0 oy
203 göst.
Diğer kategorisinde (1,310 puan) tarafından
Yazar mıaınız dediğim aylarda alışan arkadaşlar yüzde kaç oranında var. Yani bu aylarda çok alıştırabilen yoksa bende biraz daha büyümesini beklicem. Zaten çok yoğunum bu süreci daha sakin geçirmek istiyorum. Kızım klozete oturmak istemiyor, çişi gelince söylemiyor henüz

18 Cevaplar

0 oy
(845 puan) tarafından
Bende burda durayım 
-Reklam-
0 oy
(46 puan) tarafından
2 yasında alıştı oglum hic zorlamadik bir haftada ögrendi

Konusamiyordu halende tam konusamiyor ama geldiginde gösteriyordu bence cocuga bagli bisey yaşa baglı degil mesela tuvalete gitmeye istekli mi gece bezi kuru kalıyor mu bezinden rahatsız oluyor mu kendini hazır hissediyor mu en onemli faktorler bunlar bence
(1,310 puan) tarafından
Tam tersi altında bezi olmayınca rahatsız oluyor. Gece sabaha kadar bezi doluyor. Tuvalete gitmek istemiyor. Ne zaman çiş var mı desem yok diyor
(46 puan) tarafından
O zaman biraz daha bekle canım eger simdi ustune gidersen pes etmek zorunda kalırsın bu da alıştırma sürecini uzatır
0 oy
(6,231 puan) tarafından
Ben alıştırdım ama baya zorladı 1 hafta kadar 

Konuşmayı biliyor ise alışır hemen küçüğüm konuşuyordu ablasi da 4 yaşında gel yapalım diyordu yanında götürürdü alıştı çok şükür 

Ona gire kucuk lazimlik al annesi
(1,310 puan) tarafından
Lazımlık var cnm. Sıkıntımız lazımlığa oturmak istemiyor
0 oy
(13,886 puan) tarafından
27.ayin son haftasi başladim. Tam 28 aylikken öğrendi. Bence iyi bir zaman. 
(1,310 puan) tarafından
Bugün tam 28 aylık oldu cnm. Önerin var mı?
(13,886 puan) tarafından
Bezi çikar al çocuğu karşina anlat herşeyi anliyorlar. Ben bezimiz bitti artik almayacağiz  sende bizim gibi tuvalete yapmayi öğreneceksin, ben sana yardim edeceğim korkma dedim. Tamam anne dedi. Tabi hemen gidip tuvalete yapmadi. 5.günün sonunda herşeyi öğrenmişti. Dişari çikarkende gece uyurknede bez takma sakın. Senin kararli olduğunu görsün. Çişini tuvalete yapinca sevindiğini belli et. Çocuğu tebrik et. Başarmiş olmanin verdiği mutlulukla daha istekli oluyor.
(1,310 puan) tarafından
Çok sağol cnm dediğin şekilde yapacağım. Peki sürekli ağlarsa oturmAk istemezse napim? Devam edeyim mi eğitime?
(13,886 puan) tarafından
Sakinleştir ve keyifli hale getir. Eninde sonunda öğrenmesi gerektiğini bilsin. Ağliyor diye hemen pes etme. Bilmediği bişey istekli olmasini bekleme. Korkmasi ve ağlamasi normal.
0 oy
(402 puan) tarafından
Aşoştıranlar vardır canım ama ben 33 aylık ken öğretmiş biri olarak yazayım bebekten çok senin hazır olman lazım. Yazdıklarından çıkardığım sen henüz hazır değilsin bebeğinde hazır değil. Herkes öğret artık diye baskı yapabilir ama kendin hazır olana kadar beklemek en doğrusu çünkü insanı zorlayan bir süreç.
(1,310 puan) tarafından
İstiyorum ki söylediğimde en azından itiraz etmeden otursun klozete. Ya da çiş desin. O zaman tamam bu çocuk hazır derdim ama bunlar da yok. O yüzden çok da umutlu değilim aslında
(402 puan) tarafından
Çocuğu en iyi sen tanırsın canım kitaplar falan var etkili olur şimdilik onları al oku. Sen tuvalete giderken haber ver. Sende artık büyüyoraun yakında sana göre bir tuvalet alıcaz sen de oturacaksın falan de. Ben kızıma klozete takılan merdivenli oturaktan almıştım renkli çokta hoşuna gitmişti belki heves edebilir. Ama dediğim gibi bu konuda ben ne kendimi ne çocuğu zorladım büyüdüklerinde öğrettim. Dışarda da bezli olması çok büyük kolaylık.
0 oy
(554 puan) tarafından
20 ayllikken tamamen bezi bıraktı canım sorunsuz çocuk hazırsa ve sen hazirsan baslamalisin
(1,310 puan) tarafından
Ooon maşallah önerin var mı cnm
(554 puan) tarafından
Ben çok zorlamadım canım  hazırdı hoşuna gidiyordu çişini yapmak kakasinda biraz zorlandık o da 1 hafta falan sonra kabız oldu öyle bir korktu o da geçti kızım hazırdı yoksa baslayamazdim ama uzunca bir süre yani 1 yaşından beri ben tuvalete ne zaman gitsem beraber gittik anlattım bak çiş buraya yapılıyor falan diye
0 oy
(1,154 puan) tarafından
Oğlum özel bir çocuk benim oğlum alıştı ise hayli hayli alışırlar 14 aylıktı bezi bıraktık şu an üç yaşında tam konuşmuyor du da 3 ay sürdü neredeyse günde 10 15 kıyafet değiştirdik halıları kaldır başla tek çözümü sabır eğitime başlar sonra tekrar bez bağlarsan çok daha zorlanırsın
(1,310 puan) tarafından
Maşallah cnm o zaman deneyim. Peki dışarda nasıl yaptınız?
0 oy
(9,623 puan) tarafından
24 aylıkken aldı eğitimi
(1,310 puan) tarafından
Maşallaj önerin var mı cnm?
(9,623 puan) tarafından
Canım bezi çıkar ve birdaha takma. Klozete oturmuyor demişsin yukarda bırak oturmasın altına yapsın altına yapa yapa rahatsız olacak ve asla kızma her seferinde bıkmadan usanmadan söyle kızım artık tuvalete yapıcaz çişimizi de her seferinde söyle kendisi bu alışkanlığı kazanacak. Alışana kadar bir süre dışarı çıkmayacaksın çıkarsan parke bahçeye anca. Biraz daha büyüsün diyorsun ama bğyğdükçe daha zorlaşıyor inan
(1,310 puan) tarafından
Cnm alıştırma kilodu taktım. Ona yapıyor söylemiyor yine.
(9,623 puan) tarafından
Alıştırma kilodu değil normal kilot giydir çocuk onu bez zannediyor ıslanacak ki rahatsız olsun
0 oy
tarafından
Bizde tm 27 aylıkken başladık ama tam oturmadı Bi ayı aldı yani benm oglan konuşmuyor sadece kendini bazı tek heceli kelimelerle yada işaretle ifade ediyor eger sizinki konuşuyorsa dah çabuk alışır dicm ama çocuklar işte degişiyor bazen bir haftayı atlatırsanuz gerisi daha iyi oluyor emin olur ama o Bi hafta çok zorlu ve sabır gerektiriyor 
(1,310 puan) tarafından
tarafından
Ne zamn başladınız ya hemn söylemesibi beklemeyin bizim işte bir buçuk ay olacak neredeyse daha yeni oglum söylüyor tabi erkn söyleyen de var ama degişiyor çocuktan çocuga ben böyle başladım  zaten karar verdi de bezimizdde bitmişti gece de baglamadm ilk Bi kaç gün altına hep yaptı nadir tuvalete yaptı hepsini not aldm işte tuvalete mi yaptı aştonamı ne zaman saatleri yazdım snra zaten genellikle aynı vakitler yaptığını farkednce artık hiç sormadan o vakitler götürmeye başladım tabi tuvalette durma süresi biraz uzaması lazm yani Bi şekilde oylamaya çalıştım öyle böyle altına yapa yapa ögreniyorlar alıştırma külodu sadece ilk Bi kaç gece giydirdim ve parka faln gidince ama artık onuda hayatımızdan çıkardım şimdi çok şükür kendi söylüyor ama tabi arada olsa yine kaçırıyor çok sabır gerektiriyor eger gerçekten sizde hazrsanz bşalyon ve bilnki çocuktan çocuga degişmesiyle bu süreç bir iki aya ancak yerine oturur
tarafından
İlk hafta hep altına yaptı snra ki hafta arar ara kaçırdı kaçırdık tan snra da rahatsız olup hemen tuvalete giderdi snra altına kaçırıp çiş demeye başladı  sonraki zamanlarda ben gütrnce yapıyordu ara ara söylerdi ama şimdi çok çok şükür artık ben sormuyorum oo gelince söylüyor bazen bakıyorum özel bölgeye dokununca geldiğini anlıyor inat ediyor ama bişiler le kandırp görürütorm çok uzun yzdm ama bizim süreç böyle geçti :) inşallah size de fikir olur ve öncelik gerçekten sabır sabır sabır bu süreçte hep anlatın ona ondna büyük arkadaş yada kuzen kim varsa örnek verin kitoiplarda gösterin
0 oy
(307 puan) tarafından
27 aylıktı başladığımda. 4 günde alıştı maşallah. Şu an 28 aylık. Tuvaleti gelince kendi gider yapar sonra beni çağırır. 
(1,310 puan) tarafından
0 oy
tarafından
Ben 27 ayın başında verdim 2 günde tamamen ogrendi canm 
(1,310 puan) tarafından
tarafından
Canm benimki 1 ay öncesinden zaten söylüyordu Zaten konusmayada başladığı için kolay oldu
0 oy
(12,494 puan) tarafından
29 aylıkken öğrendi bizimki bence şuan zamanı 
(1,310 puan) tarafından
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Alışmıyooooooooooo söylemiyor of 
(1,310 puan) tarafından
Kaç aylık cnm?
(6,441 puan) tarafından
Şubatta 3 yaşına girecek
0 oy
(997 puan) tarafından
27 aylıkken öğrendi aslında daha önceden hazırdı benim kızım bezi istemiyordu 24 aylık gibi başlamıştık ama ben hamileyim kaldır oturt yaptığı yeri sil vs derken kanamam oldu doktrm doğumdan sonra ogret zorluyor seni demişti o zmna biramstm ama kızım bı gün bezine yapmak istemedi ağladı bezimi çıkart diye kıyamadım yine ilk lazimliga oturmak istemedi hemen klozet aparatı aldım oraya oturttm kendim karşına tabureye oturup elini tuttum hep anlattım ona konuştum berbr kukilinin şarkılarını izledik vs yine altına kaçırdığı vs oldu ama ne gece ne gündüz ne dışarı çıkarken asla takmadım bez ilk zamanlar gece 3 kez kaldrdm sonra 2 kez şimdi sadce gece 1 kez kaldırıyorum çiş için çok şükür şuan söylüyor doğumdan önce öğrenmiş olması benm için çok iyi oldu 
0 oy
(7,412 puan) tarafından
23 aylık ti alistirdigimda canim 
0 oy
(679 puan) tarafından
Ben 22 aylikken alıştırdım 
0 oy
(2,853 puan) tarafından
Çocuğa göre değişiyor sanırım ben 26 aylıkken başladım bir sene geçti hâlâ gitmek istemiyor.. o istemedikce iki ay ara verdim ama değişen bişey yok.. Eylül'de kreşe gidecek inşallah orda gördükçe gider
0 oy
(747 puan) tarafından
Ben 22 aylikken qslitridim canin. 3.gunun sonunda kendisi soylemeye başladı 
tarafından
Ben oglumu 20 ayllik alıştırdım şu an 25 aylik bnce  tam zamanı alıştır

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 247 göst.
21 Ocak 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 222 göst.
10 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Qwertyu2801 (8 puan) tarafından soruldu