri geciriyordum . Bu son 1 haftadır evin içinde bakara suresini sesli  açtım .evdeki kötü enerjiyi alıyormuş.Namaza başladım.sürekli Ayetel Kürsü okudum  . Şimdi sakinledim sinirim geçti bebekte sakinledi eşimlede barıştık iyi olduk. Abdest aldikca öyle bir rahatladım anlatamam böyle sinirlerim alınmış melek gibiyim.2 aydır yüzüme bakmayan eşim şimdi bana öyle bir ilgili davranıyor ki anlatamam sabah kahvaltısı bile hazırlayıp bebeği elimden alıp bana kahvaltıni yap diyo :)) 
(1,494 puan) tarafından
İnşallah canim. Benim de esim yuzume bakmama derecesi degil herseyi ben deyince yapıyor ama ben dedikden somra mutlu olmuyirum ki  ilgisizlestu bana kizima karsi isten gelir em fazla 10 dk 20 dk ugrasir sonra hop tv telefon basina geçer
(252 puan) tarafından
Benimkide öyle bebekle birlikte kovid geçirdik yüzüme bile bakmadı bebeğin ateşi vardi hastaneye tek başıma götürdüm orda kovid testi yaptırdım .onun sayesinde esimide karantinaya alındı.ben geberiyorum yavariyorum bebeğe bak diye ya 5 dk bakiyo geri TLf eline alıyor .Bende sinir krizleri geçiriyorum beklenti içinde olduğum hiç merhameti yokmus eşimin onu anladım bu sayede

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 506 göst.
31 Mayıs 2023 Aile kategorisinde seoz (59 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 395 göst.
15 Nisan 2021 Diğer kategorisinde dertlerderya (3,836 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 177 göst.
23 Aralık 2022 Aile kategorisinde Sulemhmt (729 puan) tarafından soruldu
+1 oy
3 cevap 142 göst.