0 oy
136 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Kızlar yarın ek gıdaya geçiyoruz yoğurtla basliycam,siz ilk günler neler yaptınız neler yedirdiniz bana detaylı bi sekilde yazar mısınız rica etsem ☺️ 

Çorba tarifleri de yazarsanız sevinirim ☺️☺️❤️❤️

5 Cevaplar

0 oy
(5,851 puan) tarafından
3 gün yoğurt

3 gün patates

3 gün kabak 

3 gün havuç 

Böyle böyle sebzeleri bitirdim 

Sonra meyveleri aynı şekilde 3 gün kuralıyla verdim sadece tek dikkat ettiğim şey muzla patatesi aynı gün vermiyorum kabızlık yapıyo :) çorba benim profilimde 1 tane tarif var onu kaydet 
tarafından
:D ay ne zormuş ya :D sen ilk yoğurtla mi başladın canım,zorlanirsin ilk onunla başlarsan dedi diğer arkadaşlar, sende durum nasıldı, ilk yoğurtla mi başlayım
tarafından
Yoğurtla başladım kendim yaptım.  Herhangi Bi sorun yaşamadım 2 bebegimde de ama seninkinde nasıl olur bilemem. Şimdi ikisi de her yemekle Yoğurt yer mutlaka
tarafından
Emzirme olayını nasıl yaptın canım, ben şimdi 2 saate bir hatta bazen daha erken emziriyorum, onu nasıl ayarliycam
tarafından
Ya bizim hemsiremiz izindeydi gelmemiş henüz,ben de aşıyı geciktirmek istemedim başka hemşire yaptı, ona detaylı soramadım
(5,851 puan) tarafından
Emzirdikten 1 saat sonra veriyorum ek gıdayı uykusunu almış keyfi yerinde olsun
-Reklam-
0 oy
(229 puan) tarafından
3 gün yoğurt tadımı 3 gün patates 3 gün havuç herşeyi gün kuralı gittim 6 ay öyle bitiyor zaten 
tarafından
1 patates 1 kabak 1 havuç mu hasliycam canım,yoğurdu ilk gün 1 çay kaşığı verecekmisim ikinci gün 2 üçüncü gün 3 çay kaşığı verecekmisim,ogunlere ne zaman basliycam ve nasıl yapicam ay ne zormuş ya :))
(229 puan) tarafından
Ben kızıma aldığım silikon kaşıkla 1 gün 1 kaşık 2 ci gün 2 kaşık diye ilerledim sonra ki günler çeyrek havuç haşladım buharda aynı şekil devam ettim bütün herşeyin denemesi bitince yarım havuç yatım patates yarım kabak buharda haşladım çatalla ezip püre şeklinde verdim suan 7 buçuk aylık sabah kahvaltı yapıyor öğlen çorba şeklinde gidiyoruz tamamen tadımlar bitince öğünlere başlayacaksın emin ol hergün ne yapsam diye düşüncemiz çocuk için de başlıyor ben hamileyken araştırıp kendime liste yapmıştım çorba listesi falan
tarafından
Listeyi bi çekip yükler mısın canım rica etsem, ben de kitap aldım ama şu an evde değiliz, her tadım için zaten 3 gün bekliycezya yanıma almadım kitabı,tadimlar bitene kadar eve geçerim zaten. Buharda nasıl pisirdin canım aparatı gereksiz dedi herkes o yüzden almadım,başka nasıl yapabilirim,

Mesela şöyle yapsak, tam püre haline gelecek şekilde su koyup haslasak hani yumusadigi an ile suyun bittiği an aynı olsa ve o şekilde çatalla ezsem nasıl olur
(229 puan) tarafından
Az suda haşla canım öyle de olur ben kendimde buharda haşlayıp yediğim için önceden vardı aparatım onu kullanyrm
(229 puan) tarafından
Mesaj olarak bi kac tarif attım sana canım
0 oy
(7,719 puan) tarafından
Yoğurtla değil de sebze ile başlaman daha iyi olur. Yoğurtla başlayınca diğerlerinde zorluk yaşıyor yemekte
tarafından
Ay hemşire öyle dedi ya ne yapsam acaba, patatesle başlayım mi o zaman nasıl yapsam ki ya da sen neyle başladın canım ilk gün
(7,719 puan) tarafından
İlk havuç ile başlamıştım. Patates kabızlık yaptığı için onu sonraya bıraktım ilk önce onu versem zorlanır bebeğin bağırsakları. Onun haricinde her gün bir tatlı kaşığı zeytinyağı da verdim aç karnına. Kabızlık yaşamadı hiç çok şükür
0 oy
(1,995 puan) tarafından
ilk havuçla başladım 

benim doktorum havuç patates gibi şeylerde 3 gün kuralı önermedi 

meyveler daha alerjik olduğundan onlarda 3 gün kuralı uyguladım 

ve yumurta et tavuk  tabiki 

önce sebzeleri dene 

sonra yoğurt sebze halinde bi kaşık yoğurt bi kaşık sebze öyle ilerle yoğurtla başlama zorlanırsın sonra 
tarafından
Havuç haşlayıp mi vericem canım çatalla ezicem demi, bütün havucu mu haşlayım, detaylı bi anlat canim ya sana zahmet
(1,995 puan) tarafından
yok canım az az başla haşla güzelce havucu blender varsa öyle ordan geçir
çatalla da eziyosan hiç pütürlü kalmasn
mesela bugun 5 kaşık verdin
yarın 10 sonra 15 öyle öyle biraz alışınca  90 grama kadar çıkıyo işte
sonra karıştırmaya başlayabilirsin
mesela havuç kabak
patates havuç brokoli
armuta da alıştır muhakkak
kabızlığa iyi geliyor
0 oy
tarafından
İlk ev yoğurdu ile başladım sonra sebzeler en son meyve 

3 gün kuralı uyguladım 

1. Gün 1 çay kaşığı 

2. Gün 1 tatlı kaşığı 

3. Gün 1 yemek kaşığı 
tarafından
Sonrasında zorlandin mi canım diger arkadaşlar sebzeyle başlamış ilk yoğurt olunca zorlanirsin diyorlar
tarafından
Yo hiç zorlanmadım sebzeyle de başlayabilirsin
tarafından
Süt hangisini kullandın canım yoğurt yapmak için
tarafından
Bide tarif eder misin nasıl yaptın

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 293 göst.
0 oy
10 cevap 423 göst.
22 Nisan 2020 Aile kategorisinde GizemAsel (492 puan) tarafından soruldu