+1 oy
241 göst.
Aile kategorisinde (270 puan) tarafından
Merhaba hanımlar.oglum var 11 aylık.  Doğumda kayinvalidem gelmişti istanbuldan Bi süre bende kaldı.  Ama yapmadığını bırakmadı. Annemi kıskandı yanımda bırakmak istemedi . Sütüm gelmedi sütün bile yok anne mi olur bundan dedi . Anne babası ayrı psikolojisi bozuk bunun yetistireceginden ne olur dedi , dedi de dedi .küstüm bende o da İstanbula gitti eşim bıraktı.  Lohusa halimle yanliz kaldım o süreçte. Eşim zaten uzakta görevi gereği şu an . Kayinpeder vefat etti başsağlığı na İstanbula kaynanam a gitsem diye düşündüm görünceme yazdım o da oğlumun besigini başkasına vermiş bana sormadan .zaten görumcemde annesinin tarafında oldu o dönem .annesi çok saygı duyulan Bi insanmış bizle problem yaşadıysa problem bizdeymis öle demişti o dönem . Şimdi kafam karışık bassaglina ne olursa olsun gitmeli miyim uçakla 1 saat . Vicdanim  2 gu  olsun git diyor kayinpederin hatrina ama tahmin edersiniz bebekle yanliz Bi yere gitmek zulüm.  Aklım diyor gitme çocuğunun besigini bile gözden çıkarıp vermişler.  Napsqm bilmiyorum eşim sen bilirsin diyor ama içten gitmemi istiyor 

12 Cevaplar

+2 oy
(1,271 puan) tarafından
Otur evinde hiç gerek yok müsait sen otur oku yasin Fatiha ruhuna bağışla oldu bitti
-Reklam-
+1 oy
(7,935 puan) tarafından
Yanlız gitme , eşin gelince eşinle git .Eşinle gidince ;gelmedin diye stem ederse bebekle yanlız gelemedim dersin .
(270 puan) tarafından
Ya bende kızıyorum neden düşüncesiz ve bencil oluyorlar anlamadim başlarda böle değillerdi bekarken falan sonradan çocuk olunca değiştiler
(1,271 puan) tarafından
Fitne fesatlık bacım
(7,935 puan) tarafından
aynen bende aşırı doz fitne fesatlık sezdim .Eşini kalkan kullanırsın boşver yanlız gitme , gitsende kadir kıymetini bilmeyecekler gibime geldi anlattıklarından... Ne diyeyim Allah ıslah etsin
(1,271 puan) tarafından
Bilmezler bacım bilmezler ben yaşadım çok iyi biliyorum çocuğu kullan bebekle gelemedim der geçersin şimdi ben öyle yapıyorum eşimin tarafından biri çağırdımi oğlum rahatsız huysuz diyorum gitmiyorum istemediğim biri gelmek isterse oğlum rahatsız başka zman diyorum sağolsun eşim bu taktikleri öğretti bana eğer istemediğim biri gelirsede ay bizde evden çıkıyorduk diyorum bı kahve verip yol ediyorum gerekirse o kişiyle yola Kadar inip arka yoldan eve dönüyorum
(270 puan) tarafından
Jwjwjwj harikasın harika fikirler bayıldım  kullanıcam bu fikri
+1 oy
tarafından
Ne olursa olsun ölüm var bence git
0 oy
(13,562 puan) tarafından
Amaaan sütüme kadar laf edecek ben de dcem basın sağolsun he

Otur evde oku fatihani.
(270 puan) tarafından
Haklısın canım teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Asla gitmezdim
(270 puan) tarafından
Doğru söylüyorsunuz ki o zaman ne kadar zor günler gecirdim  onun yüzünden
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Başsağlığı için git ama beşik ne alaka snn aldığın beşik miydi
(270 puan) tarafından
Aynen doğum hediyesiydi oradaydı gelip gidersek yatar diye kendi parasıyla almamıştı yani onu da evine temizliğe gelen kadına vermiş
(7,768 puan) tarafından
Başkasından sana gelen hediyeyi nasıl başkasına verir gitme kız haketmiyo
0 oy
tarafından
Arayıp baş sağlığı dilemen yeterli. Olum bambaşka ama zaten seni beklemiyorlar anladığım kadarıyla. 
(270 puan) tarafından
Ah beklemezler mi hatta kayinvalidem diyor ki çocuğu burda bırak sen ise rahat git diyor . 11 aylık bebeğimi orda birakacakmisim zaten sorunluyuz ya korkuyorum Bi de canımı sıkarlar diye
0 oy
(1,079 puan) tarafından
Gitmem açıkçası. Ama gitmemek en doğru hareket mi onu bilmiyorum. Sadece aynısı başıma gelseydi gitmezdim. Telefonla baş sağlığı dilerdim. Gittiğimde kayinvalide ve goruncenin bana psikolojik baskı yapacağını düşünürdüm niyeyse..
(270 puan) tarafından
Ah bende aynı şeyi düşünüp korkuyorum yapmazlar diyorum kendi kendime ama içimde Bi endişe var
0 oy
(485 puan) tarafından
Bu karari esinle vermelisin bence buranin harci değil bu soru herkes gitmem vs diyor ama esinin anne babasi oldugu icin onunla konuşmalısın
(270 puan) tarafından
Eşimle konuştum o sen bilirsin diyor üstüne almak istemiyor .annesine güvenmiyor sanırım gene Bi problem olursa onun başına kakarim diye muhtemelen. Sordum sen bilirsin dedi ondan dolayı burdan da fikir almak istedim
(485 puan) tarafından
O oyle diyorsa birlikte gidin musait bi zamanda canim bence sen ona birak yani sonucta onun annesi babasi sen ara basaaligini dile istersen o gelince de gidelim mi diye teklif et gidelim derse gidersiniz birlikte
(270 puan) tarafından
Aradım defalarca nasıl iyi mi diye hal hatır sordum kayumvalideme . Görümcemde orda olacağı için tedirgin oluyorum psikolojik baskı çekebilecek durumda değilim. Eşim görev gereği uzakta 6 aydır tek başıma bebek büyütüyorum bu çok zor zaten . İnan bazen ağlıyorum tek başına zor oluyor gelecek inşallah Ekim sonunda bende çalışıyorum Bi de .bebeğime burda babannem bakıyor.  Hersey zor arkadaşım anlayacağın
(485 puan) tarafından
Anladım canım kaç kere ararmissin bence yapmissin üstüne düşeni o yüzden takılma hiç
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Gitmezdim hasta olsa kayınpederin için git derdim hiç gerek yok helvanı yap dağıt kuranını oku tamam işte canım doğumdan sonra psikoloji lazım iyice içine edip gidiyorlar vallaha benimkiyle alt üst oturuyoruz her fırsatta lafını sokuyorum doğumdn sonra bi bardak su vermediler be
(6,441 puan) tarafından
Muhatap olma canım en güzel gününü zehir etmiş ben doğum yaptım çıktım güvenlik bir kişi kalsın artık dedi kaynanam annemi kovacak resmen şimdi ben unuturmuyum bunu yada ilk bebeğim zorluk yaşadım unuturmuyum asla
(270 puan) tarafından
Benim oğlum oldu bi de diyordu ki kayinaidem erkek bebek erkek tarafininmis  annemi istemedi bu yüzden.  Kadına ilgilendirtmedi bile
(6,441 puan) tarafından
Hah bak şimdi daha 7 haftalık hamileyim erkek olursa kayınpederimin adı olcakmış ama tek isim kızımın adı annemin birde iki isim onu söylüyor birde kız olursa ne koyacaksın diyor bende yine iki isim olacak ama ilki kendi adım dedim hayır dur bi kucağıma alayım ya annemi kıskanıyor sürekli annem gelince çağırıyorum bahane bulup inmiyor annem çıkıyor nasıl çıldırıyorum annemle kavga ediyorum
(270 puan) tarafından
Benim ki kızın olursa kızımın adını koy diyordu düşün kızıma gorumcemin adını koyacakmisim delirmiş bunlar  annen de napsin senin huzurun için yapıyordur muhtemelen arada kalmak kötü bisi
(6,441 puan) tarafından
Görümce ismi ne ya bitmiyorlar yeminle
0 oy
tarafından
Canim çok duygusaldır ama ben olsam gitmem kaynatanda ölmüş  kaynanan üzerine kalır koy mesafeni şimdiden 
(270 puan) tarafından
Mesafeyi o zaman koydum 5 çocuğu var baksınlar analarına.  Allah korusun elden ayaktan düşse yanliz kalsa bakarım gene Bi şekilde ama şimdi sağlığı yerinde evde de yanliz kalamiyormus  bakalım napacak
0 oy
(4,962 puan) tarafından
Gitme bence duanı et yeter

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 447 göst.
4 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Emine_Ertunc (250 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 540 göst.
0 oy
8 cevap 108 göst.
1 Aralık 2023 Diğer kategorisinde XxDeryaaaa (373 puan) tarafından soruldu