0 oy
245 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bebeğim 16aylik gelecek ay sütten kesmeyi düşünüyorum nasıl yapacam bilmiyorum siz nasıl yaptınız ilk çocuğum 

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
Neden bu kadar erken kesmek istiyorsun 
tarafından
Erken mi ki
(1,629 puan) tarafından
Erken değil gayette yerinde sütü yoktur gece uyukusu sorunludur yemek yemiyor dur kesmek istemiştir kendi çocuğu ya
tarafından
Yenievli hayirdir bacım?

Mlsargl yani bitiris sebebi nedir
(48,634 puan) tarafından
16 ay banada erken geldi
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bende o aylarda kestim çünkü ac kalıyordu yemek yemiyordu emmeye güvendiği için..gece kalkınca ben almadım eşim oyaladi beni görüp istemesin diye bir hafta zorluk oldu ama sonra alıştı sabır taşı aldim kokusundan huylandi gece süt biberon asla vermedim 10 gün sonra deliksiz uyumaya basladi
tarafından
Yaaa ben çok korkuyorum yaa nasil yapacam diye yeme içmesi de iyi sadece uyucagi zman emmer
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Eğer hamile değilsen 2 yaşına kadar emzirmeni tavsiye ederim 
tarafından
Zaten cesaretim yok şuan bana kalırsa kesmem etraftakilwr hep kes diyor yeme içmesi kilosu iyi diye
(5,406 puan) tarafından
Yeme içme meselesi değil ki qnne sütü şifa dir. Ben 5 aylik hamileyim oğlum 21 aylik kestim 2 ay önce hala üzülüyorum hatta doğum yapıp bebeği emzirirken buna vicdan yapacağımı düşünüyorum. Şu ara hastalikta çok yaza kadar emzir
tarafından
Öyle yapayım ozman bende üzülüyorum hamile vs degilim emmsin doya doya hasta vs olunca emmiyor sadece onu düşünerek kesmek istemiyorum zaten
(4,145 puan) tarafından
Benım oglum 25 aylık, hasta oluyor ve hiç birsey yemez o dönem sadece emer bende sırf bunun için kesmiyorum en azından hava ısınanq kadar ve çabuk toparlıyor emince yoksa beni cok zorluyor sureklı emmek istiyor
0 oy
(4,157 puan) tarafından
Kizimi 22 ay kestim hic yemiodi. Kirmizi oje be siyah goz kalemi surmustum eeg oldu demistim2 gune alisti kucagimda uyuttum oglumu 14 ay 15 ayikken kescem bakalim nasil olcak ufdan eg den anlamaz  ama bakalim nasil yapcam bnde dogaclama gitcem
0 oy
(11,093 puan) tarafından
Konuş anlat bebeğine. Ben her zaman ilk başta konuşuyorum küçük falan deme anlıyorlar :) çeşitli yöntemler var tabi ama ben zoru seviyorum birden kesiyorum sütten asdfsdafdsf :D ağlar 3 gün en fazla sonra hop uykular düzenli yemekler yeniyor ohh mis :) yöntem tavsiye etmicem uygulamadığım için ama tek tavsiyem ya eşinden ya da sabırlı birinden destek al. Annen falan gelebilir mesela bikaç gün dayanabilecek biriyse.
0 oy
(3,590 puan) tarafından

Milyonlarca anne yüreği tek soru:angel:

0 oy
(4,949 puan) tarafından
2 oglumuda 20 aylik kestim bence erken daha biraz daha emzir hemde bu sirada yavas yavas sallayarak yada biberonla uyutarak dene
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Ben kestim 14 aylık çok zor 3 4 gündür ben video açtım dandini falan öyle uyuyor bazen uyumuyor bazen çok ağlıyor sürekli yakamdan benim sütun yoktu sadece uyuku için emiyor zewkine takılıyor du gece çok kalkmayı gectin 2 de kalkıp 5 te yattı 3 saat emdi memelerim artık çok ağır yordu bi anda kestim ilk uyuku da çok ağlama oldu bende video açtım 10dakka uyudu öyle sakinleşti 
0 oy
(48,634 puan) tarafından
nasilsa birakmaz diye sabir tasi surdum pat diye birakti cok uzuldum sonra ☺️bir hafta agladim sonra rahatligina alistim 
0 oy
(373 puan) tarafından
21 aylik oglum ne gecem ne gunduzum kaldi. Daha agzina ne patlican ne patates ne fasulye pilav degmedi. Yemiyo kahvalti da yapmaz. Kuru ekmek sever. Beni emer surekli. Biktim anliycagin bugun kriz gecrcektim
0 oy
(400 puan) tarafından
Benimki baya bağlıydı 27 aylıkken kestim. 2 yaşına girdikten sonra dişti hastalıklı taşınmaydı vs derken kesememiştim. Öncelikle not aldım emme saatlerini hep. Bir hafta sonra onlara bakıp ona göre öğün eksilttim. Bu esnada onla konuştum bak artık büyüdün memede süt çok az kaldı yakında bitecek vs diye. Sonra gündüzü komple bıraktım arkasından da gece emmeyi bıraktım. İlk üç gün zor oluyor her geldiğinde tekrar konuştum hep ve ilgisini başka şeylerle dağıttım sonra alıştı unuttu 
0 oy
tarafından
Cok kucuk bence
0 oy
(395 puan) tarafından
Canım karısmak ıstemem tabı ama eğer bir saglık problemınız yoksa 2 yasına kadar emzırın erken kesıyorsun herhangı bır saglık problemın yoksa emzır bende 21 aylıkken sağlıgımdan dolayı kesmek zorunda kaldım
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Erken değil mi canım? Anladığım kadarıyla etraftaki söylemlere göre bu karara vardın. Ama anne sütü kadar faydalı bir şey yok özellikle hastalıkların yoğun olduğu bu kiş ayında bence sütten kesmemelisin 
0 oy
(191 puan) tarafından
2yas 1 aylikta başladım ben bırakmaya göğüs pedine biraz salça sos sordum koydum gosume gelip gidip gösterdim aciyor diye oda gördükce gitti başka şeyle oynadı 2 gün sürdü 
0 oy
(829 puan) tarafından
Canjm hamile değilsin bırak emdim en ki yaşına kadar diyor doktorlar hastalıklar diz boyu bağışıklık sistemini güçlü tutar benim kızım 21 aylık sütten kesmek zorundayim ve olmuyor eşim almıyor yanına annem ilçede oturuyor rahatsız kaynnam bana küs yardım alabileceğim kimse yok gorumceler kes diyor destek olan yok bakalım biz nasıl ustesinden geleceğiz bilmiyorum 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 70 göst.
13 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Citipiti (2,403 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 141 göst.
29 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 159 göst.
16 Kasım 2023 Diğer kategorisinde rkelleci (81 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 157 göst.