0 oy
418 göst.
Aile kategorisinde (492 puan) tarafından
Arkadaşlar bugün kızım 9 aylık oldu kontrolümüz vardı bu zamana kadar kilosu hep fazla gitti doğum kilosu da fazlaydı zaten 4 kilo da olmuştu bugün tartıldığında kilosu 10 buçuk boyu da 76 santim çıktı Normalde ayına göre kilosu çok iyiymiş fakat Kızım 2 ay önce 7 aylıkken 9600 du o şekilde baz alırsak çok az kilo almış gözüküyor kilo alımı sınırda dedi doktorumuz ne yaparsam yapayım kızım ek gıdayı istemiyor Sadece emiyor herhangi bir ek bir şey yemiyor sadece yoğurt yedire biliyorum onu istekli yiyor diğer şeyleri zorla verdiğimde kendini yerden yere atıp kendini kusturuyor biraz aç kalsın hemen emzirme öyle dene dedi doktor Ama o zaman da emmeyi bırakır mı acaba diye korkuyorum bu şekilde bir şey yaşayan var mı sizin bebişlerimiz 9 aylıkken kaç kiloydu ve yemek yemesi için Mesela kaç saat emzirmeden durmam gerekiyor ne yapacağımı bilemiyorum

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
Emmek kolayina geliyo onu yemezse yine meme emicek ondan emin o yzden istemiyo ek gidayi. Acken vermeye calis. Yemezse zorlama 15 20 dakika bekle. Tekrar dene. Yine yemezse 10 15 dakika daha bekle yine dene. Hala yemediyse emzir. Zorlama ama israrci ol. Yogurduna meyve fln ekle 
(492 puan) tarafından
Canım çok fena onu da anlıyor yoğurdu nasıl olsa yiyor diye bir yoğurt bir yemek vereyim dedim yoğurdu yiyor üzerine yemek verdin mi basıyor çığlığı bu sefer tekrar yoğurdu da yemiyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben emzirmiyorum bebegin kilosu çok iyi. Benim kizim 9 aylıktı ilk götürdük 9 kilo çikti kizim çok yiyen biri ve kilo almiyordu demekki yaramiyor yapacak bişey yok. Bebegin emmek daha çok seviyor ondan ek gida ya geçmiyor azar azar ver. Ara Sıra agzina koy yemek yaptigin zaman mutlaka her sabah yumurta yemesi gerek az da olsa canım, 
(492 puan) tarafından
Ne yaptıysam yediremyorum canım.ya birde benim kızım doğduğundan beri gece uyumayan bir bebek gece dörde beşe kadar oturuyor Ondan sonra da bir de ikide anca algılıyor O sebeple zaten kahvaltı öğününü direkt atlamış oluyoruz
0 oy
(1,353 puan) tarafından
Yemeğin içine yogurt karistir canım zamanla azaltarak gidersin
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Maşallah kuzum güzel kilosu, yenidoğanla kıyaslama canım, yenidoğan ayda bir bucuk kılo kadar alır, büyüdükçe aylık kılo alımı azalır, bebeğin ayına göre 750 gr almış gayet iyi 
(492 puan) tarafından
Canım.iki ayda toplam 900 gram.almis
0 oy
(3,801 puan) tarafından
canim daha ne olsun kilosu , benimki 11 aylik 9 kilo anca var 
(492 puan) tarafından
Canım zaten onu da sıkıntı yok dediğim gibi kilosu hep fazlaydı Ama son iki aydır hiç kilo almamış neredeyse o da hiç ek gıda almadığı için Emme ile demek ki böyle oluyor
0 oy
tarafından
Masallah kilosu iyi bence. Bugun 9 ayi bitti oglumun aşısı vardı 9 kilo çıktı cnm
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Sınırda derken anlamadım. Oğlum 9 aylık ve 10kilo 350 gr hemşire kilosu çok iyi, iyi bakmışsın dedi, diş çıkardığı için ek gıdayı son 1 ay az yedi genelde emiyor. Doktorun tavrına şaşırdım doğrusu. 
(492 puan) tarafından
Yok canım iki ayda kızım 900 gram almış doktor aylık başına 450 gram az almış sınır dedi
0 oy
(1,142 puan) tarafından
Benimki 4 ayla 6 ay arasında 400 gram almıştı sadece seninki 1 kilo almış nesi az . 6 ayla 8 ay arasında da 1 kilo almıştı ve 8 aylıkken 9200 falandı şuanda 10 aylık 9800 yani bu 2 ayda 600 gram almış hiç az kilo almıl filan demedi kimse kilosu normal dediler hep. Be seninki hayet güzel kilo almış belli bir aya geldikten sonra genelde 4-5 aydan sonra bebeklerin aylık kilo alınları düşüyor. Hareket ettikçe yakıyorlar artık. Sürekli olarak aylık 1 kilo alsalar 3 yaşında 40 kilo falan olmaları lazım düşün yani 
(492 puan) tarafından
DPKTOR DA KILO ALIMI SINIRDA DIYINCE MORALİM BOZULDU EK GIDA DA ALMIYOR SENIN BEBISIN EK GIDA ALIMI NASIL CANIM
(1,142 puan) tarafından
Kahvaltıyı güzel yapıyor gerisi yok valla danone filan vermiyodum zatarlı diye onu beriyorum günde 2 tane bide onu güzel yiyor sebze meyve vs yemiyo yani azda olsa zorla veriyorum ama yani sevmiyo pek yemiyo. Hem ekgıda çok iyi almıyo hemde benim sütüm azaldı bineronla mama beriyorum onuda kabul etmiyor ekgıda dan ziyade bizimki temek gıda annesütü veya devam sütü onları alamıyor doğru düzgün
0 oy
tarafından
Şuan 9 aylık ve 9 kilo oğlum ve hemşire sen buna ne verion bu kadar maşallahı var dedi canım 
0 oy
(174 puan) tarafından
Okuduğuma göre 2ayda 900 gr almış bu da ayda 450 gr a tekabül eder. Yani normal ve iyi bile kilo alımı. Siz yenidoğandaki gibi her ay 1., 2 kg alacak diye mi bekliyorsunuz? 
(492 puan) tarafından
Doktorumuzun söyleminden dolayı sizlere sordum bende kilo alımı sınırda dedi bende ek.gida almamasina bağladım

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 287 göst.
0 oy
5 cevap 139 göst.
0 oy
10 cevap 164 göst.
30 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Incignyy (19 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 192 göst.
18 Nisan 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,008 soru